Şimdi Ara

Aracınız 'az yakıt ikazı' verdigi zaman kaç km yol gidebilir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
4.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar. benim daha evvel kullandıgım lada vega sedan 8v arabamla benzin ışığı yandığı andan itibaren yaklasık 100km lik bi menzile sahip oluyordum şehirdışı otobanda. şu an kullandıgım mitsubishi lancer ise menzil olarak bilmiyorum ama ışık yanar yanmaz depoyu fullettim. ve depoda 12,5 litrelik yakıt kaldıgını hesapladım. sizin arabanızda ışık yandıgı andan itibaren depoda ne kadar yakıt kalıyo ve/veya ortalama menzili ne kadar civarında oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut119 -- 16 Mayıs 2006; 22:36:48 >

• Dur bir deneyip geleyim
  • 8lt kalıyor benimkinde.
  • 5lt honda civic hb
  • walla 92 şahin var kırmızı benzin az ikaz ışığı hiç sönmüyo anlıyonuz demiben alıyom o bitiriyo ben alıyom o ısrarla bitiriyo benzini bitiremediğinide dışarı atıyo yüzsüz şeyama az kaldııııı sabrediyom
  • aslında kac paraya ışığı söndürüyosunuz veya ışık kac km sönük kalıyor diye bi topik acsak da fena olmaz.
    quote:

Orjinalden alıntı: nadirgurece

walla 92 şahin var kırmızı benzin az ikaz ışığı hiç sönmüyo anlıyonuz demiben alıyom o bitiriyo ben alıyom o ısrarla bitiriyo benzini bitiremediğinide dışarı atıyo yüzsüz şeyama az kaldııııı sabrediyom

• yeni nesil araçlarda genel anlamda depo gösterge ışığı yandığında 100 km daha yol gidebilirsiniz...ama bunun kesin bir kriteri yoktur....en garantisi lamba yandığında benzin almaktır...
  • Arkadaşlar aman 100km diye aklımızda yer etmesin, sonra benim gibi kalırısnız ortalarda.

Bence ışık yandımı direk benzin almak lazım, gerçi ışığa gerek kalmadı desem yeridir, göstergenin halinden son damlasına kadar kullanıyorum benzini.

En fazlada 85km şehirlerarası yolda gittim, 50 km de şehiriçinde benzin bitti bilginiz olsun.
  • Honda City Sport MT 1.4 Benzinli

8 lt kala yaniyor.

150 km
  • Ben dizel accent'le şehir içinde rahat 80 km yapıyorum sonuna kadar kullanıyorum. Niye mi? Arabayı iki gün babam alıyor bazen de pazarları da alıyo ben de onun alacağı güne yaklaşırken iyice kullanıyorum. Babam arabayı aldığında bakıyor mazot az lamba yanıyo (bi de eskiden bilinen mazotlu arabada mazot sonuna kadar biterse motor inecek felan, halbuki yeni nesil dizellerde böle bişi yok) hemen işk işi 30 40 ytl eurodiesel almak. tabi iki gün sonra benim 1 hafta boyunca kullanacağım mazot depoda beni bekliyo. Napim arabanım taksitlerini fifti fifti paylaşıyoruz mazotta biraz bize acısın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mortallight

Ben dizel accent'le şehir içinde rahat 80 km yapıyorum sonuna kadar kullanıyorum. Niye mi? Arabayı iki gün babam alıyor bazen de pazarları da alıyo ben de onun alacağı güne yaklaşırken iyice kullanıyorum. Babam arabayı aldığında bakıyor mazot az lamba yanıyo (bi de eskiden bilinen mazotlu arabada mazot sonuna kadar biterse motor inecek felan, halbuki yeni nesil dizellerde böle bişi yok) hemen işk işi 30 40 ytl eurodiesel almak. tabi iki gün sonra benim 1 hafta boyunca kullanacağım mazot depoda beni bekliyo. Napim arabanım taksitlerini fifti fifti paylaşıyoruz mazotta biraz bize acısın.

asıl yeni nesil dizel motorlar da yakıtın bitmemesi lazım

• quote:

Orjinalden alıntı: shamsheytani

quote:

Orjinalden alıntı: mortallight

Ben dizel accent'le şehir içinde rahat 80 km yapıyorum sonuna kadar kullanıyorum. Niye mi? Arabayı iki gün babam alıyor bazen de pazarları da alıyo ben de onun alacağı güne yaklaşırken iyice kullanıyorum. Babam arabayı aldığında bakıyor mazot az lamba yanıyo (bi de eskiden bilinen mazotlu arabada mazot sonuna kadar biterse motor inecek felan, halbuki yeni nesil dizellerde böle bişi yok) hemen işk işi 30 40 ytl eurodiesel almak. tabi iki gün sonra benim 1 hafta boyunca kullanacağım mazot depoda beni bekliyo. Napim arabanım taksitlerini fifti fifti paylaşıyoruz mazotta biraz bize acısın.

asıl yeni nesil dizel motorlar da yakıtın bitmemesi lazım

servisteki çalışanlar ve diğer dizel kullanıcıları da yakıt bitsin git mazot al koy depoya devam et dedi. Bildiğim kadarıyla eski dizellerde yakıt gelmezse motor hava yapıyordu ve depodaki mazotun dibinde biriken pislik mahvediyordu motoru ama şimdi eurodiesel kullanıyoz ve motorların yakıt pompa sistemleri çok farklı commonrail direct injection sistemi ve elektronik buji kontrolleri şimdiki nesil dizel araçları biraz daha risksiz yapıyor bu konuda. ben böyle biliyorum. Yanlışım var mı bilmiyorum varsa düzeltin.

• "SHAMSHEYTANİ", HAKLISIN...
    KESİNLİKLE YENİ DİZELLERDE MAZOT BİTİRİLMEMELİDİR. ESKİLERİN HAVASI ALINARAK, İŞ KURTARILIYORDU.
    YENİ NESİLLERDE HAVA ALABİLME OLAYI YOK. DETAYINI BİLMİYORUM AMA ÇOK MASRAFLI VE SADECE SERVİSLERDE ÇÖZÜLEBİLECEK SORUNLAR OLUŞUYORMUŞ... MAZOT FİLTRESİYLE İLGİLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM...
  • BENİM ARACIMIN DEPOSU 65 LT. HER DEFASINDA, KIRMIZI IŞIK YANDIKTAN SONRA FULLÜYORUM VE 52-53 LT BENZİN ALIYOR. YANİ DEPODA 12-13 LT DAHA BENZİN OLUYOR... BU BENİM İÇİN ŞEHİRİÇİNDE 90 KM, ŞEHİRDIŞINDA 100 KM SABİT HIZDA 170-175 KM ANLAMINA GELİYOR...
  • araç fabia klavuzda ışık yandıktan sonra ~7lt yakıt vardır deniyor...
  • Her araba icin onu assagı yukarı 100km olarak hesaplamıslardır. Jip gibi sehir-ici yakıt tuketimi ile sehir dısı yakıt tuketimi arasında buyuk fark olan arabalarda bile en az 50 km dir.

Saab'da yol bilgisayarı 60 km gidersin dediginde benzin ısıgı yanıyor. Bilgisayar 0 gosterdiginde arac uzun uzun gidebiliyor...
  • Ford Fusion 1,4tdci
    internette deneyen biri 80km yazmış. kitapçıkta 75 yazıyo dedi ama ben bulamadım
    bu arada yeni nesillerde yakıt tam biterse ve sen mazot koysanda çalışmıyo. sırf bunun için bende ufak bi pompa var. sıkıp bırakıyon bikaç kez havasını alıyomuş ne kadar yeni olsada eski teknoloji
    bu arada @mortallight "buji kontrolleri" demişsin ama yeni nesillerde buji yok değilmi? bende yok mesela

• Ya km olarak olmaz o Depoda belli 1miktar yakıt kalır sen o yakıtla 50km de gidebilirsin yuksek devir ve hızda kullanıp 15km d gidebilirsin.

Benim aracın kitapcıgında icinde 8lt benzin kalır yazıyor.
  • ben kitapçığını falan okumadım ama ışık yandığı zaman 25 km yi geçmeden giriyorum benzinciye...
  • Benim aracım 2001 bora TDI. Ikaz lambası yandığında yaklaşık 5-6 litre yakıt kalıyo depoda ve bunla en fazla 100km en az 70km yapilabilir. ışık yandıktan sonra ben enfazla 50 km yaptım ve fazla zorlamadım ne olur ne olmaz başıma pompa dert açmasın diye istasyona girmiştim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.