Şimdi Ara

ARACINIZ 100 KM’DE KAÇ LİTRE LPG YAKIYOR? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
85
Cevap
1
Favori
28.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

şehir içi 12 lt

şehir dışı 8-9 lt

• quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

volvo 2001 1.8 otomatik

şehir içi 12 lt

şehir dışı 8-9 lt

1.8 otomatik için iyiymiş. Performansı nasıl arabanın? Araba S40 mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 4 Ocak 2021; 17:9:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F43B8C5E5

1.8 otomatik için iyiymiş. Performansı nasıl arabanın? Araba S40 mı?

Alıntıları Göster
    Cok ucup kacmiyor amaPerformansi yeterli diyebilirim. 0-100 12sn Arac s40 yazmayi unutmusum. 230 km yi goruyor max hizda. Uzun yol icin mersin ankara arasi hesap yapiyorum surekli. Hiz ortalama 130,140 diyebilirim. Cogu yerde 200 civari gidiyorum.
  • Konu ile ilgili değil ancak, arabadan memnun musunuz? Özellikle sorunsuzluk anlamında? Bu model s40’ları kendi arabamı sattıktan sonra almayı düşünüyorum, tabi bendeki hatchback Citroen kadar şehiri içinde rahat olmaz ama bu s40’lar hep ilgimi çekti.
  • kışın soğuk havalarda kısa mesaflerde 18 LT.

• ortalama 9,5-10 litre. kullandıkça alıştıkça düşüyor gibi ortalama.

bazen 45 litre ile 420 km bazen 480 km yapıyordum. Şehir içi.

şehir dışı ise 130 hatta bazen üzerine çıktığım için 12 litreyi buluyor lpg ortalaması. tabi gittiğim şehrin hep dağ tepe yokuş olmasının da etkisi vardır.

en son 45 litre aldığım depoyla 520 km falan yol yaptım, ilk defa o kadar çok olduğu için ben de şaşırdım. 8.6 litre lpg yakmış ortalama.

genelde 45 litre ile 450-470 km yaparım. ortalama 10 litrenin biraz altında oluyor.

araç 1650 kg Tucson, Prins vsi 2 di sistemi lpg.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 3 Temmuz 2021; 20:29:3 >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Hocam LPG ile benzini bir arada yakan sistem mi bu yoksa komple olarak LPG mi yakıyor
  • babapars B kullanıcısına yanıt

benzini gerektiğinde yakıyor diyeyim hocam. çünkü zorlayınca yokuş çıkarken ani hızlanma ve yüksek hızda benzin oranını arttırıyor. sakin kullanımda ise benzinle çalışıp lpg ile devam ediyor. en önemli yanı lpg için motoru delip enjektör takılmıyor, lpg yi benzin gibi benzin enjektörlerinden püskürtüyor motora. bildiğim kadarıyla.

usta özellikle söylemişti, sıralı sistemlerde motor delinip enjektör takılıyor bunda o yok diye. sıralı sistem ile sıvı sistem arasında bişey bu sistem ve özellikle Direkt enjeksiyonlu motorlar için. fiyatı da o arada tabi, 13 bin lira diyordu en son.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 6 Ağustos 2021; 20:53:1 >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt

GDI mi T-GDI mi Hocam? Ağırlığa bakılırsa 4x4 olan gibi

• Civic eco elegance son kasa şehir içi 10 lt civarı, 10.5 da olduğu oluyor 9.5 da. Uzun yol hıza göre değişkenlik gösteriyor 100 sabitle 6.4 110 sabitle 7 120 sabit hızla 7.4 civarı yakıyor

• TahaKaradeniz kullanıcısına yanıt

Gdi motor 4*2 hocam. Lpg kiti ve tankı ağırlığa eklendi sanırım. Muayeneden sonra yeni ruhsat çıkınca baktım 1650 kg yazmışlar ağırlığa.

• 2009 civic otomatik istanbulda her yer artık şehir içi ortalama 11-13 litre lpg yakıyorum, uzun yolda bunu 6-7 litreye kadar düşürebiliyorum. Ama şehir içi yakıyor yani. Bu arada ben hesaplamamı genel ortalamaya göre yapmam. Her depo fulledğimde trip b kısmını sıfırlarım. Genelde ekranım doğru gösterir ortalama 10 litre gösterdiğinde 12 litre lpg yakmış oluyorum ve hesaplamalarımdada aynı sonuç çıkıyor. Klima açık 14-15 litre lpg yakarım şehir içi.

• PrinceOfPersia kullanıcısına yanıt

Benzin durumunuz nedir peki hocam? Bildiğim kadarıyla motor belli bir sıcaklığa gelene kadar benzinde çalışıyor araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 8 Temmuz 2021; 11:34:16 >
  • escanor_ kullanıcısına yanıt

Benzine geçme süresi birkaç dakika kışın, yazın da yarım dakika diyelim. 100 liralık benzin alıyorum aylarca gidiyor

• 2016 corolla 1.33 Prins Silverline LPG kit depo 40 lt alıyor.
    Sabit 450-500 km arası gidiyor dikkatsiz kullanımda.
    Dikkat ederek 550 km de görmüşlüğüm var ama genel olarak
    40lt ->450 km dersek
    8,88l/100 km çıkıyor.
    Uzun yol şehir içi pek km farkı olmuyor uzun yolda da yakıt odaklı kullanmazsak 20-30 km anca.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.