Şimdi Ara

Aracın km'siyle oynandıgını nasıl anlarız?yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni alacağımız bir aracın kmsiyle oynanıp oynanmadıgını nasıl anlarız?serviste makineye baglanınca belli olur mu?yada servis kayıtlarından mı çıkar?yardımcı olursanız sevinirim...

• Servis kayitlarindan cikar, fakat sahibi servis disinda bir yerlere goturduyse cikmaz sanirim.
  • pek anlama şansın yok.aracın direksiyon vites kolu pedallar gibi aşınan parçalarını kontrol ederek kmsini aşşağı yukarı tahmin edebilirsin.
  • muayene kayıtlarında km bilgisi var. emniyetten ulaşırsanız fikir sahibi olursunuz. ayrıca anka0658'in dediği gibi kullanılan araçta döşeme, vites, direksiyon gibi yerler kullanıldıkça eskir. çok yeniyse de bilki bunlar yakın zamanda değiştirilmiştir. bir de örneğin: 1997 model bir arabanın 85.000 yada 105.00 kmde olma ihtimali % 1 yada 2 dir bence..
  • 5664 plakayı yazıp mesaj atıyosun kaza yapıp yapmadığı en son muayenesindeki km bilgisi geliyo
  • teşekkür ederim arkadaşlar.biraz araştırdım km ile ilgili bilgileri az çok bilgi sahibi oldum.dava da açabiliyomuşuz bunu ögrendigim iyi oldu...o kadar para verip araba alcaz...kazıklanmayalım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: shacks

teşekkür ederim arkadaşlar.biraz araştırdım km ile ilgili bilgileri az çok bilgi sahibi oldum.dava da açabiliyomuşuz bunu ögrendigim iyi oldu...o kadar para verip araba alcaz...kazıklanmayalım :)

:)
    öğrendikleriniz iyi olmuş ancak şu dava açabilmenize sevinmenizi pek anlamadım.
    her şeye dava açabilirsiniz de davanız kabul olur mu, hani olmaz olmaz ama olursa kabul olana kadar ki emeğe, harcayacağınız paraya değer mi bilemem.
    O yüzden siz o dava kısmına hiiiiiç güvenmeyin, araca 50tl kapora bile vermeden önce bol bol araştırın, düşünün...
  • pedallara bak. değişmişmi yıpranma durumu
    direksiyonda çok iz varmı
    vites körüğü ve topuzu durumu
    koltukta çok inme binme yapılmışmı
    teyp ve diğer tuşlar.
    tekerler değişmişmi_? yıpranma durumu

satıcının tipine bak üçkağıtcıya benziyorsa "işim çıktı diyerek kaç"
  • Merhaba,

Direksiyon, vites ve döşemelerin yıpranışından anlarsınız.
    Km düşürülmese bile bunlar yıpranmışsa ve aracın içi leş gibi... sağı, solu kırıksa zaten o araçtan uzak durun.
    Arabasının içini temiz tutmayan adam yürüyenine hiç bakmaz, eşşek gibi binmiştir arabaya sadece.

Bol şanslar.
  • TCHHOSOGLU

benim arabamında içi hatta dışı leş gibidir ama kaputu açtığında altına baktığında bal dök yaladır, bu son çıkarımın doğru olmamış. Tüm bakımları minimum 1000 km' önceden yapılır, herşey orjinaldir. Özetle kaputu açmadan belli olmaz
  • Ben şahsi yorumumu yaptım neden onaylama ya da üzerine yorum yapma gereği hissettiniz anlamadım.
    Ben arabanın normal kirlenmesinden bahsetmiyorum. Haşatı çıkmış araba kendini belli eder.
    Sizin arabanız istisna olabilir. Ben şahsen arabamın içerisinde çalışmayan bir özellik olduğunda hemen çaresine bakarım. Söylemek istediğim buydu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TCHHOSOGLU -- 1 Haziran 2012; 16:33:32 >
  • iyi araba zaten uzaktan baksan bile kendini belli eder.Ama gene de hem icine dosemelere,direksiyona,pedallere falan bak ondan sonra o almak istediin araba ornegin 2000 model ise aynisinin birkac yas daha gencine (yani 2-3 yasinda) bak test et orjinal direksiyon,doseme,teyp falan nasil bak ve karsilastir.
  • Arkadaşlar teşekkür ederim yeteri kadar cevap yazmışsınız :) bi tanıdık araba almış fiat albea.araba 2003 model ama acente arabası gibi.dediginiz gibi bende gördüm arabayı.arabanın hor kullanılmadıgı döşemeleri kırık var mı yok mu belli ediyo herşeyiyle.az çok bi fikir sahibi oldum :) hatta motoru çalıştırdılar sanki dizel motor çalışıyomuş gibi.hiç bir tekleme ses vs. yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.