Şimdi Ara

Aracın fan açması?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Cahilliğimi mazur görün, fikrim olmadığı ve kafama takıldığı için soruyorum.
    Bugün aracı park ederken fanın çalıştığını fark ettim. Daha önceleri de çalışıyor muydu bilmiyorum, dikkat etmedim açıkcası. Hararet göstergesi normaldi. Aracın gidişinden ya da sesinde de fan sesi hariç bi problem yoktu. Zaten motoru kapatınca fan sesi de kesildi.
    Bu problem midir? Motor soğutma suyumun motoru yeteri kadar soğutamadığının bir göstergesi midir? Ne yapmak neleri kontrol etmek gerekir? Araç 1.3 gls getz 2005 lpgli. 105 binde . Bunlarda soğutma suyunun seviyesini gösteren bir gösterge yok sadece yedek-taşırma kabı açıkta. Ondan dolayı soğutma suyu ne durumda bilemiyorum. Ancak hararet göstergesinde bir problem yok.
    Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bildiğim kadarıyla motor ısısı belli bir seviyeye geldikten sonra fan çalışmaya başlar. Kendi aracımda (Astra) park edip kontağı kapattıktan sonra bile motor ısının belli bir seviyeye getirmek için fan çalışmaya devam ediyor. Bence anormal bir durum değil sizinki.
  • Hiçbir problem yok. Özellikle sıcak yaz aylarında motor oldukça ısınıyor ve fan sayesinde kendisini soğutarak korumaya alıyor.

Benim tavsiyem aracı park ettiğinizde fan çalışırsa, fan durana kadar kontağı kapatmayın.

Kapatsanız da bir şeyleri bozacağını sanmıyorum fakat yine de kendi aracımda fan durana kadar kontağı kapatmam.

Zaten maksimum 10 saniye sürüyor.
  • Araci park etmek icin manevra yaptiginizda motor isinir ve belli bi yerden sonra fan acar.

• Arkadaşlar arada aklıma geliyor. Bizim eski şahin fan açıkken kontağı kapatıncada sıcaklıga göre bi süre fanı çalıştırırdı.
    Ama şimdiki focusda böyle değil fan 2. Kademede çalışırken bile kontağı kapatınca kapanıyor. Klima açıkkende biz bekletiyoruz biraz. Yoksa oda hemen kapanıyor. sanırım
    Focusda bi problemmi var?

Edit: açıklama iyileştirmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZETEC SE -- 2 Mayıs 2016; 18:50:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klima fani klima acik degilken surekli devrede olmasi normal bir durum degil.Ustaya gosterirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: alaattin(bjk)

Klima fani klima acik degilken surekli devrede olmasi normal bir durum degil.Ustaya gosterirdim.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Hocam sürekli devrede olduğunu sanmıyorum, olsa idi daha önceden fark edeceğimi düşünüyorum.
    Belki gün içinde trafikte çalışıyordur fark etmemişimdir ancak park ederken eninde sonunda dikkatimi çekerdi.
    Bugünde park ettikten sonra kontağı kapatmadan telefonu cüzdanı alayım dedim, o zaman fark ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Hiçbir problem yok. Özellikle sıcak yaz aylarında motor oldukça ısınıyor ve fan sayesinde kendisini soğutarak korumaya alıyor.

Benim tavsiyem aracı park ettiğinizde fan çalışırsa, fan durana kadar kontağı kapatmayın.

Kapatsanız da bir şeyleri bozacağını sanmıyorum fakat yine de kendi aracımda fan durana kadar kontağı kapatmam.

Zaten maksimum 10 saniye sürüyor.

eski opellerde fanın durmasını beklersek bir saat bile beklesek fan durmayabilir , hararet 90nın altına inmiyor çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 2 Mayıs 2016; 19:08:03 >
  • Bu konuda en iyisi corolla. Su olmasa bile hararet yapmiyor namussuz. Ayrica fan sesini duymaniz mumkun degil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.