Şimdi Ara

Aracıma sıçrayan boya>> Ne olur yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracıma nerden geldiğini anlamadığım bir şekilde sanki sprey boyayla boya yapılırken orada bulunmuş gibi bütün her tarafında kaporta ağırlıkta olmak üzere beyaz beyaz noktalarla boya sıçraması olmuş ve arabam siyah... Ne yapacağım ben bu boya lekelerinden nasıl kurtulacağım ? Lütfen bir yardım edin.

• buharlı temizlik yapan yerler yapar sanırım bişi olmaz çıkar biya üstüne boya tutmaz diyebiliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuru buz ile temizleyen yer varsa dene bir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim al sentetik tineri sil hicbirsey olmaz merak etme

• Ben olsam leke cikarici pastalardan denerdim olmazsa arkadasin dedigi tinerde cozum olabilir ama kendinizi bosuna uzmeyin bu tip seyler olabilir sorun %100 cozulebilicek bir sorun

• Biriyle görüştüm çok zorlar bu önce şunu yapmak lazım sonra bunu yapmak lazım felan dedi 300 TL civarı paralardan konuştu.Arabanın her yerinde var bu noktalar ama tamponun ucundan tut sunroofa kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightClubİnMyLife

Biriyle görüştüm çok zorlar bu önce şunu yapmak lazım sonra bunu yapmak lazım felan dedi 300 TL civarı paralardan konuştu.Arabanın her yerinde var bu noktalar ama tamponun ucundan tut sunroofa kadar.

Gelin ben 100 liraya pasta ile alayım onları. Tuzladayım.
  • Pasta uygulatın.

• kolay iş
  • Tersane bölgesinde çalışan bir arkadaşım gemiler boyanırken uzaktaki araçlara dahi bahsettiğiniz şekilde sprey efektiyle boyanın bulaştığını söylemişti. Bu işler için özel üretim kil ile ağda yaparmışçasına yapıştırıp yapıştırıp çekmek suretiyle temizlemişler arabalarını. Size de çözüm olabilir. Araştırın bunu.
  • Benim araçtada vardı. Ön kaput, tavan sağ arkaya sprey gibi sıçramış. 300 tl civarı istemişlerdi. Komple pasta cila yaptırdım yine gitmedi.
    Sentetik tiner+üstübü ikilisi ile hallettim.
  • Cumartesi topkapı kia eresine bırakıcam arabayı bakalım ne yapacaklar iğrenç görünüyor
  • Sadece ön kaputa zımpara sonrada pasta cila işlemi yapıldı baya uğraştı bütün araba burada pahalıya mal olur dedi çalışan tanıdıktı. Dışarıdada uğraşacak kişiyi bulmak lazımçok uğraşlı iş dedi bakalım ne yapıcam :/ tinerle felan çıkmıyor bu köprülere sıkılan boyadandır dedi kiadaki çalışan
  • Her şeyden önce kil denemelisiniz. Zımpara gereksiz yere vernik tabakanızı harcar. İnternet üzerinden ya da Bauhaus'tan kil (clay bar) alıp uygulayın. Uygulamanın nasıl yapılacağını internette çok rahat bulursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

Her şeyden önce kil denemelisiniz. Zımpara gereksiz yere vernik tabakanızı harcar. İnternet üzerinden ya da Bauhaus'tan kil (clay bar) alıp uygulayın. Uygulamanın nasıl yapılacağını internette çok rahat bulursunuz.

Orada herşeyi denediler kilide denediler tek zımpara çıkarttı
  • Bende de sprey boya kalıntısı vardı üzeriden çok zaman geçmediyse izpropil alkol pat dye çıkartıyor ama boya kemikleşmişse artık leke kalması ihtimaller arasında. Tabi her uygulamayı yapmadan önce ufak bölgede deneyin İPA yı pat diye kullanmayın eğer saflığı yüksekse biraz su ile seyreltebilirsiniz
  • Senin araba bide kan kokuyodu galiba. Bir is var senin arabalarda

• quote:

Orijinalden alıntı: Midesizz

Senin araba bide kan kokuyodu galiba. Bir is var senin arabalarda

Sorma ya milletin gözümü kalıyo arabalarımda anlamadım kan kokuyodu sattım şimdiki arabamada boya sıçradı :D bi hikmet var ama bakalım
  • Aracı oto boyacısına götürün boyacı onu pasta cila ile temizler .eğer Ankara'da.iseniz tanıdığınız yoksa beni arayın ben hallederim .cep tel. 0532 204 01 96
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.