Şimdi Ara

Arabama vurup kaçtılar, acil lütfen bir bakın.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
48.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi akşamlar arkadaşlar biraz önce arabaya vurup kaçtılar, plakayı aldım 155 e verdim anons ettiricez dediler, vurup kaçmalara artık biz bakmıyoruz gelip kaza tutanağı tutmuyorlar, beni bakirköy adliyesine yönlendirdiler ne yapmalıyım aracımın kaskosu yok ama zorunlu sigortası var?. Aracı yerinden oynatmalı mıyım? yoksa fotoğgrafını çekip mi gideyim adliyeye bilgilendirirseniz sevinirim.

• Dava açacaksın falan cidden uzun iş. Hasar büyük mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Dava açacaksın falan cidden uzun iş. Hasar büyük mü?

Ön sag kapı komple içine göçmüş.
  • etrafta mobese falan var mıydı
  • Geçmiş olsun, Allah yardımcınız olsun.
  • Tesekkurler .Mobese yok ancak alt katimizdaki bakkal falan hepsi gordu bir taksici arkadasta vardi plakayi o verdi bana' birazdan adliyeye gidicem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

iyi akşamlar arkadaşlar biraz önce arabaya vurup kaçtılar, plakayı aldım 155 e verdim anons ettiricez dediler, vurup kaçmalara artık biz bakmıyoruz gelip kaza tutanağı tutmuyorlar, beni bakirköy adliyesine yönlendirdiler ne yapmalıyım aracımın kaskosu yok ama zorunlu sigortası var?. Aracı yerinden oynatmalı mıyım? yoksa fotoğgrafını çekip mi gideyim adliyeye bilgilendirirseniz sevinirim.

karakola gidiyorsun böyle bir durum oldu aracıma şu plakalı araç çarptı diyerek suç duyurusunda bulunuyorsun. Polis memuru inceliyor ve diger aracıda oraya cagırıyor. Araca bakıyor eger vurmussa zabıt tutuyor. Bu kadar basit hızlı ol yoksa adam arabasını yaptırır.
  • Geçmiş olsun. Aynı olay başıma 5 sene kadar önce gelmişti. Alkollü şekilde bardan çıkıp direksiyona geçen biri arabama çarptı ve kaçtı. Polisleri arasam da hiçbir şekilde yardımcı olmadılar ve dava açmam için adliyeye yönlendirdiler. Plaka da elimdeydi üstelik. Aracın gittiği yönü söylememe rağmen polis çevirme yapmadı. Ben de çarpanı Allah'a havale edip kendi kaskomu hasarsızlığını bozmadan, mini onarım kapsamında aracımı yaptırdım.

Size de Allah sabır versin.
  • Polis nasıl bakmaz vurup kaçmaya anlamıyorum..
  • quote:

iyi akşamlar arkadaşlar biraz önce arabaya vurup kaçtılar, plakayı aldım 155 e verdim anons ettiricez dediler, vurup kaçmalara artık biz bakmıyoruz gelip kaza tutanağı tutmuyorlar, beni bakirköy adliyesine yönlendirdiler ne yapmalıyım aracımın kaskosu yok ama zorunlu sigortası var?. Aracı yerinden oynatmalı mıyım? yoksa fotoğgrafını çekip mi gideyim adliyeye bilgilendirirseniz sevinirim.

şahit , kamera kaydı v.b. bir durum varsa sorun olmaz zaten vuran araçtaki hasardanda anlıyor polisler.

çok bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum
  • Kasko olsaydı isiniz daha garanti olurdu gibi. Bence kaskoyu da ihmal etmeyin. Bir de hızlı davranın. Üstte arkadas söylemis carpan adam arabasını yaptırabilir.
  • Bu ülkede hatta dünyada hep suçlular haklıdır. İyiler hep olaylarla sınanır nedense...

Geçmiş olsun, bence aracı hareket ettirmeyin, fotoğraf çekin ve savcılığa suç duyurusunda bulunun.
  • Arkadaslar simdi tekrar gittim karakola şahitle brilikte aracida getirin diyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaslar simdi tekrar gittim karakola şahitle brilikte aracida getirin diyorlar.

aracıda götürün sizde.
  • quote:

Arkadaslar simdi tekrar gittim karakola şahitle brilikte aracida getirin diyorlar.

geçmiş olsun bakırköyün neresi ?
  • Geçmiş olsun aynısı bizim başımıza gelmişti fakat bizde görgü tanıkları yoktu.Kendi gözümüzle gördük ama kanıtlayamadık.
    Bizim sol ön taraf içeri göçtü karşı tarafında tamponda çok ufak eziklik oldu.Fakat boya falan aşınmadığı için ispatlanmadı.
  • kaskodan aracını yaptırdığında el beyanına vuran aracın plakasını verdiğinde zaten sigorta şuçlu aracın sigorta şirketinden hasarı temin ediyor diye biliyorum görgü tanığında varsa el beyanına bu belirtirsin serviste çalışıyorum ordan biliyorum geçmiş olsun (tabi kaskonuz ve görgüğü tanığı vs. birşey var ise)
  • Geçmiş olsun.
    Aynı olay geçen yaz, aracım daha 6 aylıkken başıma geldi.Hasar da aynı,sağ ön kapı pert.Etraftan görenler olmuştu plakayı da almışlardı ancak karakol ve polis hiç yardımcı olmuyor ne yazık ki.Direkt adliyeye yönlendirip trafik mahkemesinde dava açacaksınız diyorlar.O da çok uzun iş malumunuz, şahitler göstericeksin, bu şahitler mahkemede ifade verecek falan,kaç ay sürer alllah bilir.
    Benim kaskom olduğu için hiç uğraşamam deyip kendisini allaha havale ettim ama sizin kaskonuz da yokmuş, mecbur uğraşacaksınız yada cebinizden yaptıracaksınız.Allah kolaylık versin.
  • resmen çarptın mı kaç, sakın durma kaç diye yasalarımız var . ne güzel
  • Bende ilk kazamda park halindeki bir arabaya vurup kaçmıştm. Meğer plakamı almışlar. Ertesi gün akşam adam eve geldi. Böyle böyle dedi. Babam beni çağırdı. Doğru mu bu dedi. Evet dedim boynumu büküp. Babam kızdı bana söylemediğim için. Adamın arabasını yaptırdık. 1992 yılında 400 bin lira vermiştik masrafına.

Allah başıma vermesin ama aynı duruma bir daha düşsem kaçmam. İlk kazamdı ve çok korkmuştum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.