Şimdi Ara

Aracıma kasko yaptırmak istiyorum yardım? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
15.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bachree

quote:

Orijinalden alıntı: tazmaniac

quote:

Orijinalden alıntı: bachree

ben yazarken biraz da saatin tersliğinden dolayı derdimi tam anlatamamışım. ben hangi parçaların değişmiş olduğunu biliyorumda aracın sigorta kaydında masraf 18000 tl olduğu için elimde birde yazılı olarak resmi bir belge olursa ilerleyen yıllarda satarken işime yarar diye düşünmüştüm. dediğiniz gibi yetkili servise soracağım o zaman. sigorta kaydının detayı varsa oradan öğrenmek istemiştim.

http://www.tramer.org.tr

2006 tarihindeki sigorta poliçesi elimde olmadığı için işime yarayacağını sanmıyorum.

ben "satarken işime yarar diye düşünmüştüm" diye söylediğiniz için trameri önermiştim.poliçelerin olmasına gerek yokki zaten yani plakay-şase no-motor no gibi kombinasyonlarla da direk çıkartabilirsiniz zaten aracın trafik sig. ve kasko geçmişini.yani asıl şunun için söylüyorum duymuşsunuzdur aracının pert kaydı dahi olduğunu sonradan öğrenenler vardır hiçbir sigorta şirketine sormadan bu verilerle direk bulabilirsiniz.e sigorta dışında yapılanlarda artık Allah kerim:)

bu arada imzanız bana askerlik günlerimi hatılatıyor.Öğ.Bnb. bir subayımızın odasında altın yaldızlı harflerle yazılıydı her sabah bu satırları gördükçe göğsüm kabarırdı.Ne mutlu TürkoğluTürküm!

• arkadaşlar yeni araç aldım ama kasko yaptırcam hangi kaskoyu önerirsiniz bana
  • 2006 ford fiesta 1.4

ve

2006 kia picanto 1.1

bunların muhtemel kasko rakamları nedir.
  • 15 ve sürekli artan şirket sayısı teklifimizle hizmetinizdeyiz fakat izmir dışına sadece sıfır araçlar ile yenilemesi yapılan araçların kasko ve trafik sigortalarını yapıyoruz
    teklif istemek için ister sitedenwww.sigortateklifim.net ister buradan isteyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sigortateklifim

15 ve sürekli artan şirket sayısı teklifimizle hizmetinizdeyiz fakat izmir dışına sadece sıfır araçlar ile yenilemesi yapılan araçların kasko ve trafik sigortalarını yapıyoruz
    teklif istemek için ister sitedenwww.sigortateklifim.net ister buradan isteyin

2010 opel astra 1.3 cdtı düz vites essentia konfor paket axa ve anadolu sigortadan fiyat verebilirmisiniz
  • Arkadaşlar selamlar;
    Bu sene uzun araştırmalarım neticesinde Dubai Group Sigorta’dan kasko yaptırdım. Bana en uygun fiyatı onlar verdiler. En yakın firmanın % 66’sını teklif ettiler hatta.
    Açıkçası daha önceden hiç duymadığım için bu firmayı başta tereddüt etmiştim ama geçen hafta içerisinde kaza yaptım.
    Pazartesi akşam aracımı anlaşmalı servislerine götürdüm. Salı sabah hemen eksper geldi, salı öğleden sonra 2 gün için araba kiraladılar. Aracım Cumartesi çıkacak servisten bugün aradılar aracımın yapılması uzun süreceği için kiralama süresini cumartesine kadar uzattıklarını söylediler beni mutlu eden ben onları aramadan onların beni arayıp bunu iletmesi oldu.
    Benim bu firma ile hiçbir alakam yok ama ben aldığım hizmetten memnun kaldım ve kendimi firmaya karşı sorumlu hissettim.
    Yine de şu an kasko yaptırıyor olsam axa vs. gibi büyük firmaları öncelikli düşünürüm tabi ama sizin de aklınızda olsun en azından fiyat alırsınız. Fiyatlarda uçurum varsa Dubai Group düşünülmelidir bence.
    Saygılar

• Ben de Birlik Sigortadan yaptırdım. En uygun fiyatı verdiler. Kasko limitleri de baya yüksekti.
    Bi araştırmanızı tavsiye ederim.
  • merhabalar,
    2005 fiesta tdci marka arabama kasko yaptırmak istiyorum.
    birçok sigorta şirketi ile görüştüm ve 1700-750 tl arasında kasko fiyatları çıktı.

sigortacı arkadaşlarım bazı sorularım var:
    1) araç kasko değeri ne kadar önemlidir? 15.000, 16.600 ve 17.500 tl değerler yer alıyordu aldığım tekliflerde. aracın pert olması halinde sigorta şirketi eksperin takdir ettiği 2. el satış rayiç değerini baaz alıyor. bunun kasko değerinden yüksek olması ihtimalinde durum ne olur?

2) İMM en az kaç olmalıdır? ful kasko diye yapılan kaskolarda bu miktar ne kadardır.

3) aynı sigortanın farklı acenteleri farklı fiyatlar veriyorlar. teminat miktarları ile oynayarak. böyle bir durumunda esas olan hangi klozlara bakmaktır?

4) asisstans hizmeti var yazan fakat bunun teminatları yazmayan bir klozda durum ne olabilir? kiralık araç yazıyor ama kaç günlük ve yılda kaç kez olacağı belirtilmemiş.

800 tl civarında kaskomu yaptırmayı düşnüyorum. yetkili servis ile anlaşması olan, araç kiralama, yol yardımı, mini onarım, anahtar kaybı gibi teminatları olanları tercih edecem.

herkese kazasız günler diliyorum.

• PM den mesaj gönderdim.

Saygılarımla,
  • 2001 polo 1.4 trendline aracım için kasko yaptırmak istiyorum

ful kasko için öneri verebilirmisiniz. ilk defa kasko yaptıracağım ve aracın üstünde kasko yok.

brc lpg takılı ve pioneer set.

pmden teklif bekliyorum
  • Ben de aracımı kaskolatmak istiyorum, aracım 2005 model pejo 307 1.6 XR Triptonik Vites (LPG+Benzin)- 64.000 KM de.
    Tekliflerinizi özel mesaj yoluyla yollarsanız memnun olurum. Teşekkürler.
  • Dubai Grup Sigorta diğer şirketlere göre kaskoda çok ucuz fiyat veriyor. Ancak Allah göstermesin başınıza bir olay geldiğinde hiç bir yardım etmiyorlar. Yaptığım ufak bir kazada eksperin raporunda belirttiği meblağın ancak üçte birini alabildim. onu da kazadan tam üç ay sonra yatırdılar. kimseye tavsiye etmem. Güvenilir bir firmaya üç beş kuruş fazla verin kafanız rahat olsun.
  • Bende kasko ve trafik sigortası yaptırmak istiyorum. Mitsubishi Colt 2007 1.3 İnvite MT. Yarına kadar ilgilenen arkadaşlar benimle irtibata geçerse yarın poliçeleri satın alacağım.
  • merhaba
    ben de aracıma kasko yaptırmak istiyorum.www.sigortam.net sitesi nasıl? Buradan kasko alan var mı? Kaskoda en uygun fiyat garantisi diye birşey yapmışlar. Tecrübesi olan arkadaşlardan paylaşmak isteyen olursa sevinirim.

İlhan.
  • slm sigortacı arkadaşlar.size bişey danışayım.diyelim aracı 35000tl ye aldık.ancak aracın kasko bedeli 45000tl. kasko yaptırsak pert olsa 45000tl nin tamamını alabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smbdy

slm sigortacı arkadaşlar.size bişey danışayım.diyelim aracı 35000tl ye aldık.ancak aracın kasko bedeli 45000tl. kasko yaptırsak pert olsa 45000tl nin tamamını alabilir miyiz?

35000 bile alamazsın çok çok yüksek ihtimalle.
  • arkadaşlar..
    2007 model hyundai getz 1,4 model araç aldım..
    kasko yaptırmak istiorum
    fiyatları ne civarda olur acaba..
    yaşım 25 ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Real_ETA

quote:

Orijinalden alıntı: smbdy

slm sigortacı arkadaşlar.size bişey danışayım.diyelim aracı 35000tl ye aldık.ancak aracın kasko bedeli 45000tl. kasko yaptırsak pert olsa 45000tl nin tamamını alabilir miyiz?

35000 bile alamazsın çok çok yüksek ihtimalle.

peki o zaman bazı 2. el ilanlarda özellikle vurguluyolar bunu ?
    Atıyorum mesela 20 bin tl fiyat biçmiş adam kasko değeri 25 bin tl dir diyo bunun anlamı ne peki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: viper17
    peki o zaman bazı 2. el ilanlarda özellikle vurguluyolar bunu ?
    Atıyorum mesela 20 bin tl fiyat biçmiş adam kasko değeri 25 bin tl dir diyo bunun anlamı ne peki ?

aslında işin gerçeği kasko şirketleri ödenecek primi belirlerken aracın kasko bedelini dikkate alıyorlar (pek çok değişkenle birlikte)
    fakat iş araç pert olup ödeme yapmaya geldiğinde kağıt üzerinde belirledikleri kasko değerini değil de yine kendi belirledikleri (servislerden vs. fiyat alıyorlar mış güya tam emin değilim) aynı şartlardaki bir aracın piyasa değerini ödüyorlar.

bahsettiğiniz ilanlardaki lafların hiçbir anlamı yok, araç 20000 tl ye satılıyorsa isterse kasko değeri 120000tl olsun primi artırmaktan başka birşeye yaramaz. sonuçta pert durumunda ödenecek olan rayiç bedeldir

• Forumun sigorta pazarına döndüğünü söylemek yanlış olur. Arkadaşlar 10-20 mesajı olan bir kere foruma uğrayıp bir daha gelmeyen arkadaşlar.

quote:

Orijinalden alıntı: zeko_2001

Sigortacı pazarına dönmüş... :)

Sigorta şirketimi hepsi bende
    3 - 5 şirket değil 20 ye yakın şirket.

www.sigortabrokeriniz.net
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.