Şimdi Ara

Aracım dondu. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
10.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bir tane büyük varil buldum garajı içimde karton yakmak yukarıda okuduklarumdan en uygunu maliyet

Onun dışında satıp benzinli alın. Van civarında görev yaptığımda tam sentetik yağ kullandığım benzinli aracım mobilet gibi çalışırdı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracın altına ser elektrikli battaniyeyi oh mis yinede en güzel çözüm garajdaki kullanımız size mi ait ortak mı bilmiyorum ama kazan gibi bir merkezi ısıtma varsa sulu ısıtıcılarla garajın sıcaklıgını belirli bi düzeye getirebilirsiniz..
  • Bireysel bir kullanıcı neden DİZEL OTOMOBİL alır bende bu sorunun hala bir cevabı yok.
    Dizel arabası olanlara kusura bakmayın da ağzına kürekle vurasım geliyor.
    Bir tek biz mi göremiyoruz dizel kullanıcılarının gördüğü şeyi ya ?
    Neden DİZEL ? NİYE ?

Ne var abi bu dizelde. Tork mork diye zırvalamayın Turbo benzinlide de tork var.

2-3 litre az yakacak diye şekilden şekile giriyorlar ya Allahım yarabbim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Bireysel bir kullanıcı neden DİZEL OTOMOBİL alır bende bu sorunun hala bir cevabı yok.
    Dizel arabası olanlara kusura bakmayın da ağzına kürekle vurasım geliyor.
    Bir tek biz mi göremiyoruz dizel kullanıcılarının gördüğü şeyi ya ?
    Neden DİZEL ? NİYE ?

Ne var abi bu dizelde. Tork mork diye zırvalamayın Turbo benzinlide de tork var.

2-3 litre az yakacak diye şekilden şekile giriyorlar ya Allahım yarabbim.
    Cevabını vereyim ama anlar mısın bilemiyorum.

Yılda 30.000km yol yapıyorum. En az. İmzamdaki 3 araçtan sonra yakıt konusunda beni en çok rahatlatan aracım 1.4 TDI Polo oldu.

Uzun yolda 3.7-3.8 litre bandında hız sınırları dahilinde yol almak ekonomim açısından şu anda benim için daha iyi bir sonuç
    Keza günlük git gel 20km kullandığım güzergahta gidiş 3.3 dönüş 3.6 lt ortalama ile gidip dönmek de güzel bir his.

Aracım garantide iken 1 günlüğüne manuel 1.4 TSI Passat veriler. 15.000km'de. 70km yol yapıp 30 lirayı 70km için verince içim yandı.

30liraya ben 100km'den fazla gidiyorum. Bu sebeple 1.4 TDI Polo'yu ekonomik durumumum bugünden bir yıl önceki halime gelene kadar kullanmaya devam edeceğim :)

• Sorunu kökünden çözdüm. Arabayı sattım. 3 kere çalıştırma parası 300 TL 1 kere çalıştırılmak üzere çekici üzerinde sanayiye götürme parası 100 TL ve marş dinamosu marşa basmaktan yandı kömürleri değişti 300 TL toplam 700 TL. İki ay içinde verdiğim para. Şimdi ise 2015 civic aldım tek marş

• epgo E kullanıcısına yanıt
    Olayı kökten çözmüşsünüz. Hayırlı olsun. 4 sene erzurumda çalıştım kendi aracım benzinliydi ama işyerimdeki araçlar sürekli donardı. Mazot filtresine sıcak su dökerek çalıştırırdık her defasında. Öyle marş motoru yanması vb bi sorun da yaşamadık. Şans işi biraz tabi.

Bi gün de benim aracın cam suyunun hortumu donmuştu. 2 hafta naptıysam çözemedim en son aracı kazan dairesine sokup kalorifer kazanının önünde 1 gece beklettim öyle çözülmüştü

• quote:

Orijinalden alıntı: maverick0

Olayı kökten çözmüşsünüz. Hayırlı olsun. 4 sene erzurumda çalıştım kendi aracım benzinliydi ama işyerimdeki araçlar sürekli donardı. Mazot filtresine sıcak su dökerek çalıştırırdık her defasında. Öyle marş motoru yanması vb bi sorun da yaşamadık. Şans işi biraz tabi.

Bi gün de benim aracın cam suyunun hortumu donmuştu. 2 hafta naptıysam çözemedim en son aracı kazan dairesine sokup kalorifer kazanının önünde 1 gece beklettim öyle çözülmüştü
    marş motorunun yanması şans işi değil ki, fazla zorladın mı yanar.
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Orası öyle tabi, zaten donmuş aracı mecburen zorluyorsunuz, biz de zorluyorduk ama yakacak kadar yapmadık demek ki

• Bir keresinde çocuk hastalandığında araba çalışmadı. Çocuk 39 derece ateşliydi. Biraz zorladım ama çalışmadı. İnsanın çocuğu hasta olunca ve arabada çalışmayınca insanın gözü birşey görmüyor. O gece artık araba yansa umrumda olmazdı. Ne yaptıysam çalışmayınca taksi çağırdım ve hastaneye gittik. Bana bir araba lazım o da bu gece lazım. Değil marş motoru araba yansa gözümde değildi. Diğer zamanlarda zaten iki üç kere hafif marş yapıp bırakıyorum ve marş motoruna birşey olmuyordu. Tayini doğuya çıkacak arkadaşlara tavsiyem ısıtmalı garajınız yoksa işiniz çok zor. En lazım olduğu zamanda çalışmayan araba benim için araba değildir. Aşağıda belirttiğim illere gelenler bunlara dikkat etsinler (en soğuktan en sıcağa sıralıyorum)

1. ARDAHAN
    2. KARS
    3. AĞRI
    4. ERZURUM

Ben maalesef ardahan dayım. Heleki Ardahan ın Göle ilçesine giderseniz (türkiyenin en soğuk ilinr bağlı türkiyenin en soğuk ilçesidir)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.