Şimdi Ara

Araç tercihi yeni aveo-polo-yeni yaris (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
1
Favori
9.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nogretse

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Arkadaşlar gibi düşünenler yüzünden en az değeri tosba kaybeder ama boşunu zor satarsınız. İlerde ESP yan hava yastığı gibi şeyler standart olacak. Nasılki artık abs, klima olmayan araç pek gitmiyorsa öyle olacak. Önce karar vermeniz lazım. Yatırım için mi alıyorsunuz, uzun süre sorunsuz ve güvenle binmek için mi. Hem vw, hem yaris motoru çok zayıf. 2. el alırken genelde en dolusu tercih edilir. Sevdiğiniz ve mantığınıza uygun aracı tercih edin bence.

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/23545/0/1/adana-da-kamyon-otomobilin-uzerine-cikti.aspx

farkı gerçek hayatta bazen zorla öğreniyor insan bilgine sunulur.

Ordaki mesajımı neden alıntı yapmadınız? Tiguanın bilimsel testlerde 1. olduğunu ze tavan dayanımında lider olduğunu zaten söylüyoruz. Ama tiguan sağlam diye polo almak???? Bana corveti örnek verip aveo mu alalım diyenler vardı. Size ne derler acaba? 200 km/h hızla polisten kaçarken taklalar atıp corvetten koşarak çıkıp kaçan da var. Tiguan sınıfında gayet güzel araçtır. Fiyatını tartışırız. Ben burda polo şöyle çürük böyle kalitesiz demedim. Polo 1.2 70 BG trendline araç motor, donanım, güvenlik (eksik güvenlik donanımları) vb. konularda fiyatına ve rakiplerine göre kötü diyorum. Aksini iddia ediyorsanız fikrinizi dinler saygı duyarım. Ama adı yeter, alman olması yeter gibi endenler lütfen sunmayın.

• Benim tartışıcak veya diretecek bir iddiam yok.

Marka model ne olursa olsun alman menşeili araçların diğerleri ile eşitmiş gibi kıyaslanmasının gerçekçi olmadığının en güzel örneği aşağıdaki movie de var.
    Ama halen ısrarla ben neden donanomsız araba alayım diyorsan, gelecekte ailenle trafikte giderken fikrinin değişeceğini şimdiden sana söylüyorum.

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/23545/0/1/adana-da-kamyon-otomobilin-uzerine-cikti.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: GaMToZUvEDünYaNInNinNiSi

eski kasa full aveoyu poloya tercih ederim be polo mu wv mi uzak dur.

Abi Vw'e Bile Karşı İnsanlar Var Bu Forumda Ya ... Bende Bikaç Aya Araç Alıcam SAence Ne Alim Dediğim Herkes Alman Japon Diyor Neden Diyince Sorunsuz Araç Diyorlar ... Bazıları Vw Kullanıp Çok Sorun Yaşamış Onların Vw Düşmanlığına Hak Veririm Ama Bu Forumdaki İnsanlar Çok Acayip Gerçekten :) Şahine Binen AdamlarMercedes Bmw Dışında Herşey Kötü Diyorlar :))
  • VW ler eskiden hesaplıydı şimdi ise epey fiyatlı sanıyorum bu VW düşmanlığının temel sebebi.
  • quote:

VW ler eskiden hesaplıydı şimdi ise epey fiyatlı sanıyorum bu VW düşmanlığının temel sebebi.

Bilinçli İnsan Bu Sorunun Devletten,Türk Sivri Zekasından Kaynaklandığını Bilir Sanırım Buradaki Vergi Nerde Var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bin9Yüz5

quote:

VW ler eskiden hesaplıydı şimdi ise epey fiyatlı sanıyorum bu VW düşmanlığının temel sebebi.

Bilinçli İnsan Bu Sorunun Devletten,Türk Sivri Zekasından Kaynaklandığını Bilir Sanırım Buradaki Vergi Nerde Var.

Sadece vergi oranı kadar fiyatlanmadı, ticarilerde 5 puan vergi arttı ama hesaplarsan satış fiyatı daha da arttı üstelik yeni modellerde motorlar ufak hacimli
  • Vergi her arabaya vergi.

VW e kimse kötü demiyor fakat o kadar cok parayı hakketmiyor hic bı vw.
  • quote:

Benim tartışıcak veya diretecek bir iddiam yok.

Marka model ne olursa olsun alman menşeili araçların diğerleri ile eşitmiş gibi kıyaslanmasının gerçekçi olmadığının en güzel örneği aşağıdaki movie de var.
    Ama halen ısrarla ben neden donanomsız araba alayım diyorsan, gelecekte ailenle trafikte giderken fikrinin değişeceğini şimdiden sana söylüyorum.

Hala anlayamıyorsun. Tiguan Amerika'daki tavan dayanım testlerinde 1. olmuştur. Bunu yıllardır ben biliyorum. Sorana da söylüyorum zaten. Bunu sen yeni öğrenip şok olmuşsun. Elbet olabilir. Bak tekrar diyorum o testler bu aracın tavanı sağlam dediği gibi Yeni Aveo da sınıfının en güvenli aracı diyor. Ben demiyorum. Polo'dan daha güvenli diye testler söylüyor. Üstelik o testlere Polo dolu haliyle girerken Yeni Aveo en boş haliyle girmiştir. Yani trendline polo o teste girmemiştir. Hala anlamadığın bir aracın sağlam ve güvenli olmasını sağlayan şey Alman olması değil, kullanılan malzeme teknolojisi, tasarım, mühendislik, üretim kalitesi, aktif ve pasif güvenlik ekipmanları vs.'dir. Ben kafadan Alman olduğu için daha sağlam diyen adama karşı çıkarım. Alman diye bomboş arabayı savunana karşı çıkarım. Ama şu teste göre bu araç daha sağlam derseniz boynum kıldan incedir. Bu işler lafla değil mühendislikle oluyor ne mutluki. O konudaki mesajımı da okumuşsunuzdur umarım. Bir SUV'u sağlam yapan firma B sınıfı aracını da aynı sağlamlıkta mı üretmiş olur?

http://forum.donanimhaber.com/m_53979871/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 26 Ekim 2011; 19:14:20 >

• Tamam anladım Allah sağ salim ve keyifle yeni otomobilinle gezmeni sağlasın. selamlar
  • quote:

Tamam anladım Allah sağ salim ve keyifle yeni otomobilinle gezmeni sağlasın. selamlar

Amin hepimize inşallah. Allah size de en sevdiğiniz gönlünüzdeki Alman otomobilini alıp binmeyi nasip eder inşallah.
  • swift 2011 çok güzel kimse bana önermedi ama ben size önereyim :)
  • quote:

Benim tartışıcak veya diretecek bir iddiam yok.

Üstta arkadaş çok güzel açıklamış aslında.Videodaki kazalı Aracın modeline bir bakın...Covette ile Aveo kıyaslamak kadar manasız bir durum hakikaten.Polo ile Tiguen'i nasıl kıyaslayabilirsiniz? Nasıl Bu aracı baz alıp VW araçları översiniz.VW araçlarına kimse kötü demiyor.Kimse sakın almayında demiyor.Ama farkındamısınız VW'i övmek için kullandığınız tüm tezler çürütüldü.Alman aracı dediniz adamlar Jettayı Meksika'da üretiyor,Vw'in sağlamlığını örneklemek için Tiguan'ı örnek gösterdiniz oysaki Polo'dan bahsediliyordu.Ve rakibi Aveo'ydu Captiva,Corvette,Camaro değil.Chevrolet'in Tahoe diye bir aracı vardır gördünüzmü hiç?Aveo Opel'in ecotech motorunu kullanıyor ve ikiside GM'e ait araçlardır.Buda motor eleştirilerine yanıt olur sanırım.
    Polo VW üretimi bir ara haklısınız ama bu onu kusursuz hale getirmez.Sağlam araçtır,kalitelidir amenna. Ama Sırf Marka değerinden dolayı bir araca 3-4 bin fazla vermek Tr şartlarında bence hatadır.VW Türkiye'de araçlarını normal değerinin çok üstünde satmaktadır.

• valla kurulan mantık şu polo almanyada yapılıyorsa mercedes de almanyada ee ozaman polo hepsinden iyi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

valla kurulan mantık şu polo almanyada yapılıyorsa mercedes de almanyada ee ozaman polo hepsinden iyi...

zuhaa

aveonun kokpit hoşuma gidiyor zevkler ve renkler tartışılmaz, ben elektronik göstergeleri severim bu yüzden honda ve aveo benim için, analog göstergeli bütün arabalardan daha güzeldir (tempra geldi aklıma :) http://www.ilanpan.com/ilanfoto/tempra-tipo-gosterge-tamir-servisi-%7B-bab-1945-2.jpg )

ayrıca aveo sağlam ve donanımlıdır

• Daewocular dolusmus yine..

Araclariniza gule gule binin ancak Alman mali arac almadiginiz biraz icinizde kalmis olucakki chevroleti sanki bir mercedes bmw gibi anlatir olmussunuz.

Hic dusunmedinizmi acaba chevrolet nasil 30 bin liraya esp 8 hava yastigi vb. Vb. Gibi diger markalarin en az 45-50 bin tllik araclarinda olan donanimlari bu fiyata satiyor diye ? Vw malmida 30 binliraya espli zartli zurtlu polo satamiyor ? Ya ford ?

Kuzenimde onceki kasa aveo var daha 30 bin kmdeki aveoya araba demeye bin sahit gerekir ... Bidaha chevroletmi ? Tovbe...

Ucuz mal alicak kadar zengin degilim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

Daewocular dolusmus yine..

Araclariniza gule gule binin ancak Alman mali arac almadiginiz biraz icinizde kalmis olucakki chevroleti sanki bir mercedes bmw gibi anlatir olmussunuz.

Hic dusunmedinizmi acaba chevrolet nasil 30 bin liraya esp 8 hava yastigi vb. Vb. Gibi diger markalarin en az 45-50 bin tllik araclarinda olan donanimlari bu fiyata satiyor diye ? Vw malmida 30 binliraya espli zartli zurtlu polo satamiyor ? Ya ford ?

Kuzenimde onceki kasa aveo var daha 30 bin kmdeki aveoya araba demeye bin sahit gerekir ... Bidaha chevroletmi ? Tovbe...

Ucuz mal alicak kadar zengin degilim...

biraz sert olmuş ama haksızda değilsin,
  • Eski kasayla şimdikini elştirmek te sizlere has bir özellik. Önceki kasa çürük ve güvensiz bir araç. Biz de sööylüyoruz. Onlar geçiş dönemi araçlardı. Kriz nedeniyle gerekli yatırım yapılamadı. Ama yeni kasanın biçok ülkede ismi de farklı. İsmi aveo diye makyajlısı sanmayınız. Sıfırdan tasarlanmış ve biçok firmaya ibret olacak işler yapılmıştır. Korede üretilmesinin nedeni sizce nedir? Adamlar manyak mıki Amerikada, Avrupada yapmıyor? Sanırım tahmin ettiniz maliyetleri aşağı çekmek. Jettanın meksida üretilmesi, renaultun Türkiyede üretilmesiyle aynı sebep. Eğer Almanyada üretilseydi bu donanımı 35'den aşağı vermezlerdi heralde. Bu kadar donanım olamsaydı belki bu paraya satılsaydı daha iyi bir algı bırakırdı haklısınız. Hala pahalıysa iyidir gibi bir algı var ülkemde. Bakınız for, VW. Polodaki kaliteyi gördüm merak etmeyin. Aracı almadan önce chery dahil tüm firmaları dolaştım, inceledim ve araştırdım. Polonun düşük versiyonları ve dacialar parasını haketmeyen araçların başında geliyor. İlk yılında arıza üstüne arıza çıkaran audi a6lar da gördük. Adam yeni araçla 3 kere yolda kaldığı için feryat figan ediyordu geçen sene. Eski kasa fiesta kötü diye (bence kötü değil, sadece biraz güvensiz) şimdiki kasayı eleştirmek ne kadar mantıklıysa sizinki de o kadar mantıklı. Lütfen kullanmadığınız araç hakkında ön yargılarınızı bi kenara bırakmaya çalışın. Şasesinden motoruna, iç tasarımdan dış tasarıma, güvenlik ekipmanlarından iç hacmine önceki kasayla zerre bağlantısı yok aracın. Şasesi özel bir yapıda çelik ve kabin kısmı büyük oranda tek parça. Önceki 1,5 yıldız alabildi zamanında. Şuanki rekor puanla hala lider. Siz boş poloyla güvende olduğunuzu düşünmeye devam edin madem ne diyelim. Allah kimseye kaza bela vermesin ve gönlündeki aracı nasip etsin.

Bunları okudukça şöyle bir laf aklıma geliyor hep: “Önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan zordur…” (Albert Einstein)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 28 Ekim 2011; 20:32:19 >

• bu tip şeylerle gidip araç alan varsa aramıza eli sıkılcak adam.

alman menşeili vw golf 1.4 tsi 170 hp dsg şanzumanlı aracım şanzuman arızasından bana 2008de 14 bin tl masraf çıkarttı.araç 35 binde 2. el ve 101 nokta expertizli ve dod aynı zmanada distribütör garantiliydi.araç mahkemelik oldu ve 6 ay sonra aracımı ücretsiz yaptırdım.direk elimden çıkardım.babama passat aldık ve temmuzun ortasında 3 bin kmde klima hortumları patlamış klima kompressörü bodruma giderken öğlen saatlerinde patladı.2 hafta kavga dövüş garantiden yaptırdık.ardından adana mazda bayisine gidip sıfır km mazda 6 exclusive paket araç ile takas ettik.babam arabayla 170 bin kmde iken kaza geçirdi ,arkadan kamyonun çarpması sonucu arabanın alt tabliyeleri kırıldı ve perte ayrıldı.o zaman sürecinde araç rutin bakımları hariç hiç servise gitmedi.benim şansıma değil sadece akrabalarımdada hep doğuş oto grubu araçlar var onlarında masfrafları ağır arızalar geçiriyor ve servise garanti batıyor nedense.geçen sene DENİZLİ BATI OTOMOTİVDEN sıfır km golf 6 DİZEL araçla anlaştık.parası ödendi ve aracı ailemle almaya gittik.arabanın BENZİNLİ OLDUĞUNU gördüm ve satış elemanına dedim herhalde diğer araça geçmeliyiz.yok dedi aracınız bu.1 hafta boyunca doğuş otomotivden gelen telefonlar benim tüketici haklarıyla görüşmelerim avukatımla görüşmelerim hiç biri bir şeye yaramadı.PARAYLA ADAMI ANCA DOĞUŞ OTO MADARA EDER.yanlış anlamayın biz aracın parasını istemedik.biz fiyat farkını ve beklemeyi kabul ettik.adamlar buna ragmen hayır dediler.en son farklı insanlara danışınca biz size highline dsg golf verelim dediler aydında varmış hafta sonu gelecek falan filan..paramın bir kısmını aldım.vergi kısmını alamadım ve ordan çıkıp mazda 3 dizel araç aldım.servis 10 numara parça sıkıntısı hiç yok kaza yaptım araba 10 günde servisten çıktı.zamanında golf ilede yaptım 23 gün sonunda eskişehir ılgazdan aracı zorla aldım.vw preminyum marka ama müşterisine ilgi alaka sıfır satış çok oldugundan ben TRye almanyadaki gibi kaltiede araç gönderdiklerini zannetmiyorm.ve bir daha doğuş oto grubu aracını hayattta almam.bir artis elemanları var görmelisiniz aracın bir kısmını kredi ile almayı düşündüm tc mi verdim ordaki süt vermez inek kredi işlemini yapan karı kredi başvurunuz için 3 gün araştırılması gerekiyo falan filan dedi dudağının altından böyle afralı taftarı konuşmalarla ve ardından benim kredim onaylandı ve inek aa beyfendi krediniz onaylandı dedi bende boşver krediyi ben cebimden öderim dedim salak gibi ödedim..

bu resme itafen buda mercedesin altına corvette girmiş.o mersedesin ağırlıgıda 1750 kg civarında.o zman chevrolet çok sağlam.çünkü chevrolet corvettenin kasasının retim şartlarıyla aveonun bir değil.tabi bu tip şeylerle araç satın almıyoruz.

her arabanın piyasası kendine göre vardır.siz arabanıza çok aşırı derecede herşeyden sakınmadan iyi bakın temiz binin her türlü aracınıza alıcı çıkacaktır

Araç tercihi yeni aveo-polo-yeni yaris

• Polo 1.2 70 PS Trendline beyaz alındı. Herkese çok teşekkürler.
  • quote:

ancak bu durum vw nin değil doğuş un ve devletin suçu.almanya daki ler amerika dakiler bu araçları 4 5 kat daha ucuza alırken biz neden daha ucuza almayalım ki?bu yüzden doğuş otoyu kınıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.