Şimdi Ara

Araç Tavsiyelerinizi Bekliyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lafı fazla uzatmadan araç değişikliği için 36 37 bin lira bütçemiz var. 40 bin diyemiyorum ne yazık ki ikinci el araç alacağımız için yapacağımız masraflar ile 40 ı bulabilir. ( navigasyon & geri görüş kamerası vs yoksa takılacak)

Düşündüğüm araçların özelliklerine gelecek olursak.

*Otomatik olması önceliğim,
    *Genelde şehir içi kullanılacak( aşırı trafik yok Adana - Mersin ),
    *Yazları full klimalı kullanılacak mümkünse bayılmasın
    *Yılda maksimum 5000 km filan kullanılacak bu yüzden fazla km yapmış bir araç tercihim değil temiz alıp temiz satma taraftarıyım,
    *Marka ve ikinci el takıntım yok.Galerici veya al-satçı değilim. Bir araba temizse her zaman bir alıcısı olur diye düşünüyorum,
    *Güzel bir görünüşü olması önemli, gögüs konsolunu sevmediğim için astra modelini direk eliyorum mesela.
    *Standart bir güvenliği olması yeterli yoksa Allah korusun kaza bela olduktan sonra araba çelik zırh kaplı olsa yine canına yazık insanın,
    *Sedan veya HB olabilir fark etmez. Sevgilim de kullanacağı için fazla park sıkıntısı olan bir araç düşünmüyorum. Örneğin bi D sınıfı araç önerisi yapmayın

Fiyat olarak sahibinden sitesini referans almadan öneri yapacak arkadaşlarıma şimdiden ayrıca teşekkür ederim. Çünkü ne yazık ki malum site arabasını kullanırken keyfiyen satmak isteyenler yüzünden değerinin 3-4 bin üzerine yazılmış arabalar ile dolu diyebilirim.

İncelediğim ve düşündüğüm bazı araçlara örnek verecek olursam;

Yeni Aveo sedan 1.4 benzin LT veya LTZ otomatik.
    Kia Ceed 1.6 dizel
    Ford fiesta 1.25 veya 1.4 otomatik 2010 üzeri
    Citroen c4 yeni kasa Manuel
    Mazda 3 bulunabilir mi alınır mı ?
    Hundai accent blue 1.4 benzin otomatik 2010 üzeri
    VW polo 1.2 veya 1.4 benzin manuel
    Fiat Punto Evo 1.3 multijet Dizel

Ayrıca alfa & romeo araçları çok beğeniyorum bu fiyat bandında alınır mı alınmaz diye çıtlatırsanız sevinirim.

Bunun yanında yeni araçları incelememi isterseniz de bu fikirlere açığım. Sorunsuz bir alışveriş sürecim olsun diye yazıyı uzun tuttum okuyanların ve tavsiye verenlerin ağzına sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rdm001 -- 26 Mart 2016; 14:24:00 >

• Yardım edecek kimse yok mu ? Yazı mı uzun geldi anlamadım.
  • Bunların arasından en temiz bulabileceğiniz araç c4 olur.gayette alınır binilir.
  • Bende senle aynı durumdayım aklımda polo yada fiesta titanium modelleri var agustosa kadar tam kararı vericem konuyu takipteyim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.