Şimdi Ara

Araç Takip Programı!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
7.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sitede aradım ama istediğim şeyi bulamadım. Konu açıp deneyeyim istedim.
    Bir internet sitesinde GPS/GSM araç takip cihazı buldum. Bu cihazı satın almak istiyorum fakat işime yararlılığı çok önemli.
    Benim iki adet cihazım var. aracımın nerelere gittiğini hangi süre içinde ne hız yaptığı gibi bilgileri istediğim dakika hem geçmiş olan hemde anlık bilgileri öğrenmek istiyorum. bekledikleri yerlere müşteri bilgilerimi eklemek istiyorum. Böyle bir proğram varmı? Bunu yapabilirmiyim?
    Ama

elimdeki cihazları yazıyorum.
    2 adet GPS/SİM/GPRS Araç takip cihazı
    2 adet Turkcell 1gb GPRS limitli Şirket hattım
    1 Adet Sabit IP si bulunan sınırsız internetim ve bağlı bir PC

İstediğim şey şu:
    bu hatları cihazlara takarak hiçbir siteye veya kuruluşa üye olmadan takibimi yapabilirmiyim? Bunun için bir server proğramı varmı?

Açayım biraz:
    Takip cihazları GPRS üzerinden benim sabit IP olan PC me bağlanacak. bilgiler bu Server Pc me kaydolacak. bende bu pc ye herhangi bir (internet )yerden girip istediğim bilgiye ulaşabileyim.

Aslında üyelikli siteler var ama bunlara üye olmak istemiyorum. hem maddi hemde bilgi sebebi ile :))))
    Bu konuda yardımlarınızı bekliyor sağlıklar diliyorum.

• Biraz alakasız olabilir ama isteklerine bakılırsa belki dusunebilirsin.
    Windows Mobile yuklu bir pda in varsa bu dediklerin oluyor.Şöyle ki,
    www.trackr.eu sitesine ucretsiz üye oluyorsun. download bolumunden trackr programını indiriyorsun.(bu arada şimdi farkettim java uyumlu olanı da varmıs ama ben denemedim) Porogramı pda inden calıstırdığın zaman gps e bağlanıyor ve senin belirlediğin sıklıkta guzergah bilgilerini(en dusuk 15 sn) trackr sitesine gonderiyor. Seni izlemesini istediğin kişiye istersen programın her oturum için ayrı ayrı olusturduğu kodu veriyorsun, o kişi bu koduwww.trackr.eu sitesine giriyor(siteye uye olmadan) ve seni canlı olarak google maps ten izliyor.
    Ya da herseferinde kodla uğrasmak istemiyorsanhttp://www.trackr.eu/user/uye_adi/live seklindeki adresini veriyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rlxhkn -- 1 Eylül 2009; 19:52:18 >

• criney arkadaşım bu şekilde bir şey yapabilmen malesef mümkün deil.
    o iki tane araç takip sistemi aldığın yer harici hiç kimse sana yardımcı olamaz.
    cihazların protokollerini biliyormusun ?
    cihazlar senin belirlediğin sabit bir ip ye nasıl bilgi gönderecek ?
    o bilgileri cözüp harita üzerine düşmesi lazım adres veren bir şirketin online adres sistemine kayıtlı olman lazımki adresini yazsın.
    yani o cihazları aldığın yere ücret ödemek zorundasın.
  • DOSTUM bu konuda en ıyı ıkı fırma mobiliz ve arventodur....
    ben mobilize ait elcobil fırmasının elcosis programını kullanıyorum . ama sımdı arventoya gecıcem gb ... arastır derım
  • Bir de şöyle bir alternatif var:

Anlık güncelleme şeklinde değil ama sen ne zaman istersen aracın yerini öğrenebiliyorsun. 1 adet GPS/GSM özellikli araç takip cihazı alıyorsun. Cihaza bir sim kart yerleştiriyorsun. Cihazla verilen cd veya kitapçıktaki talimatları takip ederek cihazı pc üzerinden programlıyorsun. Mesela araç takip cihazına bir sms gindererek o anki konum bilgilerini enlem ve boylam olarak alıyorsun. Bu bilgileri "Google Earth" üzerinden giriyorsun ve aracın nerede olduğunu öğreniyorsun. İstersen cihazı park moduna alıyorsun. Senin haberin olmadan araç hareket ettirilirse, senin belirlediğin diyelim ki 3 numara cihaz sms atıyor.

Bir diğer yöntem de offline takip sistemleri. Bu aletlere "gps data logger" yani gps bilgisi kaydedicisi deniliyor. Aracanıza, çocuğunuz, eşiniz, kız arkadaşınız... aklınıza kim geliyorsa çantasına çalıştırdıktan sonra gizlice atıyorsunuz. Cihaz siz tekrar elinize alıncaya kadar nereden gidildiği , nerede, ne kadar süre durulduğu gibi bilgileri size veriyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.