Şimdi Ara

Araç Şase No. ile Ruhsat Şase No. FARKLI... Hiç yoktan 110 TL Masraf!!! Gelde Sinir Olma... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
2
Favori
69.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizimde aynı olay başımıza gelmişti , hatta ayrıyeten 4 koltuk varmış 5 yazıyormuş diye muayene onayı vermemişlerdi. Emniyete gidip söylediğimde ücretsiz bir biçimde halletmişlerdi kimse ücret talep etmemişti şaşırdım şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

topaz42 hocam ama benim motor nuamrsının son ıkı rakamı ezilmiş ondan okunmuyor gerisi tutuyor bir sorun olur mu muyaenede

okunmuyor ise sıkıntı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

topaz42 hocam ama benim motor nuamrsının son ıkı rakamı ezilmiş ondan okunmuyor gerisi tutuyor bir sorun olur mu muyaenede

hocam bu duru muayeneyi yapan adamın o günkü psikolojisiyle alakalı. Kesin birşey demek zor.
    Ama evrak değişimi için 110 TL'yi hazırda tut sen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam benim gözümde 110 tl falan yok aracım zaten 1.2 motor 99 model eski araç kimse kalkıp chance yapmaz böyle bir motoru adamlar varsın ruhsatı değiştir desinler zaten geçenlerde kendim huylandım 4 koltuk araba 4 emniyet kemeri var ama ruhsatta 5 yazıyor diye 86,5 tl verip kendim değiştirdim ek-1 ile emniyette.Ama muayenedekiler kalkıp hocam olmaz git yeni motor al faturalı demesinler ondan korkarım veya üniversiteye makina muhendisleri odasına falan göndrirlerse çok param gider elim de sıkışık küçük ilçelerde olduğu için fazla bakmıyorlarmış motor numarasına,eğer üzeri kirli yağlı falan ise "motor no okunamıyor" hafif kusur diyorlarmış yani ben 110 tl vermeye korkmuyorum varsın 500 tl de veririm yeterki geçsin muayeneden.
  • aynı durum benimde başımda. geçen agustos ayında tuv-türk'ten personel yanıma gelerek farklı yazılmış şasi numaranız dedi. ama benim farklı yazılma durumu ruhsatın ilk sayfasında diğer muayenelerin olduğu sayfada doğru yazılmış. yarın bende gidip öğreneceğim, bakalım bize nasıl bir muamele yapılacak?
  • Konuyla ilgili aratırma yapınca forumda bu konuyla açılmış başlığı görünce yazmadan edemedim.
    Dün bende muayeneye opel corsa aracımı götürdüm şase numarası WOLOX yazılması gerekirken WOLX yanı tek bir harf unutulmuş. muayene pulunu yapıştırdıkları kağıtda doğru yazarken ruhsatda yanlış yazılmış bu şekilde 2 kez muayeneye girmiş ve geçmişti ama bu seferki bakan görevli geçirmedi. dün mesai bitimene 15 dk kala emniyete gittim 58 tl ödeyerek ruhsatı değiştirdim. zamanında bu işi sigotacılar yaptığı için bu tür hatalar oluyor dedi polis ama muayene punu yapışan kağıttaki doğru yazan görevli nasıl farketmedi orasıda soru işareti?
    Bugün tekrardan gidip muayene tekrarı yapıcam ve muayen pulu ypışacak alan kalmadığı için gene emnıye gidip 77 tl bayılıp onuda değiştirecem yanı bır muayane bana 311 tl patladı..
  • YAZIM YANLIŞI YAPAN MEMURUN VAY HALİNE !!!

Arkadaşlar bugün araç muayenesine gittim. Aracımın şase numarası ruhsatta .............29...... , yerine ..........92.... yazılmış yani iki rakam yer değiştirmiş. Bu durum Tuvtürk tarafından "Emniyetli Değil" olarak kusur belirlendi. "Araç Tespit Raporu" düzenlendi. Bu rapor doğrultusunda emniyete gittim. Her 2 tescil belgesi değişti. Toplam 155,5 TL ödemek zorunda kaldım. Peki beni bu duruma düşüren ekstradan para ödemek zorunda bırakan ayrıca ektradan zaman ve emek sarfettiren memurun hali öbür tarafta nice olacak. Sizce Allah affeder mi? İnşallah Affeder. Çünkü benim affetmem biraz zor. Hadi benim durumum orta halli , ya zaten kıt kanaat geçinen insanlar 155 TL ödemek zorunda bırakılırsa yapacakları bedduaları şimdiden duyar gibiyim. Dediğim gibi MEMURUN VAY HALİNE !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ydoglu1901

YAZIM YANLIŞI YAPAN MEMURUN VAY HALİNE !!!

Arkadaşlar bugün araç muayenesine gittim. Aracımın şase numarası ruhsatta .............29...... , yerine ..........92.... yazılmış yani iki rakam yer değiştirmiş. Bu durum Tuvtürk tarafından "Emniyetli Değil" olarak kusur belirlendi. "Araç Tespit Raporu" düzenlendi. Bu rapor doğrultusunda emniyete gittim. Her 2 tescil belgesi değişti. Toplam 155,5 TL ödemek zorunda kaldım. Peki beni bu duruma düşüren ekstradan para ödemek zorunda bırakan ayrıca ektradan zaman ve emek sarfettiren memurun hali öbür tarafta nice olacak. Sizce Allah affeder mi? İnşallah Affeder. Çünkü benim affetmem biraz zor. Hadi benim durumum orta halli , ya zaten kıt kanaat geçinen insanlar 155 TL ödemek zorunda bırakılırsa yapacakları bedduaları şimdiden duyar gibiyim. Dediğim gibi MEMURUN VAY HALİNE !!!

herkese aynı taktiği yapıyorlar dostum maalesef bu ülkede hiç kimse işini hakkıyla yapmıyor olanda gariban vatandaşa oluyor.. kanun yok nizam yok canları nasıl isterlerse öyle davranıyorlar kendi hataları için bile gitsen hem para veriyorsun hemde insan yerine bile konmuyorsun ellerinden gelse birde dövüp yollayacaklar..

• Bizim 4+1 arabayı 5+1 yazmışlardı koltuk yanlış yazılırmı. Çok laubaliler.

• benimde basima geldi

araci uzerime aldim kontrolleri yaprim sorun yoktu emniyete gittim ruhsati aldim bi baktim şase numarasinda " V " olmasi gerekebi " M " yazilmis. (bu halde muayeneden gecmis 2 gun once )
    aldigim bayiye gittim onlar ertesi gunu emniyetten birine yonlendirdi aradim adami bekletti beni bende kendi isimu kendim halletmeye basladum
    evrak isine bakan bir bayan komisere durumu anlattim dun aldim ruhsati ama yannis yazilmis dedim oda dedi sistemde neyse onu yaziyoruz acti bilg bakti yannis şase yaziyordu. sagolsun yardimci oldu para vermeden duzeltti. arsive gonderdi orada aracin ilk fatura ve evraklarini bulduk oradaki numara dogruydu. tekrar yanina gidip ruhsat yapragini verdum 1 saat sonra hem sistemden hemde yaprakta duzeltti.

• Bu durumdan mağdur olup evrak yenilemek zorunda kalanlardan parasını geri alan var mı? Bu konuda nasıl bir hukuki veya idari yol izleyebiliriz? Para bir yere kadar önemli ancak hiç yere insanlar mağdur ediliyor. Zamanı çalınıyor. Biz bunun için boşu boşuna 155 TL ödedik, bu parayı geri alabilir miyiz? Bir yolunu , yordamını bilen var mı?
  • 86 model doğan da şaside numara aynı ama
    başında D TOFAŞ yazmıyormuş ruhsatta para gitmez dediler ama ne olur acaba
  • yukarıda anlatılın WOLO-W0L0 olayı geçen hafta benim opel aracımda da yaşandı ve TÜV muayenesinden geçemedim.
    bu konudaki güncel durum nedir? ücret ödemeden halletmek mümkü değil mi? geçmiş yıllarda konuyu yargıya taşıyacağını yazan arkadaşlar ne yaptılar?
  • bu yazım hatasını yapan kim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atmosphere

bu yazım hatasını yapan kim

trafik şube/emniyet, eskiden ruhsatla aracın şase numarası kıyaslanırdı, son 2 yıla yakındır şase numarasıyla emniyetin kayıtları karşılaştırılıyor.
    bir çok aracın şase numarası emniyetin sistemlerine hatalı aktarılınca araç sahipleri mağdur oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: miro11

quote:

Orijinalden alıntı: Atmosphere

bu yazım hatasını yapan kim

trafik şube/emniyet, eskiden ruhsatla aracın şase numarası kıyaslanırdı, son 2 yıla yakındır şase numarasıyla emniyetin kayıtları karşılaştırılıyor.
    bir çok aracın şase numarası emniyetin sistemlerine hatalı aktarılınca araç sahipleri mağdur oldu.

teşekkür ederim. herkesin kontrol etmesi gerekecek anlaşılan. hatanın vatandaşa kesilmesi ise tam bir türkiye gerçeği olmuş
  • ya sıfırı ya o yu saldırmaları lazım her türlü numaradan.

aile hekimi şifre yaziyor o mu sıfırmi gel de çık işin içinden .

• quote:

Orijinalden alıntı: oğuzhan kayar

ya sıfırı ya o yu saldırmaları lazım her türlü numaradan.

aile hekimi şifre yaziyor o mu sıfırmi gel de çık işin içinden .

bu tarz resmi işlemlerde ilk başlarda bu tarz sıkıntılar oluyor, bu bir miktar anlaşılabilir ama 2 yıldır uygulanan bir sistemde böyle bir hata varsa devlet halktan özür dilemeli ve gerekli düzeltmeyi yapmalı oysa para alıp düzeltme yapıyor, olayın bu yönü çok rahatsız edici.
  • 110 TL + Evrak ücreti gerçekten çok fazla.
    bu hata zaten devlette bu işle görevli memurun hatası, kullanıcıya maal etmek çok yanlış.

TüvTürk'ün suçu yok bu arada, change ihtimaline karşı uyuşmuyorsa numaralar geri gönderir elbet.
  • BENİMDE 1986 MODEL LADA VAZ'IM VAR ARACIN MUAYNESİ 2009 BİTMİŞ AFDAN YARARLANIP ŞİMDİ TÜVTÜRKE GİTTİM VE SAŞE NUMARASI TUTMADIĞI İÇİN KALDIK ASLINDA TUTUYOR AMA SON 5 RAKAMI YAZMIŞLAR RUHSATA,
    BANA GİT DÜZELTİR DOSYADAN ÇIKARTTIR YAZARLAR DEDİLER
    ANCAK DOSYADA DA BU ARAÇ BU ŞEKİLDE KAYIT YAPILMIŞ MAKİNE MUHENDİSLERİ ODASINA GİT TESPİT YAP GEL YAZALIM DEDİLER.BUNUNDA BEDELİ 236. TL
    BU ARACI BEN GEÇEN SENE
    İLK SAHİBİNDEN ALMIŞTIM ODA BULGARİSTANDAN KENDİ GETİRMİŞ ŞİMDİ BU KİMİN SUCU ŞAŞTIM KALDIM
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.