Şimdi Ara

ARAÇ MUAYENE VE EGZOZ EMİSYON GECİKMESİ ACİL YARDIM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
113.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

quote:

Orijinalden alıntı: lordtime

Merhaba arkadaşlar;
    Benim bir sorum olacak.

Aracım ilk defa muayeneye girecek. 24.02.2013 muayene son geçerlilik tarihi.
    pazar gününe denk geliyor bende gezici muayene istasyonu 25.02.2013 de ilçeye geleceğini ögrendiğimden o gün yaptırma kararı aldım
    lakin internetten randevu alırken bana böyle bir yazı verdi "Gecikme Ücreti 95,58TL'dir."bir gün sonrasına böyle birşey olması mümkün mü?

Hocam onda bir hata vardır. aylık dönemlerde ceza ödeniyor, benim bildiğim böyle. Yani bir gün de geçse, 25gün de geçse 1aylık ceza ödüyorsunuz ki bu da 160TL'lik %5'idir. Ben de 1ay geç yaptıracaktım, siz böyle diyince içime kurt düştü şimdi..

az önce randevu için siteden işlem yaparken böyle yazdı.

• merhabalar aracın egzoz emisyon muyanesi 12.11.2012 tarihinde bitmiş acaba ne kadar cezası olur?
    araç 2006 model
  • quote:

Orijinalden alıntı: ymantalya

merhabalar aracın egzoz emisyon muyanesi 12.11.2012 tarihinde bitmiş acaba ne kadar cezası olur?
    araç 2006 model

eksoz muayenesini geciktirmenin cezası yoktu hatırladığım kadarıyla..

yine de ölçen eleman geçmiş tarihli eski kartı gişeye göstermeden yrtmamızı ve gişeden yeni kart almamızı söylemişti..
    sebebini bilmiyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir nuayene hikayesi

14 Mart 2013 Saat 15:30 - 16:00 arasında muayene için Esenyurt istasyonundan randevu almıştım. Bazı aksilikler neticesinde saat 15:58'de istasyona ulaştım. Arabayı boş bir alana parkettim ve içeri girdim. Önümde 5 kişi vardı. Sıra numarası alacaktım. tam bana sıra geldi. Araç plakasını girdim. Sadece 1 dakika geciktiğim için sıra numarası vermedi. Çünkü sistem saati 16:01 idi o anda.

Ne yapacağımı düşünürken birisi randevusuz muayene yapan istasyonlar var dedi. Bir tanesi de Silivri Kavaklı muayene istasyonu imiş. Atladım arabaya. E-5'ten 70 km hızla 40 dakikada istasyona ulaştım. Sıra numarası aldım. 158,30 TL'yi ödedim. Saat 17:30 gibi muayene işlemlerim bitti. Arabam 140.269 km kaydı ile muayeneden geçti. Allah'a şükür bir kaç hafif kusurla muayeneyi 2 sene daha atlattık.

Hafif kusurlar: (ilk rakamlar Kusur No oluyor)

15.8.3 Yangın söndürme tüpü: kontrol süresi geçmiş
    5.14.12 Sinyal lambaları: arka fren lambası ile birlikte yanıp sönüyor.
    5.14.7 Sinyal lambaları: camlar hasarlı.
    5.3.3 Kısa hüzmeli far: yönü hatalı.
    5.4.10 Uzun hüzmeli far: yönü hatalı.
    5.7.13 Park Lamba(ları): camı hasarlı

• bende gecen gün egzos emisyona girdim sonra genel muayeneyeden saçma bir sebeple kalınca dikkat etmemişim o sinirle eve gelince farkettim gerizekalı egsoz emisyon süresini 2015 e kadar yazacagı yerde karta 2014 e kadar yazmıs ama verdiği çıktı yazısında 2015 yazıyor karttakini düzeltirlermi sorun olurmu walla insan aptal olur bunlar yüzünden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Bir nuayene hikayesi

14 Mart 2013 Saat 15:30 - 16:00 arasında muayene için Esenyurt istasyonundan randevu almıştım. Bazı aksilikler neticesinde saat 15:58'de istasyona ulaştım. Arabayı boş bir alana parkettim ve içeri girdim. Önümde 5 kişi vardı. Sıra numarası alacaktım. tam bana sıra geldi. Araç plakasını girdim. Sadece 1 dakika geciktiğim için sıra numarası vermedi. Çünkü sistem saati 16:01 idi o anda.

Ne yapacağımı düşünürken birisi randevusuz muayene yapan istasyonlar var dedi. Bir tanesi de Silivri Kavaklı muayene istasyonu imiş. Atladım arabaya. E-5'ten 70 km hızla 40 dakikada istasyona ulaştım. Sıra numarası aldım. 158,30 TL'yi ödedim. Saat 17:30 gibi muayene işlemlerim bitti. Arabam 140.269 km kaydı ile muayeneden geçti. Allah'a şükür bir kaç hafif kusurla muayeneyi 2 sene daha atlattık.

Hafif kusurlar: (ilk rakamlar Kusur No oluyor)

15.8.3 Yangın söndürme tüpü: kontrol süresi geçmiş
    5.14.12 Sinyal lambaları: arka fren lambası ile birlikte yanıp sönüyor.
    5.14.7 Sinyal lambaları: camlar hasarlı.
    5.3.3 Kısa hüzmeli far: yönü hatalı.
    5.4.10 Uzun hüzmeli far: yönü hatalı.
    5.7.13 Park Lamba(ları): camı hasarlı

Sanirim siz normal muayene oldunuz? far hata degil uyusuk calisanlar ayari yeni yapilmis araca da aynisini yaziyor.

Bu konuda problem 1ay gecince sistemde gozuken gecikme bedeli. normalde %5 olmali. ben de 1ay gecikmeli yapacagim icin beni de ilgilendiriyor.

• Benim araba 2004 model, Bir arkadaş benim adıma 12.06.2013 tarihinde araç muayenesi yaptırdı. Emisyon ölçüm kartında son geçerlilik tarihi (22.6.2013 yazıyor-Önceki eksoz ölçüm tarihi) yeni tarihini yazmamışlar bugün 04.09.2013 fark ettim. Muayene istasyonuna gitsem düzeltirlermi? veya "eksoz ölçümü yaptırmanız gerekli" mi diyecekler.
  • egsoz muayenesi 3-4 yıl geçmiş 13 yaşındaki bir aracın egsoz emisyonu ne kadar tutar? cezası var mı? 2013 fiyatlarına göre 32 TL deniliyor..

Misal şöyle diyelim.. aracın 2010 dan beri egsoz muayenesi yok diyelim..
    2013 - 32 TL
    2012 - 32 TL
    2011 - 32 TL
    2010 - 32 TL
    TOTAL = 128 TL mi ödiycez??
  • konu biraz eski ama google arayınca buraya denk geldim.
    arkadaşlar bu egsoz cezalarında son durum nedir.
    bugün farkettim aracın egzoz emisyon tarihi 19 mart 2014 te dolmuş yarın ilk iş gidip muayene yaptıracağım ama gazetelerde birşey okokudum muayenede yüksek çıkarsa 1600 lira ödeme olayı varmı benmi yanlış okudum bir de yolda giderken polise yakalanırsam muayeneye gidiyorum falan deyideyip kurtulabilirmiyim.
    yeni yasalara göre muayeneyi geciktirme bedelinde son durum nedir?
    oraya gidince şok bir cezayla karşılaşırsak yandık.
    1500-2000 lerden bahsediliyor, bu ne yaaa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme1 -- 12 Kasım 2014; 14:48:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

konu biraz eski ama google arayınca buraya denk geldim.
    arkadaşlar bu egsoz cezalarında son durum nedir.
    bugün farkettim aracın egzoz emisyon tarihi 19 mart 2014 te dolmuş yarın ilk iş gidip muayene yaptıracağım ama gazetelerde birşey okokudum muayenede yüksek çıkarsa 1600 lira ödeme olayı varmı benmi yanlış okudum bir de yolda giderken polise yakalanırsam muayeneye gidiyorum falan deyideyip kurtulabilirmiyim.
    yeni yasalara göre muayeneyi geciktirme bedelinde son durum nedir?
    oraya gidince şok bir cezayla karşılaşırsak yandık.
    1500-2000 lerden bahsediliyor, bu ne yaaa.

Bir fikri olan varmı arkadaşlar?

• Emisyon pulu olmayanlar il yakalandığında 1750lira, ikincisinde iki katı, üçüncüsünde üç katı diyordu. Gecikmesinde faiz vs. yok fakat çevirmede bakarlarsa sağlam ceza yazılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Konsey

Emisyon pulu olmayanlar il yakalandığında 1750lira, ikincisinde iki katı, üçüncüsünde üç katı diyordu. Gecikmesinde faiz vs. yok fakat çevirmede bakarlarsa sağlam ceza yazılır.

o zaman yakalanmadan gidersek kurtuluyoruz, yakalanırsak yandık.. yarın hemen gidip halledeyim.
  • 2015 yılı egzos olçum muayenesı ne kadar dır arkadaşlar.
  • 12 günlük muayene gecikmesi nedeniyle 80 tl ceza yenmiş, buna itiraz etme hakkı var mı? herhangi bir kasıt yok ortada, tamamen unutulmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

12 günlük muayene gecikmesi nedeniyle 80 tl ceza yenmiş, buna itiraz etme hakkı var mı? herhangi bir kasıt yok ortada, tamamen unutulmuş.

ben 1 ay gec yaptirdim fark almadilaar,

• quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

12 günlük muayene gecikmesi nedeniyle 80 tl ceza yenmiş, buna itiraz etme hakkı var mı? herhangi bir kasıt yok ortada, tamamen unutulmuş.

ben 1 ay gec yaptirdim fark almadilaar,

polisin kestiği cezadan bahsediyorum hocam
  • Arkadaşlar benimde egsoz emisyonda tüvtürk de kaldı geçemedi yani şimdi 2.defa randevu aldım ama dışarfa daha rahat geçiriyorlarmış şimdi dışarfa girsem olurmu bu arada egsoz emisyon aüresi de 1 hafta kadar geçti bu etkilermi yani günü geçmiş olsa dahi dışarda yaptırabiliyoemuyuz bilgisi olan varsa yazabilirmi

• arkadaşlar egzos emisyonu geciktirmişiz. Kağıt kalmadığından yeni kağıt vermeyip eski kağıttan devam ettirdiler. bu problem olur mu?

ille yeni kağıt mı olması gerekir?

bir ara çift kağıt kullandığım sırayla bir ona bir buna yapıldığı da oldu ama şimdi tüvde bu bir problem olur mu?
  • 11.ayda muayene var. Giderken egzos emisyon yaptırsam sorun olmuyor herhalde okuduğum kadarıyla. Gecikmiş çünkü.

• Egzos muayanesi günü gelmeden önce yaptırılır mı ?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.