Şimdi Ara

Araç Km Düşürme (Dava Süreci-Dava Sonuçlandı-Karar Kesinleşti) *Edit 3 (16.06.2023)* (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
36
Favori
63.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamın aleykum iyi gunler benim de başına böyle bir olay geldi sanırım aradaki fark ve yapılan masrafları almak bizim açımızdan daha karlı birde ne kadar zamanda sonuçlandı ve paranızı aldınız mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metiniett M kullanıcısına yanıt
    Ben kaç kez aradım adamları "git istediğin yere şikayet et dediler" ihtar çektim onlarda ihtar çekti bana biz seni dava edeceğiz diye aynı hafta dava açtım. 4 ay sonra mahkeme kağıdı gidince tutuştular gelip arabayı yaptığım masraflar ile beraber geri aldılar avukat ücreti de dahil olmak üzere bende şikayetten vaz geçtim. Ama elinde sağlam kanıtlar olması lazım mesela aracı alırken ekran expertiz raporu km yazması lazım, internetten baktıysan kadranda yazan km bilgisi ekran görüntüsü, mesajlaşma olduysa km bilgisi var ise ekran görüntüleri vs.

• Dava ne durumda?

• ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    Şu anda karşı tarafın talebiyle istinafta ön incelemede
  • Bı gelişme oldumu.
    Bende aynı durumdayım ama farklı bir yol izledik.
    Nitelikli dolandırıcılıktan açtım davayi.
    İfadeler alındı savcı uzlaştırma bürosuna gondericek dosyayı
    Bakalım neler olacak.

• Iyi olmus şerefsizlere beter olsunlar hakkını arayana bin şükür..

• bu uyanıklık yapmaya çalışanların allah belasını versin
  • benim aracımı da 395 binden 200 binlere çekmişler muayenede anladık. savcıya gittik karakola dosyalarla şikayette bulun dedi. bulunduk sonra ifadeler dahi alınmadan red vermiş itiraz ettim şuan asli mahkemeye başvurmayı düşünüyorum ama avukatsız girmeye niyetim var avukatlarda çok para istiyor nasıl yapıcaz bilmiyorum.
  • Bayqo54 B kullanıcısına yanıt
    Bazen sahibinden 'deki araç ilanlarına bakıyorum. Araçların km'lerine özellikle dikkat ediyorum, hepsi fazla cazip. Tahminimce coğunun km'si düşürülmüş. Yani artık km 'ye bakmak ilanda yazan km bilgisine güvenmek topyekün bırakılmalı cunku işin cılkı çıkmış.

Davayı kazanma ihtimalin yüksekse avukat masrafların karşı taraftan tahsil edilebiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avukatsiz rezil olursunuz zaten çok yavaş ilerliyor süreç.tavsiyem iyi bir avukat tütün.

• Avukat çok para istiyor şuanda durumum yok nasıl yaparız bilmiyorum.

• Bayqo54 B kullanıcısına yanıt
    Tek çözüm şeriatın gelmesi. Kul yapımı yasalarla bu sorunlar çözülmez. İronik şaka yaptım. Forumlar ve sosyal medyada her bir problem için şeriat gelsin türünde yorumlar son zamanlarda sıklaştığı için bilinç oluşturma amaçlı.

km problemine gelince bir üstteki yorumuma bak.

km'si cok cazip arabadan her zaman şüphelenmelisin. km'si cok düşük ise aracın başka yerlerini de incelemelisin örneğin sürücü koltuğu; 120bin km'de diye satılan bir aracın sürücü koltuğu oturma yeri hala daha diri görünmelidir. sürücü koltuğu fazla gevsemiş, esnemiş, eskimiş ise o 120bin km yalandır.

sigorta kayıtlarda aracın kaç sahip değiştirdiğini öğrenmelisin. diyelim ki 120bin km de 10 yıllık araç ise bunun en fazla 2-3 sahibi olabilir. kayıtlarda 6 sahip görünüyorsa o 120km yine yalandır.

Sonuç: Davaya gerek yok. Kuralı hatırla: Satıcının dediği hiçbirşeye inanma. Hatta satının anlattığı en basit şeyleri dahi kaale alma örneğin "arabayı ev alacağım için için satıyorum, yoksa satmazdım" gibi , yani satıcının söylediği satış sebebini dahi kaale alma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• soulfly_br S kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Bu konununuzun aynısı suan benimde başımda. Peki mahkeme bu aracı geri iade etti mi size satana.

• benimde başıma 03.06.2020 tarihinde aldığım araçta geldi geçen hafta avukat ile görüşüp ihtar çektik haber bekliyoruz. mahkeme safhası 1 yılı geçiyor maalesef haber geldikçe paylaşacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kajmer55155

benimde başıma 03.06.2020 tarihinde aldığım araçta geldi geçen hafta avukat ile görüşüp ihtar çektik haber bekliyoruz. mahkeme safhası 1 yılı geçiyor maalesef haber geldikçe paylaşacağım.
    Karşı tarafa tebligat yapıldı ve şahıs km’yi kendi düşürmediğini eksper yaptırdığını söylemiş ve kabul etmemiş geri yazı yolladı noterden. Şimdi avukat ile mahkeme safhasına geçiyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: kajmer55155

Karşı tarafa tebligat yapıldı ve şahıs km’yi kendi düşürmediğini eksper yaptırdığını söylemiş ve kabul etmemiş geri yazı yolladı noterden. Şimdi avukat ile mahkeme safhasına geçiyoruz

Alıntıları Göster
    Zor ve meşakkatli bir süreç sizi bekliyor o zaman Allah kolaylık versin

• Benimde basima ayni olay geldi 12.ayda davam var yaklasik 2 sene olcak dosya agir cezaya gonderildi savcilikta hakli bulundum savci guvenlik tedbirleri konulmasini istedi ve satici ifadesinde sozde bana km sinin dusuruldugunu soyledigini beyan etmis savcida hayatin olagan akisinda kimse km dusurulmus bir araci satin almaz yalan beyan diye sorusturma evragina not dusmus benim merak ettigim farzedelim mahkemeyi kazandik hakli durumdayiz karsi tarafta araci alacak para yoksa ne olacak iceri gircek fakat bizim bu zararimizi kim karsilayacak bilgisi olan varmi ?tesekkurler

• Maddi manevi dava açacaksın ödeme yapmazsa şansına mal varlığı varsa haciz işlemi yapılacak eğer yoksa orada tıkanır kalırsın.
    İşin kötü tarafı 2 yıldan assagi gün yerse yatarı yok.
    En fazla sicili bozulacak ömrü boyunca dolandırıcı olarak resmiyete geçecek.
    İş bulma gibi bir çok yerde sıkıntılar çekecek işte kendini bilen biriyse tek vuracağın yer orası.
    Alabiliyorsun değer kayibi olarak belirledigin bir parayı al.
    Aracı satarken de sözleşme ile satarsın tek yolu bu.
    Bugün bende uzlaştırma bürosundan geldim arkadaş 6.000 gibi komik bir rakam teklif etmiş avukatlık ücreti bile değil😀
    Bu saatten sonra inceldigi yerden kopsun ceza alması için elimden ne geliyorsa yapacağım artık olay benim gözümde maddiyattan çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eser272727 -- 14 Eylül 2020; 13:29:57 >
  • ArAnAnAdAm155 A kullanıcısına yanıt
    Galiba avukatsız takip ettiniz. Ceza davası sonucunda alacaklarınıza ilişkin herhangi bir işlem yapılmaz. Kişinin suçu sabit görülürse ceza alır.

Alacaklarınız ya da malın iadesi için hukuk davası açmanız gerekmekteydi.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.