Şimdi Ara

Araç Km Düşürme (Dava Süreci-Dava Sonuçlandı-Karar Kesinleşti) *Edit 3 (16.06.2023)* (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
36
Favori
63.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Noterde km sini yazdırmadım ama elimde expertiz raporu var ve sahibinden ilan bilgililerinde km bilgisi var bunlar benim tarafımdan düşürülmediğini ispat eder sanırım. Birde rica etsem eğer sizcede sakıncası yoksa dava dilekçenizin bir örneğini göndermeniz mümkün mü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mavi_06 kullanıcısına yanıt
    hocam mail adresini pm at .doc halini göndereyim dilekçenin
  • wantastik W kullanıcısına yanıt
    Pm gönderdim hocam. Çok teşekkür ederim

• mavi_06 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim mail attım, umarım istediğini alırsın
  • wantastik rica etsem bana da dava dilekçesi, bilirkişi raporunu ve gerekçeli kararı göndermeniz mümkün mü? aynı şekilde bende km düşürülmüş araç aldım şuan savcılık kyok kararına karşı itiraz aşamasında ancak araç iadesi veya zarar tazmini için dava açmayı düşünüyorum.yardımcı olursanız sevinirim, iyi günler :)
  • emocan61 E kullanıcısına yanıt
    dava dilekçesi ve bilirkişi raporunu atarım ancak gerekçeli karar çıkmadı henüz bende onun çıkmasını bekliyorum. Dün itibariyle 1 ay doldu ama daha çıkmadı :/ mail adresinizi pm atarsanız gönderirim
  • pm gönderdim, çok teşekkür ederim:)
  • wantastik W kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Çok şükür gerek kalmadı satıcı dün itibariyle aracı geri alıp zararımı karşıladı

• Merhaba. Kilometresi düşürülmüş bir araç aldım. İade etmeye çalışıyorum. Zonguldak Ereğlideyim. Sizden mahkeme süreciyle ilgili bilgi almak için telefon numarası yada facebook vs adı alabilir miyim lütfen?

• Kilometresi düşürülmüş aracı Bursadan aldım. Kendim Zonguldak Ereğlide ikamet ediyorum. Mahkemeyi Bursada mı Zonguldak Ereğlide mi açmam gerekiyor? Tüketici Mahkemesinde mi Sulh Hukuk Mahkemesinde mi dava açmalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: selobay67

Merhaba. Kilometresi düşürülmüş bir araç aldım. İade etmeye çalışıyorum. Zonguldak Ereğlideyim. Sizden mahkeme süreciyle ilgili bilgi almak için telefon numarası yada facebook vs adı alabilir miyim lütfen?
    Nasıl tespit ettiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

Üstad ihtar çektiysen ihtar, cekmefiysen dava tarihinden itibaren faiz alırsınız. Tabi istediyseniz. Ama bilirkişi raporunda faiz konusuna deginmemiş bu nedenle itiraz etmelisiniz. Raporu aynen kabul edip para iadesi isterseniz raporda yazan rakam size ödenir. Faiziyle ödenmek şartıyla raporu kabul de edebilirsiniz. Ancak yazdıklarımi lütfen avukatiniza danışın.
    bilirkişinin faizi belirtmesi gerekmiyor, dava dilekçesinde yasal faiz talep edilirse o dikkate alınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wantastik

Hayır avukat tutmadım. Biraz araştırma yaparsanız dava dilekçesi nasıl yazılır vs. sizde yapabilirsiniz avukat şart değil. Olursa elbet iyi olurdu ama dediğiniz gibi ücretler biraz tuzlu. Yalnız şuna dikkat edin, aracı aldığınızdaki km sini noterde yazdırdınız mı, yani karşı taraf aracı siz aldıktan sonra sizin düşürdüğünüzü söylerse bunu kanıtlayacak birşey olması lazım.
    avukat tutsanız biraz ödeme yapardınız ama davayı siz kazandığınız için karşı taraf avukatın vekalet ücretini de ödemek zorunda kalacaktı. zaten davanız da kısmen kabül demiyorsa tüm masrafları karşı taraf karşılar.
  • selobay67 S kullanıcısına yanıt
    Bulunduğunuz yerde davayı açabilirsiniz
  • Merhaba bende sizin gibi mağdurlar arasındayım.
    2018 eylül ayında bir araç aldım ve 2019 eylül ayında aracımı sattım 1 hafta sonra sattığım kişi aradı ve km düşürüldüğünün bilgisini verdi arabanın benden önceki sahibi tarafından muayeneye giriyor ve km düşük olarak yazıyor. 1 hafta sonra aracı geri aldım ve benden önceki sahibine suç duyurusunda bulunmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim. Ve zararlarımın karşılanmasını istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wantastik

Bulunduğunuz yerde davayı açabilirsiniz
    Siz parayı tahsil edebildiniz mi hocam ?
  • aracını satışa koyan herkesin elinde
    -ilk aldığı fatura
    -yaptırdığı bakım faturaları
    -muayene faturaları
    -kaza varsa onlara ait faturalar
    mutlaka olması lazım
    alan kişi de bunları saklamalı
    aracına özen gösteren, iyi bakan herkeste bu belgeler mutlaka vardır
    bunlar yoksa, ibraz edemiyorsa o aracı almam

ben saklıyorum
    sattığım kişinin de saklamasını beklerim
  • Yggdrasil Asgard kullanıcısına yanıt
    Siz demi mağdursunuz. sizin durum nedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirgokhann

Siz demi mağdursunuz. sizin durum nedir.
    Hayır değilim, aracımı sıfır aldım ben.
  • demirgokhann D kullanıcısına yanıt
    2018 eylülde bir araç aldım 2019 eylülde sattım ve aracımın km düşürüldüğünü sattığım kişiden öğrendim ve aracı geri aldım almak zorunda kaldım son satıcı sorumlu dediği için herkes. Şimdi suç duyurusunda bulundum 2018de aldığım kişiyi . Sonuç bekliyorum. ve bu aracımı satabilirmiyim ? ve piyasa değerine göre düşüğye mi gider.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.