Şimdi Ara

ARAÇ KLİMA ve araç klima problemleri- (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
196
Cevap
8
Favori
209.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben bir şey sormak istiyorum. aracım 1.3 astra j sport modeli yalnız bir kaç gündür aracımın klimasını tam soğutmuyor en düşük hava sıcaklığında olmasına rağmen yeterı kadar soğutmuyor,eski aracım megane 3 20 21 derecede buz gibi ediyordu fakat astra pek soğutmuyor motorun küçük olmasından dolayımı yoksa klima gazımı az sizce bu neyden kaynaklanabilir...ayrıca arabamı sıfır aldım daha 7 aylık arac sızce ne olabılır ....
  • Herkese Merhaba. Aracım 2004 freelander td4. Aracı 2. el adım ve aldığımdan beri kliması çalışmıyor. Sıcaklar bastırınca klimayı yaptırmak aklıma geldi. 2 günlük uğraş sonunda klima kompresörünün, basınç müşürünün, klima butonunun hepsini teker teker kontrol ettik ve hepsi çalışıyor ancak klima devreye girmiyor. Sistemde gaz da var. Usta beyinden olabileceğini söyledi, yarın için elektronikçiden randevu aldım ona baktıracağım. Bu konuda bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olurlar ise sevinirim.

edit: Beyinde de herhangi bir arıza bulunamadı. Sistemi tamamlayan parçaların hiç birinde arıza yok lakin klima çalışmamakta inat ediyor:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wroughtiron -- 10 Temmuz 2014; 16:32:14 >
  • s.a arkadaşlar,
    benim sorunumda klima. 2000 model clio sedan var bende. geçen yıl aldım. aldığımda da kliması soğutmuyordu. ustaya gösterdik kaçak var dedi en fazla 200 lira masraf olur dedi. neyse aracı bu şekilde aldım. geçen yaz gaz doldurdum soğutması iyiydi ama 15 günde boşaldı. kış girincede önemsemedim.
    geçen gün sanayiye gittim. ilk tamirci moralimi bozdu zaten, sorun radyotörde değişmesi lazım 300-500 arası masrafı olur dedi. başka bir klimacıda renkli gaz basıcaz gaz boşalana kadar dolaşacaksın 1-2 hafta kaçağın yerini tespit edicez dedi.
    şimdi sorum şu sorun nerede olabilir? ve ne kadar masraf çıkabilir?
    birde istanbul avrupa yakasında iyi bir klimacı varmı önerebileceğiniz? fazla uçuk rakamları olmayan tabi. şimdiden teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar merhaba,

2004 model lacetti 1.6 sedan aracımın klimasında iki sıkıntı var.
    1. Klima ve fanı bir süre çalıştırdıktan sonra fanın üfleme hızı düşüyor. Aracı yeni aldım ve güneye uzun yola gittim. Haliyle hava sıcak ve araçta 4 kişiyiz. Genelde 3 -4 kademede en düşük sıcaklıkta çalıştırdım. Bir süre sonra ( yarım saat bir saat kadar) 4. Kademede 1 gibi üflemeye başlıyor ama hava hala soğuk üflüyor. Klimayı devreden çıkarına 30sn sonra yine güçlü üflemeye devam ediyor (hızı yavaş yavaş artıyor). Ben de tekrarlar klimayı devreye alıyorum ve 1 saat kadar böyle gidiyor. Sonra tekrar üfleme hızı düşüyor. Bu da aracın içinin bir süre sonra ısınmasına sebep oluyor. Ne yapmalıyım? Bu normal midir, bir arıza vs mi vardır, değişmesi gereken bir şeyler mi vardır acaba.

2. Fanı sadece yüze üfleyecek şekilde ayarladığımda da ayaktan yüksek seviyede hava veriyor. Ayaklarım üşüyor yani arabayı sürerken, ama içeri yeteri kadar soğumuyor. Kullanım kılavuzuna göre aşağıdan vermemesi gerekiyor. Bunun tamiri var mıdır, çok masraf çıkarır mı bana.

Fikirlerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız servinirim.

Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• hyundai accent 2001 model aracımın ısıtması bir anda gitti ankara pursaklarda oto sanayi elektrikci arkadaşım mesut usta aracımın torpido kapağının sağ ve sol yanındaki tırnakları boşa çıkarttı ve torpido normalden biraz daha fazla aşşağıya düştü burda bir kılepe var bu kılepe nadiren de olsa yerinden cıkabiliyormuş kılepenin üzerindeki kolu tekrar yerine oturttu ve şuan gayet iyi bir şekilde ısı alabiliyorum. ayrıca bir arkadaşım daha birkaç gün önce 1992 model doğan aldı aracı satın aldığı kişi oto sanayinde usta olduğu için 1992 doğan da kılima takmış 4 cam otomatik yakın sarfiyatı denedik şuan 20kr normal bir tofaş şuan için 35 kuruştan aşşağı yakmazken bu araç kılima devreye girdiğinde bir depo oto gaz da 24kuruş a cıkıyor 4 kuruş a soğuk hava :)) araba okadar güzel toplanmışki bir sanruf eksik 4 cam otomatik kılima açtığın anda soğuk hava üflüyor araba bayılmıyor en önemliside bu zaten ilkkez tofaş tan bu keyifi almak ise ayrıcalık :) park sensörü ve 2000 model göğüs takmış doğan a !

• bir araç yeni alındığını var sayarsak 1 sene içerisinde kılima gazının reksyona uğraması ve kullanıma bağlı genleşmesi sonucunda 10 gr. kadar gaz eksite bilirmiş bu normal sayılıyor !!!
  • Merhaba Arkadaşlar
    istanbulda klima gazı dolumu yapan büyükçekmecede e5 oto servis var.
    ben aracımı oraya götürdüm fiyatı da gayet uygun 75 tl yazıyordu sitede 75 tl yaptırdım. yeride çok kolay e5 üzerinde
    linki nide paylaşıyorum

http://www.e5otomotiv.net/oto-klima-gazi-dolumu-servisi-buyukcekmece.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parcashop -- 23 Ekim 2014; 14:29:40 >
  • 2003 Citroen C3 aracım var...Manuel kliması var arabamın... Klima açmak için düğmesini çevirdim zorlandı. Zorlanmasıyla birlikte tık diye bir ses geldi ve düğmesi boşa dönmeye başladı Ve ben o günden beri klimamı açamıyorum. Bu sorunu gidermek için klima beyni tamamen değişmesi gerekiyor mu yoksa klima açma kapama düğmesiyle ilgili bir müdahale yapılabilir mi? Bu işi yapan bir yer var mıdır? Teşekkür ederim.....
  • Arkadaslar acil yardima ihtiyacim var. Benim aracim laguna, dijital klimalı.. klima çalışıyor ekranda. Butun yön hareketlerini yapiyor (icinden sesleri duyuyorum) ama üfleme yapmiyor, hicbir hava çıkışı yok. Neden yapabilir bilgisi olan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar 2012 model e 250 coupe kullaniyorum fakat kisinda klima soguk ufluyor dereceyi yukseltsemde birsey degismiyorum klimayi kapatmayida denedim ama yine soguk ufluyor ve bunu devamli yapmiyor arada bi boyle yapiyor ne yapmaliyim
  • arkadaslar benim ni sorum olcak daha yeni bmw 316 i arac aldim arabanin klimasi saticisi yanimizda iken acip kapamamizda herangi bi problem gostermedi klimanin gazinin az oldugunu solemisdi bigin sonra arabayla yola cikmamdan kisa bi sure sonra havalandirmadan agir bir yanik kokusu geldi ve birazda duaman bu durum beni tedirgin etti acaba gercekten klima bole sorun ckarirmi yoksa motorla alakali bise anlamadim yardimci olrsaniz sevinirim
  • Merhabalar
    İlginç bir sorun da benim aracımda var ( sağolsun servisler sınıfta kadı). Aracım 2005 Kia Magentis (Hyundai Sonata ile aynı). Aracımda dijital klima paneli kullanılmış ve soğutma ile ilgili en ufak bir sorunum yok. Sıkıntı ısıtmada... Sıcaklık ayar aralığı 17-32 derece. Malumunuz havaların soğuması ile beraber sıcaklığı bu aralıkta (32 hariç) herhangi bir sıcaklığa ayarlıyorum yola çıkıyorum. Bir süre gittikten sonra sıcak üfleme yaparken birden kesiyor soğuk üflemeye başlıyor ve en üst sıcaklık değeri olan 32 dereceye ayarlamadıktan sonra soğuk üflemeye devem ediyor (31,5 alsam bie soğuk üflüyor). Problemin ne olabileceği hakkında görüşü ve önerisi olan varsa ve paylaşırsa memnun olurum. Teşekkürler.
  • Merhaba ustalar.Bir klima sorunuda bende var.Aracım 98 model daeewoo nubira 1.6sx geçen yaz 2014 agustosunda aracı elektrikçiye bıraktım.Klimamın gaz kaçaklarını kontrol ettiklerini ve bir kaçagı olmadığını gaz bastıklarını söyledir.Ve klimamım soğutmasıda gayet iyiydi.Kışın sadece kaloriferi kullandım klimayı açmadım.Henüz 1 yıl dolmadan tekrar klimayı açtım bugünlerde ve yine soğutmadığını gördüm.Sorun ne olabilir.Nasıl bir yol izlemeliyim.Geçen yazda bir tomar para verdim elektrikçiye.
  • Merhaba benimde klima sorunum var 2001 model reno 19 alize aracımda kışın hiç kullanmazdım yazın çaılştırırdım hiç gaz koydurmadım 9 sene kullandım şimdi 2009 model reno modus araç aldım soguk üflemiyordu gaz koydurdum soguk uflerken klima devreden cıkıyor ve soguk uflemiyor kontagı acıp kapatınca yine soguk ufluyordu fakat bu sabah hiç soguk üflemiyor
  • Bu yaz başlangıcında klimayi bir açtım tık yok Hâlbuki gecen yaz çalışıyordu gerçi kisinda camlar bugu yaptiginda klimayi aciyordum Velhasıl kompresör bozuk sandım hiçbirşey demeden gaz basan biryere gittim ve usta gaz olup olmadığını kontrol edermisiniz dedim hic gaz yok dedi rahatladım gazı bastı 50 tl verdim buz gibi oluyor acaba kaçak varmı dedim yok abi dedi neden bitti anlamadım neyse sunu anlamış oldum nete yazdigimda da bulamadım gaz bitince klima motoru hic devreye girmiyor bunlari sadece bilgi ve paylaşım olsun diye yazdım bu arada aracim Hyundai Accent 1.3 lx Milenyum.

• Klimamım gazı bitti gaz bastırdım birde ne görelim klima devreye girmiyor kompresör çalışmıyor. Bir kaç yere gösterdim kompresör gitmiş dediler açmadan bilemeyiz vs dediler başına gelen varmı araç 2006 mistubisho colt cz3
  • KLİMA ÇALIŞTIKTAN 1-2 DAKİKA SONRA NEDEN SOĞUK VERMEYİ KESER AMA FAN ÇALIŞMAYA DEVAM EDER SICAKTA BİR SORUN YOK
  • nfsoyturk N kullanıcısına yanıt
    tamm bende bu sorunun cevabını arıyordum benım klımada calıstıktan 1-2 dakıka sonra devreden cıkıyor yani soguk üflemiyor ama fan vs calısıyor demekkı benım gazda bıttı yada bıtmek uzere
  • quote:

Orijinalden alıntı: qtex

Merhaba benimde klima sorunum var 2001 model reno 19 alize aracımda kışın hiç kullanmazdım yazın çaılştırırdım hiç gaz koydurmadım 9 sene kullandım şimdi 2009 model reno modus araç aldım soguk üflemiyordu gaz koydurdum soguk uflerken klima devreden cıkıyor ve soguk uflemiyor kontagı acıp kapatınca yine soguk ufluyordu fakat bu sabah hiç soguk üflemiyor

Bakım yaptırdım sorunum çözüldü
  • Merhaba arkadaslar aracimin klimasinda uzun zamandir bir problem vardi seyir halindeyken sogutuyor arac rolantideyken sogutmuyor yani bir tavsiye uzerine dun umraniye sanayi sitesinde faruk klima diye bir klimaciya gittim adamin yaptigi islem klima gazimi vakumladi sonrs gaz bastim dedi 80tl para istedi komprossorun bozuk oldugu soyledi tamir icin 500tl istedi klima gazimi 1ay once doldurmustum gazimin oldugunu soyledim benim gazimi vakumladi seninki bir ise yaramaz biz yeni bastik.dedi bana cok mantikli gelmedi adamlar kolay yoldan terbiyesizce para kazanmak isteyen firsatcilar buradaki yorumlara gore sanirim kaziklandim

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.