Şimdi Ara

ARAÇ KLİMA ve araç klima problemleri- (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
8
Favori
209.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    95 concorde dijital klima sisteminde klimayı autoda yada manuelde açtığımız halde sistemde gaz yoksa komprossör yine devreye girermi?yoksa gazın olmadığı için komprössör devreye girmezmi?
    benim araçda bole bi sorun var sistemde gaz yok herşey normal çalışıyo ama komprössör devreye grmiyo .fakat komprösörün üzerinde bi kablo var komprössörü devreye alan kablo o kabloya kutup başından +12 volt verdiğim zaman komprössör kavraması kavrama yapıyo ve komprössör dönmeye başlıyo bu esnada ne motorda zorlanma ne devir artışı nede aracın önündeki fan çalışmıyor.sizce sorun nedir?sadece gazmı yoksa farklı bi problemmi var?birde klima devreye girdiği zaman radyatör fanıda devreye giriyormumu?
  • arkadaşlar merhaba..bende 2010 model opel corsa d var..dizel..klima gaz kaçagı var..neden,nasıl oldu bilmiyorum ama klima da gaz yoktu gaz bastırttım sabahına yine bomboş...ciddi bir kaçak mevcut...2010 model araçda neden ve nasıl klima kaçagı olur sizce..? bunun tamiri çok ugraştırıcı birşeymidir..? masrafı ne tutar ortalama acaba..? tabii masraf işin boyutuna göre degişir bunu bilemeyizde acaba çok iş açarmı başıma ...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

arkadaşlar merhaba..bende 2010 model opel corsa d var..dizel..klima gaz kaçagı var..neden,nasıl oldu bilmiyorum ama klima da gaz yoktu gaz bastırttım sabahına yine bomboş...ciddi bir kaçak mevcut...2010 model araçda neden ve nasıl klima kaçagı olur sizce..? bunun tamiri çok ugraştırıcı birşeymidir..? masrafı ne tutar ortalama acaba..? tabii masraf işin boyutuna göre degişir bunu bilemeyizde acaba çok iş açarmı başıma ...?

aracın içindeki petekde gaz kaçağı varsa işçilik bakımından biraz tuzlu olur sanırım.komprössörse oda sıkıntı ama hortumlar vs çok bişi tutmaz sanırım
  • arkadaşlar gittim gösterdim klima hortumlarında bir sıkıntı yok,büyük ihtimal klima radyatöründe kaçak var dediler...hava bastılar radyatör kısmından ses geliyordu... bu klima radyatörü tamir olurmu..? yada bu klima radyatörü bu kadar kolay arıza verir mi..?
  • quote:

arkadaşlar gittim gösterdim klima hortumlarında bir sıkıntı yok,büyük ihtimal klima radyatöründe kaçak var dediler...hava bastılar radyatör kısmından ses geliyordu... bu klima radyatörü tamir olurmu..? yada bu klima radyatörü bu kadar kolay arıza verir mi..?

Klimacılarda kaçak arama takımı vardır onunla kolayca bulunur.

Radyatörde kaçak varsa sert bir cisimle motor bölümünde uğraşırken sertçe vurup delmeniz veya aracı önden çarpmanız lazım. Kendiliğinden olması zor, kendiliğinden olduysa mutlaka ayrıntılı inceleme yapmak lazım. Klima radyatörünün(kondenser) yenisi almanızı öneririm.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerosen -- 31 Temmuz 2013; 14:35:45 >
  • system electronıc kullanıcısına yanıt
    Gaz kaçağı tesbiti için renklendirilmiş bir gaz sisteme basılıyor ve gaz kaçağı gözle görülür, kaçak olan bölgede leke bırakır diye duymuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

quote:

arkadaşlar gittim gösterdim klima hortumlarında bir sıkıntı yok,büyük ihtimal klima radyatöründe kaçak var dediler...hava bastılar radyatör kısmından ses geliyordu... bu klima radyatörü tamir olurmu..? yada bu klima radyatörü bu kadar kolay arıza verir mi..?

Radyatörde kaçak varsa sert bir cisimle motor bölümünde uğraşırken sertçe vurup delmeniz veya aracı önden çarpmanız lazım. Kendiliğinden olması zor, kendiliğinden olduysa mutlaka ayrıntılı inceleme yapmak lazım. Klima radyatörünün(kondenser) yenisi almanızı öneririm.

Saygılar...

çok ilginç araç 2010 model bende şaşırdım..kazası felan da yok...acaba yanlış tespit mi...? varmı istanbulda bu işi hakkı ile yapacak güvenilir bir yer

• quote:

quote:

quote:

Saygılar...

çok ilginç araç 2010 model bende şaşırdım..kazası felan da yok...acaba yanlış tespit mi...? varmı istanbulda bu işi hakkı ile yapacak güvenilir bir yer

İstanbul'u bilmiyorum hocam, ama bir iki kişiye sorun iyi bir klimacı bulabilirsiniz. Rastgele deneme yanılma yaparak arıza bulunmaz ilk gittiğiniz yer anlatımınıza göre bende öyle bir düşünce oluşturdu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Saygılar...

İstanbul'u bilmiyorum hocam, ama bir iki kişiye sorun iyi bir klimacı bulabilirsiniz. Rastgele deneme yanılma yaparak arıza bulunmaz ilk gittiğiniz yer anlatımınıza göre bende öyle bir düşünce oluşturdu.

tesekkürler cevap için... artık güvenilir biryer bulup baktıracagım...gönül isterdiki tatilden önce yaptırayım ama zamanım da yok ...artık tatilden sonra inşallah...ben baktırdıgım yeri tekrar aradım bilgi almak için...kaçagı gözlük ve mor bir ışık ile aramıştı,söyledigine göre radyatörde birden fazla yarde kaçak gözüküyordu dedi...
    boru ve hortumlarda kaçak yok dedi... acaba kasislerde felan altını sürtmüş olabilirmiyim..? yada ön taraftan taş felan gelip radyatöre zarar verir mi..?_ bana çok saçma geliyor 2010 model bir arabanın klima radyatörü arızası...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Saygılar...

tesekkürler cevap için... artık güvenilir biryer bulup baktıracagım...gönül isterdiki tatilden önce yaptırayım ama zamanım da yok ...artık tatilden sonra inşallah...ben baktırdıgım yeri tekrar aradım bilgi almak için...kaçagı gözlük ve mor bir ışık ile aramıştı,söyledigine göre radyatörde birden fazla yarde kaçak gözüküyordu dedi...
    boru ve hortumlarda kaçak yok dedi... acaba kasislerde felan altını sürtmüş olabilirmiyim..? yada ön taraftan taş felan gelip radyatöre zarar verir mi..?_ bana çok saçma geliyor 2010 model bir arabanın klima radyatörü arızası...

Altını sürtmekten olmaz hocam. Önden taş gelebilir ama o boyutta bir taş gelse hissederdiniz diye düşünüyorum. Yaptığı kaçak tespiti yöntemi doğru ilk mesajınızda belirtmemiştiniz. Şu an radyatör değişiminden başka çare gözükmüyor.

Saygılar...

• comanderr kullanıcısına yanıt
    Değerli dostlar,

Çorbada tuzumuz bulunsun. Seyir halinde viteste iken klimayı açma butonuna basmayın. Boşta iken veya debriyaja basıp AC tuşuna basın.

Selametle
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Saygılar...

Altını sürtmekten olmaz hocam. Önden taş gelebilir ama o boyutta bir taş gelse hissederdiniz diye düşünüyorum. Yaptığı kaçak tespiti yöntemi doğru ilk mesajınızda belirtmemiştiniz. Şu an radyatör değişiminden başka çare gözükmüyor.

Saygılar...

şimdi arabayı yüksek biryere aldım yattım altına baktım zaten çarpmak imkansız çünkü alt kapalı muhafaza var...önden inceledim biraz öyle taş vurugu felan da yok...yaa radyatör kendisi sıkıntılı yada başka birşey var...baglantı yerlerinden olabilirmi acaba...? çünkü havaylada kontrol ettiler...hava basıldı ve hava basmayı bırakır bırakmaz hava göstergesi yavaş yavaş aşşagıya düşmeye başladı... ama bakanlar öyle özenerek bakmadı benim halaa şüpelerim var ama bakalım hayırlısı...

• Evet arkadaşlar su an klima servisindeyim...tampon sokuldu ve klima radyatörune giren hortumun kivrilma yerinde kaçak çıktı... Bunu klimaya hava basip sonrada köpük sıkarak tespit ettiler ...gözle kolaylıkla görünüyor...tabii tampon sokuldukten sonra...şimdi parça tornacida...tamamen bittikten sonra olan biteni daha ayrıntılı anlatırım..şimdilik bu kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese merhaba klima konusunda size bişey danışmak istiyorum
    2006 citroen c4 1.6 benzinli aracım var dijital klimalı

klimayı açtıgım zaman autoya basmadan sadece fanları açıyorum ve ac ye basıyorum kimi zaman üfleme yapıyor kimi zaman yapmıyor dışarda klima motorunun devreye girdiğini sesinden ve araba devrinden anlıyorum ancak üflemeyi kesebiliyor veya hiç başlamıyor bunu ara sıra yapıyor ara sıra yapmmıyor neden olabilir bilgiler için çok teşekkurler şimdiden

izmir

önerilecek bir usta bilgisinede ihtiyacım var arkadaşlar / izmir

arkadaşlar bu arada polen filtresi değişimi veya orjinal olup olmaması ile bunun bir ilgisi olabilirmi ne derece olabilir saygılar
    poleni cuma günü deüğiştrdm o gunden beride 2-3 kez kullandım klimayı sorun vermedi tabi alakası olabilirde olmayabilirde bilemiyorum

teşekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdigital

Arkadaşlar bu araç klimaları kaç derece üfler standardı nedir. ustalar hangi değeri baz alarak NORMAL diyorlar. 16 derece ölçende normal diyor, 5 derece ölçende normal diyor.

benim aracımdada derece sorunu var. Temmuz da sabah serinliğinde Kuru hava (Konya) dış sıcaklık 23 derece iken 5 derece üflüyor. öğleden sonra aracın içi 50 dış hava sıcaklığı 35 derece iken 10 derece üflüyor. ama o 10 derece 15-20 dakikada içeriyi 27 derece civarına getiremiyor bayılıyorsunuz içeride. derece ile ölçtüm tüm değerleri. araç 2005 corolla

birde soğutma esnasında verimli soğutma, içeriden hava döndürerekmi, yoksa dışarıdan hava alarakmı olur?

sorunun çözümünü arabam kendisi söyledi artık dayanamadı...

uzun yoldaydım daha öncesinden olmakla birlikte soğutma yetersiz kaldığı için hep son kademe "4" te çalıştırıyordum klimayı. konsolun altından ses gelmeye başladı takır tukur. Tamam üfleme motorunuda bozduk tam oldu dedim. o günkü yolculuğum bitince neti biraz karıştırdım sonra polen filtresine bi bak dediler. Evet filtreyi açtığımda filitre paramparçaydı fanda çekince kendi kanallarına giriyordu parçaları. (sürekli yüksek hızda çalışınca filtre dayanamamış parçalanmış) filtreyi söktüm 2 haftadır filtresiz kullanıyorum klimayı 3 üncü kademe çok geliyor. buz gibi yapıyor araç. Kalitesiz filtre çok can sıkıcıymış, dün orjinalini sipariş verdim gelince takıp son haline bakıcam inşallah.

• arkadaslar,
    Benim aracta da gaz kaçagı var, gecen sene gaz bastırmıstım ve yaz boyunca problemsiz kullandım. bu yaz haziran baslarında havalar ısınınca açtım fakat kompresör devreye girmedi. tekrar gaz basımı ve kontrolu ıcın aynı kışıye gittim, kontrol etmesını soyledım sadece yaptıgı kulagıyla kontrol etti ve dolum ucundaki sibopu degiştirdi. garantide verdi, problem yasarsan gel gazın ucretsız. ertesi gün açtım klimayı yine devreye girmedi. tekrar gittim gizli kaçak oldugunu söyledi. (gecen sene gaz dolumu 400 gr yakın bastı, bu sene 700 gr r134a basmıs )

gaz bir günde bittigine göre kaçak tahminimce keçeler olabilir. kendim tamponu sokup sabunlu suyla ve mini kompresörle bu işlemi yapmak istiyorum, kaç bar hava basıncı vurmam gereklı kompresöre zararı varmıdır görüşlerinizi bekliyorum

• 1998 passat araç çalışırken klima ışığı söndü sonra yanıp sönmeye başladı ve motor kısmından tahminim klimadan ses geliyor sorun nedir yardımcı olurmusunuz
  • Arkadaşlar aklıma takılan bir konu var. Belki çok saçmadır bilemiyorum ama bir araca sonradan klima motoru takılabilir mi ? Teknik olarak mümkün müdür ? Aracım fiat punto 1.3 m.jet dizel klima açıkken çok zorlanıyor. Yardım ederseniz çok sevinirim.
  • Araca sonradan klima tertibatı takılabilir ama pek de tavsiye edilmez. Verimi düşük olur buna karşılık maliyetli ve zahmetli bir iştir.

Sizin araçta klima olduğuna göre siz elektrikli klimaya çevirmekten mi bahsediyorsunuz? Klima motoru dediğiniz kompresör mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyyy

Araca sonradan klima tertibatı takılabilir ama pek de tavsiye edilmez. Verimi düşük olur buna karşılık maliyetli ve zahmetli bir iştir.

Sizin araçta klima olduğuna göre siz elektrikli klimaya çevirmekten mi bahsediyorsunuz? Klima motoru dediğiniz kompresör mü?

Öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederim. Sanırım beni anladınız.Sistem konusunda pek bilgim yok. Aracımda dijital klima var ama klima motoru var mı yada kompresör var mı bilmiyorum. Klimayı ancak uzun yolda kullanabiliyorum. Şehir içinde düşük hızlarda klimayı açtığım anda motor çok zorlanıyor. Sanki 4-5. viteste 1000 devirde yol alıyormuş gibi zorlanıyor. Bizim araçlarda klima gücünü direk araç motorundan alıyor diye biliyorum. Klima motoru yok diye biliyorum. Misal babamda son kasa clio hb var ve araç 1.2 benzinli. Araçta extradan elektrikle çalışan bir klima motoru var ve araç zerre etkilenmiyor. Ben de aracımdaki klimayı sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyorum.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.