Şimdi Ara

ARAÇ KLİMA ve araç klima problemleri- (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
8
Favori
209.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mechul_yabanci__

Merhaba arkadaslar aracimin klimasinda uzun zamandir bir problem vardi seyir halindeyken sogutuyor arac rolantideyken sogutmuyor yani bir tavsiye uzerine dun umraniye sanayi sitesinde faruk klima diye bir klimaciya gittim adamin yaptigi islem klima gazimi vakumladi sonrs gaz bastim dedi 80tl para istedi komprossorun bozuk oldugu soyledi tamir icin 500tl istedi klima gazimi 1ay once doldurmustum gazimin oldugunu soyledim benim gazimi vakumladi seninki bir ise yaramaz biz yeni bastik.dedi bana cok mantikli gelmedi adamlar kolay yoldan terbiyesizce para kazanmak isteyen firsatcilar buradaki yorumlara gore sanirim kaziklandim

Sağlık olsun merak etme elde ettigi haksız kazanç kendinden cikmasa colugundan çocuğundan çıkar ama elbet çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba. 2006 land rover freelander sahibiyim. Benimde sorunum çoğunuzun olduğu gibi klimanın soğutmaması. Özel bir servise gittim, klimada 1 gram gaz olmadığını söylediler halbuki geçen sene onlara gaz doldurtmuştum. Neyse aldılar arabayı baktılar ve kaçak olduğunu söylediler. Şimdi asıl soruma geliyorum :) bu servisler güvenli olmakla birlikte 1'i 5 yapan yerler. İstanbul anadolu yakasında tanıdığınız güvendiğiniz klima tamiri yapan bir usta varmı? Birde bu kaçak ortalama bana kaça patlar? (tanıdık bostancı veya kartalda olursa çok iyi olur :D )
  • quote:

Merhaba arkadaslar aracimin klimasinda uzun zamandir bir problem vardi seyir halindeyken sogutuyor arac rolantideyken sogutmuyor yani bir tavsiye uzerine dun umraniye sanayi sitesinde faruk klima diye bir klimaciya gittim adamin yaptigi islem klima gazimi vakumladi sonrs gaz bastim dedi 80tl para istedi komprossorun bozuk oldugu soyledi tamir icin 500tl istedi klima gazimi 1ay once doldurmustum gazimin oldugunu soyledim benim gazimi vakumladi seninki bir ise yaramaz biz yeni bastik.dedi bana cok mantikli gelmedi adamlar kolay yoldan terbiyesizce para kazanmak isteyen firsatcilar buradaki yorumlara gore sanirim kaziklandim

Ayni sorun benim aracimdada var dengesiz calisiyor.buz gibi calisirken ilik uflemeye basliyor.4~5tane ustaya goturdum hepside farkli sorunlardan dedi.anladigim sirayla hepsini degistirtmek maksatlari.sizce izmirde hangi usta bu isi diycem ama konu pek ilhi gormuyor sanirim.

• size cok yardimci olmak isterdim ama istanbulda oturuyorum benim klima problemim bostanci.sanayi sitesinde klimaci hayri ustamiz sadece yag koydu.ve sistem duzeldi buz.gibi yapiyor musteriyinin halinden anlayan degisim degil tamir icin mucadele eden bir usta sadece 50tl ye cozdum isimi 500tl lerden bahsediyorlardi diger ustalar saglam seyi bile sirf para kazanmak icin degistireceklerdi

• mechul_yabanci__ kullanıcısına yanıt
    tam olarak tarif edermisiniz hayri ustanın yerini.
  • Aynı sorun bendede var İzlemedeyim
  • merhaba arkadaşlar,
    2007 model citroen c4 picasso aracım var.
    klimamda garip bir sıkıntı var.araç motoru soğukken aracın klimasını devreye soktuğumda motora yük bindiğinin kasnağının sesini duyuyorum ve gayet güzel soğutuyor,fakat 15 dakika kullanıp motor ısındığında klima soğutmamaya başlıyor.aracın önünde tek fan var ve sanki klima devreye girdiği zaman 2. kademe hıza geçmiyor gibi,1. kademede motoru soğutmaya çalışıyor klimayı devre dışı bırakıyor,klimayı devreye sokup çıkarttığımda motorda hiç bir değişim olmuyor,motora yük binmiyor.Acaba fan da bir sıkıntı olabilir mi?
    yardımcı olursanız sevinirim.
    teşk
  • 1999 renault clio 1.4 rta klima devreye giriyor soğutmaya başlıyor. 1 dakika sonra devreden çıkıyor ılık vermeye başlıyor. Başından böyle bir olay geçen veya bi yorumu olan varmı

• 2012 c4 var bende bugun dijital klimayı açtığım zaman derece ayarları 50-60 lara çıkmış hani lo başlıyor 16-17-18 die gidiyor ya bende 55 ten başlıyor 56-57-57-80 e kadar gidiyor işte daha önce bu sorunu yaşayan varmı ne yapmam lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_sa

tam olarak tarif edermisiniz hayri ustanın yerini.

evet tarif edermisiniz sanayinin içinde nerde hayri usta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhtemelen fahrenayt olarak gösteriyor dereceyi. Celcius olarak ayarlamanız lazım. C4 leri hiç bilmiyorum ama ayarlar ya da seçenekler diye bir bölüm varsa ayarlamaya çalışın ya da serviste ayarlatın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim sorun klima sistemine elektrik gitmemesiymiş
    bostancı sanayide yüksel oto karbüratör elektrik sistemini halletti
    ama senin fan motorunun çerçevesi kırık ve çok vibrasyon yapıyor bu yüzden radyatöre değiyor radyatörü patlatmak istemiyorsan klima açma dedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

size cok yardimci olmak isterdim ama istanbulda oturuyorum benim klima problemim bostanci.sanayi sitesinde klimaci hayri ustamiz sadece yag koydu.ve sistem duzeldi buz.gibi yapiyor musteriyinin halinden anlayan degisim degil tamir icin mucadele eden bir usta sadece 50tl ye cozdum isimi 500tl lerden bahsediyorlardi diger ustalar saglam seyi bile sirf para kazanmak icin degistireceklerdi

Tam yerini tarif etsene bu Hayri'nin. Dükkan adı filan nedir acaba?

• 2005 model opel meriva sahibiyim. bu yaz klima soğuk üflememeye başladı, arada aklına esince kısa süreli soğutuyor ve sonra soğutmaktan vazgeçiyor. üflemesinde bir sorun yok.

2 ayrı servise götürdüm, ilki kesin bir şey diyemedi, diğeri klima moturuna ve kompresörüne baktıklarını sorunun beyinden kaynaklandığını söyledi. beyin tamiri oldukça pahalı, kesin beyin arızasımı ondanda emin değilim. ne yapmalıyım? Bursada yaşıyorum, önerebileceğiniz bir usta var mı? beyin arızası kesinleşirse nerde yaptırabilirim ? maliyeti ne olur?
  • Slm arkadaşlar 2009 ford mondeo dci aracım var araca 3 aydır klima gazı bastırıyorum
    ilk başta aracı yeni aldığım için sanırım gazı eksiktir dedim polen filtresi ni değiştik bastı 1 ay sonra ılık üflemeye başladı
    2.de Kompresör kaçırıyor teşhisi ile keçe değişti tekrar gaz basıldı oda bi ay sürdü ve ön 4 peteğin ikisi çok ılık ikiside soğuğa benzer üfledi
    3.kez gidişimde klima Radyatörü kaçırıyor dendi ve tamiri yapıldı takıldı tabi tekrardan gaz basıldı ama oda iki hafta gitti 3ündede ilk bir hafta denedim soğutma çok güzel ama süreklilik yok anlamadım gitti yaptığım masraflar boşa gitti şimdi bu sıcakta sinirimden böyle biniyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

• Gökhan Göçer kullanıcısına yanıt
    Peki neden? Zarar mı veriyor?
  • atomcu kullanıcısına yanıt
    Evet ayda bir kez farklı arıza tespiti ve klima gazı keseye zararlı değilmi sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pynst_rcp -- 22 Ağustos 2015; 1:19:35 >
  • Bendede 2006 focus var . 1 ay önce ilk hatayı çınarcıkta şelaleye tırmanırken verdi , araç doluydu öğlen sıcağı klima açık yol pis normaldir dedim. Sonra 1 hafta sonra uzun yolda baskı balata bitti beraberinde yine klimadan duman geldi , malatyada serviste baskı balata değiştitrirken klimayı da söyledim bişey bulamadılar. 2 gün sonra ses te gelmeye başladı. gene servis teyim ama gene sonuç yok her şey normal dediler ses normal duman normalmiş. Sorası ist a döndüm 1 hafta içinde yolda klima açık malum duman gene gelmeye başladı ve ataşehir sapağında tıs bises le turbo arızası kurum birikmiş araç acıbadem ford servise çekildi özellikle belirttim klimayı. Ama gene 1700 tl ödedim hatta dumandan dolayı bakımı öne çektim 15 bin olmadan gene sonuç yok. Aracı aldım servisten gene duman gelio artık klimayı kapatınca da gelmeye devam ediyor bgn yine gittim aynı servise ama normalmiş anlamadım gitti . İstersen hortum salıp köpük basalım dedi bakterileri temizlicekmiş ama kesin arıza ondandır diyemiyor diğer yol ise tüm ön gövde koltukları söküp klimayı söküp peteğe bakacakmış oda kesin değil diyince bırakmadım servise yeter servis servis oydular beni , 100 binde 9 yaşında araba ben hep servise gittim ama artık yeter anlamıyolar bile . Bana klimadan anlayan sağlam bir usta tavsiye verebilecek kimse varmı. Teşekkürler İst. Avrupa yakasındayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afe000 -- 3 Eylül 2015; 15:49:18 >

• Arkadaşlar abimde bir Toyota var 99 analog klimalı yeni aldı. Sorun şu ki sadece sıcak hava üflüyor. Sıcağa soğuğa çevirsen de devirmesen de sıcak.. Aç butonu açık olsa da olmasa da sadece sıcak. Sorun ne olabilir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cümleten hayırlı geceler.

Şöyle bir problemim var. Yardımcı olursanız sevinirim. Aracın fanını Çalıştırınca klima otomatik olarak devreye giriyor. Daha önce böyle değildi. Birde sıcak tarafa aldığımda üfleme tam sıcak olmuyor hatta bazen soğuyor sonra gene ısınıyor. Bu arada klima çalışmaya devam ediyor. Arac skoda fabia 2006 model. Ne olabilirdi acaba fikri olan var mı.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.