Şimdi Ara

Araç Kiralama Sıcak Fırsatlar (280. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bailey Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
6.239
Cevap
327
Favori
487.212
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Firmalarin İstedikleri Minimum Findeks Notlarini Bilen Varmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar

Sabiha gökçen hava limanında ren a car firmaları kaça kadar açık??
    Aviv? Buıdget? Garenta? Sixt?

uçağımız 00:30 da inecek.

popycar telefon açtım sordum 23:00 da kapatıyoruz dedi.
  • merhaba arkadaşlar daha önce hiç havaalanından araç kiralamadım. onun için size kafama takılan bir kaç şey sormak istiyorum.
    1-havaalından araç kiralamak için uçak yolcusu olma şartı var mı? çünkü millet uçaktan inip aracı kiralayıp basıp gidiyor. ben normal dışarıdan gelsem kiralayabilir miyim?
    2- kiralama işinde aracı alma ve teslim etme kısmı nasıl oluyor? bizzat görevli mi götürüyor arabanın başına? araba nerde oluyor? ve arabayı teslim edecegimiz zaman nasıl oluyor o kısım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander

arkadaşlar

Sabiha gökçen hava limanında ren a car firmaları kaça kadar açık??
    Aviv? Buıdget? Garenta? Sixt?

uçağımız 00:30 da inecek.

popycar telefon açtım sordum 23:00 da kapatıyoruz dedi.
    avis, enterprise 24 saat açık.

1-bazı firmalarda var. enterprise, avisde yok.
    2-büyük firmaların çoğunun araçları havaalanındaki otoparkta, avec, goldcar gibi firmaların otoparkı havaalanı dışında. havaalanı içindeki bi firmadan alınca elinize evrakları veriyorlar gidip otoparktan teslim alıyorsunuz. alırken aracı kontrol edip beraber alıyorsunuz, teslim ederken de aynı şekilde.
  • Guest Account kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Sixt'den kiralamayı düşünüyorum. Umarım sorun çıkarmazlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muxo

Teşekkür ederim hocam. Sixt'den kiralamayı düşünüyorum. Umarım sorun çıkarmazlar
    hocam 2 defa kiralama yaptım. İlkinde hiç sorun olmamıştı çok kasmayan bir firma. İkincide 7 gün micra almıştım. Araç baya pisti, neyse yakıtı konforu fiyatı telafi etti. neyse iade ettim 12 eylülde. 15 eylülde hgs bedeli diye 20,50 (12,5 hgs 8tl hizmet bedeli) kesildi. 18 eylülde provizyon bedeli iade oldu. 25inde yine hgs diye 10,50 (2,33 hgs 8,2 hizmet bedeli) para kesildi. Provizyon iadesi yapıp nası para kesebiliyorsun??? Dikkat edin 1000Tl bile istese kesebilir demekki. Aradım bir kaç defa şube mh.ye mh şubeye salladı durdu topu. Şikayetvar falanda umurlarında değil aklınızda olsun...
  • maydoganlar1156 kullanıcısına yanıt
    İlk defa bu firmadan araç kiralayacagım. Clio 1.4 otomatigi günlük 105 liraya veriyorlar. Diger kurumsal firmaların hepsine baktım. En uygunu bu gibi görünüyor. Diğer firmaların aynı araç için teklifi 160TLden başlıyor. Umarım sıkıntılı bir süreç yaşamam. Bu tutarları nasıl kartınızdan çekebiliyorlar anlamadım. Provizyon niye var o zaman. Ellerindeki kart bilginizi kafalarına göre kullanacaklarsan sıkıntı büyük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muxo -- 16 Kasım 2019; 22:36:57 >
  • muxo kullanıcısına yanıt
    Money orderla cektim diyo piskin piskin. Ya fazla kullanmadiginiz limiti dusuk kartla islem yapmalisiniz yada basiniza geleceklere hazir olmali. Sikayetvar sikayetlere bakiniz derim.

• maydoganlar1156 kullanıcısına yanıt
    Kurumsal firmalar kredi kartı bilgisine sistemde tutar sonradan gelecek ceza HGS ücretini çekmek için Tabii ki kredi kartını internet alışverişine açık olması gerekiyor kapalı olursa hiçbir şekilde çekemezler Sizi telefonla arayıp bilgilendirir ler eğer sorun yaşamak istemiyorsanız arabayı iade ettikten sonra kredi kartınızı interneti ve telefon alışverişinde kapatın veya bankadan kartı kayboldu diyerek Yeni kart isteyin o zaman hiçbir şekilde çekim yapamazlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mihmander kullanıcısına yanıt
    Avis Budget enterprise Garenta Central bu firmalar genelde 24 saat açık ve net bilgi almak istiyorsanız Çağrı Merkezinin veya Ofisi arayarak bilgi alabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maydoganlar1156

Money orderla cektim diyo piskin piskin. Ya fazla kullanmadiginiz limiti dusuk kartla islem yapmalisiniz yada basiniza geleceklere hazir olmali. Sikayetvar sikayetlere bakiniz derim.
    provizyon sembolik bir işlem. kartınızdan para belli bir süre daha çekebiliyorlar. mesela araç tesliminden 15 gün sonra trafik cezası gelse 20 gün sonra kartınızdan cezanın ödenmiş olduğunu görürsünüz.

ayrıca kiralama yaparken "muafiyet tutarı" bulunan firmaları tercih etmeniz zararınıza olacaktır ek sigorta almassanız. çünkü bu firmalarda kaza durumunda tutanak tuttursanız dahi muafiyet bedeli altında kalırsa ücreti ve ekstra masrafları size ödetirler.

kullandıklarımdan avis/budget(otokoç şubeleri), avec, enterprise firmalarını tavsiye ederim. defalarca kiralamam oldu sorunsuz olanlar bunlardı. sadece bir defa fazla hgs ücreti kestiklerini gördüm, aradıktan sonra ertesi gün iade yaptılar hemen.

• peuogeuot 308 satın almayı düşünüyoruz,arabayı almadan önce 3-4 günlüğüne kiralamayı düşünüyorum.

Ortalma ücretler nedir? sadece kiralayan mı kullanabilir.
  • Guest Account kullanıcısına yanıt
    Hocam ben kullandigim hgs.yi yada yedigim cezayi odememe derdinde degilim yani onlarinda hgs ve cezalari tahsil etmesi gerektigi icin bu sistemi kullandiklarini bana izah etmeye calismissiniz ki bunu biliyorum son 2 yildir arabam yok ve defalarca kez kiralama yaptim. Sixt rent a car parafly kartla indirimli kiralama imkani sunuyor bu yuzden tercih ettim. Evet ucuz etin yahnisi diyebilirsiniz ama malum butceyi de dusunmem gerektigi bir donemde arac kiraladim. 1800 tl muafiyeti bastira bastira belirtiyorlar zaten. Hgs kullaniyoruz 8lira hizmet bedeli aliyorlar ki en anlamsiz kismi 1 lira pahaliya kiralayip buna tenezzul etmeseler keske. Hayir musteri hizmetlerine diyorumki her sonradan gelen hgs icin 8er lira hizmet bedelimi alacaksiniz yok efendim siz subeyi arayin. Ariyorum donus yapacaz diyip diyip aramiyorlar. Iyiki buyuk birsey yasamadim diyorum yoksa cigerimizi sokecekler demekki. Neyse daha da bulasmam. Karti kapattirdik falan ugrastik biraz ama...

• ortalam ücret değişir, firmaya, ekstra sigorta yaptıracaksan vs vs... ama ortalama günlük 120-250 tl arası diyebiliriz...(tahmini)
    normalde sadece kiralayan kullanır ama, ek sürücü olarak istediğiniz kişi de kullanabilir. kiralarken onun da ehliyetini vs alıyorlar. tabi ek sürücü de ücrete tabi.
    ayrıca, kiralamadan önce ilgili firmayla görüşün, ben özllikle 308 istiyorum deyin hatta benzinli dizel seçiminiz varsa onu da söyleyin. farklı marka model verebilirler. pek çok firma bunun garantisini sunmaz. kazasız belasız hocam...
    ayrıca aracınız hayırlı olsun şimdiden...
  • Mersın için kiralama nereden mantıklı? Adana havalimanına gidip getirmek mi daha mantıklı dersiniz yoksa yerel firmalar mı? 3 gün için 1000 km civarı yapmam lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

ortalam ücret değişir, firmaya, ekstra sigorta yaptıracaksan vs vs... ama ortalama günlük 120-250 tl arası diyebiliriz...(tahmini)
    normalde sadece kiralayan kullanır ama, ek sürücü olarak istediğiniz kişi de kullanabilir. kiralarken onun da ehliyetini vs alıyorlar. tabi ek sürücü de ücrete tabi.
    ayrıca, kiralamadan önce ilgili firmayla görüşün, ben özllikle 308 istiyorum deyin hatta benzinli dizel seçiminiz varsa onu da söyleyin. farklı marka model verebilirler. pek çok firma bunun garantisini sunmaz. kazasız belasız hocam...
    ayrıca aracınız hayırlı olsun şimdiden...
    teşekkür ederim,izmir çevresinde kurumsal firma tavsiyeniz varmıdır ? merdiven altı kiralayıp gps ten bulup çizenleri çok duyuyoruz..50 tl fazla olsun full kaskolu olsun,rahat binelim. ve daha önce hiç otomatik vites kullanmadık sıkıntı olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-72FDED527 -- 17 Kasım 2019; 12:17:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-72FDED527

teşekkür ederim,izmir çevresinde kurumsal firma tavsiyeniz varmıdır ? merdiven altı kiralayıp gps ten bulup çizenleri çok duyuyoruz..50 tl fazla olsun full kaskolu olsun,rahat binelim. ve daha önce hiç otomatik vites kullanmadık sıkıntı olur mu ?

Alıntıları Göster
    Rica hocam... Hocam şahsen önerebileceğim firma, Avis olur. Çünkü sadece oradan kiralıyorum şahsen ihtiyaç durumunda. Diğerleri için birşey diyemiyorum. Full kasko yaptırırsan rahat edersin. Ben son kiralamada clio otomatik kiraladım, lastik yarıldı değiştirdik stepne ile ve yola devam ettik, iade ederken sadece tutanak tuttuk ve sıkıntı yaşamadım.
    ilk otomatiğim bahsettiğim clio idi ve hiçbir sorun yaşamadım. hatta çok sevdim ve manuele pek sıcak bakmamaya başladım :))

• simdiye kadar bir çok kez araç kiraladım.

yurtdışı dahil. hep en alt sınıf araç kiralarım en ucuzu.
    benzinli vs.vs.

oraya gidince kesin olmuyor. ve bir üst sınıf araç vermek zorunda kalıyorlar.

trabzonda yine bir araç kiraladım avisten. araç yoktu ellerinde
    3-4 tane araç saydılar subaru forester verdiler. :)

bakalım 14-15 aralıkta sixt sabihadan araç kiraladım
    dizel clio seçtim. ne olacak durumu bilririm.
  • Merhaba yurtdisinda yasayan ve avrupa ehliyeti olan biri olarak tt prime kod ile enterprise den arac kiralamayi dusunuyorum.
    Sube de bu sartlar altinda sorun cikarirlar mi sizce?
  • 
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.