Şimdi Ara

Araç kamerasını 7/24 sürekli kayıt için kullanmak-park halinde bile kayıt yapmak (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
36
Favori
60.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Allah razı olsun hocam. Kız babası olduk. Kızla uğraşıp duruyoruz hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: aknasmub

Hocam buralardayım. Takip ediyorum ama cevap yaZmaya vakit bulamıyorum. Yeni bebeğimiz oldu o yüzden foruma vakit kalmıyor. Aklımdasınız merak etmeyin ☺

Tebrikler; Allah anali-babali buyutsun insallah,

hayirli olsun; guzel haberi paylastigin icin tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Abi kamerayı bugün baya kurcaladım ilk kurduğumda video kayıtları sessiz çekecek şekilde ayarlamistim ve fakat bugün girmediğim menü kalmadı bir türlü bulamadım kamera açıkken sanki sol alt köşede kolon üzerinde kırmızı bir slash işareti vardi bugün ise onu göremeyince aklıma geldi yoksa kurcalamazdım da sonra ise Volume buldum ama orada ise kameranın klick ses seviyesini ayarlıyor 1 den 12 ye kadar rakamlar artıp azalıyordu. Birde bir ara hareket sensörünü off dan on a aldım bu kez de kamera bir kaydediyor bir yeşile dönüyordu sanki sonra tekrar off a aldım şimdi calisiyor gibi. Çok fazla aç kapa yaptım belki de o nedenle kamera bocaladı gibi ama sizin yaptıgınız yeşil renkli uydu ikonu hala yeşil ve aktif. Bazen geç kapandığı icin tabiki baya bir dakika bekledim zaten işimde vardi araç icinde bekleyecektim sonuçta. Gücü 12V dan aliyorsa illa ki kapanacaktir kamera anahtarı kontaktan çıkarınca dedim kitledim araci cunku bazen kapanması 5 dk yi bulabiliyor yeşil ışık yaniyor ben araci kitlerken kapıları mesela.

Birde lastikleri değiştirdim bugün. İki favorim vardi hem lastikçi hemde oradaki bir kullanıcı kesinlikle CrossClimate dedi abi. Liste fiyatı 345 lira imis pazarlıkla 300 liraya indiler aracım 29 bin km de erken ama değiştirdim cunku kar bastirinca stress oluyorum Continentala güvenim kalmamisti da.

Michelin Energy Saver Plus : Benzin B-C / Yağışlı Hava A / Ses Şiddeti 68-70 dB
    Michelin Cross Climate : Benzin C / Yağışlı Hava A / Ses Şiddeti 69 dB

Lastikçiden çıktım sağanak yağmur denk geldi fakat fark etti gibi direksiyon hafifledi resmen tek elle çecirdim rahatça birde daha güven verdi abi. Ses seviyesini ise saniyorum ilk uzun yolda anlarim havalar ısınınca.

Sahi Onur arkadasimiz nerede hic gozukmuyor.

lastikler hayirli olsun.

kameranin kapanma suresi menuden ayarlanabiliniyor;

en az sure zannedersem 30 saniye. oyle 5 dakika

kapanmasini beklemeye gerek yok.

muhtesem bir ikon bu yukaridaki.
    her daim kullaniyorum.
    :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 15 Ocak 2017; 0:47:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

quote:

Orijinalden alıntı: aknasmub

Hocam buralardayım. Takip ediyorum ama cevap yaZmaya vakit bulamıyorum. Yeni bebeğimiz oldu o yüzden foruma vakit kalmıyor. Aklımdasınız merak etmeyin ☺

Tebrikler; Allah anali-babali buyutsun insallah,

hayirli olsun; guzel haberi paylastigin icin tesekkurler.

Sami abi çok teşekkürler. Allah razı olsun.
  • sk67aYarbay6196 Mesaj 17 Şubat 2017 15:12:57
    69,650 km. Fazla kalmadi bakima. Sen yine niye mapuslardasin?!
    quote:
    Wolfen1976

Yeni Civic konusunda şizofrenin biri küfürlü mesaj yazdı bende aynı mesajı alıntılayıp şunu ben yazsam süresiz uzaklaştırma cezasını alırdım yazmistim yani kufuru yazan baskasi ama cezası bana kesilmis önce 4 gün sonra 8 güne çıktı en son ise yorum yazdiğim konuların çoğuna " 19 Martı Bekleyin " şeklinde tuhaf bir uyarı çıkıyor çok sakıncalı bir durum yani bu tür mesajlar özellikle bu sıralar.

Küfürlü mesajı yazan üyeye ne mi oldu ? Sadece 4 gün ceza ile yırttı tabiki. Sağolasın DHF...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolfen1976 -- 19 Şubat 2017; 1:1:43 >

• Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    mimlenmişsin bi kere
  • arabayı yenileyince ben de takılacağım oraya
  • caucass kullanıcısına yanıt
    Yani yeni Civic alacaksın öyle mi ?
  • hondaprojason H kullanıcısına yanıt
    3 Şeritte bir yorum sanırım geliyorlar.

salih solmaz15 dakika önceÖne çıkan yanıt
    Evet, bugün otoparkcom`un videosunda ben de duydum. Bu arada bugün İstanbul göztepe d100 yolunda 3 adet art arda giden kıp kırmızı sedan RS yüklü kamyonları gördüm. hepsi kırmızıydı sadece kırmızı gelecek sanırım. Bir de sedan RS`lerde egsozlar sağda ve solda görünmeyecek şekilde konumlandırılmıştı.

Tabiki aynen dedigin gibi herkesi bekleriz gelin arkadaşlar sadece Honda değil tüm marka modeller neredeyse var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolfen1976 -- 19 Şubat 2017; 0:42:40 >

• adresi bi daha versene, özelden mesaj da olabilir
  • caucass kullanıcısına yanıt
    Bak yine silmisler yorumu şikayet eden kimdi acaba bu sefer.
  • şikayet olduğunu sanmam, başka site adresi verdiğin için silmişlerdir, her yerde durum böyledir
  • Oooo.... Süper über bilimsel konu hort.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ooo Kemal abi. Nasılsın? Nerelerdesin yaa? Neettüng? Ne zaman çekiyon RSi?

• Lorel ve Hardy hep daha sempatik gelmistir fakat Edi ile Büdü nedense çok itici.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolfen1976 -- 25 Şubat 2017; 2:30:58 >
  • quote:

Lorel ve Hardy hep daha sempatik gelmistir fakat Edi ile Büdü nedense çok itici.

Bu ikili için endişelendim bir ara. Ses soluk çıkmayınca;

iyiler mi diye düşündüm. Hatta konuya tekrar

gelsinler diye alıntı yapacaktım. Gerek kalmadı.

Sıhhatleri yerinde kerataların, Maaşallah. Bunu

öğrenmek güzel. Herhalde haytalık yapmakla

meşguldüler.

• Merhabalar; ben de araştırırken konunuza denk geldim, güzel bir başlık olmuş; biz de yeni araç aldık-alacağız, güvenlik için benim de aklıma sürekli kayıt yapacak bir kamera fikri geldi. Araç gelemden şu kamera işini halledip o şekilde kullanmak istiyorum.

Kazalarda vb durumlarda durumu gösterebilmek için, araçta kimse yokken zarar verenleri ve hırsızları görebilmek için kamera sistemi güzel bir çözüm olacaktır. Bunun için içeriyi ve dışarıyı rahatça görebilecek ve sürekli kayıt yapabilecek bir sisteme ihtiyaç var, ayrıca bir HDD bağlantısı ile verileri depolamak da faydalı olacak HDD yi iyi/sağlam/gizli monte edilmeli ki hırsızlık durumunda kamera/kayıt alanı da çalınırsa kamera pek bir işe yaramaz bu durum için de online veri aktarımı sistemi aklıma geliyor ama bunu için harici bir 3G/4G modem- Sim kart- veri aboneliği ücreti olacaktır bu da durduk yere çok masraf demek. Araştırıyorum ama güzel bir çözüm bulamadım, aynı yollardan geçmiş ve tecrübeli biri olarak sizin şu an hangi sistemi/nasıl kullandığınızı öğrenmek istiyorum. Kısacası bu isteklerimizi gerçekleştirmek için nasıl bir ürün/sistem alınmalı ve siz şu an nasıl bir çözüm buldunuz.
    Teşekküğrler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kb001 -- 22 Mart 2017; 13:32:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kb001

Merhabalar; ben de araştırırken konunuza denk geldim, güzel bir başlık olmuş; biz de yeni araç aldık-alacağız, güvenlik için benim de aklıma sürekli kayıt yapacak bir kamera fikri geldi. Araç gelemden şu kamera işini halledip o şekilde kullanmak istiyorum.

Kazalarda vb durumlarda durumu gösterebilmek için, araçta kimse yokken zarar verenleri ve hırsızları görebilmek için kamera sistemi güzel bir çözüm olacaktır. Bunun için içeriyi ve dışarıyı rahatça görebilecek ve sürekli kayıt yapabilecek bir sisteme ihtiyaç var, ayrıca bir HDD bağlantısı ile verileri depolamak da faydalı olacak HDD yi iyi/sağlam/gizli monte edilmeli ki hırsızlık durumunda kamera/kayıt alanı da çalınırsa kamera pek bir işe yaramaz bu durum için de online veri aktarımı sistemi aklıma geliyor ama bunu için harici bir 3G/4G modem- Sim kart- veri aboneliği ücreti olacaktır bu da durduk yere çok masraf demek. Araştırıyorum ama güzel bir çözüm bulamadım, aynı yollardan geçmiş ve tecrübeli biri olarak sizin şu an hangi sistemi/nasıl kullandığınızı öğrenmek istiyorum. Kısacası bu isteklerimizi gerçekleştirmek için nasıl bir ürün/sistem alınmalı ve siz şu an nasıl bir çözüm buldunuz.
    Teşekküğrler

Konu basligina hosgeldiniz.

1. Aracin elektrik sistemine yuk bindirmiyorum.

Ön ve arka kameralari powerbank pillerle

calistiriyorum.

2. Bagajdaki 12 Volt elektrik cikisi ile bir powerbank

uniteyi sarj ederken, sedan tipi aracimin arka

camindaki 4 yaprakli, 14 watt gucundeki gunes

panelleri ile ikinci powerbank uniteyi sarj ediyorum.

Kisin bulutlu bir gunde bile sarj mumkun.

Bunlar yedek powerbank uniteler.

3. Toplamda 5 adet powerbank unitem var.

Degismeli olarak kullaniyorum. Bosalan piller

ya gunes panelleri ile, ya da bagajdaki elektrik

cikisi ile sarj oluyor. Bazen gerekirse powerbank

uniteleri evde veya ofiste sarj ediyorum. Nadiren

gerekiyor.

4. Gunes panelleri ile ilgili baska bir forum basligi actim:

https://forum.donanimhaber.com/arka-camda-gunes-enerjisinden-faydalanmak--102863639#102863639

5. On-line veri aktarimi veya hard disk depolama
    seklinde bir sistem dusunmuyorum; en azindan
    simdilik.

Iyi forumlar, saygilar.
    sk67a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 22 Mart 2017; 22:36:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

quote:

Orijinalden alıntı: kb001

Merhabalar; ben de araştırırken konunuza denk geldim, güzel bir başlık olmuş; biz de yeni araç aldık-alacağız, güvenlik için benim de aklıma sürekli kayıt yapacak bir kamera fikri geldi. Araç gelemden şu kamera işini halledip o şekilde kullanmak istiyorum.

Teşekküğrler

Konu basligina hosgeldiniz.

1. Aracin elektrik sistemine yuk bindirmiyorum.

Ön ve arka kameralari powerbank pillerle

calistiriyorum.

2. Bagajdaki 12 Volt elektrik cikisi ile bir powerbank

uniteyi sarj ederken, sedan tipi aracimin arka

camindaki 4 yaprakli, 14 watt gucundeki gunes

panelleri ile ikinci powerbank uniteyi sarj ediyorum.

Kisin bulutlu bir gunde bile sarj mumkun.

Bunlar yedek powerbank uniteler.

3. Toplamda 5 adet powerbank unitem var.

Degismeli olarak kullaniyorum. Bosalan piller

ya gunes panelleri ile, ya da bagajdaki elektrik

cikisi ile sarj oluyor. Bazen gerekirse powerbank

uniteleri evde veya ofiste sarj ediyorum. Nadiren

gerekiyor.

4. Gunes panelleri ile ilgili baska bir forum basligi actim:

https://forum.donanimhaber.com/arka-camda-gunes-enerjisinden-faydalanmak--102863639#102863639

5. On-line veri aktarimi veya hard disk depolama
    seklinde bir sistem dusunmuyorum; en azindan
    simdilik.

Iyi forumlar, saygilar.
    sk67a

Teşekkürler; bunları nereden temin edebiliriz bildiğiniz ve uygun bir satış sitesi varsa / aldığınız yerin vb linkini verebilir misiniz acaba ( Tabiki hem en uygun hem ihtiyacımızı karşılayan bir ürünün)
    24 saat kayıt yapsa ve hemen değişim için yedek bir güç ünitesi/bataryası olsa yeterli.

Yani bu ihtiyaçlara göre en uygun ürün ( sizin kullandığınız ürünlerin) ve bunları en uyguna alabileceğim yerlerin linkini paylaşırsanız çok sevinirim. Araştırma biraz zaman alacaktır ve işten dolayı neredeyse hiç zamanım olmuyor o nedenle bu konudaki yardımınız bana çok faydalı olacaktır. Arabada uzun çiziklere rastladım, aslında sıkıntı yok elle silince çoğu giti belki de kaplamadan/korumadan dolayıdır belki de çizilme bile olmamıştır hafif birşey sürünmüştür ama tatsız olaylar olmaması için bir an önce almak gerekiyor.

Teşekkürler, iyi forumlar

• quote:

Yani yeni Civic alacaksın öyle mi ?

OOooo bu sefer müebbet yemişsin atilla, geçmiş olsun, allah kurtarsın, içerde rahatmısın , temiz çamaşırın falan varmı
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.