Şimdi Ara

Araç kamerasını 7/24 sürekli kayıt için kullanmak-park halinde bile kayıt yapmak (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
315
Cevap
36
Favori
60.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Abi arkadaki kamerada güç bağlantısı 12V olmazsa kameranın açma/kapama düğmesinden kapatmak gerekir demistin diye hatırlıyorum sanki ama yanlista hatırlıyor olabilirim.
  • Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    Kamera USB ile calisiyor; yani 5 Volt ile.

12 Volt aku olayina ihtiyac yok,
    eger powerbank kullanirsan.

Powerbank zaten kameraya 5 Volt USB
    olayini sagliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

Kamera USB ile calisiyor; yani 5 Volt ile.

12 Volt aku olayina ihtiyac yok,
    eger powerbank kullanirsan.

Powerbank zaten kameraya 5 Volt USB
    olayini sagliyor.
    24 saat kayıt için araca bakımsız kuru akülerden koysak iş görür mü ?

Araç kamerasını 7/24 sürekli kayıt için kullanmak-park halinde bile kayıt yapmak

http://www.hepsiburada.com/yigit-aku-12v-20ah-kuru-tip-bakimsiz-aku-uretim-tarihi-2016-p-OTOZT-YD12-20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosverbe -- 9 Ağustos 2016; 20:38:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bosverbe

24 saat kayıt için araca bakımsız kuru akülerden koysak iş görür mü ?

Araç kamerasını 7/24 sürekli kayıt için kullanmak-park halinde bile kayıt yapmak

http://www.hepsiburada.com/yigit-aku-12v-20ah-kuru-tip-bakimsiz-aku-uretim-tarihi-2016-p-OTOZT-YD12-20

Gorebilir gibi. Fakat bizzat testini yapmadim.

12 Volt 20 Amper-saat bir aku, basit bir
    hesapla 5 Volt icin 12/5*20 Ah = 48 Ah
    bir kapasite saglar ki; bu iyi bir deger. Fakat;

a. Kuru akunun sarji bittigi zaman nasil
    tekrar sarj edeceksiniz? Aracin elektrik
    sistemi uzerinden mi olacak; yoksa ikinci
    bir kuru aku alip, birini arabada tutarken
    digerini evde sarj edip, sonra arabaya mi
    akuyu tasiyacaksiniz?

b. 12 Volt aku cikisini bir voltaj donusturucu
    aparat ile standart 5 Volt USB voltajina cevirmek
    gerekiyor. Kameraniz ile beraber gelen ve 12 Volt cakmaklik girisine baglanan kablosunda bu donusturucu
    mevcuttur. O zaman kuru akuye bir cakmaklik
    cikisi eklemeniz lazim.

Biraz teferruat var. Yine de mumkun ve avantajlari
    olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 11 Ağustos 2016; 11:38:01 >
  • bosverbe kullanıcısına yanıt
    bakımsız derken ikinci el akü mü bu yoksa teknik bir isim mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

bakımsız derken ikinci el akü mü bu yoksa teknik bir isim mi.

Bakımsız, derdest olmuş, tarumar edilmiş bir aküdür
    kendileri. Hiç eğlenceli olmadıkları için de şahıslarına
    "kuru akü" diye hitap edilir. Hehe. :-)

Şöyle kendine güzel bakan, haftafa en az 2 defa
    fitnaz (fitness) salonuna ve solaryuma giden
    güzelcene ve bakımlı, alımlı, albenili olan aküler en az iki kat para olur.

Akü dediğin bakımlı olur yahu. Değil mi?
    Ne o; bakımsız bakımsız aküler öyle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 11 Ağustos 2016; 15:13:18 >
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    Güzel açıklamissin abi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bende elektronikle ilgileniyorum fakat bu iş biraz hastalığa dönmüş. Devamlı kayıt yapmanın manası nedir ki ? Bunu izleyecek hayatımız bile yok. Hayatınızda kaç kere arabanıza biri çarptı ya da çizdi ? Bu kasar masraf yapılacağına kasko yap bitsin :)
    bunu şuanda araç kamerası kullanan biri olarak yazıyorum.

İş arkadaşımda da kasko vardı, 2.5 senedir motora çarptığı ve sürücü vefat ettiği için mahkemeler devam ediyor....

Kasko kan parasını ödedi işin içinden sıyrıldı ama karşı taraf dava üstüne dava + tazminat davası açıyor.

İnsanın başına gelmeden değerini anlayamaz o cama takacağı 100 tl lik ürünün ne kadar işe yarayacağını.

burada trafikte kayıttan bahsedilmiyor , park halinde kesintisiz kayıttan bahsediliyor. Park halinde aracın başına ne gelirse zaten kasko ödeyecektir. O yüzden gereksiz olduğunu söyledim.
    Bende trafikte bir kaç gündür kayıt yapmaya başladım , bigün biyerde mutlaka lazım olur.

Pardon yanlış anlamışım, bende park halinde 7/24 kayıt özelliği olan bir kameram olmasına rağmen park halinde araçta kamerayı bırakmıyorum. Kamera 350 $ olunca korkuyorum araçta bırakmaya

Kaskomda yok geçen sene aynayı parçalayıp kelebek camını kırmış geçmiş bir kamyon ama cepten çıktı mlsf.

Kaskonuzda olsa ciddi bir hasar verirlerse aracınıza yapan kişiyi bulup, masrafları kasko ona ödetirse kasko indiriminiz gitmiyor diye biliyorum.

Ayrıca çok önemli aracınız yeni ise vururlarsa değişen parça olacak kapı bagaj kapağı vs gibi. 2. El değeri düşecek. Karşı tarafı tespit ederseniz tazminat davası açabiliyorsunuz aracınızın değerini düşürdüğü için.

valla ne yalan söyleyeyim , sakınan göze çöp batar. Sizin konuları okudukça gaza geldim gittim geçen gün sj4000 aldım , birkaç gündür trafikte çekiyorum , yakında bebeğimiz geliyor onunda resimlerini videolarını çeker arşiv yapar 10 sene sonra bakıp bakıp ağlarız :))
    Ama park halinde kayıt yap , kaza olursa kayıttan adamı bul falan inanın çok zor geliyor , hele ki istanbulda bu işler daha zor.
    İşyerimin otoparkı var ,evimin otoparkı var ,çok çok mecbur kalmadıkça yol kenarına bile koymuyorum , ha yinede biri gelip çarpıp kaçarsa kasko bi zahmet ödeyiversin , zaten yıllardır kasko trafiğe 10 bin Tl'den aşağı ödemedim 1 kuruşta yararlanmadım.

Aynen sakınan göze çöp batar :)

Keşke sj4000 dğeilde xiaomi y alsaydınız çok daha kaliteli.

sj4000 ekipman fazlalığından aldım , ama içinde housing hariç pek bana yararlı bişey çıkmadı , araca bağlamak içinde 15 tl ekstra aparat para verdim.
    Şimdiki aklım olsa xioami alır yaza da housing alırdım ama geçti artık :) Birde tanıdıktan aldım şimdi geri iade etsem ayıp olacak.

Alıntıları Göster
    Merhaba, çok güzel bir konu açılmış ve beyin fırtınaları yapılmış. Aracımı 2 ay önce boydan boya çizdiler park ettiğimde şans eseride yapanları yakaladık, aracımda araç kamerası vardı ama sadece araç çalışırken çakmaklıktan çalışıyordu.

daha sonra 10000 lik powerbank aldım ama gece park edip powerbank i çalıştırdığımda sabaha bitmiş oluyor ve eve götürüp şarj etmekle uğraşmak istemiyorum araçta şarj olsun istiyorum ama yeterli olmuyor şarj hızı.

Aynı anda hem şarj alıp hem şarj veren bir powerbank hepimizin işini görür akü gibi fakat powerbank in şarj olma hızını arttırmak için araç çakmaklığından birşeyler yapmamız lazım.

kullandığım çakmak usb ürünü bu.

http://urun.n11.com/arac-sarj-cihazi/araba-oto-cakmaklik-usb-arac-sarj-cihazi-21a-ucretsiz-kargo-P79025094

Ayrıca hızlı şarj olmasını çözsek bile powerbank in dolduğunda otomatik şarj vermeyi kesmesi gibide saçma bir sorunumuz var bunuda halledebilirsek 24 saat hareket sensörlü doya doya aracın aküsünü riske atmadan kayıt yapabiliriz.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bende elektronikle ilgileniyorum fakat bu iş biraz hastalığa dönmüş. Devamlı kayıt yapmanın manası nedir ki ? Bunu izleyecek hayatımız bile yok. Hayatınızda kaç kere arabanıza biri çarptı ya da çizdi ? Bu kasar masraf yapılacağına kasko yap bitsin :)
    bunu şuanda araç kamerası kullanan biri olarak yazıyorum.

İş arkadaşımda da kasko vardı, 2.5 senedir motora çarptığı ve sürücü vefat ettiği için mahkemeler devam ediyor....

Kasko kan parasını ödedi işin içinden sıyrıldı ama karşı taraf dava üstüne dava + tazminat davası açıyor.

İnsanın başına gelmeden değerini anlayamaz o cama takacağı 100 tl lik ürünün ne kadar işe yarayacağını.

burada trafikte kayıttan bahsedilmiyor , park halinde kesintisiz kayıttan bahsediliyor. Park halinde aracın başına ne gelirse zaten kasko ödeyecektir. O yüzden gereksiz olduğunu söyledim.
    Bende trafikte bir kaç gündür kayıt yapmaya başladım , bigün biyerde mutlaka lazım olur.

Pardon yanlış anlamışım, bende park halinde 7/24 kayıt özelliği olan bir kameram olmasına rağmen park halinde araçta kamerayı bırakmıyorum. Kamera 350 $ olunca korkuyorum araçta bırakmaya

Kaskomda yok geçen sene aynayı parçalayıp kelebek camını kırmış geçmiş bir kamyon ama cepten çıktı mlsf.

Kaskonuzda olsa ciddi bir hasar verirlerse aracınıza yapan kişiyi bulup, masrafları kasko ona ödetirse kasko indiriminiz gitmiyor diye biliyorum.

Ayrıca çok önemli aracınız yeni ise vururlarsa değişen parça olacak kapı bagaj kapağı vs gibi. 2. El değeri düşecek. Karşı tarafı tespit ederseniz tazminat davası açabiliyorsunuz aracınızın değerini düşürdüğü için.

valla ne yalan söyleyeyim , sakınan göze çöp batar. Sizin konuları okudukça gaza geldim gittim geçen gün sj4000 aldım , birkaç gündür trafikte çekiyorum , yakında bebeğimiz geliyor onunda resimlerini videolarını çeker arşiv yapar 10 sene sonra bakıp bakıp ağlarız :))
    Ama park halinde kayıt yap , kaza olursa kayıttan adamı bul falan inanın çok zor geliyor , hele ki istanbulda bu işler daha zor.
    İşyerimin otoparkı var ,evimin otoparkı var ,çok çok mecbur kalmadıkça yol kenarına bile koymuyorum , ha yinede biri gelip çarpıp kaçarsa kasko bi zahmet ödeyiversin , zaten yıllardır kasko trafiğe 10 bin Tl'den aşağı ödemedim 1 kuruşta yararlanmadım.

Aynen sakınan göze çöp batar :)

Keşke sj4000 dğeilde xiaomi y alsaydınız çok daha kaliteli.

sj4000 ekipman fazlalığından aldım , ama içinde housing hariç pek bana yararlı bişey çıkmadı , araca bağlamak içinde 15 tl ekstra aparat para verdim.
    Şimdiki aklım olsa xioami alır yaza da housing alırdım ama geçti artık :) Birde tanıdıktan aldım şimdi geri iade etsem ayıp olacak.

Alıntıları Göster
    hocam batarya işi güzelde hafıza ne olacak ? bi günde kaç mb dolduruyor bu zımbırtı ?
  • Fikirist kullanıcısına yanıt
    Hafızada sorun yok cunku kullandıgımız kameralar kendi kendini resetliyor gerci benim kamera arada takılıyor bir güncelleme gerekiyor onu halledemedik halen ama bende ayda bir format atmak sureti ile gecici cozum buldum o sekilde idare ediyorum.
  • quote:

Hafızada sorun yok cunku kullandıgımız kameralar kendi kendini resetliyor gerci benim kamera arada takılıyor bir güncelleme gerekiyor onu halledemedik halen ama bende ayda bir format atmak sureti ile gecici cozum buldum o sekilde idare ediyorum.
    harddiskli arac dvr cihazları nasıl olur acaba dvr cihazlarının fiyatları da o kadar abartı değil artık aslında
  • Arkadaş ben 7/24 kayıt istiyorum aracım için ama ben bu kamerayı evin balkonuna kurmak istiyorum evin önünde gelirse başına bir şey gelir balkonda 220v Elektirikte var gece dışarı aydınlık oluyor en az 24 saat kayıt veya harekat halinde bir sistem tavsiye edebilirmisiniz enerji sorunum yok 220/12 v çevirici aparatlar var 15 tl falan diğer donanım ne olmalı
    Abi unuttun bu konuyu
    Abi 1 Şubat 2017 tarihine kadar yazamıyorum Honda konularında malesef ceza kesmislerdi de geri gorus kamerasina kablo çekerken o kablo gizli mi geçiyor ön kamera gibi yanlardan falan mı geciyor ?
  • quote:

Abi 1 Şubat 2017 tarihine kadar yazamıyorum Honda konularında malesef ceza kesmislerdi de geri gorus kamerasina kablo çekerken o kablo gizli mi geçiyor ön kamera gibi yanlardan falan mı geciyor ?

cok gizli. top secret. sehr geheim, achtung !!
    kablo mablo, juan ramirez pablo goremezsin.
    taa dosemenin altinda gizli.
    bir zamanlar pablo escobar vardi, hatirlar misin?
    :-)
    Simdi hatirlar gibi oldum abi kendi konunu baya bosladin bak aylardır uğramamissin.
  • quote:

Simdi hatirlar gibi oldum abi kendi konunu baya bosladin bak aylardır uğramamissin.

Senin sayende kendi konuma ugramis oldum.
    :-)
    Is, guc iste mesgul ediyor insani.

Konuya pek talep yok aslinda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 16 Kasım 2016; 16:30:17 >
  • Abi kamerayı bugün baya kurcaladım ilk kurduğumda video kayıtları sessiz çekecek şekilde ayarlamistim ve fakat bugün girmediğim menü kalmadı bir türlü bulamadım kamera açıkken sanki sol alt köşede kolon üzerinde kırmızı bir slash işareti vardi bugün ise onu göremeyince aklıma geldi yoksa kurcalamazdım da sonra ise Volume buldum ama orada ise kameranın klick ses seviyesini ayarlıyor 1 den 12 ye kadar rakamlar artıp azalıyordu. Birde bir ara hareket sensörünü off dan on a aldım bu kez de kamera bir kaydediyor bir yeşile dönüyordu sanki sonra tekrar off a aldım şimdi calisiyor gibi. Çok fazla aç kapa yaptım belki de o nedenle kamera bocaladı gibi ama sizin yaptıgınız yeşil renkli uydu ikonu hala yeşil ve aktif. Bazen geç kapandığı icin tabiki baya bir dakika bekledim zaten işimde vardi araç icinde bekleyecektim sonuçta. Gücü 12V dan aliyorsa illa ki kapanacaktir kamera anahtarı kontaktan çıkarınca dedim kitledim araci cunku bazen kapanması 5 dk yi bulabiliyor yeşil ışık yaniyor ben araci kitlerken kapıları mesela.

Birde lastikleri değiştirdim bugün. İki favorim vardi hem lastikçi hemde oradaki bir kullanıcı kesinlikle CrossClimate dedi abi. Liste fiyatı 345 lira imis pazarlıkla 300 liraya indiler aracım 29 bin km de erken ama değiştirdim cunku kar bastirinca stress oluyorum Continentala güvenim kalmamisti da.

Michelin Energy Saver Plus : Benzin B-C / Yağışlı Hava A / Ses Şiddeti 68-70 dB
    Michelin Cross Climate : Benzin C / Yağışlı Hava A / Ses Şiddeti 69 dB

Lastikçiden çıktım sağanak yağmur denk geldi fakat fark etti gibi direksiyon hafifledi resmen tek elle çecirdim rahatça birde daha güven verdi abi. Ses seviyesini ise saniyorum ilk uzun yolda anlarim havalar ısınınca.

Sahi Onur arkadasimiz nerede hic gozukmuyor.
    Hocam buralardayım. Takip ediyorum ama cevap yaZmaya vakit bulamıyorum. Yeni bebeğimiz oldu o yüzden foruma vakit kalmıyor. Aklımdasınız merak etmeyin ☺
  • aknasmub kullanıcısına yanıt
    Ooo haberim yoktu çok sevindim Allah uzun ömür versin bahtı açık olsun inşallah kız mı erkek mi.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.