Şimdi Ara

Araç değer kaybı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.06.02.2016 tarihinde maddi hasarlı bir trafik kazası geçirdim.Kazada ben hafif yara aldım.Kusur %100 oranında bana bulundu.Karşı tarafın aracı benim trafik sigortamdan karşılandı ama ben sigorta primini yüksek ödedim.Karşı taraf bana herhangi bir dava açmadı değer kaybı için.Bu değer kaybını trafik sigortası mı karşıladı yoksa eğer açılırsa ben mi karşılayacam?Karşı tarafın hasarı 4400 TL'di.Bu tutara göre bana dava açılırsa değer kaybı ne çıkar en fazla?

• Öncelikle geçmiş olmasını dilerim.

Değer kaybını trafik sigortanız ödeyecektir.Size dava açılsa bile tutarı ödemeyi reddederek trafik sigortanıza yönlendirebilirsiniz.
  • değer kaybı ne kadar çıkacağını rapor hazırlanması gerekir, karşı taraf değer kaybı raporunu hazırlattırıp sizin trafik sigorta şirketinize başvurur onlar öderler eğer ödemezlerse şayet karşı tarafın mahkemeye gitme hakkı vardır. Mahkeme de sigorta şirketine ödeme emri gönderir kaldı ki işlerin bu noktaya gelmeden sigorta şirketi kanuna aykırı bir durum yoksa öder.
  • Peki sigorta şirketi ödeme yaptı mı nasıl öğrenebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AnamurUmut A kullanıcısına yanıt
    Sigorta şirketine telefon ile ya da iadeli iadeli taahhütlü mektup ile sorabilirsiniz.
  • spacewolf kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.