Şimdi Ara

araç çalışırken marşa basmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
6.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • geçen gün toyota auris ile başıma geldi marşa bastım ve motor durdu aracı tekrar çalıştırdım bir sorun çıkmadı.geçenlerdede marş kilidi olayı vardıda bu marş kilidi ne işe yarıyor aynen bu şekilde motoru durdurarak korumayamı alıyor(durmasının sebebini ona bağladım) yoksa araç çalışırken start konumuna mı geçmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retro. -- 30 Haziran 2012; 22:02:17 >

• Valla benim bildiğim koruma oldumu stop filan etmiyor.Daha dün Fiorinoda başıma geldi anahtar çok az döndü ama boşa marş dinamosu tekrar dönmedi ve stop filan etmedi.
  • Yeni araçlarda motor açıkken marş basmaz diye biliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen panikle tekrar off konumuna cevirmissindir. Yeni araclarda motor calisirken anahtari ileri dogru cevirirsen mars motoru basmaz. Fakat bu sirada radyo klima vs. anlik olarak durur, tipki mars basiyormus gibi. Sen de o an tekrar anahtari geri almissindir arac durmustur.
  • Japon araclarinda mars kilidi bulunmuyor genellikle. Auris te de yok diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i 20 de yanı şekilde çalışan arabaya marş basılabiliyor..
  • Bizim araç 2007 model Honda marş kilidi bulunmuyor mesela
  • eskide kaldi

• araç çalışırken marşa bastın mı marş motoru zarar görüyo ve ömrü kısalıyo diye biliyorum
  • marş motoru dişlisi zarar görür
  • İmzamdaki araçta bahsettiğiniz koruma mevcut. Birkaç kez motor çalışırken Engine Start tuşuna bastım yanlışlıkla... Motor düşük devirlerde o kadar sessiz yani
  • meriva rörantide çok sessizdi bazen unutur marşa basardım "kıyt" diye bir ses gelirdi farlar falan yanıyorsa biraz sönükleşirdi o an kadar
  • eski model araclarda mars motoru zarar gorebilir

• cırrrt diye ses gelir resmen dişli sıyırma sesi gibi babam araba kullanmayı öğretirken çok yaptım ne kızardı haaa 1 günde 4 kere yaptım 1 hafta sonra dişli değişti

hata onda sen kalk 12 yaşındaki çocuğa r9 gibi kaya debriyajlı bir araç nasıl yokuşta kaydırılmadan kaldırılır bunu öğretmeye çalış kaydırınca kızardı stop ettirince söverdi bende sinirden marşa fazla basardım motor çalışırdı ama kontağı bırakmazdım cırrrt ederdi
  • Bizim renault safraneda da mars kilidi yok sanirim babam araba calismiyor zannederekten basmisti viyy viyyy diye bir ses geldi ama stop etne gibi durum yok

• çok zararlı bi durum dişlileri mahvediyor unutup bazen 2. yi basma anına geliyorum Allahtan basmıyorum ama tek sorun marşı bastığımda anahtarı uzun tutuyorum marşta kalıyo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.