Şimdi Ara

Araç alım satım passat 1.6 tdi otomatik trendline

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    685 bine temiz bir 2017 passa trendline beyaz 1.6 tdi otomatik buldum. Fiyat tanıdıktan olduğu için 685 bin tl. Sizce şimdi alsam ötv indirimi falan gelse çok zarar eder miyim? Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• ÖTV indirimi gelse ne olacak ucuz satıp ucuz alacaksın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    Ne alakası var yahu. Aldığım paranın 200 bin eksiğine satabilcem. Üstüne bir de kredi faizi. Ekonomi işleri ile uğraşmıyorsundur inş. Bugün 15 bine aldığın ps5 7 bine düşse satarken ne kadar zarar etceğini hesaplamayan senin gibi insanlar yüzünden ekonomi kötü

• 2 gram beyniniz yok millete laf ediyorsunuz tam Türkiye vatandaşı

Bu enflasyonda kredi faizi koymaz kimseye 6 ayda %30 zam geliyor asgari ücrete

200 bin düşüğe satacaksın ama 200 bin düşüğe yine Passat alacaksın o zaman Highline alırsın hem yorma boş kafanı haha

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    Nato mermer. Belki yine araba almayacağım kardeşim o para benden çıktı bak ztn tl değer kaybediyor zarar etcem zarar. Sen git araba al ya lütfen. Ötv de insin sıfıra. Resmen ekonomiden anlamıyorsun.

• Arabaya ihtiyacın varsa yatırım olarak bakmayacaksın. İhtiyacın yoksa da burada boşuna konu açmayacaksin.

Otomobil forum ekonomi forumu oldu. Üç kuruşun derdinde olanlar araba bahanesiyle konu açıyor.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Anladım araban yok. Burada yarbay dışarda kafadar😀🍆

• Ötv indirimi asla gelmeyecektir yalan haberlere inanmayın

• Evet, çok iyi anladın, bravo.

Bu kafayla pek bir şey anlayamazsın sen. Ancak yanlış anlarsın

@Brother ToLGa +1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 1 Ağustos 2022; 13:42:29 >
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Tamam patron. Biraz öğren öyle gel.

• Ucuz yollu bir araç bulun, ulaşım ihtiyacınızı öyle giderin. Riske girmeye cesaretiniz yok. Sonuçlarına da katlanamazsınız böyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sahin1001 S kullanıcısına yanıt
    800 bin tl lik araç 450 ye düştüğü zaman benzer bir durumda sizin yüzünüzdeki ifadeyi de görmek isterdim😀

• mehmetmuttlu M kullanıcısına yanıt
    800lük araç keşke 450ye düşse. Benim için aldığım araç yatırım değildir, ihtiyaç içindir. Yarın 1 liraya düşse sevinirim bile. Daha iyisini daha az farkla alma imkanım doğar.

Yatırım için alacaklar forum köşelerinde tanımadığı insanlarla münakaşa yaşıyor. Aracı alıp yaşayacağı stres cabası.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakın güzel kardeşlerim size daha açık anlatayım. Evet aracını satıp araba alcaksan (muadili veya daha pahalısını), haklısın zararın olmaz.

Daha önce yorumda da söyledim acil ihtiyacın olur aracı satıp nakit lazım olur ise yandın.

ortalama zararını aşağıdan hesapla. Eğer yüzde 45 den daha aşağı da çekilirse tablo daha da vahim. Bir de ben sıfır araç alırım diyenlere sesleniyorum. Dünyada çip krizi var. Araç falan yok. Olsa da kimse kredi vermiyor. Gidip şansınızı bir deneyin taşıt kredisinde.

Ben boyumun ölçüsünü aldım devlet bankalarında para bitmiş. Taşıt kredisini duyunca sıra numarasını değiştiriyorlar. Emlak ve taşıt kredisi durmuş durumda......

Aracın vergisiz Baz fiyatı: 423.729 TL, ÖTV: 383.983 dür. KDV: 137.288 TL dir.

TOPLAM: 945.000 TL

Bu dilimden diyelim ki aracınız %45 lik dilime çekildi.

Baz fiyatı: 423.729 TL, ÖTV: 190.678 TL. KDV düşer: 133.288 (ÖTV nin kdv sini de hesaba katacaksın)

TOPLAM: 747,288

TOPLAM ZARARIN: 198.000 TL

Diyelim alacağın araç 1.200.000 TL. Bu araba %80 lik ötv dilimindedir.

Aracın vergisiz Baz fiyatı: 564,972 TL, ÖTV: 451,977 dür. KDV: 183.051 TL dir.

TOPLAM: 1.200.000 TL

Diyelim ki alacağın aracın da %45 lik dilime çekildi.

Aracın vergisiz Baz fiyatı: 564,972 TL, ÖTV: 254,237. KDV: 147.456 TL dir.

TOPLAM: 966,665 TL

1.200 binlik araç sahibinin ZARARI: 233.335TL

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.