Şimdi Ara

arabayla ege-akdeniz turu planlıyorum ve yardımlarınıza ihtiyacım var! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
45
Favori
178.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ramazan ayında hem ucuz hem de çok kalabalık değil...Güzel bir tatil yaparsınız
  • bizde böyle bir attil planı yapıyoruz 2 kişi ama biz eskişehirden çıkıp ısparta istikametinden izmrden çıkmayı düşünüyoruz ortalama ne kadar harcarız bilemeiyoruz cesaret edemiyoruz .. yardım alabilirmiyiz deneyimli kişilerden
  • Yakıt parası ki bu bellidir kaç km yapacağınız ve aracın ne yaktığı +günlük konaklama ortalama 70 TL + yiyecekler ( artık ne kadar yerseniz 10 lira da tutar 50 lira da). Yakıt ve yiyecekten çok fazla tasarruf yapamazsınız ama çadır kurarsanız kalacak yerden tasarruf edersiniz.
  • bende hazirannın 16 sında izmirden çıkıyorum yola kuşadasından başlıyorum kıyı ege turuma hedef fethiye kuşadasından yerimi booking con aracılığı ile kadınlar denizinden bir pansiyondan ayarladım 2kişi 1 çocuk 6 yaşında oda kahvaltı 100 tl bazen pansiyonda bazende çadırımla uygun kamp yerlerinde çadırda kalmayı planlıyorum sırasıyla görülecek yerler şirince efes (müze kart alındı)kuşadası milli parkı sonra pansiyon konaklama ertesi gün didim didimde kalmayı pek önermiyor kimse siz ne dersiniz acaba kalmalımıyım 1 gece altınkum plajı çok kalabalık oluyormuş sonra gümüşlük turgutreis akyarlar bodrum buraları için çadır kampı yada pansiyon önerebilirmisiniz 1 gün yeterli olurmu sizce bodrum için sonra ören akyaka akyakada kesin kalıyorum orası içinde öneri alabilirim çadır yada pansiyon tarzı sonra datça datça için önerilere açığım buralara önceden hiç gitmedim araştırıyorum marmaris sıradaki yer dalyan iz tuzu göcek ve fethiye işte rotam bu olacak yaklaşık 3 haftam var hazırlıklara devam ediyorum çadırda konaklamak için şişme yatak mangal v.b ilk defa uzun tura çıkacağım için veceginiz tavsiyeler benim için çok önemli hadi hayırlısı

• merhaba arkadaşlar ege akdeniz ve karedeniz turuna çıkacaklara eşlik edebilirim 16 hazirandan sonra müsaitim maddi yönden tek başına çıkılan tatiller hep pahalı olmuştur ve devam etmekte çadırımla size veya sizlere eşlik ederim herkese iyi tatiller :) iletişim için: lejinda@hotmail.com
  • Bu yaz olmayacak artık ama seneye hedefim, İstanbul' dan çıkacağım. Bursa' dan değil Tekirdağ üzerinden Altınoluk bölgesine. Altınoluk' ta Cahithan Otel di sanırsam orada bir akşam kalacağım. Orada Hasan Boğuldu' yu gezip, İzmir' e. İzmir' de durmayıp oradan Urla, Çeşme'ye. Çeşme' de 2 gece konaklayıp Bodrum' a. Bodrum' da 2 gece sonra Fethiye. Fethiye' de kalıp Alanya' ya kadar gideceğim. Bu biraz masraflı ve yorucu olacak ama şu ana kadar gidemediğim yerleri gezeceğim. Ayrıntılarıyla araştırıp yazacağım buraya tekrar. İyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sevilmeli S kullanıcısına yanıt
    trolle evet trolle
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=92585346

Beklerim..

• Selam arkadaslar 29 temmuz 2014 tarihinde ist cikis yapacam ilk once olu deniz den baslamak istiyorum ve arac icinde konaklama yapacak yerler (aracim 7 kisilik) yuksek ve genis arka koltuklari soktum yatak attim bana onerebileceginiz arac camp yerleri tesekkur ederim

• Biz gecen sene izmirden basladik izmir urla (cesmeye de gidecektik maddi durumlar az kisitlandi gidemedik)kus adasi bodrum denizli antalya turu yaptik gayet iyiydi otelde kalarak aptallik ettik cok para harcadik pansiyonda kalsaydik daha cok paramiz kalirdi
    Ama sana tavsiyem ayvaliktan basla eski ve yeni foca izmir urla cesme alacati kus adasi bodrum marmaris kemer alanya yap tabi cok paran varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limbik Sistemi -- 17 Haziran 2014; 9:26:27 >
  • Limbik Sistemi kullanıcısına yanıt
    Aracimda kalicam yakit masrafi var baska ne masrafi olacakki kalina bilecek araba ile kamp yerleri nereleri

• bxturbo B kullanıcısına yanıt
    Arabada ins bir yerlerin tutulmaz pansiyonlar otellere oranla daha ucuz olur kotu bile olsa isini gorur bence dus vs. Tek micikacaksin bir de o var bodrumda pansiyonu ucuz bulamazsin mesela ama foca urla gibi yerde uygun bulabilirsin

• Limbik Sistemi kullanıcısına yanıt
    dostum arabamda arka koltuklarin yerinde 180 cm yatak var bence cok rahat otel konforu dus olayina gelince her sehrde hamamlar sauna var tek sorunum sorunsuz kalinacak yerler mekanlar kamp alanlari mocamp yerleri gibi ki buralarda dus su wc hersey var sanirim
  • bxturbo B kullanıcısına yanıt
    ha iyi pansiyon filan salla o zaman İzmirde mutlaka alsancak tarafına uğra gece harika barlar var. bir gece öyle takılmanı tavsiye ederim sabahta boyoz kumru ve çay alıp kordonun çimlerinde oturarak kahvaltı yapabilirsin kimse yadırgamaz veya konak vapur iskelesinin orda rıhtım cafe var ileridede boyozcu gevrekçi var ordan gevreğini kapıp rıhtımda denizi izleyerek çay içebilirsin gazetende yanındaysa senden kralı yok. İzmirin içine girdiğinde sapakları kaçırmamaya çalış yoksa 60 km sonra dönmek zorunda kalabilirsin gece buz gibi sabahta esiyor gündüz acayip sıcak ona göre arabada üşüme bodrum ve kuş adası acayip sıcak amele yanığı çıkbilir güneş kremi olmadan gezme sonra yoğurt filan fayda etmez urla acayip sakin bir yer bol bol fotoğraf çek oraya gidince kavak yellerinin çekildiği eve filan git mesela çeşmealtında. vs vs

• Arkadaşlar bu yaz toplam 2 yada 5 kişi ailecek araba ile bir tatil düşünüyoruz. İstanbul Kartal tarafındayız.Oradan geze geze gidilecek , uzman arkadaşlar bir rota önerebilir mi ? Çok uzak yerlere gidemeyiz. ( Araç 5 kişi olursa küçük değil ama rahatta olmaz , ayrıca biri çocuk ) 5-7 saat arası bir rota kala kala gitmek istiyoruz. Arabalı vapurla geçip gemlik , çanakkale , bozcaada , ayvalık falan düşündüm. Ama iyi bilenler bir yardımcı olursa iyi olur :) Sakin , temiz ve yüzmesi kolay deniz :) , kasaba , tarihi mekanlar olan yerler istiyoruz. Hareketli olabilir ama gece kulübü tarzı yerlerde gereksiz olur. Çok şey mi istedim :) tavsiyeler nelerdir.
  • Konunun en başından okuyarak son mesaja kadar geldim. Soracağım soruların yarısına cevap buldum sayılır. Ama yinede soracaklarım var. 7 metrekare bir çadırım var ve 5 kişilik bir aileyiz. En küçüğümüz 17 yaşında olunca sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ki geçen sene Erdemli çadır kampında bir hafta çokta eğlendik. Ama bu yaz planımız başka. Kayseri'den çıkıp Ankara, Eskişehir, İstanbul yaptıktan sonra ailece denize girip çadır kurabileceğimiz sahili kum ve denizi birden derinleşmeyen bir kamp yeri arıyoruz. Böyle bir yer bulabilirsek Ege taraflarında orada da 3-4 gün kalıp tekrar çalışma hayatımıza geri dönmeyi planlıyoruz. Bu bizim planımız ama Allah bizim için ne plan yaptı bilmiyoruz. Bu şekilde içerisinde banyosu ve wc'si olan bir kamp alanı biliyorsanız, bizimle paylaşır mısınız? Şimdiden teşekkür ediyorum. Herkese iyi tatiller.
  • sadece sitedeki verilen adres ve tel aradim sudance haric hicbiri cevap vermedi deniz kum arabada kalip bazende cadirimda bana guzel uygun kalina bilecek yer yeme icmeyi (domate peynir ekmek yeter) bosverin gezmeyii dolasmayida deniz ve kum baska bisi lazim antalya dan baslayip ege ve canakkale edirne istanbul eve gelis toplam 19 gun guzergah yardimlarinizi ve tecrubelerinizi bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bxturbo

sadece sitedeki verilen adres ve tel aradim sudance haric hicbiri cevap vermedi deniz kum arabada kalip bazende cadirimda bana guzel uygun kalina bilecek yer yeme icmeyi (domate peynir ekmek yeter) bosverin gezmeyii dolasmayida deniz ve kum baska bisi lazim antalya dan baslayip ege ve canakkale edirne istanbul eve gelis toplam 19 gun guzergah yardimlarinizi ve tecrubelerinizi bekliyorum

bizim 3 yazdır gittiğimiz istikameti yazayım. antalya içi manavgat-düden-aspendos-konyaaltı-olimpos-ölüdeniz-kelebekler vadisi-göcek adaları-saklikent kanyonu-dalyan-iztuzu-akyaka-marmaris-orhaniye-kızkumu-selimiye-bodrum-dikili-ayvalık şeytan sofrası.
  • nixx N kullanıcısına yanıt
    tesekkur ederim bilgilerini degerlendirecem aracla cadirimla kalinacak yerler buralar dimi esim ve birde cocuk var
  • 01-Ağustos ile 10-Ağustos tarihleri arasında Antalya 'dan başlayıp İzmir'e kadar camping çantamla gezip eğlenip(yamaç paraşütü vs..) etkinliklerde bulunup her sahilinde kamp kurmayı planlıyorum.Bu tarihler arasında düşünen birileri veya ekip varsa katılabilirim pm yoluyla ulaşabilir.
    Yaşım 23,İstikamet İstanbul,Araba yok
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.