Şimdi Ara

Arabayı vermek istemiyorum nasıl dersiniz? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
2
Favori
25.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kimseye vermeyi istemem. Kendim goturmeyi teklif ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabami vermem. Bir yakinima motorsikletimi verdim. Mahvetmis. Tamir masraflarini da karsilamadi. Cebimden ödemek zorunda kaldim. Artik gorusmuyoruz. Arabami versem ne olur düşünün artik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arabami acil durum disi kimseye vermem acil dediysem her onume gelen adamin acil lafina bakmam ancak hastalik falan durumlarinda anca saten o an mumkunse ben kendim goturrum getirrim

• Aile ve yakın arkadaşlarım hariç arabamı vermem..
    Hatta en son sevgilimin, yakın kız arkadaşı istedi. Bir kullanabilir miyim diye cevabın netti "Hayır!?"
  • Arabasini istedigim adbelli aracimi verecegim insanda...babam amcam dayim enistem alirim kendi arabam gibi kullanirim yani anasini aglatirim. Kendi arabami verirkende hic umrumda olmaz nasil kullandiklari isterse pert etsinler canlari sagolsun isterkeyfi gezmeye alsinlar ister acil durum icin... ama arkadaslarima arabami vermem. 10 yillik arkadasim var vermem hatta istemesin diye manuel arac alirim...cins bi insanim ben. Paylasmayi hic sevmem. Ne birisinden isterim ne birisine veririm...

• Ben daha geçen gün kimseye vermemde almamda falan filan dedim ama büyük konuşmuşum, salı gecesi yeğen geldi enişte kızla sinemaya gideceğiz arabayı verirmisin dedi,çokta severim kerratayı tamam al ama dikkatli ol dedim,aldı anahtarları indi otoparka, çıkarken tam otoparkın içinde dışarıya dönüş var orası biraz daralıyor dönerken darrrrrttttt diye bir ses bende balkondan ona bakıyordum hemen indm aşağıya,fazla bir şey olmamış ama illaki bir şey oluyor.Canı sağ olsun hiçte önemli değil hallederiz ama en az iki üç gün zamanımı alacak.
     Arabayı vermek istemiyorum nasıl dersiniz? Arabayı vermek istemiyorum nasıl dersiniz?

• acil durum olmadıkça vermem illa istiyorsa beraber gidelim derm
  • Aracıma düşkün olduğumu herkes bilir. Bu yüzden kimse de gelip isteyemez benden. Verdiğin zaman Allah ne verdiyse basarlar. Ayrıca emanete ihanet edecek tanıdığım çoktur. Aracımı verip de iyi olacağıma vermem kötü olurum daha iyi

• bu gibi durumlarda arabayı isteyen kişi ile göz teması kurmayın yani suratına bakmadan veremem deyin mevzu kapanır.
  • Vermem her türlü iş gelebilir başına hem o üzülür hem ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: liverpol

bu gibi durumlarda arabayı isteyen kişi ile göz teması kurmayın yani suratına bakmadan veremem deyin mevzu kapanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: In absentia

Aracı ödünç alan kişi bir kazaya karışır ise ruhsat sahibi ve aracı kaza anında kullanan kişi zararı tazminde müşterek ve mütesselsil olarak sorumludur. (fikir vermesi bakımından; Ölüme sebebiyet halinda tazminat miktarı 400-500 binlere çıkabilmektedir.)Bu nedenle aracımı babama bile asla ödünç vermem. Kendim bizzat götürürüm

sigorta neden var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Ne emanet veririm ne de emanet araba alırım. Arabamı isteyen olursa "Ben götüreyim." derim. Zaten durum o zaman anlaşılır. Arabam omadığı zaman başkasının beni götürmesini isterim.

Bunu kesinlikle cimrilik olarak algılamıyorum. Bana göre en doğrusu bu.

Kesinlikle ben her zaman böyle yaparım.
  • Aynen benim de öyle. Araba namustur sadece sahibi kullanır diyorum. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: d_hamen

Yakın ve sürüşüne güvendiğim arkadaşlarım istediklerinde hiç düşünmeden veriyorum. Onun dışında samimi olmadığım biri istese "Kusura bakma aracımı veremem" derim doğrudan. Bahaneye gerek yok.

×1

• Neyseki oyle akrabam yok

sadece arkadasim var sevgilisiyle gezmek icin arabayi isteryada bizi gezdir der yakit bile almaz oyle bi kisi ve konusmayida kestim huyunu bildigim.icin arabayi istese vermiyirm demektense konsmayi kestm

• Amcam eski broadwayımızla içinde 5 kişi varken babam halam kendisi ve 2 amcam daha dönel kavşağa yaklaşık 100-120 km/h hız ile girip taklalar attıktan sonra babam kimseye aracını vermedi kimsedende istemedi yemin etti ne kimseden araç istemeye nede vermeye hastalık vb. durumu olmadıkçada kimseye vermiyor sadece kuzenim hariç ona nedense güveniyor istediğinde hemen çıkarıp ruhsat kontak uzatıyor kuzenimin arabasınıda istemiyor ondan en son kuzenim müsait değilde benim arabayı muayeneye götür dedi öyle aldı emanet araba
  • Benden araba isticek kisi arabami kimseye vermeyecegimi bilicek kadar taniyordur zaten. Oyle olmasa da arabami vermek istemiyorum diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: KIZLARIN KORKULU RÜYASI

quote:

Orijinalden alıntı: turkce06

Biraderin alt komşusu, arabasını istemiş hafta sonu köye gideceklermiş, araba 1 hafta bende kaldı.

Konu eski ama iyi guldum

• Bu kadar abartmamak lazım. Kimse parasını kolay kazanmıyor ama hastalık anında bile vermem ne demek ayıptır.. Amcamların Şahini var uzun yola gitmeye güvenemiyor aracına iki senedir tatile giderken araçları değişiyoruz. Sağolsun temizleyip gazını koyup geri teslim ediyor. Tabiki kişiye göre de değişir bu durum sevmediğim ya da şöförlüğüne güvenmediğim biri olursa vermem geçiştiririm. Sevdiğim bi arkadaşım kız arkadaşı ile gezmek için istedi verdim anahtarı yine.. Fazla değer vermemek lazım olacağına varır herşey
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.