Şimdi Ara

Arabaya süt döküldü - nasıl temizlenir – arabada süt kokusuna çözüm - Araca süt döktüm (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
6
Favori
126.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: egemena

Süt dökülmesi adama araba sattırır. Elimden gelse kapalı kutu da olsa süt - ayran-yoğurt sokmayacağım arabaya. Marketten kapalı kutu aldığım süt ürünlerini plastik kovaya koyup kovanın devrilmeyeceğinden emin oluyorum. İnsanı canından bezdirir süt dökülmesi.

Alıntıları Göster
    youtubede açıklamaya yazılan salak saçma yazılara benzmiş başlık

• eski konu ama şurda dursun

http://www.detailturkey.net/
  • abb112 A kullanıcısına yanıt
    probleminizi @abb112 sanayide nerede cozdunuz, bilgi verebilirmisiniz. Teşekkürler.
  • PM attım. Selamlarımla.
  • SÜT LEKESİ VE KOKUSUNU GİDERMENİN TEK YOLU TÜRKİYE'DE TARAFIMIZCA UYGULANAN ''DRYİCE BLASTİNG(KURUBUZ)''SİSTEMİYLE MÜMKÜNDÜR..BİLİNDİĞİ ÜZERE SÜT

KOKUSUNUN YOĞUNLAŞMASINA YOL AÇAN,ZAMANLA SÜTÜN OLUŞTURDUĞU BAKTERİLERDİR..'' -79,5 '' DERECE,İÇERİSİNDE SU VE KİMYASAL BARINDIRMAYAN TAMAMEN

DOĞAL OLARAK UYGULANAN KURUBUZ TEKNOLOJİSİ SORUNUNUZU %90 ORANINDA ÇÖZMEKTEDİR.

ÇÖZÜMÜNÜZÜ '' ASSONMAX PRO ŞUBELERİNDE '' BULABİLİRSİNİZ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: assonmax

SÜT LEKESİ VE KOKUSUNU GİDERMENİN TEK YOLU TÜRKİYE'DE TARAFIMIZCA UYGULANAN ''DRYİCE BLASTİNG(KURUBUZ)''SİSTEMİYLE MÜMKÜNDÜR..BİLİNDİĞİ ÜZERE SÜT

KOKUSUNUN YOĞUNLAŞMASINA YOL AÇAN,ZAMANLA SÜTÜN OLUŞTURDUĞU BAKTERİLERDİR..'' -79,5 '' DERECE,İÇERİSİNDE SU VE KİMYASAL BARINDIRMAYAN TAMAMEN

DOĞAL OLARAK UYGULANAN KURUBUZ TEKNOLOJİSİ SORUNUNUZU %90 ORANINDA ÇÖZMEKTEDİR.

ÇÖZÜMÜNÜZÜ '' ASSONMAX PRO ŞUBELERİNDE '' BULABİLİRSİNİZ..
    Ortalama 4 gün önce benimde aracımın bagajına 4 lt kadar süt döküldü. Döküldüğünü kısa süre içinde fark ettim ve hemen bagaj orta döşemesini alıp dışarda çamaşır suyu ile güzelce yıkayıp ip ile bağlayarak astım. Bagajın içini ve istetme lastiğinin üzerindeki ufak tefek süt lekesinide sildim. Gün içerisinde de aracın iç dış temizliğini yaptırdım ve eve gelip bagaj yer döşemesini yerine oturttum. Hiçbir koku yoktu araçta. Bagaj orta döşemeside güzel kokuyordu. Gece araç kapalı kaldı. Sabah araca binmek istediğimizde nefret edilecek bir koku vardı araçta. Kokunun nereden geldiğine kardeşim ile birlikte baktık. Bagajdan koku gelmiyordu. Kokunun arka koltuğun altından geldiğini fark ettik ve koltuğu çıkardık. Birde baktık o nefret edilesi kokunun kaynağı koltuk altına sızan ve fark etmediğimiz süttü. Sızan sütün belli bölünü koltuğun süngeri emmiş belli kısmını da koltuk süngeri altına denk gelen yer döşemesi emmişti. Gördüğüm her noktadaki süt döküntüsünü ve nemli olan tüm noktaları çamaşır suyu ile sildim. Koltuk süngerini de dışarıda sildim. Fakat gelin görün ki peynir gibi kokuyordu artık. Ama yaptığım işlemler nafile! kokusu gitmiyordu. Çünkü bakteriler üremişti bir kere. Bagajı komple boşaltıncada istetme havuzunun olduğu bölümede süt sızdığını gördüm. Fakat o kısım koku yapmamıştı. Tüm süt değen bölümleri bulaşık deterjanı ile sildim. Gece camları belli bir miktar açık bıraktım. Bagajda ki koku gitmişti fakat iç döşemedi koku bir türlü çıkmadı. Vanish Kosla ile temizlesem de nafile. Oradaki koku rutubetimsi ve sütün kokusuyla iyice karıştı. Aracımın pencereside sürekli açık. Hatta alkollü dezenfektan bile sıktım. En sonunda bu gün pes edip koçtaştan sonax kötü koku giderici alıp sıkacağım. Yarın ise bir aksilik olmazsa aracı iç detay temizliğe verip iç halıyı temizleteceğim.

• Bolca hindistan cevizi tozu dokup birkac gun bekletin ve sonucu gorun;)her yolu denedim ve birinden duydum,hemen uyguladim.Siddetle tavsiye ediyorum.Ayrica birinden öc almak isterseniz 2 damla sut damlatin arabasina ;)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrPerFormance

Ortalama 4 gün önce benimde aracımın bagajına 4 lt kadar süt döküldü. Döküldüğünü kısa süre içinde fark ettim ve hemen bagaj orta döşemesini alıp dışarda çamaşır suyu ile güzelce yıkayıp ip ile bağlayarak astım. Bagajın içini ve istetme lastiğinin üzerindeki ufak tefek süt lekesinide sildim. Gün içerisinde de aracın iç dış temizliğini yaptırdım ve eve gelip bagaj yer döşemesini yerine oturttum. Hiçbir koku yoktu araçta. Bagaj orta döşemeside güzel kokuyordu. Gece araç kapalı kaldı. Sabah araca binmek istediğimizde nefret edilecek bir koku vardı araçta. Kokunun nereden geldiğine kardeşim ile birlikte baktık. Bagajdan koku gelmiyordu. Kokunun arka koltuğun altından geldiğini fark ettik ve koltuğu çıkardık. Birde baktık o nefret edilesi kokunun kaynağı koltuk altına sızan ve fark etmediğimiz süttü. Sızan sütün belli bölünü koltuğun süngeri emmiş belli kısmını da koltuk süngeri altına denk gelen yer döşemesi emmişti. Gördüğüm her noktadaki süt döküntüsünü ve nemli olan tüm noktaları çamaşır suyu ile sildim. Koltuk süngerini de dışarıda sildim. Fakat gelin görün ki peynir gibi kokuyordu artık. Ama yaptığım işlemler nafile! kokusu gitmiyordu. Çünkü bakteriler üremişti bir kere. Bagajı komple boşaltıncada istetme havuzunun olduğu bölümede süt sızdığını gördüm. Fakat o kısım koku yapmamıştı. Tüm süt değen bölümleri bulaşık deterjanı ile sildim. Gece camları belli bir miktar açık bıraktım. Bagajda ki koku gitmişti fakat iç döşemedi koku bir türlü çıkmadı. Vanish Kosla ile temizlesem de nafile. Oradaki koku rutubetimsi ve sütün kokusuyla iyice karıştı. Aracımın pencereside sürekli açık. Hatta alkollü dezenfektan bile sıktım. En sonunda bu gün pes edip koçtaştan sonax kötü koku giderici alıp sıkacağım. Yarın ise bir aksilik olmazsa aracı iç detay temizliğe verip iç halıyı temizleteceğim.

son durum nedir hocam ? arabayı sattınız mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Scrett

Bolca hindistan cevizi tozu dokup birkac gun bekletin ve sonucu gorun;)her yolu denedim ve birinden duydum,hemen uyguladim.Siddetle tavsiye ediyorum.Ayrica birinden öc almak isterseniz 2 damla sut damlatin arabasina ;)))

İlginç... süt ve hindistan cevizi birbirini nötrlüyor demek
  • mr.big kullanıcısına yanıt
    Elimden geldiğince temizlesemde içeride hafif bir rutubet kokusu olduğunu fark etmiştim. İnat ettim ve gitmediğini düşündüğüm arka döşemeyi kaldırdım. Görüntü hüzün vericiydi tabiki. Kurtlar oluşmuştu ve hareket halindelerdi. Hiç vakit kaybetmeden iç detay temizleme firmasını aradım (İzmir 2. Sanayide Hasta İşi Car Care) Ertesi gün götürdüm. Aracın içinde ne var ne yok çıkardılar (döşemeler, keçeler...). Daha önce fark etmediğimiz gaz pedallarının orada da kurtlanma oluşmuş. İnanın şoka girdim. Aracı komple anti bakteriyellerle temizlediler. Süt enteresan yerlere sızmış ve yoğurt gibi olmuş. Aracı komple temizlediler ve topladılar. O gündür bu gündür hiç koku kalmadı. İlk aşamalarda kimyasal kokusu vardır ama şimdi oda yok. Gayet memnunum.

Kurtların Videosuhttps://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fhastaisi%2Fvideos%2F1329572163754940%2F&show_text=0

Siz siz olun eğer süt döküldüyse hele ki süt fazla ise yok oraya sızmamıştır gitmemiştir demeyin. Bende öyle demiştim ama sonuç hüsran oldu. Örneğin bagaja döküldüyse aracınızın önünü rampa yukarı getirin. Dökülen süt arkaya doğru sızsın. Su ve sabun gibi maddeler ile müdehale etmeyin. En kısa zamanda iç detay temizleme firmasına götürün. Ayrıca Bagajınıza ve aracınızın içine havuzlu paspas almaya özen gösterin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrPerFormance -- 22 Kasım 2016; 14:39:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MrPerFormance

Elimden geldiğince temizlesemde içeride hafif bir rutubet kokusu olduğunu fark etmiştim. İnat ettim ve gitmediğini düşündüğüm arka döşemeyi kaldırdım. Görüntü hüzün vericiydi tabiki. Kurtlar oluşmuştu ve hareket halindelerdi. Hiç vakit kaybetmeden iç detay temizleme firmasını aradım (İzmir 2. Sanayide Hasta İşi Car Care) Ertesi gün götürdüm. Aracın içinde ne var ne yok çıkardılar (döşemeler, keçeler...). Daha önce fark etmediğimiz gaz pedallarının orada da kurtlanma oluşmuş. İnanın şoka girdim. Aracı komple anti bakteriyellerle temizlediler. Süt enteresan yerlere sızmış ve yoğurt gibi olmuş. Aracı komple temizlediler ve topladılar. O gündür bu gündür hiç koku kalmadı. İlk aşamalarda kimyasal kokusu vardır ama şimdi oda yok. Gayet memnunum.

Kurtların Videosuhttps://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fhastaisi%2Fvideos%2F1329572163754940%2F&show_text=0

Siz siz olun eğer süt döküldüyse hele ki süt fazla ise yok oraya sızmamıştır gitmemiştir demeyin. Bende öyle demiştim ama sonuç hüsran oldu. Örneğin bagaja döküldüyse aracınızın önünü rampa yukarı getirin. Dökülen süt arkaya doğru sızsın. Su ve sabun gibi maddeler ile müdehale etmeyin. En kısa zamanda iç detay temizleme firmasına götürün. Ayrıca Bagajınıza ve aracınızın içine havuzlu paspas almaya özen gösterin.

offf. video çok fena imiş. araba sattırır diye boşuna dememişler :)

geçmiş olsun hocam, aklımda artık. zaten pür dikkat depoluyorum her şeyi. ama süt ve turşunun gıcığı var sanırım arabalara

• mr.big kullanıcısına yanıt
    Aslında araba sattırır durumu çok yanlış. Sağlıklı bir uygulama ve dezenfekte işlemi ile hepsineden kurtulabilirsiniz. Önemli olan yanlış uygulama yapmamak. Örneğin dökülen yere sabun su gibi uygulamalar yapıldığında bakteri üretimini daha da arttırıyorsunuz. Dökülen yer metal bir bölge olsaydı iş daha kolay oluyor. Kişinin kendisinin sökebildiği alanların temizliği çok daha rahat. Ama araç içindeki yer döşemesi ve keçelere gittiğinde üstten dezenfektan uygulasanız bile alt taraflara nüfus etmeniz oldukça zorlaşıyor. Protein içeren maddeler bakterilerin üremesi için ortam oluşturuyor. Bakterilerin yapısını bozamadığınız sürece üreme ve koku devam ediyor. Umarım kimsenin başına gelmez. Tavsiyem böyle şeyleri taşıyacaksanız veya taşımak zorundaysanız kesinlikle havuzlu paspas ve bagajda büyük kapaklı vakumlu kovaları bulundurmanızdır.
  • MrPerFormance kullanıcısına yanıt
    araba sattırır deyimi çok eskilerden gelme, o zamanlarda muhtemelen şimdiki gibi yaygın ve etkili yöntemler yoktu. Benzer olay kuzenimin başına geldi, 600 tl ye detaylı iç temizlik yaptırarak kurtuldu kokudan. döşemeleri falan söktüler yani.

kendimde mevcut bagaj havuzu var fakat "zorunda kalmazsam" süt taşımam. Düzgün paketlenmemiş turşu-yoğurt-süt aracıma sokmam
  • Bende, sabah işe giderken ufak süt kalmamış evde. 1 litre şişeyi aldım, giderken içerim diye. Neyse, gaza bir yüklendim, şişe devrildi yan koltuğa haliyle. Dökülen kısım 100 ml ya var ya yok, bir kısmına kauçuk paspasa döküldü hatta. Allah'ım o ne kokudur. 50-100ml bile böyle koku mu olur yahu. Kışın böyle yazın ayvayı yedik

Bakalım, detaylı yıkamaya vereceğim bende.
  • evde bir kaç kez halıya, koltuklara süt döküldüğünü gördüm. sabunlu suyla silince koku oluşmadı. sanırım süt döküldüğünde kurumadan müdahale etmek gerekiyor. bence asıl bomba kusmuktur. hele sarhoş biri arabaya kustuysa 1 ay geçmez o koku.
  • benimkine turşu suyu döküldü. ne yapmalıyım. bagaj keçesine dökülmüş.
  • ARKADAŞLAR SÜTÜN KESİN ÇÖZÜMÜ DR MATT DİYE BİR SPREY VAR HİÇ BAŞKA BİR ŞEY İLE UĞRAŞMAYIN
  • arkadaşlar aynı olay benimde başıma gelmişti kayseride götürmediğim yer kalmadı sonunda umudumu tam yitirip aracımı satmaya karar vermiştim bir tanıdık vasıtasıyla bi arkadaş önerdiler 3 saatlik uygulama sonunda aracımdaki süt kokusu tamamen gitti inanın kokudan eser kalmadı sizinde kayseride sorununuz varsa 0507 621 38 45 nolu telefondan ulaşabilirsiniz aeo iyi akşamlar.
  • Şuan durum ne koku tamamen gitti mi irtibat numaranız var mı sizin
  • Tekinulu12 T kullanıcısına yanıt
    Sizin numaranızı alsam durum nasıl şuan araçta
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.