Şimdi Ara

Arabaya süt döküldü - nasıl temizlenir – arabada süt kokusuna çözüm - Araca süt döktüm (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
89
Cevap
6
Favori
126.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 150-200 tl arasına bi detaylı iç temizlik yaptır koku sorununu söyle hallederler hiç kasma bence
  • **********DİKKAT***DİKKAT***DİKKAT**** SÜT KOKUSUNA ÇÖZÜM

Arkadaşlar merhaba, aracımı alalı daha 2 ay bile olmadı,

Aracımın ön tarafına yaklaşık 1,5 litre kadar süt döküldü altını bastırarak çiziyorum. koltuğa değil ayağımızı bastığımız pas pas ve pas pas altında bulunan keçeden bahsediyorum. Süt dökülür dökülmez ( 20 DK SONRA ) hemen en yakın oto kuföre gitmek zorunda kaldım akşam saat 9,15 olduğu için açık bir yer bulumadım sonund AVM aklıma geldi neyse kayseri deki İPEK SARAY altındaki yere gittim arkadaş bol köpük ile yıkayıp vakumladı bu işlemi bir kaç kez yaptı ohhh miss gibi oldu araba

Olay cumartesi başıma geldi velasılı kelam PAZARTESİ-SALI-ÇARŞAMBA-PERŞEMBE ve CUMA iş yerimden çıkıp arabaya bindiğimde o meşhurrr koku burnumun direğini kırdı internetten baya bir araştırdım arkadaşlar hemen hemen bütün form siteleri ve sayfalarda gezdim. LİMON SIKAN - SİRKE SÜREN - BİN BİR OTO KUAFÖRE GİDEN - HACI YAĞI DÖKEN - KAHVE KOYAN - KARBONAT DÖKEN - OZON GAZI SIKTIRAN - DR. MAT KULLANAN VS VS VS

BU arada kayseri sanayisine çok yakın yerde çalışıyorum baya bir tanıdığım usta var kime sorduysam koltuklar çıkacak arabanın tabanı keçeler dahil tamamı ile sökülecek arabanın tabanı keçeler 3 gün yıkanacak kuruduktan sonra monte olacak hadi yaptıralım dedim KEÇE ARABANIN MOTOR KISMINA KADAR gidiyor arkadaşlar yani ön tarafı teyip göstergeler ne varsa ön taraf çıkacak ki keçe oradan çıksın Sonuç İYİ BİR usta olacak ki sonra takur tukur sesler önden gelmesin diyor bütün sorduğum ustalar bende söktürmeden çözüm aramak mantıklı olduğuna karar verdim.

Sonuç : PROTEX SABUN İLE 1 SAAT BOYUNCA 1,5 LİTRE SICAK SU İLE KÖPÜRTE KÖPÜRTE YIKADIM BU İŞLEMİ SABUN BİTENE KADAR KÖPÜRTÜP BEKLİYORUM SONRA HALI YIKAMA İLE VAKUMLUYORUM KÖPÜRTÜYORUM VAKUMLUYORUM. BİR SONRAKİ GÜN KOSLA HALI SUYA KARIŞTIRIP DÖKTÜM 5 DAKKA BEKLEDİM BU İŞLEMİDE 2 KEZ YAPTIM SONRADA ARABAYA BİRAZ FEBREZ SIKTIM ARKADAŞLAR ŞUAN KOKU %80 ORANINDA RAHAT GİTTİ BUNDAN SONRA DR MAT UYGULAYACAĞIM SONRADA BOL BOL HAVALANDIRACAĞIM ÇOK ŞÜKÜR DİYORUM BAŞINA GELEN OLURSA AMAN HA OYNATMASIN DR MAT UYGULADIKTAN SONRA YİNE GÖRÜŞLERİMİ YAZACAĞIM BİRİNİN İŞİNE YARASIN ARABA SATMAYA GEREK YOK

• Ram38As44 R kullanıcısına yanıt
    Bu yazıyı okuyan herkese merhabalar tekrar 12.04.2017 epey bi zaman geçti DR MAT kullanınca yorum yazacağım demiştim arkadaşlar kokudan eser kalmadı tamam buğün dökülen yere baktım çok ama çok hafif bir koku geliyor ordan oda (BURNUMU AYAK BASILAN YERE GETİRDİM DÜŞÜNÜN ANCAK ÖYLE BİR KOKU VAR) süt mü yoksa dr mat mı bilmiyorum dediğim gibi sanayide buğün yıkamacı müşterilerim ile beraber baktık abi şuan yok ama esas yaz gelince çıkıyor bu meletin kokusu dediler.

ŞUANA KADAR DR MAT ETKİLİ ARKADAŞLAR BEN GÜVENMEDİM İLK BAŞTA REKLAM FALAN DİYE AMA ALAYIM 30 TL GİTSİN DEDİM YETERKİ KOKU GİTSİN DEMİŞTİM DR MAT İŞE YARIYOR ALIN ISRAR İLE SÖYLÜYORUM.
  • Herkese selam bu süt olayina bende dahil oldum benimde başıma geldi süt bidonun kapagindan sizmisti ve tabana akmis birikmisti gordum.ama hic basima gelmedigi icin cok aldiris etmedim gecer diye bir iki gun sonra aman allahım arabam ahira dönmüstü İcine sikmadigim dokmedigim bisey kalmadi islakken koku gelmiyo fakat kuruyunca yok bole bisey arabadan sogudum arabaya binmeden once acaba nasil ici diye sabaha kadar onu dusunuyodum aciyodum.ve yine ayni koku yani bunu yasiyanlar suan beni iyi anliyo neyse sonuca gelelim ben isim geregi hastane ameliyathaneye girip cikiyorum orda ameliyathane yer temizligi icin ve alet dezenfektani kanlı el aletlerini temizleyen bir solusyon var bunu dusundum ve bir miktar aldim ve sütün dökülen bölümune boca ettim doktüm elimlede iice yedirdim sonrasinda olece kurumasini bekledim sonrasinda arabaya bindigimde koku gelmiyodu ve inanin okadar sevindimki anlatamam kurtulmustum.sonunda koku kalmadi sizede tavsiye ederim bu ürünü internetden arastirip bulabilirsiniz fiyatini bilmiyorum.ama cok pahali bisey deil hemde o kokudan kurtulmak icin deger yani fiyati neyse de yada tanidiginiz varsa hast calisan yardim alabilirsiniz burdan mesaj atarasanizda yardimci olmaya calisirim saygilarimla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evvela geçmiş olsun.
    Peki temizliğin üzerinden ne kadar geçti? Çok az bile bakteri kalmışsa bunlar çoğalıp bir kaç haftaya koku geri dönebilir.

Eğer solüsyon başarılıysa bunun ismini veya içeriğini yazarsanız aynı sorundan muzdarip insanlara çok yardımcı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birtasarimci -- 19 Haziran 2017; 1:36:26 >
  • Konu değişik mesajım bulunsun, yarın bir gün bize de lazım olabilir.
  • Süt kokusu için descosept af diye alkol bazli yuzey dezenfektan ı var (desomed euro kimya ) diye bir firma satiyo izmir firmasi ordan siparis edin daha farkli urunlerde vardir ellerinde sonucta sütün koku yapma sebebi bakteri deilmi evet isimiz bakteriyi yok etmek işte bu üründe ameliyathanede hcv-hbs-hiv gibi vürüslerin yemizliginde kullaniliyo bunu dokun sutun oldugu yere makinaya cektirin mutlaka emsinki bisey kalmasin kurutun tekrar dokun tektat makinaya emdirin zaten kokunun yok oldugunu gorursunuz duruma gore uygulama yaparsiniz daha sonra ayni uygulamayi detarjanla yapin emdirin mis kokulu olsun bisey kalmayacaktir birde tabi sutun nekadar döküldüğü onemli lomple mi bosaldi yada az mı sizdirdi ona gore iygulama deisebilir benimkine sasaldan kapaktan sizip dosemeye dokulmustu ben kurtuldum darisi basiniza

Arabaya süt döküldü - nasıl temizlenir – arabada süt kokusuna çözüm - Araca süt döktüm

Arabaya süt döküldü - nasıl temizlenir – arabada süt kokusuna çözüm - Araca süt döktüm

• Süt kokusu için descosept af diye alkol bazli yuzey dezenfektan ı var (desomed euro kimya ) diye bir firma satiyo izmir firmasi ordan siparis edin daha farkli urunlerde vardir ellerinde sonucta sütün koku yapma sebebi bakteri deilmi evet isimiz bakteriyi yok etmek işte bu üründe ameliyathanede hcv-hbs-hiv gibi vürüslerin yemizliginde kullaniliyo bunu dokun sutun oldugu yere makinaya cektirin mutlaka emsinki bisey kalmasin kurutun tekrar dokun tektat makinaya emdirin zaten kokunun yok oldugunu gorursunuz duruma gore uygulama yaparsiniz daha sonra ayni uygulamayi detarjanla yapin emdirin mis kokulu olsun bisey kalmayacaktir birde tabi sutun nekadar döküldüğü onemli komple mi bosaldi yada az mı sizdirdi ona gore iygulama deisebilir benimkine sasaldan kapaktan sizip dosemeye dokulmustu ben kurtuldum darisi basiniza
  • Selamınaleyküm. Aracın arka koltuğuna dün 1 su bardağı süt döküldü. Koku üzerine biraz araştırınca durumun ehemmiyetini farkettim. Hemen sütü kuru bezle mümkün olduğunca emdirdim. Dünden beri de camlar açık havalandırıyorum. Sonax 1000 TL para istedi temizliğine. Sabah da DR. MAT denilen ürünü sipariş ettim. BU sıcaklarda sizce ürünü bekleyip, uygulayıp çözüm çin umutla beklesem mi yoksa Sonax mı tercih etsem. Bu ürün sizce kalıcı çözüm olur mu? Teşekkürler beyler.
  • Abi ben cözümü dr mat ta buldum kesin kullan ben 30 TL ye aldım iyiki almışım dedim aradan baha zaman geçti bende hala yok sakın sonax a para verme nerdeyse 6 ay oldu çok sevindim koku nün gitmesine
  • Arkadaşlar benimde aracıma yaklaşık 5 Lt süt döküldü. Öncelikle aracınızı satmayı düşünmeyin sabırla mücadele etmeniz gereken bir konu. Gittim oto kuaföre temizlettim. Ancak ertesi gün dayanılmaz koku ortaya çıktı. İnternetten araştırdım bir sürü kimyasal vs. Zaferan, alkol, protex, bakteri öldürücü vs. hepsini denedim ama boş. Bir kaç gün koku geçti diyorsunuz ama sonra tekrar ortaya çıkıyor. Bende son çare olarak süt dökülen döşemeyi söktürdüm ve altındaki keçe ve süngeri çıkartarak onları attım. Döşeme halısını ise oto kuaförde yıkatarak kuruttum ve tekrar monte ettirdim. Süt dökülen kısma bolca karbonat döktüm ve yaklaşık 1 hafta beklettim. Şuan çok az bir koku hissediyorum ama dışardan araca binen kişi hissetmiyor. Yaklaşık 200 TL bir masrafım çıktı. Bence süt dökülür dökülmez susuz müdahale edilmeli eğer keçelere bulaştıysa kesinlikle keçeler sökülüp yenisi ile değiştirilmeli. Aman süte dikkat. Birde aracınızı satmayı düşünmeyin.

• ben çözümü hastahanelerde bulunan neredeyse heryerde bulabileceğiniz el dezenfektanlarında buldum.bir spreyli şişeye dezenfektanı doldurdum, ilgili noktaya her gün yogun miktarda uyguladım. her uygulamadan sonra kokunun %75 i gitti.5. gunun sonunda kalan kokuyu anlamak için burnumu döşemeye yapıştırmam gerekiyordu.Deneyin umarım faydam olur. bu arada dezenfektan herhangi plastık ve kumas aksama zarar vermedi, zaten cilt için kullanılan bir madde kumaşa zarar vermesi süpriz olurdu.
  • Merhaba arkadaşlar,

Benim başıma da araca süt dökülmesi olayı geldi.

Arka paspasa, cam şişe düşüp kırılınca, 1 lt süt döküldü.

Birkaç gün sonra da kötü koku başladı.

Forumlarda bu durumlar için kullanılan ürünler olduğunu gördüm ve ben Dr. Mat'ı tercih ettim.

Dr. Mat kullanalı yaklaşık 1 ay oldu ve koku sorunu çözüldü.

Dökülen sütü hemen kağıt havlularla temizlemeye ve ıslak kuru bir elektrik süpürgesiyle sütü çekmeye çalışmıştım. Bunun dışında su ya da başka bir şekilde temizlemeye çalışmadım. Dr. Mat'ı alınca 1 kutu spreyi süt dökülen bölgeye sıktım. Koku sorunu bu şekikde çözüldü, yaklaşık 1 ay oldu ve tekrar etmedi.

Kurtulması zor ve çok iğrenç bir koku olduğundan belki birilerinin işine yarar diye tecrübemi paylaşmak istedim.

• Araç içine dökülen sütun kokusu sigara kokusu gibi kötü kokuları Kayseri'de garantili çözen bir firma var ben yaptırdım gayet memnunum süt kokusundan eser kalmadı ayrıca işlem yaparken aracın hiçbir yerini sökmuyorlar herkese tavsiye ederim numarası 05076213845 den ulasabilirsiniz

• Benimde aracıma daha arabayı ilk gün alır almaz süt döküldü hemen koştum yıkamacıya vakumla çektirdim hijyen sprey vs bişeyler uyguladık dediler 400 lira ücret aldılar koku yok gibiydi 3-4 gün sonra hafiften çürük peynir kokusu gelmeye başladı 1 haftanın sonunda iğrenç yanına yaklaşılmaz oldu. Youtube da çözüm ararken Forscher Digestroyer Süt Kokusu Araç Koku Giderici ürününü gördüm telefonlarını aradım sağolsunlar çok ilgilendiler hemen satın aldım. Garantili ve para iade garantisi de veriyorlardı. Ürün 2.gün elimde oldu. Akşam saatlerinde uygulama fırsatı buldum. Kesinlikle tavsiye ederim uygular uygulamaz koku gitti. Hoş bir kokusu var o da 3-4 gün sonra gitti ve aracım eskisinden de iyi oldu. Tavsiye ederim.
  • Konu firmaların reklam yerine dönmüş.
  • Kesin çozum cok yakinimdaymis aynisi benim basima geldi iğrenç bir sey araba les gibi kokuyor her bindiğimde ve tum arkadaslar moralimi bozdu süt dökülmüş arabayi yok ya saticaksin ya yakicaksin arabaya her bindigimde kusucak gibi oluyorum sifir golfumden resmen soğudum en sonunda iyi bir cozum buldum detayli temizlik uzmani bir teknik eleman kokuya kesin bir cozum buldu hem korkdugum kadarda para odemedim arayip konusabilir istanbulda anadolu yakasinda hemde ewinin onune geliyor arabasiyla telini vereyim 0537 660 49 06

• Bu arada ben ne kadar deodorant sprey varsa hepsini denedim hicbie ise yaramiyor yok dr mat mis filan hepsi hikayee

• Süt döküldüğünde heleki bağaja dökülmüşse ön tarafa sızma ihtimali çok yüksek. Bu nedenle ben bağajı temizledim düşüncesi ile hareket etmemek gerekiyor. Arka koltuk arkasında sızmış ve koltuk süngeri bunu emmiş ise kendi imkanlarınız ile yapabileceğiniz çok fazla birşey olmuyor. Bu nedenle benim yaptığım gibi detaylı temizlemeye vermeniz. Benim aracımın koltuklar taban halıları ve yalıtım malezemeleri komple araçtan çıkarıldı ve anti bakteriyellerle yıkandı. Aracın içinde kurtlanma olmuştu. Tamamen dezenfekte ettiler ve topladılar. Aracı aldığımda sıfır gibi olmuştu ve kokudan eser kalmamıştı. O kadar yaz sıcağında durdu ama yine koku oluşmadı. Dökülen süt 1lt den fazla ise kesinlikle detaylı temizlik şart. Size olacak tahmini maliyet 1000 tl olacaktır. Benim yaptırdığım işlem 2 sene önce 800 tl tutmuştu. İzmirde olanlar için Hasta İşi diye bir yer var. Oraya götürebilirler.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.