Şimdi Ara

Arabaya Aldığım Midrange Hoparlör Hiç Tat Vermedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hepinize merhaba. i20 aracımın arka kapılarında hoparlör olmaması sebebiyle internetten soundmax sx-m6vc 16 cm iki adet midrange hoparlör aldım linki aşağıda. Bağlantısını filan güzel yaptım ama arabanın ön taraftaki kendi component takımlarına göre (midbass ve tweeterlı) çok zayıf kaldı. Hem ses gücü olarak hem de kalite olarak hiç tatmin etmedi. Aynı ikili bilgisayar hoparlörleri olur ya minton marka ona benzer ses veriyor. Bu aldığım hoparlörler kalite olarak fena değil araştırdığıma göre. Tatmin edici bir ses alamayışımın sebebi crossover vs. ya da amfi olmamasından dolayı mıdır? Düşüncelerinizi bekliyorum.

aldığım hoparlörlerin linki
    https://www.hepsiburada.com/soundmax-sx-m6vc-16-cm-midrange-max-power-200w-oto-hoparlor-2-li-takim-p-HBV00000M5815

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suprémacy -- 31 Ağustos 2019; 21:1:54 >

• Midrange yerine coax hoparlör alsaydiniz keşke.amfi bile olsa tweeter baglamaniz gerekecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackbox34

Midrange yerine coax hoparlör alsaydiniz keşke.amfi bile olsa tweeter baglamaniz gerekecek.
    hocam coaxlar da hoşuma gitmiyor hem mid hem tweeter bir arada. Şimdi bu elimdeki midrange leri degerlendirmek için napmam gerekir? Bu hoparlörlerden sadece mid ses alındığını öğrenmiş olduğum bu vesileyle. Dediğiniz gibi tweeter bağlamadan amfiyle filan bişeye benzemez mi arka kapılarımda tweeter yuvası yok çünkü.
  • Dostum bunlar sadece orta frekansları üretir(mid sesler).

Hem alt frekansları hem üst frekansları kesmek gerekir.

Ki bu ürün ses kalitesi için yapılmış ürün değildir, max. ses basıncı için yapılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sikörtıl_

Dostum bunlar sadece orta frekansları üretir(mid sesler).

Hem alt frekansları hem üst frekansları kesmek gerekir.

Ki bu ürün ses kalitesi için yapılmış ürün değildir, max. ses basıncı için yapılır.
    Yani sadece fazla ses almak için mi kullanılıyor hocam bunlar? Mid olarak doyurucu bir ses veriyor aslında componentin eksik kaldığı yeri tamamlıyor. Nasıl değerlendiririz bu hoparlörü yanına tweeter filan mı takmak lazım?
  • Suprémacy kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle spl ürünlerin yapılış amacı kalitenin gerek duyulmadığı yerlerde düşük güçte yüksek desibel üreterek alan doldurmaktır(düğün salonları vs.)

Ses kalitesini kulağınla anlayamazsın.

Komponent hoparlör öneririm, basit yoldan kaliteli ses almanın tek yoludur.
  • Arkadaş açıklamasıni yapmış.Ek olarak orjinal teyp var ise mid takımı amfisiz yetersiz kalacaktır.amfi takılmayacaksa kaliteli bir coax daha iyi sonuç verir.
  • 5 kanal edison amfi ve bir takım mobass midrange var beni yeterince tatmin ediyor midrange koyuyorsam amfi şart
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.