Şimdi Ara

Arabanin sol kapisini surttum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba dostlar 3-4 gun once yazlikta bir an dikkatsizlik sonucu arabayi garajin demir kapisina ufak surttum ne yazikki. Araba polo 2013 daha 2 ay oldu elime geceli kapiyi nasil duzeltebiliriz?

• allah uçak kazası vermesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^^chicken_translate^^

allah uçak kazası vermesin

Kaza yaptim diyen yokki
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasonNewsted

quote:

allah uçak kazası vermesin

Kaza yaptim diyen yokki

Alıntıları Göster
    biz buna türkçede kaza diyoruz, sizinki hafif kaza
  • quote:

biz buna türkçede kaza diyoruz, sizinki hafif kaza

Peki o zaman nasil duzeltecegimiz hakkinda fikriniz var mi? Boyasiz kurtarabilir miyiz.
  • JasonNewsted kullanıcısına yanıt
    büyük kısmı pasta cilayla geçer, bir kısmı derin sıyırmış belki rötülşle kurtulur
  • quote:

büyük kısmı pasta cilayla geçer, bir kısmı derin sıyırmış belki rötülşle kurtulur

Tesekkurler cevap icin
  • quote:

Orijinalden alıntı: dionysos_07

O hasar boya ister,kıvrım yerinde de çizik var çünkü ve derin olduğu belli.Ben olsam rötüş yapardım,önce pasta cila ile geçirebildiğim çiziği geçirir ardından rötüşe başlardım.Al sana birde link vereyim elin yatkınsa başarılı olursun ben aracımdaki bir çok derin çiziği bu şekilde hallederim boyatmaktansa.Kalan da göze batmaz.

http://www.detailingturkey.net/polisaj-cizik-giderme-asindiricilar-far-temizleme-rotus-zimpara/84-tas-izleri-giderme-rotus-zimpara.html
    http://www.detailingturkey.net/polisaj-cizik-giderme-asindiricilar-far-temizleme-rotus-zimpara/2463-bir-baska-cizige-rotus-zimpara-polisaj-hikayesi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OceanMaster -- 14 Ağustos 2013; 13:18:59 >

• quote:

quote:

Tesekkurler cevap icin

Alıntıları Göster
    Ne yapacaksınız ? Ayrıntılı yazıyorum. Sakın servise gitmeyin hemen kapı değişecek diyecekler...tanıdık bir kaportacıya gidip yaptırın. Kapının iç kısmını söküp içeriden elle çökük kısmı düzeltiyorlar..Üzerine pasta cila çekiyorlar..İşlem tamam..Parası ise 50 - 150 Lira arası ustasına ve işçiliğine göre değişiyor..Dolapdere size yakınsa Çağdaş oto kaporta Mahmut İngeç.. İyi bir ustadır....Pangaltıya çıkarken sağda çocuk parkı var. Parkın 4 dükkan yukarısı sağ kolda...Saygılarımla..

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Ne yapacaksınız ? Ayrıntılı yazıyorum. Sakın servise gitmeyin hemen kapı değişecek diyecekler...tanıdık bir kaportacıya gidip yaptırın. Kapının iç kısmını söküp içeriden elle çökük kısmı düzeltiyorlar..Üzerine pasta cila çekiyorlar..İşlem tamam..Parası ise 50 - 150 Lira arası ustasına ve işçiliğine göre değişiyor..Dolapdere size yakınsa Çağdaş oto kaporta Mahmut İngeç.. İyi bir ustadır....Pangaltıya çıkarken sağda çocuk parkı var. Parkın 4 dükkan yukarısı sağ kolda...Saygılarımla..

Alıntıları Göster
    Çizilme dışında kaportada yamulma var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Alt tarafta cok cok ufak bir gocme var
  • quote:

Merhaba dostlar 3-4 gun once yazlikta bir an dikkatsizlik sonucu arabayi garajin demir kapisina ufak surttum ne yazikki. Araba polo 2013 daha 2 ay oldu elime geceli kapiyi nasil duzeltebiliriz?

Geçmiş olsun,

Çok önemli bir hasar olarak gözükmüyor, pasta cila ile halledilir gibi geliyor.

• Caninjz ssagolsun hocam allah buyuk kaza vermesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Alıntıları Göster
    bence bırak dağınık kalsın
    nazarlık olmuş olur
  • Cevap veren herkese tesekkur ederim. Allah buyugunu vermesin diyelim Bu islerde yeniyiz ancak anladigim kadariyla ust taraf kesin pasta cila ile hallolacak,alt taraf hakkinda emin degilim ancak cok ufak bir gocuk gercekten 1-2 milimetre ya gocmustur ya gocmemistir. Tatil bitsin bakacagiz caresine
  • quote:

Merhaba dostlar 3-4 gun once yazlikta bir an dikkatsizlik sonucu arabayi garajin demir kapisina ufak surttum ne yazikki. Araba polo 2013 daha 2 ay oldu elime geceli kapiyi nasil duzeltebiliriz?

Öncelikle geçmiş olsun.

BEnim size tavsiyem autoking tarzı yerler olacaktır, bazen lokal boya veya PDR dedikleri boyasız düzeltme ile çok güzel tamir edilebiliyor.Tek endisşem ypğunlukla sigorta şirketleri ile çalıştıklarından biraz özensiz olabilme ihtimalleri.

Aracımın arka kapısında otoparkta dikkatsizce açılan bir kapının izi var, elim ermedi ama aklımda autoking var. Hatta bir ara arattım bu şekilde boyasız tamir yapan veya kısmı boya yerleri ama istanbul anadolu yakasında tavsiye alabileceğim bir yer olmadı.

Siz farklı bir yerde yaptırırsanız ve memnun kalırsanız banada tavsiye edebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: emirtetik

quote:

Öncelikle geçmiş olsun.

BEnim size tavsiyem autoking tarzı yerler olacaktır, bazen lokal boya veya PDR dedikleri boyasız düzeltme ile çok güzel tamir edilebiliyor.Tek endisşem ypğunlukla sigorta şirketleri ile çalıştıklarından biraz özensiz olabilme ihtimalleri.

Aracımın arka kapısında otoparkta dikkatsizce açılan bir kapının izi var, elim ermedi ama aklımda autoking var. Hatta bir ara arattım bu şekilde boyasız tamir yapan veya kısmı boya yerleri ama istanbul anadolu yakasında tavsiye alabileceğim bir yer olmadı.

Siz farklı bir yerde yaptırırsanız ve memnun kalırsanız banada tavsiye edebilirsiniz

Bulursam ederim elbette.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emirtetik

quote:

Öncelikle geçmiş olsun.

Bulursam ederim elbette.

Alıntıları Göster
    pasta ile sil çiziği gitsin birazcıık göçük kalır o da nazarlık olarak dursun

• quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

pasta ile sil çiziği gitsin birazcıık göçük kalır o da nazarlık olarak dursun

Alıntıları Göster
    kapı sökülmesi lazım sonra o bölge komple çekiç sonra zımpara sonra macun ve boya
    ileride o kısım kabarıp pas yapar satarkende 1000 tl düşük sayılır artık kazalı araba sayılıyor
    sıfır araba almanın zararları
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris195

kapı sökülmesi lazım sonra o bölge komple çekiç sonra zımpara sonra macun ve boya
    ileride o kısım kabarıp pas yapar satarkende 1000 tl düşük sayılır artık kazalı araba sayılıyor
    sıfır araba almanın zararları

Alıntıları Göster
    Yapılması en mantıklı şey şunlar :

1. Üst kısımda yamulma yok. Pasta ile o çiziklerin %70'i gider. Üst taraf güzelce pastalanacak.

2. Alt taraftaki çöküğü ise işinin ehli bir çökük tamircisi büyük oranda düzeltir. Kocaeli'nde Çökük Sihirbazı diye bir yer var. Bir kez aracıma çökük tamiri yaptılar, işiçilikleri mükemmeldi. İstanbul'daysanız yakın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.