Şimdi Ara

Arabanın içi su alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
2
Favori
159.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

mağlum yağmur yağdı dolayısı ile yeni farkettim bugün arabamı kullandım uzun yol yaptım avrupa - anadolu yakası evime geldim arabayı park ettim 5-6 saat araba sabit kaldı tekrar kullanmam gerektiğinde aşağı indim paspas su içinde yüzüyordu

Kolonlara baktım, tavana baktım, kapı eşiklerine baktım hiçbir sızıntı belirtisi yok... sadece paspasların altının olduğu hizalarda döşeme sırılsıklam olmuş arka koltuk ve ön koltuk yağmurlu olduğu için altına inemedim arabanın parkettim branda çektim havanın geçmesini bekliyorum ama sizce ne olabilir ki ? nerden alabilir bu kadar suyu

• Kapı fitillerini kontrol edin bence eskimiş yırtılmış olmasın?
  • Aracınızın ne olduğunu bilmiyorum ama ihtimal çok.Ama en büyük ihtimal ön camdaki bir boşluk olması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

Aracınızın ne olduğunu bilmiyorum ama ihtimal çok.Ama en büyük ihtimal ön camdaki bir boşluk olması.

Araç 2006 Civic sedan ön camda boşluk olsa döşemenin ön kısmı tamamen ıslanmaz mı halbuki sadece paspas altlarına gelen kısım ıslak yani şöyle düşünün ön koltuğun döşemesi torpidoya kadar uzar ya oralarda ıslaklık yok camın altından süzülse ilk orasının ıslanması gerekmez mi
  • daha önceki aracımda sağ ön koltuğun önü ıslak oluyordu. öyleki paspas resmen suda yüzüyordu. Ama aracın iç duvarlarında torpido altında en ufak bir ıslaklık olmuyordu.
    sağa sola bir sürü para harcadım. fitiller ,tahliye hortumları vs. Sonra bir arkadaşın tavsiyesiyle ön camı söktürüp taktırdım. camda bir boşluk görünmüyordu. Camı yeniden yapıştırınca su alma olayı bitti.

sizinki belki farklı bir yerdendir tabi. ben tecrübeme dayanarak tahminimi söyledim. iyice araştırmanızı tavsiye ederim.
  • antifriz olmasın o? çokmu fazla? kalorifer peteği delinirse dediğiniz bölgeye antifriz akabiliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametadali

antifriz olmasın o? çokmu fazla? kalorifer peteği delinirse dediğiniz bölgeye antifriz akabiliyor...

Antifriz olduğunu sanmıyorum ciddi bir su yoğunluğu var ayak bastığımız yerin tamamı önde de arkada da su... altına baktım bir çatlak falan göremedim bu hafta götüreceğim tamircime bakalım...
  • %90 kapı fitillerinden..
  • akla gelebilen yerler kapı ve cam fitilleri muhtemelen tabi camı açık unutmamışsanız
    belki olacak iş değil ama aracın altına darbe falan olduysa belki yağışlı havalarda ordan sızabilir.
  • Su tahliye kanallarını tıkanmıştır %100 gidin açtırın
  • yakınlarda polen fıltresı degıstırdınızmı eger degıstırdıysenız ust kapagı tam oturmamıs olabılır yada kapagın tırnakları kırılmıs olabılır bu sorunu ıkı ay once bende yasadım su gıderlerınden tutun polen fıltresı yuvasına kadar aracı dagıttım camı kontrol ettırdım sag on paspas altı hep ıslanıyodu yıkayınca yada yagmurda sureklı su alıyodu cok sınır bozucu bı durum gercekten cozumu soyle buldum sag on paspası soktum sureklı sag on paspas ıslandıgı ıcın on camın sag tarafına bolca su tuttuk torpıdonun altından sag camurluk uzerınden su sızmaya basladı bıngo yer bellı oldu bu yer benım aracta polen fıltresının takılı oldugu kısım (aracım laguna) kapak tırnakları saglam bende polen fıltresının oturdugu plastık kabın etrafını sılıkonladım tamam artık su gırmez dıyordum suyu tutunca aynen yıne sızmaya basladı kafayı sıyırıcam sorunu sans eserı buldum su gıderlerının oldugu yerde camurlugun ıc kısmında kaportanın ek yerlerı var buralarda macuna benzeyen bı madde vardı bazı yerlerde dokulmus bu ek yerlerıne wurth marka sıyah sılıkon cektım 2 gun kurudu abartısız 45 dk bahce hortumuyla su tuttum gram su gırmedı bu dedıgım yerlerı bı kontrol ettırın bunlar degılse gerıye kapı fıtıllerı kalıyor kalorıfer petegı olsa aracınız su eksıltır hararet yapar ınsallah en kısa zamanda sorun hallolur bu havalarda dosemeyı kurutmak cok zor yaptıgı kokuda cok kotu

• quote:

Orijinalden alıntı: H1N1

Merhaba arkadaşlar,

mağlum yağmur yağdı dolayısı ile yeni farkettim bugün arabamı kullandım uzun yol yaptım avrupa - anadolu yakası evime geldim arabayı park ettim 5-6 saat araba sabit kaldı tekrar kullanmam gerektiğinde aşağı indim paspas su içinde yüzüyordu

Kolonlara baktım, tavana baktım, kapı eşiklerine baktım hiçbir sızıntı belirtisi yok... sadece paspasların altının olduğu hizalarda döşeme sırılsıklam olmuş arka koltuk ve ön koltuk yağmurlu olduğu için altına inemedim arabanın parkettim branda çektim havanın geçmesini bekliyorum ama sizce ne olabilir ki ? nerden alabilir bu kadar suyu

Aracin markasi ve yasi cok onemli buna benzer sorulara cevap vermek icin,eski model araclarda on camlarda
    lastik fitilleri vardi fitillerden kacirirdi veya fitillerin oturdugu yerler curuyordu,yeni model araclarda on camlar
    yapistirilmistir katiyen fitillerden su girmez fakan on cam degistirilrken eski fitili saz teliyle keserken sasede cizikler
    olusuyor buralarda zamanla curuyor %80 ihtimal on camdan su giriyor.

• Arkadaşlar 2001 Palioda da aynı sorun olmuştu.
    Sol arka zemin komple havuz oluyordu... (Araba o haliyle TÜV vizeden geçti gerçi orası ayrı mevzuu :)

Aracın altında tahliye delikleri var. Liftte kaldıttırın ve o delikleri
    tornavida ile dürterek açtırtın. İçinden bayağı su çıkacaktır. Tıkalı olunca yağmur suyu içeri giriyor.

Kapılarda da altta tahliye deliği vardır aynı sistem... Tahliye deliği açılınca su olayı çözümlenir.
  • bendede oldu araabnın kapısın altında 1 plastik bir delik yaptım arabanın kapısını içine su giriyormuş orda sızarak içeri camların süngerleri aşınmışta olabilir kapının içine sus sesi geliyormu?
  • Benimde 98 Civic sedan arka bagajin sag tarafina su aliyor.Arka bagaj lastiginden veya fitillerden degil.stop kenarlarindan da degil oralari silikonladim galiba tavandan veya arka cam kenarlarindan aliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bütün araçlarda, kaportanın içine su girer, camların dış kenarı zaten açıklıkla dolu. bagaj kapağı da öyle. hepsinin alt kısmında küçük delikler var, kaporta içine akan su, ordan da dışarı akar. o delikler tıkanırsa, kaporta içi suyla doluyor ama kapı iç döşemeleri, yeniyse içlerinde naylon bir tabaka var, o engelliyor, biraz eskimişse naylon tabakada kaçak oluyor ve iç döşeme kenarlarından içeri sızıyor.

her parçada o delikler en alttadır, bulun ve tornavida ucu gibi birşeyle ağzına birikmiş çalı çırpı yaprak gibi pislikleri alın.
  • arkadaşlar benim aracımda da benzer sorun var. sağ ve sol ön paspasların bulunduğu kısım yüzer derecede su içinde kalmış. arabamı hemen tamirciye verdim sorunun ne olduğunu bulması için bana motor kısmındaki tahliye kanallarının tıkandığını söyledi. tahliyeyi temizlettim. şimdi bekliyorum tekrar yağmur yağdığında su alıcak mı diye ama bunun yanında aracın içindeki suyu ve ıslanan döşemeyi nasıl kurutuyor sunuz. yıkamacıya mı vermek lazım en kolay ve temiz nasıl kurtuluruz aracın içindeki sudan..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_mysterious

arkadaşlar benim aracımda da benzer sorun var. sağ ve sol ön paspasların bulunduğu kısım yüzer derecede su içinde kalmış. arabamı hemen tamirciye verdim sorunun ne olduğunu bulması için bana motor kısmındaki tahliye kanallarının tıkandığını söyledi. tahliyeyi temizlettim. şimdi bekliyorum tekrar yağmur yağdığında su alıcak mı diye ama bunun yanında aracın içindeki suyu ve ıslanan döşemeyi nasıl kurutuyor sunuz. yıkamacıya mı vermek lazım en kolay ve temiz nasıl kurtuluruz aracın içindeki sudan..?

Antfrizli su oldugu için önce silinmesi gerek sonra aracın sıcaklıgı ile kendi kurur
  • Mbiwa M kullanıcısına yanıt
    bu soğuklarda araba durduğu yerden kurumuyor ne yazikki muhakkak takviye bir ısı kaynağı lazım :/
  • Yahu konuyu okuyunca içime kurt düştü, ben de kontrol ettim, sağ önde paspasın altı çok hafif nemli.
    Hani yüzer derecesinde kesinlikle değil, elle yoklayınca çok hafif nem hissediliyor. Diğer yerlerde bu yok. Yağmurda aracım su almıyor o yönden sıkıntı yok, zaten bariz bir su da yok, taban halısına elleyince elim ıslanmıyor bile. Sadece nemi hissediyorum.

Kalorifer peteğinde mi aramalıyım kabahati?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodorevil -- 13 Mayıs 2014; 1:20:44 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.