Şimdi Ara

arabanın fanı deli gibi çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
51.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar az önce yeni focus aracımla eve geldim, araç 7 aydır benimle.. eşyalarımı aldım indim yürüyordum ki o da ne - fan deli gibi çalışıyor - klima mı açtım farkında olmadan dedim, baktım klima kapalıydı, bi sigara içtim susmasını bekledim ama susmadı. hararet ibresi de 75 derece falandı 10dakikalık yoldan geldim.

gece gidip tekrar bakayım mı susmuş mu diye, bu niye olur ?

• Sorma kardeş bana da 1 haftadır yapıyor bu 306.Sinirliyim bende.Geçen hafta çıktım yola 10 km yol gidecem.tam 500 metre gittim bir baktım STOP lambası yanıyor.Fan çalışıp duruyor.Daha yeni arabayı çalıştırmışım 70 derece de bile değil.Sonra evin önüne getirdim korktum.İnternetten araştırdım.Fren hidrolik yağı azalırsa STOP lambası yanarmış.Daha sanayiye de gitmedim.Her ay bir şey çıkıyor arabada.Param olsa komple arabayı yaptırcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _K_A_İ_N_

Sorma kardeş bana da 1 haftadır yapıyor bu 306.Sinirliyim bende.Geçen hafta çıktım yola 10 km yol gidecem.tam 500 metre gittim bir baktım STOP lambası yanıyor.Fan çalışıp duruyor.Daha yeni arabayı çalıştırmışım 70 derece de bile değil.Sonra evin önüne getirdim korktum.İnternetten araştırdım.Fren hidrolik yağı azalırsa STOP lambası yanarmış.Daha sanayiye de gitmedim.Her ay bir şey çıkıyor arabada.Param olsa komple arabayı yaptırcam.
    olur öyle
  • quote:

Sorma kardeş bana da 1 haftadır yapıyor bu 306.Sinirliyim bende.Geçen hafta çıktım yola 10 km yol gidecem.tam 500 metre gittim bir baktım STOP lambası yanıyor.Fan çalışıp duruyor.Daha yeni arabayı çalıştırmışım 70 derece de bile değil.Sonra evin önüne getirdim korktum.İnternetten araştırdım.Fren hidrolik yağı azalırsa STOP lambası yanarmış.Daha sanayiye de gitmedim.Her ay bir şey çıkıyor arabada.Param olsa komple arabayı yaptırcam.

geçmiş olsun, komple yaptırcak para koyarsan kenara az daha koy komple değiştir bence, gerçi 306 da iyi araçtır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: arjen553

olur öyle

nickimden soğudum arkadaş ya nerde yardım istesem sorun var desem bu cevap
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlurÖyle

quote:

olur öyle

özür dilerim hocam yardım etmek isterdim ama bilmiyorum malesef boş bulundum bi an
  • quote:

quote:

geçmiş olsun, komple yaptırcak para koyarsan kenara az daha koy komple değiştir bence, gerçi 306 da iyi araçtır..

sağolun size de geçmiş olsun bu arada.306'yı satamam aşık oldum arabaya.Yani Stop lambası hariç aynı sorun arabayla biraz gidim hemen fanı çalıştırıyor.

• quote:

quote:

quote:

sağolun size de geçmiş olsun bu arada.306'yı satamam aşık oldum arabaya.Yani Stop lambası hariç aynı sorun arabayla biraz gidim hemen fanı çalıştırıyor.

Alıntıları Göster
    hava ve yağ filtresine baktırın. yağınada bi baktırın yada bakın.

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Nick i görünce epey güldüm

Bu aralar benim arabada hemen ısınıyor ve fan açıyor gıcık oluyorum

• quote:

quote:

olur öyle

Direkt konu başlığı ve nicki yazmak için girdim

• quote:

quote:

quote:

olur öyle

özür dilerim hocam yardım etmek isterdim ama bilmiyorum malesef boş bulundum bi an

yok estafurullah ben de epey gülüyorum her seferinde ama pişman oldum bu nicki aldığıma :)

yardım edenlere teşekkürler şimdi karanlıkta yapacak bişey yok sabah bakarım artık bişey öğrenirsem de bildiririm arkadaşlar sağolun

• quote:

quote:

quote:

quote:

olur öyle

yok estafurullah ben de epey gülüyorum her seferinde ama pişman oldum bu nicki aldığıma :)

yardım edenlere teşekkürler şimdi karanlıkta yapacak bişey yok sabah bakarım artık bişey öğrenirsem de bildiririm arkadaşlar sağolun

Alıntıları Göster
    Sogutma sistemi yetersiz kalmış olabilir. Yani bir yerde tıkanıklık, delinme, eksilme, veya benim başıma geldiği gibi yedek su haznesine borusu düşer ve suyu çekemez. kaynadıkça onun içine dolar. eksilir de eksilir. Sogutma sistemini elden geçirttirin. Belki eksilmiş ya da tıkanmış olabilr. Benim araç o kadar eksilmesine rağmen fan çalıştırmıyordu. Ne kadar zorlarsam zorlayayım bir türlü çalıştırmıyor. 3yıldır kullanıyorum. 2kere çalıştırmayı başardım.

• Arkadaşım, benimde aynı sorun başıma geldi. Bende Fiesta var, sorun devir daim motorunda idi. Birkaç yanlış ustaya gittikten sonra sorunuma en son gittiğim usta çözüm buldu. Çok şükür şu anda sorun yok. Orjinalini taktırdım 200 Tl verdim. Yalnız senin aracın Focus. Benim alt komşumda 2000 modeli var, ondada benzer bir sorun olmuştu Fan müşürünü değiştirerek sorunu çözdü. 40-50 TL civarı birşey verdi. Ford araçlarında bu tip sorunlar çok oluyormuş araştırdığım kadarıyla. Özellikle 100k civarına geldiğinde sorun ortaya çıkıyormu. Siz ilk önce fan müşürüne baktırın, daha sonra devirdaim pompasına. Umarım yardımcı olmuşumdur. İyi günler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sesera

Arkadaşım, benimde aynı sorun başıma geldi. Bende Fiesta var, sorun devir daim motorunda idi. Birkaç yanlış ustaya gittikten sonra sorunuma en son gittiğim usta çözüm buldu. Çok şükür şu anda sorun yok. Orjinalini taktırdım 200 Tl verdim. Yalnız senin aracın Focus. Benim alt komşumda 2000 modeli var, ondada benzer bir sorun olmuştu Fan müşürünü değiştirerek sorunu çözdü. 40-50 TL civarı birşey verdi. Ford araçlarında bu tip sorunlar çok oluyormuş araştırdığım kadarıyla. Özellikle 100k civarına geldiğinde sorun ortaya çıkıyormu. Siz ilk önce fan müşürüne baktırın, daha sonra devirdaim pompasına. Umarım yardımcı olmuşumdur. İyi günler...
    Boyle seyleri pek takmamak gerekir. Hararet ibresinde sıkıntı yoksa buyutmeye gerek yok. Bende genelde parkederken fan calisiyor ve öyle bi sicak hava atiyor ki sanki icerde volkan patlamis gibi resmen o hava insanin yuzunu yakiyor.

• Havaların ısınması ile böyle şeyler olabilir. Geçen yaz bodruma giderken derece 41 i gösterdi, neyse motor sıcaklık normal hala 6 saatlik yolculuğa normal olarak devam ettim ben de. Gideceğim yere vardım arabayı park ettim baktım derece 39 motor sıcaklığı da kırmızı bölgeye yaklaşmış, kapıyı bir açtım tekerlerden, frenlerden motor kısmından öyle bir sıcaklık geliyor ki, klima açık olduğundan fark etmemişim ama araba yanıyormuş korktum panikledim 20 dk arabanın başında bekledim falan soğudu da sakinleştim

Motor sıcaklığı kırmızı kısma gelmedikçe sorun yoktur bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jvcjvc

Havaların ısınması ile böyle şeyler olabilir. Geçen yaz bodruma giderken derece 41 i gösterdi, neyse motor sıcaklık normal hala 6 saatlik yolculuğa normal olarak devam ettim ben de. Gideceğim yere vardım arabayı park ettim baktım derece 39 motor sıcaklığı da kırmızı bölgeye yaklaşmış, kapıyı bir açtım tekerlerden, frenlerden motor kısmından öyle bir sıcaklık geliyor ki, klima açık olduğundan fark etmemişim ama araba yanıyormuş korktum panikledim 20 dk arabanın başında bekledim falan soğudu da sakinleştim

Motor sıcaklığı kırmızı kısma gelmedikçe sorun yoktur bence.
    1993 Lada samara aracımda 1 hafta boyunca radyatörde su olmadan gezmişim farkında olmadan, sonuç olarak araca bişey olmadı Radyatöre su koydum bi kaç litre sonra yoluma devam ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sesera

Arkadaşım, benimde aynı sorun başıma geldi. Bende Fiesta var, sorun devir daim motorunda idi. Birkaç yanlış ustaya gittikten sonra sorunuma en son gittiğim usta çözüm buldu. Çok şükür şu anda sorun yok. Orjinalini taktırdım 200 Tl verdim. Yalnız senin aracın Focus. Benim alt komşumda 2000 modeli var, ondada benzer bir sorun olmuştu Fan müşürünü değiştirerek sorunu çözdü. 40-50 TL civarı birşey verdi. Ford araçlarında bu tip sorunlar çok oluyormuş araştırdığım kadarıyla. Özellikle 100k civarına geldiğinde sorun ortaya çıkıyormu. Siz ilk önce fan müşürüne baktırın, daha sonra devirdaim pompasına. Umarım yardımcı olmuşumdur. İyi günler...

Konu eski ama aynı sorunlar oluşuyor. 2012 fiesta her seferinde değil ama bu ara sıkça fan uçak motoru gibi çalışmaya başladı susmuyor hava zaten buz gibi - lerde. Yokuşta fan çalışırsa çekiş ölüyor, fazla yakmaya başlıyor, sinir bozucu durum. Pompaya mı baktırayım yoksa fan müşürüne mi? 2012 fiesta dizel 90 binde.

• artemisbd kullanıcısına yanıt
    Merhaba sizin sorununuz hatta arkadasin sorunu bile olabilir:

http://www.fordclubtr.com/forum/topic/278167-dpf-regeneration-yenileme/#entry2851585
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam o sorunun ne olduğunu bilmiyorum ama onu da bi araştırayım.
  • Kaputu açın ve motor çalışmıyorken fanı çevirmeye çalışın. Eğer fan zor dönüyorsa termik bozulmuştur. Termik bozuk olduğu için fan sürekli ve yüksek sesle çalışır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.