Şimdi Ara

Arabamı sattım çünkü... Sizin nedeniniz neydi? (2. El arayanlara ipuçları)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
7.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Elbette birçok nedeni var, peki sizin nedeniniz neydi?

Sattığınız arabanızı neden sattığınızı bizimle paylaşır mısınız? ( marka ve modeliyle birlikte )

Böylece 2. el alacaklar nelere dikkat etmelerine dair ipuçları bulabilirler...

• Kilometresini dusurmustum.

(Dikkat bu mesaj ironi icerir.)
  • Guzel konu yerimizi alalım

Bugune kadar aldığımız hic bir arabayı satmadık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Askerden geldim palio aldım 8 ay sonra sattım düğün icin.. Şimdi fırsat olsa da araba alsam diyorum
  • Kredi borcumu erken ödemek icin geçen sene aracımı sattım. Bir yıl para biriktirdim ve şimdi yeniden araç aldım.
  • - İlk arabam uno idi rengi kırmızı olduğu için sattım. Üzerinde kiri göstermesinden o kadar çok bıkmıştım ki sattım.
    Bir dahada koyu araç hiç almadım.
    - 2.arabam Fiestaydı memnun idim fakat bagajı küçük idi çok sorun yaşadım onun için sattım.
    - 3.arabam Renault symbol idi . Çok donanımsız ve yolcu hava yastığı olmadığı için saatım. (Ailem için)
    - 4. arabam Vecraydı çok memmundum. Pert çıkmasıydı. Rüyalarım kaçtı bozuldu. 4 bin tl zararla galeriye verdim.
    - şimdi bisiklet var full+full şehiriçi 15-20 pedal şehirdışı henüz ölçüm yapmadım.
    hız kontrol-hız sabitleme - kontrapedal-arka lastik için kilit ve sayamayacagım bir sürü özellik..İlk sahibiyim. kazası değişeni yok.
    Galericiler aramasın lütfen :-) anlıyacagınız çok memmunum satmayı düşünmüyorum.
  • İyi imiş..
  • Audi a3 1.4 turbo (2009) cok yaktigi icin sattim auris d4d (2011) aldm pismanim a3 u sattigima cunku aurisin performansi cok dusuk bana gore bunuda bu yuzden satcam bkac aya

Edit: model yili ekledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galactiko1992 -- 23 Aralık 2011; 22:10:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uwe

- İlk arabam uno idi rengi kırmızı olduğu için sattım. Üzerinde kiri göstermesinden o kadar çok bıkmıştım ki sattım.
    Bir dahada koyu araç hiç almadım.
    - 2.arabam Fiestaydı memnun idim fakat bagajı küçük idi çok sorun yaşadım onun için sattım.
    - 3.arabam Renault symbol idi . Çok donanımsız ve yolcu hava yastığı olmadığı için saatım. (Ailem için)
    - 4. arabam Vecraydı çok memmundum. Pert çıkmasıydı. Rüyalarım kaçtı bozuldu. 4 bin tl zararla galeriye verdim.
    - şimdi bisiklet var full+full şehiriçi 15-20 pedal şehirdışı henüz ölçüm yapmadım.
    hız kontrol-hız sabitleme - kontrapedal-arka lastik için kilit ve sayamayacagım bir sürü özellik..İlk sahibiyim. kazası değişeni yok.
    Galericiler aramasın lütfen :-) anlıyacagınız çok memmunum satmayı düşünmüyorum.

• Yeni 0 araç aldım.
  • 1997 model polo 1.6 hb vardı eskidiği, sorun çıkartmaya başladığı için sattık yerine 2011 toyota yaris aldık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lagaluganet -- 23 Aralık 2011; 22:19:35 >
  • açgözlülükten; 4 kere aldım sattım şimdi gene satıp başka almayı düşünüyorum; allah gözümü doyursun
  • 2001 Mercedes A160: Çok güvensiz olduğundan ve lpg'de sorun çıkartmasından dolayı sattım.
    2005 Skoda Fabia: Katolizör arızası nedeniyle sattım.
    Şimdi sıfır jazz var. İnşallah sorun çıkarmaz da uzun yıllar kullanırız.
  • 2006 Corsa mı değiştirmek istediğim için satmıştım ağustosta. Dedim madem sıfır araç alacam 2012 modellerin gelmesini bekliyim bari. Param biraz daha yükselsin diye altın aldım şuan 4 milyar zarardayım. Bu gidişle arabada alamayacağım :(

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zgnn -- 24 Aralık 2011; 15:54:42 >
  • 1 tanesi hariç (ihtiyaçtan) diğerlerinin hepsini model yükseltmek için sattım.
  • oldukca guzel bir konu olmus:)
  • 95 tempra s : İlk gözağrımdı, aldığımda bekardım, o arabayla çok şey yaşadım ama 6 ay sonra hızlı yaşamanın bedeli olarak ekonomik olarak batınca satmak zorunda kaldım.

2005 corsa 1.2 easytronic : Çok temiz bi arabaydı, arkadaşımdan almıştım zaten 6 ay sonra maddi sorunlardan bir de iyi bi fiyata müşteri bulunca sattım.

97 polo : Elektronik beyin (ECU) arızalıymış, aldığımda farkedemedim, çıkma bi beyin aldım, düzeldi ama soğudum bi kere 2 ay sonra sattım.

2002 corsa 1.2 easytronic : Bu da çok temiz bi arabaydı, easytronic beni çok gıcık etmeye başlamıştı, direksiyon kutusu sorunu vardı bozuk yola arabayla girmek istemez olmuştum, rengi narçiçeğiydi, alay konusu olmuştum bazı kişilerin arasında :)) neticede bitim kanlandı c sınıfına geçmek üzere sattım, (Sattığıma çok pişmanım, keşke şartlarım olgunlaşınca satsaydım)

2004 astra enjoy 1.6 twinport easytronic : Corsadan sonra easytronicten hoşlanmamama rağmen, otomatik zorunluluğundan ötürü bu aracı sahibinden.com da buldum, belaltı boyalıydı, değişen yoktu, beğendim aldım. 6 ay kaldı bende geçen yıl aralık ayında ılgazda burada da anlattığım easytronic sorunu yüzünden bi daha yarı otomatik araca tövbe ederek sattım eşimi de karşıma aldım konuştum otomatik alamayacağımızı anlattım, tam otomatiğin çok yaktığını, çok keyifsiz olduğunu, yarı otomatiğin de böyle olduğundan bahsettim. Manuel öğreneceksin yapacak bişey yok dedim,

Yılbaşı kampanyasıyla 2011 focus comfort 1.6 araç aldım ve muradıma erdim :) İnşallah bitim kanlanmaz da şu aracın en azından borcunu öderim de araba benim olmuş olur. :))

• Laguna II 2.0 BVA sattım 10bin km civarında binip (140binde 2.el almıştık), ailede araç fazlası olan scenici kullanacaktım ya da onu; scenic daha rahat geldi ve 2004 kasımdan beri bizde olduğu için lagunayı sattım.

i20 1.2 vardı bi ara da, onu da alışamadığım için sattım, arabayla sabit hızda gidemiyordum, 110 desem tamam, 120 desem bi bakıyorum 130 140 olmuş; tüketim de coşuyordu tabi, bir de kamyon otobüs falan sollarken aracın burnu sola çekiyordu sürekli, hafif kalıyordu uzun yol için.
  • Aracımı şu an için satmayı düşünmüyorum (Punto Evo), ama doyumsuzluktan olsa gerek gözüm sürekli daha iyi, daha üst sınıf araçlarda. Arabamı satarsam ancak bir üst sınıfta, daha geniş ve daha rahat bir araba almak için satarım. Bir de arabayı alırken tercih etmediği diğer araçları merak ediyor insan, acaba Hyundai i20, Clio HB, Jazz, Ibıza, Polo vs alsam nasıl olurdu diye..
  • 1,2 albeam vardı. ilk sahibiydik, çoşan benzin fiyatları yüzünden arac çok yakmamasına rağmen sattım. dizel arac psikolojik rahatlık veriyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.