Şimdi Ara

arabama arkadan çarpıp kaçan araç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba. geçtiğimiz cumartesi trafikte arabama arkadan biri çartpı. 100% suçlu.
    ben olduğu yerde bıraktım aracımı. adam biraz ileriye kenara çekti. indik. tutanak tutamadık, yoktu çünkü. fotoğraflar çekip polisi aradım. adam bu arada sigortam yok gel halledelim falan dedi. kabul etmedim. yarım saat bekledik. adam işim gücüm var dedi gitti.
    polis 1 saat sonra geldi. durumu izah ettim. tutanak tuttu. salı günü karakola git dedi.
    şöyle bir şey var, diğer arabanın plakasını aldım, arkadan fotolarını çektim falan ama önden çekmeyi düşünemedim. yakınlarda mobese de yoktu. adam ben çarpmadım orada öylesine durdum dese ne yapabilirim. çarptığına dair kesin kanıt yok çünkü.
    bir de arabamı tamir ettirmeden önce bir bilir kişi veya exper e tutanak tutturmama gerek var mı?
    cebimden ödeyip almak için adamın peşine düşmem gerekiyor. herife de sinir oldum. faizli maizli tazminatlı almak istiyorum. para yok çünkü, kredi çekeceğim belki de. az bir miktar değil. 5-6 bin lira tutacak.

• kaçmak öyle kolay değildir tahminim. Ayrıca hemen hemen her ilçe girişi çıkışı mobese var onlardan bulunur galiba
  • Çarpan kişinin telefonu var ise ulaşıp tutanak tutturmayı talep edin. Yanaşmıyorsa eğer karakola gidip direk şikayetçi olun. Sonra da şikayetinizle beraber savcılığa gidip suç duyurusunda bulunun. Öyle çarpıp kaçmak olmaz. Etrafta şahit varsa onlar da yardımcı olacaklardır şikayet kısmında.
  • Buna benzer bir olay yaşadım. Hasarınızı cebinizden ödeyip yaptırırsınız anca. Polis de en fazla o plakaya ceza yazar kaçtığı için. Geçen sene bu ceza 398tl idi. Şimdi ne kadar oldu bilmem

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karakola gittin şikayetçi oldun ve aracın hasarlı kısımlarının fotoğrafı alındı mı?

Bunun üzerine araç sahibine tebligat gidecek ve aracını karakola çağıracaklar onunda fotoğrafını alırlar polisler evet diğer araçtada hasar olduğu görülmüş olup diyerek daca açacak.

Senin yapman gereken tekrar karakola gidip tutanağı sorman. Ne yazmışlar.

Karşı tarafın trafik sigortası yoksa paranı almanın tek yolu dava açman.

Polisleri artık kazalara karıştırmamaları yüzünden senin gibi bir sürü madur var piyasada.

Bu ülkedeki hukuk sistemi trafik sigortasız gezenlerle kirasını ödemeyen kiracıları kollama üzerine. Yani adalet yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.