Şimdi Ara

Araba patlatma Yapıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
1
Favori
76.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bendede 2000 accent 1.3 var eski sistemden yapıyoralr dediler yeni sistem taktırdım hala soruna çözüm bulamadım bu seferde az sesli yapmaya başladı yardımcı olursanız sevinirim
  • Bende 1.6 rte 8 v megan var normal LPG düz Atiker var patlama yapıyordu bunun çözümü arkadasın biri yazmış yukarda öyle buji felan çözülmez bosuna masraf yapmayın çünkü benzinde gayet normal calisacaktir uzatmaya gerek yok motorla alakalı 101 lerde nerdeyse hepsinde bu LPG uygulamışlar ne patlama nede başka birsey haa illaki bu LPG devam dıyorsak benim çözümüm ne oldu hemde 7.99 tl ye po ya gidip yag katkısı alın olsun bitsin ;) çünkü benim arabada butun sensörler değişti nerdeyse buji kablo yag ktksi bence motor kaçırdığı icin patlama yapıyor dü en azından deneyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vaybe araban atarlı desene... gider yapıyor sana = ) muhahahha
  • 1.biryerden (gaz kelebeği contası yırtılmışsa veya debimetre contası falan yırtıksa yapar (başıma geldi)
    2.bobinlerden biri tam ateşlemiyor olabilir
  • Bahsi geçen araçlara sıralı sistem takılmadan uygulanan lpg lerde buradaki mikser montajı yapılırsa patlatma yapmaz.

Araba patlatma Yapıyor

http://www.propanturk.com/lpg-performans-mikseri/
  • Hava filtresi kutusunda diyafram gibi basınca göre açılıp kapanan bi zımbırtı olması lazım. Onu bi kontrol edin sertleştiyse iptal ettirin.

Zengin karışım alıyorsa hem yakıt artar hem de bahsettiğiniz patlama sesini yapar, hava filtresinin ağzını bantlayarak kucultebilirsiniz. Ya da kelebekten ayar yaptirin ama o zaman benzinde kullanmak isteyince sorun yaşarsınız.

Bunlarla sorununuz cözülürse gaz ayarı ve rölanti ayarı yaptırın.

Bunlar çözmezse buji kablolarından başlayarak ateşleme sistemini kontrol ettirin.

• hocam merhaba benim 1.4 palio lpg li aracım var düz yolda giderken herhangi bir sıkıntı yok fakat rampaya geldiği zaman boğuluyor ve çekişten düşüyor hava filtresinden patlama sesi geliyor sorun nereden kaynaklanabilir
  • Bujiler hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bujileri yeni değiştirdik arabayla sudan geçince oldu
  • Bobinler gitmiş.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.