Şimdi Ara

Araba(m) nerede belli değil -Yardım- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Calisin aslanlar, cozeceksiniz insallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çalıntı ihbarından başka şansın yok..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetyasir45

emniyete çalıntı olarak bildir, sonra olacakları izle

Ben simdiden cok heyecanlandim bile (:

Vurdu kacti ihbarinda bulun. (:

• Arabayla bombalı saldırı yapsalar suçlu siz olacaksınız haberiniz yok. Gidip çalıntı ihbarı yapın acilen. Devirsiz araç mı satılır ya bu devirde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur4tkilic

Aracı dayım aldı kendi üzerine alamadı benim üzerime aldı araç onundu yani

Biraz kaba olacak ama size ne. Dayınız arasın arabayı.

Ayrıca borcu kim öderse araba onun olur olayına nasıl getireceksiniz. Onu anlamadım.
  • Araçla kaza geçirip ölseler ailesi sizden kan parası ister, suçlu siz çıkarsınız. Bırakın iyi niyeti, çalıntı ihbarı yapın. Dayınız da suça iştirak etmiş olur o ayrı mesele.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Ayrıca borcu kim öderse araba onun olur olayına nasıl getireceksiniz. Onu anlamadım.

Oda pek yanaşmıyor açık söylemek gerekirse telefonumuda açmıyor birde şunu düşünüyorum şimdi ben çalıntı versem adam dicek 2. şahıstan aldım oda dicek 1. şahıstan aldım oda diyecek benim yeğenim kamu davası vs. olur uğraşır dururum 1 sene önce aracımı arkadaşıma ödünç verdim cevizlibağda parçaladılar aracı otoparkı trafikten çektirmesi cebimden tomarla para çıktı 1 lirada ödemediler şimdi telefonlarımı açmıyorlar üzerinden 1 sene geçti sütten ağzım yandı o yüzden ben aracı kendi isteğimle otoparka çektirmek istiyorum çalıntı falan demeden ankara da olması önemli değil otobüse atlar gider alırım yaptığım masraflarıda üstüne eklerim zaten 3200 borç var ben o aracı getirirsem kimse para veripte benden almaz kendim binerim artık diye düşünüyorum ama çalıntı karakol mahkeme vs. başıma iş açılsın istemiyorum

• quote:

quote:

quote:

Oda pek yanaşmıyor açık söylemek gerekirse telefonumuda açmıyor birde şunu düşünüyorum şimdi ben çalıntı versem adam dicek 2. şahıstan aldım oda dicek 1. şahıstan aldım oda diyecek benim yeğenim kamu davası vs. olur uğraşır dururum 1 sene önce aracımı arkadaşıma ödünç verdim cevizlibağda parçaladılar aracı otoparkı trafikten çektirmesi cebimden tomarla para çıktı 1 lirada ödemediler şimdi telefonlarımı açmıyorlar üzerinden 1 sene geçti sütten ağzım yandı o yüzden ben aracı kendi isteğimle otoparka çektirmek istiyorum çalıntı falan demeden ankara da olması önemli değil otobüse atlar gider alırım yaptığım masraflarıda üstüne eklerim zaten 3200 borç var ben o aracı getirirsem kimse para veripte benden almaz kendim binerim artık diye düşünüyorum ama çalıntı karakol mahkeme vs. başıma iş açılsın istemiyorum

çalıntı ihbarında bulunmazsan başına gelmesi muhtemel tehlikeler, çalıntı ihbarı işlerinde uğraşacağından daha kötüdür. iş başka dostluk başka. dayın için kendini yakmayacaksın gidip arabam çalındı diyeceksin. en mantıklı yol bu.

• Hocam diyorsun ki ne sis yansin ne kebap. Ama o is oyle olmaz... ver calinti ilanini dayin alici ve son sahibi ugrassin dursun...

• Birkaç talihsiz yorum var. Birincisi, aracın ruhsat ve plakası olmadan araç trafikten çekilmez. İkincisi, çalıntı ihbarı yapıldığında ve araç bulunduğunda, olay ortaya çıkar ve arkadaşa yalan beyanda bulunmaktan, ya da mahkemeyi boşuna oyalamak-meşgul etmek suçundan dava açılacak. Bunu bir avukatla görüşün, savcılığa aracın bulunması ve alıkonması talepli dilekçe verin. Bu tür bir uygulama var mı bilmiyorum ama alternatif bir uygulama vardır muhakkak.

• Boşver kardeş palio araç bide van napcan. Bırak kimdeyse kimde yeni bi araç al zaten para etmez.
  • Araç bide VAN tam bombalı saldırı için müsait.. Bence o araçla ya bombalı saldırı yapcaklar ya adam kaçırcaklar yada başka bişey arkası kapalı olması bu ihtimali kuvvetlendiriyo. Hırsızlık yapıp TV'leride yükleyebilirler arkaya
  • Guvendiginiz bi kisiyle senet yapacaksiniz,siz borclu taraf olcaksiniz. Sonra arabaya haciz koydurcaksiniz.hirsizlik ihbarinda hem karsi taraf hirsizlikla suclancak,hem de sizin basiniz yalan beyandan yanabilir.

• quote:

Çalıntı olarak bildirmeyi düşündüm ancak şuan aracı kullanan kişinin bu olaylardan haberi yoktur. Kişiyi zan altında bırakmak istemiyorum hukuki açıdan başı ağrımasın adamın çünkü çalmadı para ile satın aldı ne borçtan haberi vardır nede bu olanlardan araca el koymak istiyorum yani bir şekilde araç bana gelsin otoparka koyayım kim borcunu ve satışını çözerse alsın gitsin istiyorum.

iyide oda satın aldığı arabayı üzerine alsın kardeşim tabiki polise bildiriceksin
  • quote:

Arkadaşlar dayımın üzerime satın aldığı araç hakkında bir problemim var.
    Araç 2007 Palio Van
    Dayım sağolsun bana sormadan aracı satmış ruhsat yeğenimin üzerine bi ara hallederiz diye vermiş.
    Alan adamda aracı başkasına satmış ve şuan aracın üzerinde 3200 TL gibi bir borç var.
    İlk satın alan adam ben parasını verdim aldım beni bağlamaz diyor. Son sahibini tanımıyorum bile.
    Aracın borcunuda ödetemiyorum maalesef araç şuan ankaradaymış.
    Şuanki sahibini zan altında bırakmadan araca nasıl el koyabilirim.
    Borçlarını kim öderse araç sahibi o olur şeklinde bir şey yapmayı düşünüyorum.
    Bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.

ya amcan ödesin yada arabayı alanı bul ödesin yada polise şikayet et sakın kendin verme , hiç olmazsa çalıştı ihbarı yaparsın ilk çevirmede alırlar arabayı satıp borcu ödersin

• çok fazla iyi niyetli olma . bir an evvel çıkart üzerinden. şu an ölümlü bir kaza olsa gene sen sorumlu olursun.
  • boyleleri hala varmis cidden

• quote:

quote:

quote:

Hocam siz buradakileri dinleyin çalıntı ihbarı yapın başınız yanmaz merak etmeyin Lakin ihbar yapmazsanız ve aracı kullanan kişi herhangi bir suça karışırsa suçun muhattabı siz olursunuz.

• mur4tkilic M kullanıcısına yanıt
    aracın satışını üzerine almadan kullanan kişi için mi düşünüyorsunuz bunları
  • Aynı şeyle defalarca söylenmiş. Siz ruhsat sahibinden daha çok heyecanlanmışsınız... Herhalde anlamıştır artık ne yapacağını...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.