Şimdi Ara

Apple Watch (Tüm Modeller) [ANA KONU] (679. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: erk51 , ykpumtt Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir - 9 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
34.529
Cevap
770
Favori
1.806.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
68. Sırada  bugün en iyi #22
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim apple sitesi ne zaman gönderim yapacak acaba Watch 6 ları.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: k.a.a.n.

Bizim apple sitesi ne zaman gönderim yapacak acaba Watch 6 ları.
    15 Ekim deniyor kulislerle...
  • galaxyg kullanıcısına yanıt
    Hocam ben onlara alışkınım. Series 3 saat asla alınmaz... Şuan için alınacak en düşük saat modeli series 4 olmalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anatolianwarrior

Bende pro max var hocam konuşmuştuk. Sendede xr vardı hatta. Sende düşünüyordun bir ara 12 almayı ne durumdasın? Valla başka bir konuda ufak bir giriş seviyesi 12 fiyatlandırması yaptım 10bin tl yi geçecek. Saat almak daha mantıklı gibi. Apple çok aşırı zam yapmadı series 6 da. Uyku takibini gördüm hocam yaa çok boş bişey olmuş. Uyku kalitesini ölçen applikasyon varmı acaba app store da :(
    Hocam konu disi ama kullanicisini bulmusken sorayim dedim. Ip 8plus kullaniyorum cihaz hala ilk gunku gibi ama artik yukselteyim diyorum. 11 pro, pro max ve yeni 12 arasindayim (mini degil 6.1 olan). Sizce 11 pro mu yoksa 12 mi? Almisken yeni kasa yeni cip olsun 12 olsun diyorum ama diger yandan 11 pronun kamerasiyla 12 arasinda cok fark olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitarist308 -- 27 Eylül 2020; 12:4:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2850 tl ye apple watch 4 almıştım aralık 2018 de. benzer fiyata sattım.
    şimdi Apple Watch 6 alacağım gibi ekg yi hiç kullanamamıştım onda. ekg özelliği faydalı mı sizce? yoksa ölçümleri güvenilmez bişey mi?
    eğer kan ölçümü de öyleyse se modelini de düşünebilirim
    sürekli ekranın açık kalmasının ne avantajı var anlayamadım. ben hiç ihtiyaç duymamıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGatakan

Hocam ben onlara alışkınım. Series 3 saat asla alınmaz... Şuan için alınacak en düşük saat modeli series 4 olmalıdır.
    Bence de .. Arada 800 tl fark varken SE alınması çok çok daha mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi galaxyg -- 27 Eylül 2020; 12:52:0 >
  • Apple watch 3 var bende 1.5yıl önce mediamarkt aldım. watch 6 alacağım için satmayı düşünüyorum, tertemiz hiç bir sıkıntısı yok ekipmanı kutusu ve faturası tam.İsteyen olursa yardımcı olacağım fiyata veririm

• Cihazımıza kavuştuk, alan arkadaşlarada şimdiden hayırlı uğurlu olsun
    Apple Watch (Tüm Modeller) [ANA KONU]

• gitarist308 G kullanıcısına yanıt
    Hocam şöyle diyim bende Mart geçtim 11 pro max’e. 7 plus vardı ve 12 serisi düşünüyordum aslında. Fakat validenin telefonu bozulunca 7 plus’ı ona veripte geçtim. Şu kadarını söyliyim hız olarak hiçbir fark göremedim. 7 plus’ımdan çok çok memnundum ve hala arada alıp kurcalıyorum, belirgin bir hız farkı göremiyorum. Belki hız farkı ilerde açılabilir tabiki.

Sizde 8 plus varmış ki onun hızını düşünemiyorum :) ben her zaman yeni cihazın alınması taraftarıyım fakat şöyle birşey var x,xs,11 pro serileri her zaman premium cihazlardır xr ve 11 e göre. Gerek kasa kalitesi gerek ekran olarak. Belki işlemcileri daha yeni olabilir ama artık apple’ın bütün cihazları hızlı. Şimdi 11 pro max efsane cihaz olmuş. Hakkaten gerek kamerası gerek şarjıyla dört dörtlük olmuş. Şu an 2.gün şarjıyla yazıyorum ve yüzde 51. Öbür taraftan yepyeni bir cihaz gelecek ama döviz kuru ortada apple’ın şu an sitede yazan fiyatları 6 küsüre endekslenmiş fiyatlar. Dolar şu an 7,60larda. Oradaki fiyattan yüksek olacağı aşikar. Maddi durumum iyi 12 pro serisi alabilirim derseniz kesinlikle onu alın. Ama şu an napayım derseniz yukarıda açıkladım iyi düşünün :) birde elinizdeki cihaz full hd çözünürlüğe sahip muhtemelen düz 12 ler Xr ve 11 gibi sadece hd çözünürlükle gelecek. Bence önemli bir detay full hd bırakıp videoları hd izlemek zorunda kalacaksınız :)

• ataes61 kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun. Hangi cihazdan geçttiniz?
  • bodysolid B kullanıcısına yanıt
    Series 5 sahibiyim.

4 kere EKG çektim. Doktor tanıdığım var. Gösterdim. Sonuçların iyi dedi :) EKG çektikten sonra PDF olarak dönüştürüp doktorunuza atabilirsiniz. EKG çekmek çok önemli değil bence ancak EKG sensörü sayesinde "Anormal kalp atışı" uyarısı alabiliyorsunuz. Spor yaptıktan sonra 3 dk boyunca sürekli sizin kalbinizi ölçüyor. Sıkıntı görürse söylüyor. EKG uygulaması Türkiye'de tek çalışan uygulama şuanda. Samsung'un saatlerinde de EKG var ama çalışmıyor.

Kan ölçümü nefes darlığı, astım hastaları için önemli. Biz akdeniz insanlarında nefes darlığı sorunu pek yaşanmaz çünkü bizim iklimler ılıman ve doğal. Normal bir insanda kan oksijen oranı %90 - %100 arasında bulunur. Yani siz saati alıp oksijen ölçümü yaptığınızda %97 - 98 gibi bir şey göreceksiniz sürekli. Haa, bu sensör uyku takibine yardımcı oluyor mu, onu göreceğiz.

Sürekli ekran açık yeni nesil Apple Watch'ların en belirgin özelliği. En güzel özelliği. AOD sayesinde toplantılarda, spor yaparken, derste sürekli kolunu kaldırmak zorunda kalmıyorsun. Çok stabil çalışıyor. Bilekten çıkarınca kapanıyor. Normalde ekranı açtığınızda saniyede 60 kare gösteriyor ama AOD sayesinde saniyede 1 kare hızına iniyor. Yani OLED ekran hep açık ama bataryası çok gitmiyor gibi.

Series 4'den sonra neler hissedeceksiniz.

* Daha hızlı apple watch deneyimi. (siri vs.)
    * 32 gb hafıza.
    * AOD
    * Pusula sayesinde yer yön bulmak daha kolay oluyor.
    * Kandaki oksijen ölçümü
    * sürekli arka planda yükseklik ölçümü
    * Son model nabız sensörü (spor yapıyorsanız)

Bu da BONUS :https://www.youtube.com/watch?v=TCMnrssX1NE

Apple Watch bir hayat tarzıdır... En güçlü ufak cihaz. Ba-yı-lı-yor-um.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGatakan -- 27 Eylül 2020; 15:45:15 >

• 3 aylık turkcell'den faturalı Seri 5 44MM 2 yıl garantili full kutulu cihazım kaça gider acaba satmak istesem? sarı sitede 3200-3400 istiyorlar 20 ay garantili cihazlara... olabilecek en yüksek fiyata satmak istiyorum.
  • LGatakan kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ediyorum, Watch 5 cihazımı 2900 e satıp 3300 civarına amerikadan aldım...
  • Hocam 2900-3000 arası bence şuanda gideri, bende 3 gün önce 2900 e sattım sarı sayfa üzerinden
  • ataes61 kullanıcısına yanıt
    Series 5'ten sonra Kan oksijen ölçümü hariç gördüğünüz / dikkat ettiğiniz en önemli değişiklik ne oldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ataes61

Cihazımıza kavuştuk, alan arkadaşlarada şimdiden hayırlı uğurlu olsun
    Bu orijinal kayış mı ? Çok fazla hata var da bu kadar kalitesiz olmaz diye düşündüm

• LGatakan kullanıcısına yanıt
    Hocam series 6 alma arifesindeyim sizin mesaj çok yararlı oldu açıkcası :) herkese soruyorum bunu ama gerçekten bildirimleri görmek vs. güzel oluyormu saatten?

Ben aktif spor yapan biriyim 2 senede 1 hastaneye gitmek gerekiyor kalp kontrolü için. Bu ekg özelliği müthiş bişey benim için. Ayrıca bu korona döneminde kandaki oksijen seviyesi çok yerinde bir özellik. Ayrıca ateş ve tansiyon ölçse tadından yenmezdi.

Asıl planım 5g yüzünden 11 pro max satıp 12 pro max almaktı ama ülkemizde 5g ne zaman gelir belli değil. Ayrıca 5g altyapısı olmayan ülkelere apple 5g siz sunacak diye haber okudum. O kadar para vereceğime watch alsam daha mı iyi olur bilemedim :)

• galaxyg kullanıcısına yanıt
    Orijinali de böyle. Her rengi elle kesip yapıştırdıkları için böyle oluyormuş. Sitedeki resme bakarsanız onda da var küçük düzensizlikler.

• anatolianwarrior kullanıcısına yanıt
    Hocam aktif spor yapıyorsanız series 6'yı tavsiye ederim. Ben de az önce 8km koşudan geldim. Her şey olması gerektiği gibi. Kalori ölçümü güzel, gps güzel, hafıza 32 gb istediğin kadar şarkı at, ekran sürekli açık modda 1 saatte ortalama %10 şarj gidiyor..

Bildirimleri görmek harika. Saat üzerinden borsa takibi yapmak harika. Saat üzerinden harcama girmek harika.Hocam ben iPhone'dan nefret eden biriyim. Bana göre parasını asla hak eden cihazlar değiller ama Apple Watch hayranıyım. 5 farklı akıllı saat denedim. (samsung 2 model, xiaomi 3 model) Apple Watch gerçekten fersah fersah üstün. Apple Watch, gözüm kapalı herkese tavsiye edebileceğim bir cihaz.
  • normal alüminyum model ekran çizilmesine dayanıklılığı nasıl sizce?
    seri 6 da ekstra güçlendirmişler mi? bilgi yok sanırım.
    4 yada 5 çok kolay çiziliyor muydu sizce?
    çizilince tamir imkanı var mı?
    swatchlarda bir kademe siler geçiriyorlardı çiziği
  • 
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.