Şimdi Ara

Apple Watch (Tüm Modeller) [ANA KONU] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bmözdemir16 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
34.521
Cevap
771
Favori
1.805.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende 42mm sport beyaz saat var. 3 agustosda teslim aldım o günden beri kullanıyorum. genelde işe giderken sabah 8 gibi şarjdan söküp koluma takıyorum ve gece yatana kadar çıkarmıyorum. yaklaşık 12 - 12:30 a kadar kolumda kalıyor. tüm özellikleri açık. ses, parlaklık yarıda. titreşim en yukarda.

gece yatarken en düşük %40 gördüm. teknolojiye meraklı biriyim ve ofisdekilerde merak ettiği için saati baya kurcaladık. gene de şarj sorunu yaşamadım. bu performansı devam ederse her gece şarja takıp sorunsuz kullanabilirim diye düşünüyorum. muhtamelen şarj problemi yaşayanlar ilk hevesle çok fazla kullanmış olabilirler. örneğin ben instagram twitter falan kullanmadım saatten. belki onları uzun kullanınca şarjı çok bitirebilir. ama ufak ekrandan da bakmanın pek iyi olacağını zannetmiyorum.

yürüyüş mesafesini ne kadar doğru algılıyor deneme fırsatım olmadı. ama yurtdışı denemelerde paylaşanlar gayet iyi sonuçlar aldıklarını söylemiştlerdi. bende deneyebilirsem sonuçları paylaşmaya çalışırım.

saatle ilgili genel fikrim güzel olmuş. kolum da gören herkes beyendi. bende kullanım olarak memnun kaldım. bu saat bir ihtiyaçmı diye soran olursa şimdilik değil derim. ama teknolojik aletlerin hangisi ihtiyaç o da tartışılır. eğer benim gibi teknolojiye meraklı bir insansanız bu tarz gadgetları seviyorsanız kesinlikle memnun olursunuz. tavsiye ediyorum.

• brknsmnc kullanıcısına yanıt
    Sayende bende kurdum tesekkurler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne demek hocam rica ederim, Beta 4'ten 5 e geçmek isteyen arkadaşlar profil yüklemesi tekrar yapmaları gerekiyor bende o şekilde güncelleme geldi
  • Arkadaşlar saatte uygulamaları devre dışı bırakma yöntemi yok mu?
    mesela aktiviteyi nasıl durdurucaz ölçüm yapmasını istemiyorum örneğin suan. nasıl kapatılıyor bulamadım bu konuda yardımlarınızı bekliyorum
  • İyi hoş akilli falan guzel duruyorda 1300,1500 falan verilmez be...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tccakmak -- 7 Ağustos 2015; 12:44:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • drony kullanıcısına yanıt
    Gece şarjı kapanınca ne kadar gidiyor diye merak etmiştim :) İyice full gün kullandığımda bir daha gönderirim :)
  • step-team kullanıcısına yanıt
    Merbaha,

Değerli yorum&paylaşımınız için teşekkür ederim :) Normalde Nike fuel band kullanıyorum ama malumunuz gps vs olmadığından çok da fazla işime yaramıyor,iPhone ile senkronizasyonuda son güncellemeden sonra tam bir feleaket oldu.Polar ve Garmin de tavsiye edilmişti ve aklımda her ikisine de bakmak istiyorum zira malumunuz tam işime yarasınlar istiyorum.Bir tek göğüs bandı işini tam sevemiyorum malesef.Benimde iPhone 6 plus kullanmamdan dolayı yanımda spor yaparken taşıması bir hayli dertli (Ve de tehlikeli zira yere vs bırakmak zorunda olduğum durumlar oluyor) o yüzden Apple eko sisteminde kalıp watch'ı deneyiyeim dedim ama malesef şu ana kadar pek memnun kalmadım.

Sony nin smart watch 3 modelinde tümleşik gps var (Gerçi Android ama fiyatı vb de çok çekici) . İşin kısacası yürüme/koşma ve bisiklet gidi cardio aktvitelerim ile fitness çalışmalarımı tek çatı altında doğru dürüst kayıt altına alma çalışmalarım şu ana kadar telefon dışında başarısızlık iel sonuçlanmış durumda :)

• Vipracing kullanıcısına yanıt
    Ben de sizin paylaşım ve yorumlarınız için teşekkür ederim. Hep beraber spor yapanlar olarak doğru ve işe yarar cihazları keşfediyoruz. Ben de ilk aldığım göğüs bantını ertesi gün geri vermiştim :)) ilk denememde beni sıkmıştı. Ancak daha sonra koldan ölçen Mio Alfa 2, Garmin 225 gibi modelleri araştırıp deneyimleyince bu işin sürekli koldan kullanılması biraz güçlük çıkartıyordu. Garmin serisinde göğüs bantı ANT + desteklediğinden telefon ile kullanılamıyor. Polar Bluetooth kullandığından telefon , saat farketmiyor. İlave olarak Polar Flow ile tüm bilgileri tek noktadan takip edebiliyorsunuz. İsterseniz Polar Flow'da ücretsiz bir hesap açıp inceleyin , unutmadan şu an göğüs bandına alıştım ve kullanırken varlığını unutuyorum.

• Ben son derece memnunum.. Aileye bir kişinin daha katılması ne yazık ki diğer aile üyelerinin çok hoşuna gitmedi.. :) şaka bir yana çok rahat ve kullanımı kolay. Tabi os2 çıkınca özellikleri artacaktır. Ama benim tahminim apple her sene saat çıkarmayacaktır...

http://i.imgur.com/t2M1XDY.jpg

Apple Watch (Tüm Modeller) [ANA KONU]

• Merhaba arkadaşlar saati aldım, memnunum fakat yaşadığım bir problemi sizinle paylaşmak istiyorum. Saate gelen aramaları sessize almak için saatin camına elimizi kapattığımızda saat sessize geçiyor, fakat saat sessize geçtikten sonra sanki reset atıyor gibi elma logosu çıkıyor ve yaklaşık 5-10 saniye sonra tekrar kadran görüntüsüne geçiyor. Sorun yazılımsal görünüyor ve bu sorun hakkında tavsiyenizi bekliyorum.

İkinci sorum ise malum iphone6 plus ların boyutu nedeniyle spor vs yaparken taşımak çok zor bu sebeple telefonu yanımıza almadan saat ile sporumuzu yapsak sonradan telefon ile eşleştiğinde verileri geçiyor mu? (fuelband vs tarz bilekliklerde bu mümkündü) yoksa her zaman telefonu yanımızda mı bırakmak gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: m3l1h

Merhaba arkadaşlar saati aldım, memnunum fakat yaşadığım bir problemi sizinle paylaşmak istiyorum. Saate gelen aramaları sessize almak için saatin camına elimizi kapattığımızda saat sessize geçiyor, fakat saat sessize geçtikten sonra sanki reset atıyor gibi elma logosu çıkıyor ve yaklaşık 5-10 saniye sonra tekrar kadran görüntüsüne geçiyor. Sorun yazılımsal görünüyor ve bu sorun hakkında tavsiyenizi bekliyorum.

İkinci sorum ise malum iphone6 plus ların boyutu nedeniyle spor vs yaparken taşımak çok zor bu sebeple telefonu yanımıza almadan saat ile sporumuzu yapsak sonradan telefon ile eşleştiğinde verileri geçiyor mu? (fuelband vs tarz bilekliklerde bu mümkündü) yoksa her zaman telefonu yanımızda mı bırakmak gerekiyor?

Problemin icin fabrika ayarlarina donup tekrar kurulum yapmayi deneyebilirsin. Ben dedigin problemle karsilasmadim.

İkinci sorun icinde evet veriler daha sonra senkronize oluyor.

• step-team kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler Hemen hesap açık bakacağım merak ettim , bu arada alakasız bir bilgi vereyim : Sony smart watch 3 gps açıkken 1.20 dk civarını zar zor çıkartabiliyormuş dolayısı ile o da 'yattı'.

Cuma gecesi Apple watch'ı gece 12 gibi şarj ettim sabaha kadar açık kaldı (Güç koruma modu/kapama vb kullanılmadı, yine ortalama %13-14 güç gitmiş saat 10'a kadar) saat 10 gibi takıp 1.30 saat civarı yürüme yaptım (Hem runtastic hemde apple ın kendi aplikasyonlarını kullandım)daha sonra öğlenden sonra biraz bisiklet ve akşamda gece 2 ye kadar kullandım yaklaşık %37 şarj kaldı toplam kullanma süremde 3 saatin biraz üstündeydi.Aslında hiç de fena değil pil performansı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 9 Ağustos 2015; 13:20:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Çok teşekkürler Hemen hesap açık bakacağım merak ettim , bu arada alakasız bir bilgi vereyim : Sony smart watch 3 gps açıkken 1.20 dk civarını zar zor çıkartabiliyormuş dolayısı ile o da 'yattı'.

Cuma gecesi Apple watch'ı gece 12 gibi şarj ettim sabaha kadar açık kaldı (Güç koruma modu/kapama vb kullanılmadı, yine ortalama %13-14 güç gitmiş saat 10'a kadar) saat 10 gibi takıp 1.30 saat civarı yürüme yaptım (Hem runtastic hemde apple ın kendi aplikasyonlarını kullandım)daha sonra öğlenden sonra biraz bisiklet ve akşamda gece 2 ye kadar kullandım yaklaşık %37 şarj kaldı toplam kullanma süremde 3 saatin biraz üstündeydi.Aslında hiç de fena değil pil performansı.

Dostum, hiç fena değil dediğin gibi... Akşam eve gelince flight mode'a alıyorum tam iki gün gidiyor. Ama arzu edersen benim gibi spigen şarj ünitesi alabilirsin eve gelir gelmez bileğinden çıkarıp ki daha uzaktan mıknatısı ile kendine çekecektir, asarak sabaha kadar şarj olmasını sağlayabilirsin.. Hem de onu şarj etmek gibi düşünmemiş olursun.. Yalnızca kolundan çıkarınca koyacak yer olarak orasını kendine empoze ettiğinde her gece şarj etmiş gibi hissetmiyorsun böylelikle :) açıkçası 10 yıldır Rolex takıyorum, kimse onlara bu kadar ilgi göstermemişti... Şimdi herkesin gözü apple watch'un üzerinde :)

http://i.imgur.com/6zAcPHa.jpg

• Shapekaan kullanıcısına yanıt
    Standı bende pupada görmüştüm hatırlattığınız iyi oldu fonksiyonel bir ürün dediğiniz gibi almak lazım
  • quote:

Standı bende pupada görmüştüm hatırlattığınız iyi oldu fonksiyonel bir ürün dediğiniz gibi almak lazım

Stand dusunuyorsaniz, watch os2 ile nightstand modunun gelecegini unutmayin. Bas ucuna koymak isterseniz, cihazin yan duracagi bir stand almak daha mantikli olur. Acikcasi ben yan koyabilecegim bir stand arayisindayim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gduman

quote:

Stand dusunuyorsaniz, watch os2 ile nightstand modunun gelecegini unutmayin. Bas ucuna koymak isterseniz, cihazin yan duracagi bir stand almak daha mantikli olur. Acikcasi ben yan koyabilecegim bir stand arayisindayim.

Cihazı yan koya koya çok fazla çizileceğini düşünüyorum. Haksız mıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

quote:

Orijinalden alıntı: gduman

quote:

Cihazı yan koya koya çok fazla çizileceğini düşünüyorum. Haksız mıyım?

Cihszi koydugunuz kisim kaucuk vb yumusak madde olan standlar var, onlardan alacagim ben acikcasi.

• Bir kaç gündür test amaçlı elektrikli BMW i3 kullanıyorum. Aracın iPhone uygulaması Apple Watch'la uyumlu. Böylece klima, korna, selektör gibi bazı uygulamaları kolunuzdan yapabiliyorsunuz. Otomobilin şarj durumunu kolunuzdan görüyorsunuz. Konumunu tespit edebiliyorsunuz. Bilim kurgu filmi gibi :)

Diyeceğim o ki uygulamalar yaygınlaştıkça Apple Watch hayatımızda çok daha etkili olacak. Özellikle Eylül ayındaki Apple etkinliğinde Watch OS2'yle birlikte bazı sürprizler de gelebilir. Hazır olun

• Arkadaşlar iOS 8.4 ile watchOS2.0 beta kurulabiliyor mu? Bilgisi olan var mıdır?

Bir de watchOS2.0 stabilite durumu nedir, biliyorsunuz servise vermeden 1.0'a dönüş yapılamıyor maalesef...
  • gbriel G kullanıcısına yanıt
    Saatin doğru ölçüm yapması için (özellikle iPhone olmadan) kalibre edilmesi gerekiyor.

Bunun için bir kereye mahsus telefon yanındayken 20dk dış yürüyüş antremanı modunu açıp 20dk kesintisiz yürüyüş yapmanız gerek. Bu antrenman ile saat kişisel verileri toplayıp telefon olmadan da daha doğru adım kalori vb. hesaplamlalarını yapabiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.