Şimdi Ara

Apple Watch (Tüm Modeller) [ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
34.510
Cevap
771
Favori
1.805.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MustafaOzcelik

quote:

Orijinalden alıntı: sezersunar

quote:

Orijinalden alıntı: alpino

İki model aradında kaldım.ikisinide birebir gören varmı hangisi daha şık arkadaşlar.
    Apple Watch (Tüm Modeller) [ANA KONU]Apple Watch (Tüm Modeller) [ANA KONU]

Klasik tokalı olanından aldım, sport modelin kordonunun soyulduğu söyleniyor.

Bende Siyah Sport model kullanıyorum kayışta çizilmeler oldu fakat soyulma görmedim. Ek olarak beyaz kayış aldım daha şık durdu

Caninizi sikmak gibi olmasin ama beyaz kayista sararma oluyormus zamanla, macrumorsda gormustum, 1 ayda sararmis kayis.

Bende olan kayislar; milano loop, deri loop(tas rengi) ve siyah spor kayis. Sorulariniz varsa bu konuda cevaplayabilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sık sık fitness performansını deniyorum saatin(Zaten bu özelliği için aldım) runtastic ile 6+ gps dende yararlanarak ortlama 8.5km rotamı saat 11.5-12 km olarak gösteriyor.Adım sayar da saatte ortalama 14.000.15.000 arasını gösteriyor (6+ da hemen hemen aynı rakamları gösteriyor)Kısaca : Saatteki runtastic in mini uygulaması bir halta yaramaz.

İyi tarafı : Kalp atışını çok doğru ölçüyor.Akşam antrenmanlarımda spor salonundaki cihazlar ile defalarca karşılaştırdım onlar ile 1-1 aynı sonucu çıkarıyor.Yanlız ağırlık antrenmanlarında kendi spor aplikasyonu da pek doğu sonuçlar vermiyor.Özellik ile kalori konusu çok yanlış ve geride kalıyor.Ortalama günde 1500 kalorinin üstüne çıkıyorum saat ise hepsini 600 civarı diye gösteriyor.

Bir başka konuda pil konusu : Saati gece kullamasanız bile kendi kendine % 14 civarı güç tüketiyor sabaha kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Sık sık fitness performansını deniyorum saatin(Zaten bu özelliği için aldım) runtastic ile 6+ gps dende yararlanarak ortlama 8.5km rotamı saat 11.5-12 km olarak gösteriyor.Adım sayar da saatte ortalama 14.000.15.000 arasını gösteriyor (6+ da hemen hemen aynı rakamları gösteriyor)Kısaca : Saatteki runtastic in mini uygulaması bir halta yaramaz.

İyi tarafı : Kalp atışını çok doğru ölçüyor.Akşam antrenmanlarımda spor salonundaki cihazlar ile defalarca karşılaştırdım onlar ile 1-1 aynı sonucu çıkarıyor.Yanlız ağırlık antrenmanlarında kendi spor aplikasyonu da pek doğu sonuçlar vermiyor.Özellik ile kalori konusu çok yanlış ve geride kalıyor.Ortalama günde 1500 kalorinin üstüne çıkıyorum saat ise hepsini 600 civarı diye gösteriyor.

Bir başka konuda pil konusu : Saati gece kullamasanız bile kendi kendine % 14 civarı güç tüketiyor sabaha kadar.

Kullanim istatistiklerini paylasabilir misin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Bugün saatim geldi gerçekten şık ve kaliteli yapmış adamlar ama sıkıntı Bluetooth ile bağlı olduğu için 6plus'ın şarjını emiyor resmen😔

Oyle birsey soz konusu degil ble 4.0 oldugu icin farkedilmeyecek kadar az harciyor ilk kurulum sekronizasyon vs yuzunden o kadar gitmistir ikerleyen gunlerde goreceksiniz. Saat yuzunden telefonu cok az kontrol ettigim icin sarji uzadi bile:)

• alpino kullanıcısına yanıt
    Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi ilk kullanımda şarjı hızlı tüketmesi normal. Her iki cihaz da "Bluetooth Low Energy" teknolojisiyle çalıştığından, eşleştirilip gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra iki cihazın haberleşmesi normal bluetooth kullanımına göre iPhone üzerinde çok daha az güç tüketmektedir.
  • quote:

Sık sık fitness performansını deniyorum saatin(Zaten bu özelliği için aldım) runtastic ile 6+ gps dende yararlanarak ortlama 8.5km rotamı saat 11.5-12 km olarak gösteriyor.Adım sayar da saatte ortalama 14.000.15.000 arasını gösteriyor (6+ da hemen hemen aynı rakamları gösteriyor)Kısaca : Saatteki runtastic in mini uygulaması bir halta yaramaz.

Runtastic telefonun gps ini kullanıyor diye biliyorum. Dolayısıyla hatalı göstermesi çok saçma değil mi? Telefonsuz çıkınca hatalı gösterebilir. Yurtdışı forumlarda (macrumors) saat birkaç kez telefonun gps ile sizi tanıdığında (adım mesafeniz vb.), telefon olmadan bile doğruya yakın ölçümlüyor şeklinde yorumlar okumuştum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gece saati şarja taktım sabah çıkarttım %100 kullanmayacağım için kapattım 2 saat sonra açtığımda şaka gibi %95'di şarjı şarj konusunda aşırı kötü watch😞hiç kurcalamazsan bile günü çıkartmayacak maalesef.

• quote:

Gece saati şarja taktım sabah çıkarttım %100 kullanmayacağım için kapattım 2 saat sonra açtığımda şaka gibi %95'di şarjı şarj konusunda aşırı kötü watch😞hiç kurcalamazsan bile günü çıkartmayacak maalesef.

Hala %38 sarjim var durum bu. 2 gun rahat kullanabiliyorum. Os2beta

Apple Watch (Tüm Modeller) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drony -- 6 Ağustos 2015; 16:18:39 >

• drony kullanıcısına yanıt
    Selam,

Saatin istatistiklerine nereden bakılıyor ? Seve seve paylaşırım.
  • gbriel G kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Saateki ve telefondaki 2 ayrı aplikasyon gibi hareket ediyor bende.Normalde sizin dediğiniz gibi olması lazım : Yani telefon yanınızdayken ondaki gps vb verileri ile kolunuzda ne olduğunu görmeneniz lazım ama öyle olmadı bende malesef.Bir kaç foto ekliyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 6 Ağustos 2015; 18:12:40 >

• Vipracing kullanıcısına yanıt
    iphonedaki watch uygulaması general->usage
  • quote:

Orijinalden alıntı: virusneo

quote:

quote:

quote:

İki model aradında kaldım.ikisinide birebir gören varmı hangisi daha şık arkadaşlar.

Bende Siyah Sport model kullanıyorum kayışta çizilmeler oldu fakat soyulma görmedim. Ek olarak beyaz kayış aldım daha şık durdu

Caninizi sikmak gibi olmasin ama beyaz kayista sararma oluyormus zamanla, macrumorsda gormustum, 1 ayda sararmis kayis.

Bende olan kayislar; milano loop, deri loop(tas rengi) ve siyah spor kayis. Sorulariniz varsa bu konuda cevaplayabilirim.

deri looptan memnun musunuz? saat ilk çıktığında hemen alınacaklar listesine eklemiştim fakat internette bir çok kötü yorum okudum. koldayken kayışın açılması, hemen deforme olması ve kolu oynattıkça mıknatısın ses yapmasından bahsediliyordu.

• Zorlu center'da direk satış varmı? Yarın gitmeyi düşünüyorum.

• Radiologist R kullanıcısına yanıt
    Evet var Apple store un üst kattaki bölümün de her modeli deneyip satın alabilirsiniz.
  • drony kullanıcısına yanıt
    Ok teşekkürler (Nedense saatin üstündeki kendi ayarlar menüsünden vb giriliyor sandım :) )

Apple Watch (Tüm Modeller) [ANA KONU]Apple Watch (Tüm Modeller) [ANA KONU]Apple Watch (Tüm Modeller) [ANA KONU]

• B bu gece ciddi bir bacak antrenmanım vardı , çalışma partnerim/yakın arkadaşımda da aynı saat var.Her ikimizde 1.30 saat sonra yerlere düşücek kadar yorulduğumuz halde saatlerimizin göstergesi 0 gösteriyor.Birde her ikimizde de watch olduğu halde (Ve de saatlermizin hızlı arama menüsündede kayıtlıyız) birbirimize çizim vb gönderemiyoruz.Ne denediysek olmadı...

• Kayışta soyulmalar olan arkadaşlar görüntu paylaşabilir mi ? Ne şekilde oldu acaba bende henüz öyle bir durum olmadı bu arada

• quote:

Ok teşekkürler (Nedense saatin üstündeki kendi ayarlar menüsünden vb giriliyor sandım :) )

Apple Watch (Tüm Modeller) [ANA KONU]Apple Watch (Tüm Modeller) [ANA KONU]Apple Watch (Tüm Modeller) [ANA KONU]

Kullanim suresi var 1saat 1 dk bekleme suresi cikmamis:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drony -- 7 Ağustos 2015; 0:12:54 >

• quote:

B bu gece ciddi bir bacak antrenmanım vardı , çalışma partnerim/yakın arkadaşımda da aynı saat var.Her ikimizde 1.30 saat sonra yerlere düşücek kadar yorulduğumuz halde saatlerimizin göstergesi 0 gösteriyor.Birde her ikimizde de watch olduğu halde (Ve de saatlermizin hızlı arama menüsündede kayıtlıyız) birbirimize çizim vb gönderemiyoruz.Ne denediysek olmadı...

İyi geceler,

Ben de Apple Watch'ın bu konudaki perfomansını merak ediyorum. Ben spor için HR bantlı (Polar H7) Polar M400 kullanıyorum, gerektiğinde saat kullanmadan iPhone'da Polar Beat uygulaması + H7 ban ile de salonda kullanabiliyorum. Dışarda kardiyo yaparken (Koşu veya tempolu uzun süreli yürüyüş) sadece HR bant + Polar Saat ile telefon taşımadan (Saat GPS'li) ölçüm alıyorum.Resimdeki veriler 3 gün önceki bacak antremanım ve kalori verisi, Polar OwnCal denilen kalori hesaplama algoritması kullanıyor ve profesyonel sporcular ve kulüpler de kullandığından güveniyorum. Sadece HR bandımı kullanıp farklı uygulamalar ile salonda kalori takibi yaptığımda (aynı anda iki uygulama açık çalışırken) mesela Wahoo uygulaması Polar'dan % 40 kadar daha fazla kalori yaktığımı gösteriyor.

Yürüyüş yaparken de Polar saat'in kendi GPS'i ile kat ettiğim mesafe ile aynı anda iPhone'da Nike+ ve Runtastic Pro uygulamalarının mesafe hesabı farklı çıkıyor. Yani İphone'daki (5s) iki uygulama birbirinden farklı mesafe ölçümü yapıyor.

Bu işin doğrusu biraz tartışılır durumda, tabi ayrı bir konu da Apple Watch kendi başına bağımsız (İphone yanında olmadan) mesafe heaplaması yapamadığından spor saati olarak kullanımı pek anlamlı olmuyor. Çünkü koşu yaparken telefon taşımak biraz ağır geliyor.

Zaman geçtikce artıları ve eksileri daha da netleşecek, ancak GYM idmanı yaparken kolunda birşey olmadan sadece göğüs bandı ve telefon ile ölçüm almak daha rahat oluyor (Kendi adıma kolumda saat bazen rahatsızlık veriyor).

• quote:

Orijinalden alıntı: tgn

quote:

Orijinalden alıntı: virusneo

quote:

quote:

quote:

deri looptan memnun musunuz? saat ilk çıktığında hemen alınacaklar listesine eklemiştim fakat internette bir çok kötü yorum okudum. koldayken kayışın açılması, hemen deforme olması ve kolu oynattıkça mıknatısın ses yapmasından bahsediliyordu.

Rahatlik olarak evet oldukca memnunum, gorunusu cok guzel ayri bir hava katiyor saate.
    Deforme olucagini zannetmiyorum pek fazla, saglam bir yapisi var. (Sonucta deri tabi yipranmalar olucaktir)
    Hissiyati deri gibi degil, daha cok plastik gibi.
    Kolu oynattikca ufaktan sesler geliyor miknatislardan garc gurc seklinde, ancak rahatsizlik vermiyor.
    Kayis kolumda hic acilmadi simdiye kadar. ( Milano loop a da gun icinde gevsiyor deniliyor ancak bu da olmadi :) )
    Illa deri olsun derseniz klasik tokali deriye de bir bakin derim, bana daha kaliteli gelmisti, daha cok deri hissi veriyor.( aslinda onu alicaktim, magazada olmadigindan alamadim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virusneo -- 7 Ağustos 2015; 5:48:59 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.