Şimdi Ara

Apple TV3 Deneyimlerim (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
9
Favori
19.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • JB çıkana kadar iPad-iPhone üzerinden XBMC ile idare ediyoruz
  • Jailbreak çıkmıyor şu çin siteside kalkmış trailerde yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son gelisme olarak elime gecen ekrani kirik hdmi cikisli bir eee pc laptop uzerine xbmc kurdum, tv'ye bagladim:) appletv benim icin cok eglenceli bir eeneyimdi ama plex, xbmc gibi programlari gordukten sonra malesef jailbreakten de haber cikmadigi icin onlara odaklanmak daha mantikli geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam okuyamadım ama detaylı bir inceleme ,teşekkürler.
    Apple tv almayı düşünüyorum bilgisayarımdaki filmleri tv de izlemek için.

*Apple tv içindeki filmler hepsi ücretli mi ? Digiplay de olduğu gibi ücretsiz izle seçeneği yok mu ?
    *Bilgisayarımdan filmleri izlerken bilgisayar ekranı kapattığımda apple tv halen çalışıyor olur mu ? Bilgisayardaki filmlerin hepsini boyutuna / formatına bakmaksızın oynatır mı ?
    *Bazı filmler malum altyazıları sıkınıtı.LG Smart tv de bu senkron sorununu çözebiliyorum.Peki apple tv bağlantısı ile bilgisayarımdan izlerken altyazı büyük/küçük/senkron sorunlarını çözebilir ,ayarlayabilir miyim ? Filmler apple tv ye yükeyeceğim program ile mi izleniyor yoksa bilgisayarımda mxplayer "mesela" programını açarak mı izleyebilirim ?
    *APPLE tv ile bilgisayarımdaki filmleri izlerken bilgisayarda bir işlem yapılabilir mi ? Yoksa bilgisayarı tamamen bırakmak mı gerek ?

sorularım şimdilik bunlar.eğer cevapları yukardıa varsa henüz tam okumadığım için özür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 13 Mart 2014; 10:42:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Tam okuyamadım ama detaylı bir inceleme ,teşekkürler.
    Apple tv almayı düşünüyorum bilgisayarımdaki filmleri tv de izlemek için.

*Apple tv içindeki filmler hepsi ücretli mi ? Digiplay de olduğu gibi ücretsiz izle seçeneği yok mu ?
    *Bilgisayarımdan filmleri izlerken bilgisayar ekranı kapattığımda apple tv halen çalışıyor olur mu ? Bilgisayardaki filmlerin hepsini boyutuna / formatına bakmaksızın oynatır mı ?
    *Bazı filmler malum altyazıları sıkınıtı.LG Smart tv de bu senkron sorununu çözebiliyorum.Peki apple tv bağlantısı ile bilgisayarımdan izlerken altyazı büyük/küçük/senkron sorunlarını çözebilir ,ayarlayabilir miyim ? Filmler apple tv ye yükeyeceğim program ile mi izleniyor yoksa bilgisayarımda mxplayer "mesela" programını açarak mı izleyebilirim ?
    *APPLE tv ile bilgisayarımdaki filmleri izlerken bilgisayarda bir işlem yapılabilir mi ? Yoksa bilgisayarı tamamen bırakmak mı gerek ?

sorularım şimdilik bunlar.eğer cevapları yukardıa varsa henüz tam okumadığım için özür.

1- evet itunes üzerindeki bütün filmler ücretli / satın alabilir veya kiralayabilirsiniz (kiraladığınızda ilk izlemenizden itibaren 24 saat boyunca istediğiniz kadar izlersiniz)
    2- ilk yorumlarımı okuyunuz
    3- ilk yorumlarımı okuyunuz
    4- arka planda sadece itunes açık olması yeterli

• Plex media server jb ihtiyacı hissettirmiyor
     Apple TV3 Deneyimlerim

• Tesekkurler
    Bu arada simdi aklima geldi ; filmlerin altyaxilari kaliteli mi ? Senkron sorunlari falan oluyor mu ?

• Çok güzel konu olmuş teşekkürler emeğinize.

Benim de bir sorum olacak, MacBook Kullanıyorum; Örneğin Safari'de bir site üzerinden dizi açtım, ya da bir maçı açtım, Safarinin o penceresini AppleTV ye aktarma gibi bir durum, ya da benzer bir kullanım şekli mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulucz

Çok güzel konu olmuş teşekkürler emeğinize.

Benim de bir sorum olacak, MacBook Kullanıyorum; Örneğin Safari'de bir site üzerinden dizi açtım, ya da bir maçı açtım, Safarinin o penceresini AppleTV ye aktarma gibi bir durum, ya da benzer bir kullanım şekli mümkün mü?

MB ekranınızda ne yaparsanız aynısı tv'de de çıkar hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kzenon

quote:

Hmm bu olmadı :)

Yani arka planda Safari üzerinden JustinTV ile maç açıp TV ye aktarayım, o sırada Facebook/Twitter gezeyim olmuyor, ekranda ne açarsam onu TV de görücem ve MB u kullanamıcam.

Bir hayırsever yazmamış mı bununla ilgili bir program ya :)

• quote:

quote:

quote:

Yani arka planda Safari üzerinden JustinTV ile maç açıp TV ye aktarayım, o sırada Facebook/Twitter gezeyim olmuyor, ekranda ne açarsam onu TV de görücem ve MB u kullanamıcam.

Artık son mavericks güncellemesiyle apple tv ikinci monitör gibi kullanılabiliyor, sadece mirroring yok yani.

Bu şekilde göstermek istediğiniz pencereyi apple tv tarafına aktarıp tam ekran yapabilirsiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: obiwanpazzini

Plex media server jb ihtiyacı hissettirmiyor
     Apple TV3 Deneyimlerim

Plex'te çok sinirimi boazn iki konu oldu:

1- Altyazılarda illaki UTF-8 formatında istiyor. Windows Mikisoft'un saçmalıkları nedeniyle standart encoding formatı UTF-8 değil. Böyle olunca türkçe karakterler çok sorunlu.

2- Çok uzun uğraşlardan sonra plex'i çalıştırdım. sonra bir baktım bir güncellemeyle plex bozuldu, tekrar uşraş et falan çok eziyet geldi. Yarın ne olacağı belli olmuyor.

Şu anda salonumda eranı kırım bir eee-pc var. Ona windows+xbmc kurdum, HDMI üzerinden de tv'ye bağladım. Çok güzel bir arabirimi ve inanılmaz güzel özellikleri var.. Eğer amacınız itunes içerikleri ve airplay değilse apple tv kesinlikle alınmaması gereken bir cihaz, aynı paraya çok güzel medya oynatıcıları var..

• @dreampowder

Çok teşekkürler çok iyi oldu bu :)

Plex'te, sisteme ait fontu, Türkçe karakter desteklisi ile değiştirerek çözüme ulaşabilenler mevcut deneyin isterseniz.
  • Utfcast express altyazı problemini çözüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

quote:

quote:

quote:

Artık son mavericks güncellemesiyle apple tv ikinci monitör gibi kullanılabiliyor, sadece mirroring yok yani.

Bu şekilde göstermek istediğiniz pencereyi apple tv tarafına aktarıp tam ekran yapabilirsiniz..

Tekrar merhaba hocam.

Ne yaptıysam, Televizyona harici mönitör olarak görüntü aktarmayı başaramadım.

Birebir olarak aktarmada sorun yok, 'Yansıt: Yerleşik ekran' dediğimde sorun yok, MacBook ekranını olduğu gibi görüyorum, fakat 'Masaüstünü Genişlet' dediğimde, TV de sadece Masaüstümün arka plan fotoğrafı gözüküyor başka bir şey çıkmıyor.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tekrar merhaba hocam.

Ne yaptıysam, Televizyona harici mönitör olarak görüntü aktarmayı başaramadım.

Birebir olarak aktarmada sorun yok, 'Yansıt: Yerleşik ekran' dediğimde sorun yok, MacBook ekranını olduğu gibi görüyorum, fakat 'Masaüstünü Genişlet' dediğimde, TV de sadece Masaüstümün arka plan fotoğrafı gözüküyor başka bir şey çıkmıyor.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, teşekkürler

Hocam tamam işte o ekranda göstereceğiniz pencereyi mouse ile sürükleyin ekranın sağ veya sol tarafından

• Tamam hocam sağolasın, çözdüm sanırım çalışma mantığını, ben biraz daha ütopik düşünmüşüm;

MacBook ta iki ayrı ekranı istediğimiz gibi sınırsızca kullanıp, tek komutla istediğimiz sayfayı AppleTV ye yansıtıcaz sanmıştım :)

Bu da gayet kolay gerçi tekrar sağol :)
  • quote:

Tamam hocam sağolasın, çözdüm sanırım çalışma mantığını, ben biraz daha ütopik düşünmüşüm;

MacBook ta iki ayrı ekranı istediğimiz gibi sınırsızca kullanıp, tek komutla istediğimiz sayfayı AppleTV ye yansıtıcaz sanmıştım :)

xsten öyle hocam, nasıl bir bekentiniz var çözemedim.

taşığınız pencereyi de tam ekran moduna alın
  • quote:

quote:

Tamam hocam sağolasın, çözdüm sanırım çalışma mantığını, ben biraz daha ütopik düşünmüşüm;

Evet evet haklısın, ilk açabildiğimde 2. ekranda Safari açıkken 1. ekranda da Safariyi açmaya çalışıp açamadım doğal olarak :) Sadece açık programları iki ekranda da kullanamıyoruz, mantıkende kullanamamız lazım zaten :)

Tamamdır çok iyi bu oldu bu valla :)

Tek sorunum, Görüntüyü TV ye aktardığımda üstteki çubuk, yani saatin, tarihin gözüktüğü çubuk gözükmüyor, daha doğrusu çok az bir kısmı gözüküyor, Farklı boyutlarda denedim, en yakın ayar 720P olanı, diğerlerinde hiç gözükmüyor. Çok bir problem değil gerçi bu da.

• quote:

quote:

quote:

Evet evet haklısın, ilk açabildiğimde 2. ekranda Safari açıkken 1. ekranda da Safariyi açmaya çalışıp açamadım doğal olarak :) Sadece açık programları iki ekranda da kullanamıyoruz, mantıkende kullanamamız lazım zaten :)

Tamamdır çok iyi bu oldu bu valla :)

Tek sorunum, Görüntüyü TV ye aktardığımda üstteki çubuk, yani saatin, tarihin gözüktüğü çubuk gözükmüyor, daha doğrusu çok az bir kısmı gözüküyor, Farklı boyutlarda denedim, en yakın ayar 720P olanı, diğerlerinde hiç gözükmüyor. Çok bir problem değil gerçi bu da.

Hayır kullanabiliyorunuz

safariyi açtıktan sonra üst menüden "yeni pencere (sekme değil) aç" seçeneğini seçin.

Veya daha kolay bir yol, bir sekme açın, o sekmeyi mouse tuşuna basılı tutarak yan ekrana taşıyın..

açılan yeni pencereyi apple tv tarafında, diğer pencereyi kendi tarafınıza koyun.. hocam biraz inceleyin lütfen

diğer konu için televizyon ayarlaına da bakın, benim televizyonumda 4-5 tane geniş ekran seçeneği var (altyazı zomo falan gibi), onları da deneyin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreampowder -- 27 Mart 2014; 12:11:57 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.