Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
17.286
Cevap
304
Favori
776.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Infuse nin kullanım kolaylığı ve kalitesi ile karşılaştıktan sonra nas sahibi oldum :)

12 TB nas yaptım. Filmleri de içine atınca tam ekabir işi rahatlığında bir sistemim oldu.

Apple TV de diğer süper uygulama Türkcell TV+ .

Üyeliğiniz varsa yine kendi kumandası ile tüm tv kanallarını 24 Saat boyunca olduğu andan geriye sarıp izliyebiliyorsunuz. Büyük rahatlık

Iptv dosyamı da gse uygulaması ile izliyorum.

Netflix YouTube hepsi aynı ekranda. Hiç sorunsuz çalışıyor.

Şimdi 4K ve hvec h265 özelliği de geldi. Bana yeter.

İnsan bir saat sonra rahatlık istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 15 Eylül 2017; 20:40:52 >
  • Satın aldığınız uygulamayı sahip olduğunuz başka apple platform cihazından da ekstra ödeme yapmadan kullanabilirsiniz. İPhone ipad gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Infuse nin kullanım kolaylığı ve kalitesi ile karşılaştıktan sonra nas sahibi oldum :)

12 TB nas yaptım. Filmleri de içine atınca tam ekabir işi rahatlığında bir sistemim oldu.

Apple TV de diğer süper uygulama Türkcell TV+ .

Üyeliğiniz varsa yine kendi kumandası ile tüm tv kanallarını 24 Saat boyunca olduğu andan geriye sarıp izliyebiliyorsunuz. Büyük rahatlık

Iptv dosyamı da gse uygulaması ile izliyorum.

Netflix YouTube hepsi aynı ekranda. Hiç sorunsuz çalışıyor.

Şimdi 4K ve hvec h265 özelliği de geldi. Bana yeter.

İnsan bir saat sonra rahatlık istiyor.

hocam 4k hdmı kablo almayı düşünüyor musun buna illaki lazım diye düşünüyorum
  • 1 seneden fazladır Apple TV 4 kullanıyorum. Memnunum. Genelde YouTube tan video izlemek için kullanıyorum. Birkaç güzel oyun var oynadığım ama pc veya konsol oyun performansı beklemek yanlış olur. 4K versiyonu almayı düşünmüyorum çünkü benim tv full hd. Sırf onun için tv değiştirmeye niyetim yok. Benim ne oyun ne program ne de içerik için bir kuruş ödemişliğim yok ama fiyatlar (müzik ve film için) makul sayılır. TV ye harici hd bağlı , internet ten indirdiğim filmleri ona atıp seyrediyorum bazen uyumsuz filmleri veya kendi çektiğim videoları yansıtma yaparak tv sen seyrediyorum. İnfuse yi birtürlü çalıştıramadım ben. Onun yerine pc de iTunes ile açtığım filmi Apple TV ye yansıtıyorum
  • quote:

Merhaba

Apple tv yi infuse için alıyorum diyebilirim :)

The annual subscription option will cover all future updates (even major ones like v6, v7, etc...). The one-time purchase option will cover all v5 updates.

50 Küsür ödenen pro denilen versiyon. 1 Kez ödüyorsun. Ödeme yaptığın anda hangi seri varsa, mesela 5. versiyon var şimdi, ömür boyu bu versiyonun tüm güncellemelerini alıyorsun. Ama major güncelleme yani bir üstü yani 6 çıktığında, bu 6 dan güncelleme alamıyorsun. 5 in son yazılımında kalıyorsun ama ömür boyu...

20 Küsür TL olan 1 Yıl geçerli ve şu anki 5 versiyona ait ve yıl içinde çıkabilecek 6, 7 vs ne çıkarsa bu majörler de dahil tüm güncellemeleri alıyorsun. 1 Yıl sonunda güncelleme hakkın bitiyor. Ve yenileme lazım.

https://firecore.com/infuse

Kolay gelsin.

Merhabalar.

İnfuse 5 yazılımı ne işe yarıyor ayrıntılı olarak açıklayabilirmisiniz?
    internette cok bilgi bulamadım ?
  • Worldless kullanıcısına yanıt
    Infuse,

Apple platformu nda çalışan bir yazılım.

APPLE TV, iphone, ipad gibi cihazlarda ortamda bulunan kaynaklardan film müzik vb dosyaları stream ile ( smb dlna vb) izlemeye yarıyor ama bunu tam otomatik ve kolaylıkla yapıyor.

Yazılım a girerek stream edilecek kaynağı gösteriyorsunuz bu kadar.
    Tarıyor ve ana ekrana posterleri ve fanartlarıyla getiriyor. Fanartlarda Türkçe olarak ilgili filme ait tüm bilgiler, film özeti vb bilgiler de otomatik geliyor.
    Ve tüm video dosyalarını da sorunsuz oynatıyor. Mkv filan saymıyorum zaten.

Full bluray folder, full bluray İSO, remux, 3d, müzik tarafında dts flac vs herhangi bir transcode vb işlem yaptırmadan sorunsuzca açıyor. Yükleyin hdd ye. Infuse oynasın. Menüsü çok kolay. Filme ait altyapıları seçeceğiniz dile (Türkçe mesela) otomatik bulup indiriyor opensubtitles tan...

Dts, dts hdma, True HD vb tüm sesleri menüsünden kolaylıkla seçip açabiliyorsunuz.Passthrough da düzgün çalışıyor avr ler için

Görmek lazım. Forumu var girip inceleyin aklınızdakiler sorun...

Dedim ya kolaylık ve kalite birarada. Beni cezbeden bu oldu.

Ana Ekrana tüm afişleri getiriyor, ve çok şık bir şekilde...

Ben superonline İn hediye ettiği apple 4 ile tanıştım apple tv ve infuse ile. Ondan sonra evde başka cihaz kullanılmadı ne tv izlemede ne de film vb izlemede...

Sattım geçen hafta. Bugün de ön sipariş verdim 4k HDR yi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 15 Eylül 2017; 21:31:5 >
  • Birtane oyun kumandası almak istiyorum Apple TV için. Ucuz yollu tavsiye edebileceğiniz varmı ?
  • arghh kullanıcısına yanıt
    Mantıklı bir hareket bence...

Yeni işlemci olan A10x fusion çok güçlü bir işlemci.

Apple TV bu atılımlar nvidia shield tarzında bir oyun konsolu da olabilir ki Amerika'daki lansmanında oyun vurgusu da yaptılar.

Bu sebeple. dahili bellek olarak 64 GB seçtim.
  • ocean72 kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Ben iphoneda ilk çıktığından beri infuse 5 pro kullanıyorum. Çok beğendiğim bir uygulama.

Apple tv ile ilgili bazı sorular var aklımda. Daha önce hiç kullanımını görmedim. Şimdi ben arşivimdeki filmleri izleyebiliyor muyum bu cihazla ve infuse ile? Eğer bilgisayardan açıp stream edeceksem ne anlamı kalıyor? Hiç pratik değil? Yüksek bitrate'e sahip filmlerim var. Arada açıp onları da izlemek isterim. Siz nasıl yapıyorsunuz, -varsa- arşivinizdeki filmleri nasıl izliyorsunuz? Kullanımını kısaca anlatabilir misiniz?

Bir de bazı uygulamalarda cihaz değişince uygulamaya ayrıca para vermek zorunda kalabiliyorsunuz. Mesela avplayer için ipad ve iphone sürümleri farklıdır, her cihaz için ayrı ücret ödemeniz gerekebilir. Infuse için durum nedir bilmiyorum?
  • Merhaba

Ben bilgisayardan stream etmiyorum. ZyXEL Nas326 dan stream ediyorum. Ne bileyim modeminize bağlı harici diskten de stream yapabilirsiniz biliyorsunuz. Aynı ağa bağlı kaynaktan kısaca...

Ve evet infuse için iPhone, ipad ve apple tv için tek alım yeterli yazıyordu. Daha doğrusu "family sharing" diyor. Apple eko sisteminde bu tam ne demek onu da bilmiyorum...

A single copy of Infuse Pro can be used with Family Sharing on all devices (iPhone, iPad, Apple TV)

Tüm detaylar aşağıdaki linkte. Ve Hatta discussion forum kısmına da bakıp soru sorabilirsiniz. Çok kısa sürede yanıtlıyorlar.

https://firecore.com/infuse
  • ocean72 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz nas cihazın fiyatı diğerlerine göre makul gibi duruyor. Bu cihazları bi inceleyeyim, duruma göre nas+apple tv kombinasyonu yapabilirim.
  • APple tv Turkcell tv izlerken kota yiyor mu ?
  • quote:

Infuse,

Apple platformu nda çalışan bir yazılım.

APPLE TV, iphone, ipad gibi cihazlarda ortamda bulunan kaynaklardan film müzik vb dosyaları stream ile ( smb dlna vb) izlemeye yarıyor ama bunu tam otomatik ve kolaylıkla yapıyor.

Yazılım a girerek stream edilecek kaynağı gösteriyorsunuz bu kadar.
    Tarıyor ve ana ekrana posterleri ve fanartlarıyla getiriyor. Fanartlarda Türkçe olarak ilgili filme ait tüm bilgiler, film özeti vb bilgiler de otomatik geliyor.
    Ve tüm video dosyalarını da sorunsuz oynatıyor. Mkv filan saymıyorum zaten.

Full bluray folder, full bluray İSO, remux, 3d, müzik tarafında dts flac vs herhangi bir transcode vb işlem yaptırmadan sorunsuzca açıyor. Yükleyin hdd ye. Infuse oynasın. Menüsü çok kolay. Filme ait altyapıları seçeceğiniz dile (Türkçe mesela) otomatik bulup indiriyor opensubtitles tan...

Dts, dts hdma, True HD vb tüm sesleri menüsünden kolaylıkla seçip açabiliyorsunuz.Passthrough da düzgün çalışıyor avr ler için

Görmek lazım. Forumu var girip inceleyin aklınızdakiler sorun...

Dedim ya kolaylık ve kalite birarada. Beni cezbeden bu oldu.

Ana Ekrana tüm afişleri getiriyor, ve çok şık bir şekilde...

Ben superonline İn hediye ettiği apple 4 ile tanıştım apple tv ve infuse ile. Ondan sonra evde başka cihaz kullanılmadı ne tv izlemede ne de film vb izlemede...

Sattım geçen hafta. Bugün de ön sipariş verdim 4k HDR yi.

O zaman İnfuse için süreklı takılı olan bır hdd şart mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

APple tv Turkcell tv izlerken kota yiyor mu ?

turkcell superonline fiber de kotadan yemiyor adsl ve vdsl de kotadan gidiyor
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Nas' ın özelliği var. Ayarlayabiliyorsunuz. Ben 15 Dk ya ayarladım.

15 dk bir hareket olmaz ise nas içindeki hddleri uykuya geçiriyor.

Infuse ye girdiğinizde ise uyanma sonrası ilk açılış esnasında ekranda çok kısa bir süre bekletiyor ki bu arada nas uyanıyor ve nas içindeki filmlerinizi ait tüm filmlere ait posterlerin olduğu ekran karşınıza geliyor.

Sonrası seçip izlemek. Bir basit hareketle ses i ve altyazıyı seçmek ve hatta altyazı yoksa kolayca otomatik bulmasını sağlamak vs.
  • Hmm ben Nas kurmamıştım hiç.Gerek de duymadım.3 harici hdd var ama hiç biri bağlı kalmıyor.Sanırım benim için gerek yok İnfuse olayına ?
    Hatta NAS olayına bir hayli yabancıyım ben , İnfuse için ise halen tam anlayabilmiş değilim kafa basmadı

Bilgisayar ile bağlantı yapmayı deneyim bakalım en azından bilgisayar içindeki filmleri görebiliriz.

En ıyısı ben şunu sorayım ; filmleri genelde netflıx blu tv den ızlemeye başladım.Ama indirdiklerimi de hdd ye atıp tv ye bağlıyorum.
    3 ayrı hdd var hepsı karısık malesef.Tek sorun bu karısıklık oluyor.

İnfouse pro bana lazım gelır mı ? Sadece programın masrafı dısında bır masraf yapmadan nasıl kullanbılırım ? (3 hdd ıcındekılerı NAS ağ içine atmak mesela )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 16 Eylül 2017; 13:54:03 >
  • Arkdaşlar Apple tv nedir? ne işe yarar? avantajları dezavantajları nelerdir? çok soru sordum :D
  • "Apple TV 4K resmen tanıtıldı"
    denince ben de 4k televizyon tanıtıldı zannettim. ama media playermiş.
  • arkadaşlar apple store nin gönderim süresi çok uzun ben 64 gb olanı almıştım iptal ettim media marketten sipariş verdim gönderim 4-5 işgünü 32 gb olanı teknosa 22 eylül de göndermeye başlıyacak
  • sauvignon99 kullanıcısına yanıt
    Bunu Google a YouTube'a sorabilirsin. Bir cok bilgi mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 18 Eylül 2017; 7:56:16 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.