Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
17.338
Cevap
310
Favori
782.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim,ancak bir süre sonra birkaç tane daha can alıcı önemde sorum olacak, yardımcı olacağınızı umuyorum..
  • Modeme bağladığım hard diskteki filmleri infuse ile seyrediyorum, bunda bir problem yok. Ancak modeme bağlı olan bu harddiskin içindekileri ipad ile hangi program kullanarak görebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayugur -- 11 Ocak 2020; 0:35:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayugur

Modeme bağladığım hard diskteki filmleri infuse ile seyrediyorum, bunda bir problem yok. Ancak modeme bağlı olan bu harddiskin içindekileri ipad ile hangi program kullanarak görebilirim?
    iPad'e de Infuse kurabilirsiniz.
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Dememe amacıyla evde pek kullanmadığım 7-8 yıllık Ipad 2'ye kurdum Infuse'u.Hakikaten ağ üzerinden film oynatma performansı ile şaşırttı beni.

Bende tavsiye ederim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Infuse kurulu zaten ve film izlemekle ilgili bir sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayugur -- 11 Ocak 2020; 0:34:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayugur

Infuse kurulu zaten ve film izlemekle ilgili bir sorun yok.
    Ağdaki dosyaları görmek için bir dosya yöneticisi kullanabilirsiniz.

ES File Explorer ya da FE File Explorer gibi uygulamaları deneyin.
    Her ikisini de denedim, maalesef olmadı. Harddiski nas olarak görüyorum ama Bağlantı olmuyor.

• Vodafone tv uygulaması gelmiş

• TV+ ın görüntü netliği ile kıyaslama şansı olan olursa yorumları bekleriz..

• ocean72 kullanıcısına yanıt
    Vodafone aboneleri kullanıyormuş üyelik bende yok

• quote:

Orijinalden alıntı: serhatace

Vodafone aboneleri kullanıyormuş üyelik bende yok
    Valla ben Vodafone'un böyle bir servisi olduğunu da yeni duydum.

Pek tanıtımını yapmıyorlar galiba.
    En geç onlar başladı ve dediğiniz gibi reklam filan yapılmıyor

• Apple TV'ye Dolby Atmos desteği için imza kampanyası başlatılmış :)
    https://www.change.org/p/dolby-mat-v2-0-or-full-bitstream-audio-passthrough-support-on-the-apple-tv-4k
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Sırf bu True HD meselesi yüzünden satışa çıkardım cihazı

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

TV+ ın görüntü netliği ile kıyaslama şansı olan olursa yorumları bekleriz..
    Bende ikisi de var şuan. Karşılaştırma yapmadan önce şunu söyleyeyim, bazı arkadaşlar forumlarda apple tvde tv+ görüntüsünü beğenmediklerini söylemişlerdi ama ben kutu ile de tv+ kullandım, apple tv de görüntü kalitesinin hiç bir farkı yok ve bence çok iyi. Ben plazma tv kumandasını apple tvye tanıtım ve ne digiturk ne de tv+ aboneliklerini artık kullanmıyorum direk tvyi apple tvden seyrediyorum plazmanın orjinal kumandasıyla konforlu bir şekilde.

Gelelim Vodafone tv ile karşılaştırmaya. Ben Vodafone tv nin görüntüsünün daha kötü olduğunu düşünüyorum. Bariz bir şekilde tv+ görüntüsü daha iyi. Ama Vodafone tv görüntüsü de çok kötü değil biraz daha cansız ve donuk gibi ama sd yayın gibi değil sanki yıllar önce kullandığım digiturkün hd kalitesi gibi. Ben digiturk hd kalitesini beğenmezdim.

Ayrıca vodafone tv de kanal geçişlerini eziyet şekilde yapmışlar. Tv+ ta appletv kumandasını yukarıya kaydırınca ya da plazma tv kumandasının ok tuşuna basınca alttan tv kanalları kayarak çıkıyor, bunda ise alakasız bir menü geliyor ve oradan kanal sekmesini seçip kanal listesine ulaşılıyor. Bilmem anlatabildim mi ama hiç pratik değil . Bilenler için GSE Iptv deki kanal listesi kullanımının alttan çıkanı gibi diyebiliriz.

Bunun yanında anasayfada filmlerin üzerine gelince netflix teki yada apple movies teki gibi fragman ön izlemeleri gelmesi , canlı kanal logolarının üstüne gelince bir pencerede tam ekran yapmadan canlı kanalları göstermesi ayrıca epg yayın akışı bilgileri çok iyi, 24 geriye kaydırma ve kaçırdığın programları saat aralıkları ve başlıkları ile seçip izleme tv+ tan daha iyi yapmışlar..

Özetle kanal geçiş olayını güncelleyip düzeltirlerse görüntü kalitesi çok güzel diyemesek te iyi iş yapar. 9.90 tl ye full paket fena değil.

• HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Apple TV de zaten dolby atmos desteği yok mu ben mi yanlış biliyorum

• hakkiozbakir H kullanıcısına yanıt
    Evet hocam yanlış biliyorsun. Netflix vb platformlarda olan E-AC-3 tabanlı Atmoslarda sıkıntı yok.https://support.apple.com/tr-tr/HT204069

Problem TrueHD tabanlı Atmos seslerde yani MKV lerde.
  • İnfuse gibi uygulamalardan giden sesi atmos çalmıyor ondan bahsediyprsunuz sanırım değil mi

• hakkiozbakir H kullanıcısına yanıt
    Infuse de True HD çözülüp hoparlörlere PCm şeklinde gönderildiği yazıyor ama bende tam emin değilim.
    Tek anladığım şey çözüm Apple da. Onların müsaade etmesi gerekiyor.
  • nas cihazları ile wd blue veya purple serisi disk bullanılırmı, kullanan varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatace -- 13 Ocak 2020; 10:55:1 >
  • 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.