Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (194. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kendi Apple TV 4K 32GB mi satıyorum. İlgilenen varsa ilan linki aşağıdadır. Cihazla ilgili bütün bilgiler ilanda mevcuttur.
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-sinema-sistemleri-apple-tv-4k-32gb-apple-turkiye-garantili-776915456/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rA.horakhty -- 13 Ocak 2020; 21:13:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazzaro

Netflix'te arama kutusuna "Test Patterns" diye yazın. Arama sonuçlarında Test Patterns sanki bir diziymiş gibi görünecek. Dizinin herhangi bir bölümünü oynatın (bütün bölümler aynı). Sağ üst köşede çözünürlük bilgileri çıkar. Tam doğru bilgiler için 50-60 saniye kadar bekleyin.

Bu tabii tam sizin sorunuzun karşılığı değil. "4K içerik izlerken anlık gelen çözünürlüğü görmek" için ise televizyonunuzun bunu desteklemesi lazım. Bazı televizyonlarda info tuşuna basınca anlık çözünürlüğü gösteriyor.

Alıntıları Göster
    evet tv deki netflix de tv kumandasında info tusuna basınca çözünürlük bilgileri çıkıyor. Apple da çıkmıyo info tusuna basınca bilgiler.
    Sorma sebebim ise apple tv netflix 4k içerikle tv deki netflix 4k içerik arasında cok ciddi fark var.

dediğiniz videoyu test edeecğim bu arada yeni duydum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet_5234

evet tv deki netflix de tv kumandasında info tusuna basınca çözünürlük bilgileri çıkıyor. Apple da çıkmıyo info tusuna basınca bilgiler.
    Sorma sebebim ise apple tv netflix 4k içerikle tv deki netflix 4k içerik arasında cok ciddi fark var.

dediğiniz videoyu test edeecğim bu arada yeni duydum.

Alıntıları Göster
    Bahsettiğim Test Patterns ile Apple TV'deki Netflix'ten televizyona maximum hangi çözünürlük geliyor, onu görürsünüz.

2160'ı görüyorsanız sorun yok. 2160'ı görmüyorsanız Apple TV'nin video ayarlarında bir şeyler eksik kalmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzaro -- 7 Ocak 2020; 15:18:53 >

• Nerflix’te güncellemeden sonra altyazı boyutu küçülmesi yaşayan var mı? Netflix ayarlarından da apple tv ayarlarından da düzeltilemiyor maalesef...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba , tv 4k olmasi lazim benim ama 2160 goZukmuyor nasil bir ayar yapmam lazim buna ?

Apple TV [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jazz80 kullanıcısına yanıt
    hocam cepten tabletten netfilx com'den hesap ayarlarındaki altyazı görünümü tıklayıp ayar yapabilirsin...

• efem-35 kullanıcısına yanıt
    Hocam çözümü dediğin gibi olsa keşke. Ben de ilk önce hem apple tv hem de netflix üzerinden ayarlara bir daha baktım ama iş o kadar basit değil.

Zaten apple tv’de “gömülü stili kullan” seçeneğini kapatınca netflix üzerinden ayarlamaya gerek kalmıyor.

Neyse zaten reddit’te, apple forumlarında falan da konuşulmuş ama bir çözüm yok. Mecburen güncelleme bekleyeceğiz. Başka uygulamalarda sorun yok zaten bir tek netflix ‘te...

• quote:

Orijinalden alıntı: jazz80

Nerflix’te güncellemeden sonra altyazı boyutu küçülmesi yaşayan var mı? Netflix ayarlarından da apple tv ayarlarından da düzeltilemiyor maalesef...
    Bende de aynı durum var beceremedim bi türlü eski haline getirmeyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: oksiladoo

Hocam merhaba , tv 4k olmasi lazim benim ama 2160 goZukmuyor nasil bir ayar yapmam lazim buna ?

Apple TV video ayarlarınız nasıl? Format kısmında "4K SDR", Match content kısmında "Range & Frame Rate" seçili olması lazım. Seçeneklerde 4K çıkmıyorsa zaten TV 4K değildir.

İnternetteki anlık yavaşlamalar neticesinde de 2160 gözükmüyor olabilir. Test Patterns videosunu 3-4 dakika oynatın.

• Netflix altyazı büyüklüğünü ayarlamada sorun var. Apple TV altyazı ayarlarından
    Netflix'in font türü, rengi vb. ayarlanabilirken font büyüklüğü değiştirilemiyor.
    Oysa aynı ayarlardan Apple filmler ve Plex'in altyazı ayarları font büyüklüğü de dahil
    yapılabiliyor.

Kanımca Netflix'in bir güncelleme yapması gerekiyor. Diğerlerinde bir sorun olmadığına göre.

Ayrıca Apple TV'ye özgü olarak Netflix'in altyazı ayarlarını başka bir cihazdan değiştirmek şimdilik mümkün değil.
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba , tesekkur ederim cevabin icin ,

Dediginiz ayarlari yaptim, resimdeki gibi yaptim acaba yanlis yaptigim bir ayar var mi ?

Test pattern de test edince 4k seviyesine cikti sanirim,

Belkin kablo kullaniyorum apple store dan almistim,

Ornegin bu ayarlari yapinca , black mirror a girmek istiyorum en sonda hdmi ekrani geliyor bir sure sonra izlemek istedigim sey geliyor , hangi diziyi yapsam bu sekilde gel git oluyor ekranda ?

Acaba neyi yanlis yapmis olabilirim hocam 4k izlemek icin ? Kontrol edebilir misiniz ?

Simdiden tesekkur ederim

Apple TV [ANA KONU]

Apple TV [ANA KONU]

Apple TV [ANA KONU]

Apple TV [ANA KONU]

• abdul81 A kullanıcısına yanıt
    kesinlikle.
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    4k tv aldıktan sonra netflix ps4 oyun idare ediyordum, sonuçta hdd'ler 1080 p filmle doluydu, eski bir egreat alet vardı gayette işime yarıyordu. Sonra bir kaç 4k film indirdim direk usb ile bağlayıp seyrettim, daha büyük daha kapsamlı dosyalar derken takılmalar başladı zaten arada egreat de ölmüştü dedim yeni birşeyler alayım.

Biraz araştırma Zidoo idi Apple idi Apple aldım bitti mi? tabi ki hayır. Önce modeme baktım usb giriş yok eski modemlerin birinde var onu tak hdd bağla aç, hüsran. İlla o nas alınacak tabi taksit maksit alındi (QNAP TS-228A) yetti mi? tabii hayır içine hdd al sök tak kur, sonuç yine hüsran.

Şimdi nas bağlı Apple görüyor infuse kurulu ama hız yok kesin basit bir şeyi yanlış yapıyorum ama neyi ? Apple TV [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: oksiladoo

Hocam merhaba , tesekkur ederim cevabin icin ,

Dediginiz ayarlari yaptim, resimdeki gibi yaptim acaba yanlis yaptigim bir ayar var mi ?

Test pattern de test edince 4k seviyesine cikti sanirim,

Belkin kablo kullaniyorum apple store dan almistim,

Ornegin bu ayarlari yapinca , black mirror a girmek istiyorum en sonda hdmi ekrani geliyor bir sure sonra izlemek istedigim sey geliyor , hangi diziyi yapsam bu sekilde gel git oluyor ekranda ?

Acaba neyi yanlis yapmis olabilirim hocam 4k izlemek icin ? Kontrol edebilir misiniz ?

Simdiden tesekkur ederim

Ayarlarınız doğru. Test Patterns'da da 4K görüntü alıyorsunuz. Yani bir problem yok.

O gelen HDMI ekranı televizyonunuzla ilgili bir şey. "İçerikle eşle" dediğiniz için TV kendini yeni görüntüye hazırlıyor olabilir. Eğer birkaç saniye beklemek rahatsız ediyorsa "içerikle eşle"yi kapatın. Ama o faydalı bir ayardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzaro -- 8 Ocak 2020; 15:34:34 >

• hakantt kullanıcısına yanıt
    Modemin WI-FI'ndan bağlıyorsanız bu sonuç normal olabilir.
    NAS Apple TV'ye yakın olsun. Bir gigabit switch alın. Apple
    TV ile NAS'ı switch'e bağlayın hızınız düzelir.

Modemi de yine bu switch'e bağlayın bir kablo ile. Bağlantılarda Cat6
    ya da cat5e kullanın.

Bu switch gayet başarılı.
    Zyxel GS-105SV2
    Bende 8'lisi ve 5'lisi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 8 Ocak 2020; 19:14:59 >
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, demek araya 100 tl sıkışmış . Son problem modem odada değil onuda getirmek bi 100 liraya patlasa
  • hakantt kullanıcısına yanıt
    Cihazlara IP atamak ve switche bağlı cihazların internete erişimi için switch ile modem arasında
    kablolu ya da kablosuz bir bağlantı şart. Kablosuz olursa üzerinde ethernet portu olan tekrarlayıcı
    için ek bir maliyet daha gerekir tabi ki.

Ya da elinizde gigabit portu olan kablosuz bir router varsa switchede tekrarlayıcıya da gerek kalmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 11 Ocak 2020; 16:0:49 >
  • Bir sorum var. Kullanmadığımız da nas ları komple kapatıyor musunuz, yoksa 7/24 açık mı nas larınız...
    Eskiden , UPS e bağlı sürekli açıktı, uyku moduna geçiyorlardı gerçi ama hem elektrik tüketimi hem de hdd ler kısmi de olsa çalışıyorlar diye bu sisteme geçtim.
    Şimdi de çalışmayan HDD ler bozulur mu, paslanır mı, içindeki filmler uçar mı paranoyası başladı 😆

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 8 Ocak 2020; 22:26:31 >
  • Değerli arkadaşlarım,
    Televizyonum 4K desteklemiyor, full HD..şİMDİ APPLE TV DEN 4K bir filmi tv ye aktarsam;

1-HİÇ GÖSTERMEZ
    2-TV nin desteklediği max. çözünürlükte gösterir..

Bunların hangisi doğru?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archi33tect

Değerli arkadaşlarım,
    Televizyonum 4K desteklemiyor, full HD..şİMDİ APPLE TV DEN 4K bir filmi tv ye aktarsam;

1-HİÇ GÖSTERMEZ
    2-TV nin desteklediği max. çözünürlükte gösterir..

Bunların hangisi doğru?
    2

• 
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.