Şimdi Ara

Apple TV 4, Kodi, PopcornTime ve Diğer Herşey (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
739
Cevap
41
Favori
38.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Size daha kaliteli gelmesinin sebebi default oynatma ayarları ile ilgilidir ; kontrast parlaklık falan... popcorntime uygulaması default daha parlak oynatır mesela ki zaten değiştirecek bir ayarda yok. ama sesteki sıkıntıyı fark etmediniz mi mesela, bariz bir bug var yüksek sesleri azalt seçemiyorsunuz hadi bu bug diyelim geçelim, 5.1 zaten yok onu da geçelim :) sesler dar bir aralıkta çalıyor yani sub bas ve üst tizler yok bildiğin bu büyük sıkıntı. Bu uygulamanın problemi riplerin değil ripler standart kalite aslında 1.5-2.5 gb 1080p rarbg ripleri yani bir hayli sıkıştırılmış kayıplı bluray ripler itunesdakilerin bir tık altı :) bitrate olarak.

Takılmaların nedeni kodinin çalışma prensibi popcorntime indirir belirttiğiniz gibi siz nasıl ayarladıysanız uygulamadan çıkarken saklar ya da siler kodi default 60 mb cache tutar öyle oynatır bunu arttırabilirsiniz dilerseniz . asıl %90 sebebi ise kaynak yavaştır yetersizdir falan yani bizimle ilgisi yoktur.

Ben ne kullanıyoruma gelirsek öncelikle ben real-debrid kullanıyorum yani kaliteli linkleri (debrid linkleri) covenantta da elysiumda da ve bilimum benzer eklentilerde izleyebiliyorum real-debrid gerektirmeyen kaliteli linkler sunan eklentilere bir süredir uzak olduğum için yanlış yönlendirmeyeyim malum kodide her an herşey değişiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunebakan44

Öncelikle bilgi için teşekkürler. Bide şu anda olan yanılmıyorsam 3.1.2. Sizdeki 3.1.3 de yoksa umut yok demektir. Benim PC'ye kurduğum yine yanılmıyorsam 3.1.3 çünkü ve onda altyazı seçme seçeneği var.
    Doğrusu ben Popcorntime daki görüntü kalitesini kodide hiçbir şekilde bulamadım. Eskiden Icefilms vardı, onun HD bölümü çok kaliteliydi ama artık kaynakları açılmıyor. Bende şu anda kodi 17.3 de Spinz TV building var, 17 de ise covenant vb eklentiler kurulu. ikisinde de Popcorndeki görüntü kalitesinde film izleyemedim. Hele Popcorndaki 1080P filmler görsel olarak çok iyi. Torrentden indirdiği için hiç takılmadan izliyorsunuz, kodide kalite arttıkça takılmalar da olabiliyor. Siz kodide nerden izliyorsunuz acaba?

İlginç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Olgu, güncel sürüm var, 3.1.3 ama ipastore o güncellemeyi uygulamasına getirmedi. Getirdiğinde ipastoretv uygulaması içinde 3.1.3 sürümünü o zaman göreceksin ancak. Bizlerdeki ipastoretv deki son sürüm ama yayınlanmış en güncel sürüm değil.

İpastore'a eklenmemiş henüz demek ki, ben ipastore kullanmıyorum yanlış anlaşılma olmasın beni mentionlamışsın ama ben cydia impactor ile yüklüyorum. Bu da uygulamanın asıl kaynağı : https://github.com/PopcornTimeTV/PopcornTimeTV Az aşağı inip download kısmına bakarsan son sürüm 3.1.3 olarak göreceksindir . Günebakanda güncellemenin ipastore'a geldiğini söylemedi zaten benim anladığım, altyazı konusunda umutlanmayın arkadaşlar ben de var ve bir değişiklik yok o konuda.

Olgu, güncel sürüm var, 3.1.3 ama ipastore o güncellemeyi uygulamasına getirmedi. Getirdiğinde ipastoretv uygulaması içinde 3.1.3 sürümünü o zaman göreceksin ancak. Bizlerdeki ipastoretv deki son sürüm ama yayınlanmış en güncel sürüm değil.

• Gerçekten komik aslında altyazı seçim olayı özelliği için 10 dk da yapabilirler.

Neyse artık Kodi ile devam

• Gunebakan44 kullanıcısına yanıt
    hocam ipastoredaki uygulamaya tıklayınca ortada yükleme simgesi dönüyor ve uygulamadan çıkana kadar dönmeye devam ediyor.Sonrasında hiç bir şekilde mail gelmiyor.Son 2 haftadır ipastoreda açılmaz oldu.Bu sorunları nasıl çözebilirim? Bir fikriniz var mı?
  • cuins kullanıcısına yanıt
    İki hafta uzun bir süre. Mutlaka size özel bir sıkıntı vardır. Aşağıda verdiğim siteden temasa geçin. Gayet ilgililer.
    https://support.ipastore.me/

Edit: Üyeliğinizin 1 yılı dolmuş olabilir mi bu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunebakan44 -- 14 Eylül 2017; 15:11:14 >
  • ip tv izlemek için

yada turkcell tv

digitürk vs

sizce apple tv mi yoksa xiaomi yeterli olur mu yada başka bir android tv player ?
  • Cihan kullanıcısına yanıt
    Digiturk uygulaması AppleTV'de yok maalesef. iPTV ve Turkcell TV'de sıkıntı yok. Xiaomi'yi bilmediğim için kıyaslama yapamayacağım.
  • Gunebakan44 kullanıcısına yanıt
    hocam size yazdıkdan sonra ipastoredan gelen mailleri kontrol ettiğimde 4-5 gün önce dolduğunu farkettim.Uygulamaya bu nedenle girmemesine anlam verebiliyorum. ancak nerdeyse 6-7 aydır yani ilk aylarda uygulama yükledikten sonra bir daha ipastore uygulaması hiç çalışmadı bende ticket defalarca açtım hep sistemsel sorun olduğunu geçeceğini söylediler bir türlü çözüm bulamaılar. Dolayısıyla 1 yıl önceki kodi ve popcorntimeı zaman zaman kullanabildim son aylarda onlarda açılmıyodu.
    İpa store uygulamasında uygulama indirmek için bastığımda ekranın ortasında işlem yaptığını gösteren simge dönüyor ve gitmiyordu.Dolayısıyla işlemi onaylamıyo ve mail falan gelmiyodu.

Açıkcası şimdi yeni üyelik almaya çekiniyorum yine aynı problemler olacak diye. İpastore'a alternatif bu tarz çalışan uygulama mağazası biliyor musunuz?
  • Cihan kullanıcısına yanıt
    ip tv için apple tv 10 numara Gse ip tv programı ile izleyebiliyosun
    Turkcell tv de gayet iyi stabil
    Digiturk malesef yok

Xiaomi arkadaşımda var ip tv için programlar buluyosun ama bnce apple tvdeki daha iyi onda sağlam program bulmak biraz zorluyo çünkü google play mağazası normal telefondaki mağaza değil çok sınırlı.Öyle aramaya yazınca bir ton program gelmiyo.Ancak netten apk bulup usb ile atıp kurmak fln zorundasın.Tv box a uygun iptv programı bulmak bulduğunu reklamsız olması kumanda ile optimizasyonu baya zorladı.Hatta puhu tv fln bile kuramadık.Bulduğum apk ile program yan gösteriyodu.
    Turkcell tv nin çalışacağını sanmıyorum uygulaması yok xiaomide
    digiturkplay de denemedik yine dediğim gibi apk bulursan olabilir.Bnm evdeki android boxda çalışıyordu.
  • cuins kullanıcısına yanıt
    Ben o dediğiniz sorunları hiç yaşamadım; bu ay tekrar üye oldum ve yine sıkıntısız gidiyor ama forumda sorun yaşayan arkadaşlar oldu. iPastore kaynaklı çok sık sıkıntı yaşandı ama genellikle, hızlı bir şekilde çözdüklerini biliyorum. Geçen sene aldığımda 6 dolardı, bu yıl 16 dolara aldım. iPwnstore işlevsiz kalınca, Apple'ın da işi iyice yokuşa koşmasıyla (Freedevoloper hesaplarını 1 hafta ile sınırlaması vb.) adamlar rakipsiz kaldı gibi bir şey. Son dönemde Reddit'te Signulous diye bir grubu önermişler alternatif olarak. Ama bana sorarsan iPastore'a öncelik ver derim. Kalıcı olmak önemli. iPwnstore siteyi kapatınca ordan alanlar ortada kaldı resmen. Bu adamların da önce kendini ispatlaması lazım bence.

https://signulous.com/
  • Arkadaşlar APPle tv 4 ile netfilix i
    5.1 ses sistemi ile yada Dolby kullanan var mı?

Netflix uygulamasında normalde

türkçe stereo
    türkçe 5.1
    inglizce
    ingilizce 5.1
    İngilizce betimleme

şeklinde seçenekler yazardı windows ve uyumlu androidlerde.

Appleda sadece türkçe ve ingilizce mevcut.
    Sizde de öylemi?

Apple bu ayarı kendi ayarlar kısmına mı taşıdı?
    Neden seçenekler mevcut değil?

apple Ayarlar kısmında 5.1 ses çıkışı seçince
    netflix kendini 5.1 e mi ayarlıyor.
    Yoksa çakma sanal bir 5.1 mi veriyor apple tv ozaman.
  • Merhaba

7 günlük olmadan kolay sekilde kodi seyirturk benzeri keyifli uygulamaları sınırsız kullanma imkanı yokmu.

Ücretli yada ücretsiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: GOKMENM

Arkadaşlar APPle tv 4 ile netfilix i
    5.1 ses sistemi ile yada Dolby kullanan var mı?

Netflix uygulamasında normalde

türkçe stereo
    türkçe 5.1
    inglizce
    ingilizce 5.1
    İngilizce betimleme

şeklinde seçenekler yazardı windows ve uyumlu androidlerde.

Appleda sadece türkçe ve ingilizce mevcut.
    Sizde de öylemi?

Apple bu ayarı kendi ayarlar kısmına mı taşıdı?
    Neden seçenekler mevcut değil?

apple Ayarlar kısmında 5.1 ses çıkışı seçince
    netflix kendini 5.1 e mi ayarlıyor.
    Yoksa çakma sanal bir 5.1 mi veriyor apple tv ozaman.

Bende bu soru ile paralel bir soru soracağım , 5.1 sistem kurdum amfiyi değiştirip, ama Apple TV den bir türlü verimli ses alamıyorum , netflix den izliyorum arkadaşın dediği gibi 5.1 desteği vs göremedim
    Avr ye bağlanıp kullanan var mı ? Yoksa bu apple onda da pintilik yapıp dts veya dolby gibi codecleri Apple TV 4 e eklememiş olabilir mi

• Benim bu işten anladığım, apple sesi kendi çözüp gönderiyor , sanırım passtrough yapmıyor.
    Yani klasik apple mantığı . Ben yaparsam yaparım. Kimselere yaptırmam.

Çünkü sesi 5.1 ayrı kanallar olarak dinliyorum.
    Öyle boş bir ayrılma değil. Net ve keskin. Netflix açıp, çıkışta Tv infodan kontrol ettiğimde dolby digital yazmakta.
    youtube yada eski bir netflix filmi açınca stereo yazıyor.

Mantıken sorun yok. Ses sisteminde çözerken aynı dolby digital lisansını kullanarak aynı codecle çözüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOKMENM

Benim bu işten anladığım, apple sesi kendi çözüp gönderiyor , sanırım passtrough yapmıyor.
    Yani klasik apple mantığı . Ben yaparsam yaparım. Kimselere yaptırmam.

Çünkü sesi 5.1 ayrı kanallar olarak dinliyorum.
    Öyle boş bir ayrılma değil. Net ve keskin. Netflix açıp, çıkışta Tv infodan kontrol ettiğimde dolby digital yazmakta.
    youtube yada eski bir netflix filmi açınca stereo yazıyor.

Mantıken sorun yok. Ses sisteminde çözerken aynı dolby digital lisansını kullanarak aynı codecle çözüyor.

Şimdi şöyle hocam , ben Xbox u ve Apple TV yi açıp aynı filmi denedim aynı ayarlarla, Xbox dan çıkan ses resmen 2 kata güçlü demek ki Apple TV de bir problem vsr

• arkadaşlar aynı wifi hattındaki windows tabanlı pc 'ye bağlanıp, apple tv üzerinden nasıl film vs oynatabilirim ?
  • panama P kullanıcısına yanıt
    Ben Infuse Pro 4 kullanıyorum. PC'den ağ paylaşımını aç infuse uygulaması ile ağa ve klasöre bağlan izle.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.