Şimdi Ara

Apple Turkiye batarya değişimi 219₺ (Iphone 6 ve uzeri) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
554
Cevap
33
Favori
89.731
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 5 için nereden pil değişimi yaparım. İzmir de yaşıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yavaş olmaz pil sağlığı %80 altındaki cihazlar yavaşlatılıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yıl sonunu beklerken patladık maalesef, bu tarz bir değişim programında şartlar ne olursa olsun zam olmamalıydı sonuçta ortada yarattıkları bir mağduriyet var bunu da kabul ediyorlar fiyat değişimi yapmaları etik değil ama yapacak bir şey yok mecbur yıl sonu güncel fiyattan yenileyecegiz pili yeni iPhone'lara yanaşılacak gibi değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatlara zam geldi. İsterseniz başlığı değiştirin.

6 ve üzeri 219

5-5C-5S gibi modeller 599

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 80 liraya deji 2200 mah batarya aldım dün taktım şimdilik gayet iyi. 7- 7.5 saat kullanım süresi var. 3-4 şarjdan sonra dahada iyi seviyeye gelecekmiş.

• Ümraniye KVK ya geldim fiyat 220 TL dediler başlıcam applein yapacağı işe resmen soygun bu

• shark1907 kullanıcısına yanıt
    Fiyat değişmiyor, ülke batıyor. Apple 30 dolara yaptığı değişimi halen 30 dolara yapıyor. Bu firma TL ile iş yapan bir firma değil, dolar ile iş yapan bir firma. Kızmanız gereken yaşadığınız ülke. Apple değil. Kar bile yaptıklarını sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chronotide

Fiyat değişmiyor, ülke batıyor. Apple 30 dolara yaptığı değişimi halen 30 dolara yapıyor. Bu firma TL ile iş yapan bir firma değil, dolar ile iş yapan bir firma. Kızmanız gereken yaşadığınız ülke. Apple değil. Kar bile yaptıklarını sanmıyorum.
    2016 üretimi piller maliyeti 7 dolar civarı, üstelik çin üretimi ayrıca 80 milyonluk ülkede bozuk batarya satıyorsan 129 TL değil bedavaya değişim yapmalıydı. Apple uyanıklık yapıyor. Bundan sonra eve iphone sokmam.

Bende iphone 6 plus var. Batarya alındığından beri bozuk. Garantisi geçmişmiş. 1 yıldır Kim işi gücü bırakıp 5 / 10 gün servise bırakabilir ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyasizmir -- 16 Eylül 2018; 18:23:54 >
  • ilyasizmir kullanıcısına yanıt
    Bataryası alındığından beri bozuksa aldığında garantiye verecektin. O pillerin tek maliyeti yapım maliyeti dimi. Bozuk batarya satıyormuş.

Makarnaya devam.
  • Ben garantili bedavaya değiştirdim 6S i . Apple kadar ürününün arkasında duran bir firma söyleyin . 5S im bozuldu yenisini verdi tamir de etmeden al sana yenisi dedi . Samsung olsa 50 kere git gel yapardık .

• quote:

Orijinalden alıntı: Chronotide

Bataryası alındığından beri bozuksa aldığında garantiye verecektin. O pillerin tek maliyeti yapım maliyeti dimi. Bozuk batarya satıyormuş.

Makarnaya devam.
    Anlamadın sanırım çin de asgari ücret 30 dolar civarı. 128 gb ve 256 gb olanların işlemcileri hariç her parçası çinde üretiliyor. Yani düşündüğünden ucuza üretiliyor. Ayrıca aldığımdan beri bozuk ve apple da bunu kabul ediyor. Bir dönem kırsal bölgedeydim vakit ayıramadım ayrıca kimse telefonunu izmire gelip 10 gün servise bırakıp iletişim olmadan yaşayamaz. Eski telefonum yok birde sırf tamire bırakacam diye telefon alamam.

Başlı başına apple rezilliği bu olay. 2016 üretimi 7 dolarlık bataryaya 219 TL vermiyeceğim. 129 bile çok.

Bulgura devam et makarna kilo yapar :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyasizmir -- 16 Eylül 2018; 20:8:44 >

• Dark Territory kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Hayırlı olsun ben de bu tür yan ürünlerin performansını merak ediyorum.

Genel olarak bu tür pilleri kullananlara hitaben soruyorum, bildiğiniz en kaliteli pil nereden temin edilebilir? Orjinali gerçekten piyasada bulunabilir mi? Araştırmalarımda hiçbir pile güvenemedim yan sanayi olarak da deji ön plana çıktı ancak performansı hakkındaki yorumlar da pek iyi değildi.

Cihazım Amerika çıkışlı olduğu için Türkiyedeki servisler 1000 TL de verseniz hizmet vermiyorlar pilimi yenileyemiyorum maalesef 😔

• XPerience kullanıcısına yanıt
    Apple orjinal bataryayı piyasada asla bulamazsın, bu işin içindeyim emin ol imkansız bir şey. İyi kalitede batarya var ama marka vermek zor çünkü her zaman aynı kalitede olmuyor ürünleri yinede değişim kolaylığı olarak cepium ve benzeri markalı bataryalar olabilir

• Bende salı gününe randevu aldım artık batarya süresi çıldırtıyor beni. Kosa sürse bari günlerce bekletmeseler cihazı.

• istanbulda nereden randevu alınıyor? teslim süresi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarum_58

Allah belalarını versin sene sonuna kadar kampanya yaptığını açıklayıp insanı güvendirip sonra 129 tl den 219 tl çıkarıyorlar nerden bilelim bu kadar artacağını bende senin gibi sene sonuna doğru değiştiririm diye düşünmüştüm mantıklı olarak ama artık geçti çok kızdım :(

Alıntıları Göster
    Burada Apple'nin yapacağı birşey yok maalesef çünkü adamların para birimi dolar.

Dolar 4tl iken 129tl'ye denk geliyordu işlem artık 229tl'ye denk geliyor.

Belayı okumanız gereken kişiler doların 7tl'ye çıkmasına sebep olanlar yani ülkeyi yönetenler.

İlerde birgün (ki öyle bir gün asla gelmeyebilir) dolar 4tl'ye düşer ve oralarda uzun süre kalırsa fiyatlarda gerileme görürsünüz.

Çünkü adamlar son 3 ya da 6 ayın dolar tl kurunun ortalamasını baz alıp zam yapıyorlar snrm.

• şu konuya ilk girdiğimde 129 tl'ydi, bi ara hallederim diye değiştirmedim. sonra 149 oldu, dedim zam yapmazlar bi ara değiştereyim. pil durumu da %72 bu arada, yani çok kötü. dedim yılsonuna doğru halledeyim. şimdi 220 tl olmuş.

ben o kadar parayı vereceğime satarım telefonu, 3000 mahlık telefon alırım daha iyi. sırf şu olaydan dolayı iphonedan soğudum ve bir daha almayacağım.
  • Şagop kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam abarttılar artık. Yaptın bi mağduriyet adam gibi sabit fiyat yapmalıydı kura falan bakmadan. Sene sonunda değiştireyim diye bekliyordum ben de. Ankarada ücretsiz değiştiren yerler varmış oralara bakıcam

• 6s cihaz için %82 batarya ömrü diyor değiştirmeye gerek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krep -- 18 Eylül 2018; 11:58:11 >
  • Bende konu içeriğine bakmıyordum bir ara değiştiririm diyordum.

Zam yaptıklarını şimdi öğrendim. Konuyu açan arkadaş Başlığı değiştirirse bizim gibi bekleyenler daha da mağdur olmamış olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.