Şimdi Ara

Apple tarafından iptal edilmiş iphone 4 aldım.......

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçen hafta yurtdışı ikinci el iPhone 4 aldım. Alırken pasaport kaydını kontrol ettim. Gevey çıkıncaya kadar beklemeyi kabul ettim, aldım kutuyu eve attım..

Telefonu aldıktan 3 gün sonra telefonun iPhone tarafından iptal edildiğini öğrendim. satan adam telefonu bu şekil olduğunu bilmediğini ancak kendisinin sorunsuz bi şekilde kullandığını söyledi ve geri almadı..

Dün amerikadan gelen bi arkadaşımın amerikada kulladığı amerikan sim kartnını taktım geçersiz sim dedi.. Yine aynı şekilde iPhone 4 gevey bekleyen bi arkadaşımın telefonuna taktık onunki çalıştı.

Sorum şu
    1- Yeni gevey çıktığında bu telefon türkiyede sorunsuz bi şekilde çalışırmı?
    2- Cihaz Apple tarafından iptal edildiği için neler olabilir?

Apple tarafından iptal edilmiş iphone 4 aldım.......

• apple tarafından iptal edildiyse büyük ihitmal çalışmaz
  • telefonda IMEI yok yahu ilk defa görüyorum böylesini yani IMEI var ama blocklu, klon imei olayı da yok iPhone 4te.. yeni bir imei yükleyemezsiniz yani.. çalışacağını zannetmiyorum, satan kişi bende çalışıyor diyebilir,, yanınızda çalıştığını gösterdi mi satarken ? yoksa cihazı hiç çalışırken görmediniz mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuffkiLLe -- 16 Ocak 2012; 11:29:46 >
  • Bastır geri ver telefonu yedirme paranı
  • Çalıntıdır muhtemelen. Bencede geri ver, aksi takdirde emniyet kuvvetlerine başvur. Neticede GPS olan bir telefon, aklıma kötü şeyler geliyor açıkçası.
  • Cihaz Türkiye de çalışır bence, ama iTunes'dan aktivasyon yapamazsınız. Unlock çıkarsa veya uyumlu gevey tarzı birşeyle çalışacağını düşünüyorum.
    Edit: bence de çalıntı olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAICO -- 16 Ocak 2012; 13:32:52 >
  • Oncelikle 4 icin gevey zaten var neyi bekliyosunuz? Tabi son surume gincellenmediyse cihazlar. Mesele model degil yazilim surumu.

Soruna gelince her nolduysa olmus ve hicbi ise yaramaz bi cihazi almisin. Ne kadar odedigini soylermisin? Ve nolursa olsun bu cihazi sana satan adama geri vermen sart. Senin gveyle fln isin yok. Cunku cihazinda imei yok?!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rádèøή

Oncelikle 4 icin gevey zaten var neyi bekliyosunuz? Tabi son surume gincellenmediyse cihazlar. Mesele model degil yazilim surumu.

Soruna gelince her nolduysa olmus ve hicbi ise yaramaz bi cihazi almisin. Ne kadar odedigini soylermisin? Ve nolursa olsun bu cihazi sana satan adama geri vermen sart. Senin gveyle fln isin yok. Cunku cihazinda imei yok?!

Cihaz 5.0.1 miş.
  • Oyleyse 2. Yolu izlicek yapcak bise yok. Ben 5.0.1 olduguna dair bi yazi goremedim.
  • Çalıntı cihaz olabilir.
  • Senin Suçun değil HEMEN geri ver aldığın kişiye
  • kendinin ne sekılde kullandıgı sizi ilgilendirmiyor o bile süpheli ama neyse kim bilir ne kadar para verdiniz imei si bu halde
    bence sorgusuz sualsiz iade edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

telefonda IMEI yok yahu ilk defa görüyorum böylesini yani IMEI var ama blocklu, klon imei olayı da yok iPhone 4te.. yeni bir imei yükleyemezsiniz yani.. çalışacağını zannetmiyorum, satan kişi bende çalışıyor diyebilir,, yanınızda çalıştığını gösterdi mi satarken ? yoksa cihazı hiç çalışırken görmediniz mi ?

cihazı alırken kilitli şekilde aldım. Yeni gevey çıkıncaya kadar bekleyecektik yani.. demin telefonu aldığım adamla konuştum apple ın iptal ettiği telefonları oda araştırmış öyle birşey yok dedi.. ama yukarıdaki resimdede görüldüğü gibi üretici firma bu cihazı iptal etmiş.. benim sorum yeni gevey çıktığında bu cihaz çalışırmı? çalışırsa ilerde bi sorun olurmu? telefon T-mobile den alınmış yani amerikadan gelen hattın çalışmama sebebide buymuş..cihazı alırken kilitli şekilde aldım. Yeni gevey çıkıncaya kadar bekleyecektik yani.. demin telefonu aldığım adamla konuştum apple ın iptal ettiği telefonları oda araştırmış öyle birşey yok dedi.. ama yukarıdaki resimdede görüldüğü gibi üretici firma bu cihazı iptal etmiş.. benim sorum yeni gevey çıktığında bu cihaz çalışırmı? çalışırsa ilerde bi sorun olurmu? telefon T-mobile den alınmış yani amerikadan gelen hattın çalışmama sebebide buymuş..

• Cihaz ABD'den alinmis ve calinti gibi gozukuyor, eger boyleyse hakketen:

Degil Turkiye'de, dunyada hic bir yerde calismaz. Ister gevey alin, isterseniz pasaport kayit deneyin (hos calinti telefon nasil kayit olacaksa, BTK gorur bunu mutlaka)

Su adresten kontrol edebilirsiniz bloklu telefon mu diye:
    https://prod.eie.net.au/portal/template/MYMIMEIInquiry.vm/action/IMEIInquiryAction

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomX -- 16 Ocak 2012; 14:32:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat081

Cihaz Türkiye de çalışır bence, ama iTunes'dan aktivasyon yapamazsınız. Unlock çıkarsa veya uyumlu gevey tarzı birşeyle çalışacağını düşünüyorum.

cihaz ı tunnes den güncelleme yapıyor..cihaz ı tunnes den güncelleme yapıyor..
  • cihazı muhtemelen ipod olarak kullanırsın çalışacağına ihtimal vermiyorum.Block lanmış çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavomtr

quote:

Cihaz Türkiye de çalışır bence, ama iTunes'dan aktivasyon yapamazsınız. Unlock çıkarsa veya uyumlu gevey tarzı birşeyle çalışacağını düşünüyorum.

yukarıda da denk geldim aynı cümleleri birkaç defa yazıyorsunuz. bir sorun mu bilgisayarda
  • cihaz yüksek ihtimalle amerikadaki ghettoların sattığı cihazlardan. Sokak satıcıları bu tarz ürünler satıyor diye duymuştum. Örnek olarak bakıyonuz sokakda adamın biri elinde iphone kutusu cihaz satıyor. Aaa bakıyon alet çalışıyor. elemanda 100-150 dolar diyor. Çalıntı olduğu kesin. sende diyon aman nasılsa türkiyeye gidicem bisey olmaz diye alıyon. Ancak cihazın calındığı abd de bildirince. imei si uydu aracılığı ile blocke ediliyor. Taa ki cihazın asil sahibinin cihazına tekrar kavuşmasına dek. böyle bir durum olabilir. Cihazı aldığınız kişiye inanmayın. Umarım cihazı aldıgınız an aldıgınız kişinin kimlik fotokopisinin üzerine bu cihaz bana satılmıstır. seri no imei'si şudur seklinde bir yazı almısındır. Yoksa polise gitsen nasıl ispatlıcan? ayrıca sende suçlusun kaçak cihaz alıyorsun TC faturası yok. Eminimki sana faturada kesmemiştir.

Senin yerinde olsam o cihazı o satan elemanın eline veririm..

geri veririm yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Le_Penseur -- 16 Ocak 2012; 15:52:08 >

• hala geveyle calısırmı diyorsun arkadaşım. IMEI si olmayan telefon olmayacağına göre seninde IMEI'in geçersiz olduğuna göre gevey falan ifla olmaz o cihaz ça-lış-maz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavomtr

quote:

O degİlde neden 2 kere aynı seyleri yazıyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.