Şimdi Ara

 Apple Pay® [ANA KONU] (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.442
Cevap
173
Favori
384.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu Getir'in olayını tam anlayamadım ve bu dünyada bir ilkmiş. Yani NFC çipi başka uygulamalar için kullanılabiliyorsa bankalar nasıl kullanamıyor 🤔

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iDoctor kullanıcısına yanıt
    Apple 3. Parti hic bir hizmet ve uygulama icin acmiyor cipi normalde umarim dogrudur ama iyice bir ogrenmek gerek bunun dogrulugunu.

• Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Hocam benimde bilgim bu yonde ama o zaman Getir bunu nasıl başardı?

Teknik olarak düşündüğünüzde iPhone POS cihazı görevi görüyor ve kartı okutuyorsunuz ama o zaman neden sadece İstanbulkart? Diğer kartlarda okutulabilir.

Bu iPhone'un bir açığıda olamaz çünkü bir açık için böyle tanıtım yapıp lanse etmezler.

Bilgisi olan biri varsa bilgilendirsin lütfen cidden merak ettim. Şimdi Getir'e de mail atıyorum.

Bununla alakalı sosyal medya hesaplarında tanıtım görmedim hiç siz uygulamadan mı gördünüz?

• SeatSide S kullanıcısına yanıt
     Apple Pay® [ANA KONU]

Açık olayı ile tabii ki olmaz. Boyle birsey için Apple ile anlaşmalılar ve Apple onlara çipi kullanılabilir hale getiren bir nevi o kapının anahtarını vermeli. Yani dünyada kimseye yapılmamış bu olay getire yapılıyorsa gerçekten alkışlamak gerek getir yetkililerini.

iPhone’daki NFC çipi ilk çıktığı günden beri ödeme dışındaki sistemler için kullanılabiliyor. Örneğin bazı otellerde kapı açmak için veya mağazalarda afişlerde daha fazla bilgi almak için, üniversitelerde öğrenci kartı olarak kullanmak için uygulamalar NFC okuyabiliyor. Getir’in uygulamasının da bu kategoriler içinde sayılmış olması mümkün çünkü istanbulkart bir kredi kartı değil. Tabii App Store zaman zaman onayladığı uygulamalara sonradan “gözümüzden kaçmış, hemen düzeltin” de diyebiliyor.

Valla gerçekten bravo. Umarım bazzı şeylerin kapısını aralar bu olay

Vaow . Üstüne basa basa da yazmışlar “Apple Pay dışında kullanan ilk uygulama” diye. İnşallah bu başka şeylerin de öncüsü olur.

• stormloader S kullanıcısına yanıt
    Jailbreak de NFC writer tweak ile herşey yapılabiliyor ama Apple ın izin verdiği bir durum değil..
    Helal olsun getir yazılım ekibine...

• Toplu tasimada kullanabilsek istanbulkarti tanitip odeme aliyorlar ilginc durum

• akemals42 kullanıcısına yanıt
    Jailbreak olmadan da var kullanımı. App Store’da onlarca app var NFC okuyabilen ve yazabilen. Apple sadece belli kullanımlara kısıtlıyor, örneğin ödeme sistemleri için kullanılması yasak ama başka alanlarda serbestçe kullanılabiliyor hem okuma hem yazma amaçlı.

Kart kopyalama özelliği olan app varmı ?

• akemals42 kullanıcısına yanıt
    Kart kopyalama derken bir kartı okuyup içeriğini başka bir karta yazabilen var encryption sınırları çerçevesinde. Ama bir kartı okuyup iPhone’u o kartın yerine kullandırtan uygulama yok.

Jailbreak de vardı ama belki ios 14 ile Apple a da gelmiştir diye düşündüm

• quote:

Orijinalden alıntı: iDoctor

Kartı okuyor getirde

telefon kart görevi görmüyor

tam tersi yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Talimatlar da yüklenebiliyor

• omerkaraaman kullanıcısına yanıt
    Talimatlar nasıl yüklenebiliyor ?

• Arkadaşlar Curve Karta kayıt ettim iş bankası kredi kartımı ama pos makinesinden test için 10 kuruşluk işlem yapınca red edildi mesajı geliyor. Neden olabilir acaba?

• omerkaraaman kullanıcısına yanıt

İstanbulkart iOS uygulamasına NFC okuma özelliği gelmedi henüz, o yüzden talimatlar yüklenemiyor

Çok hantal bir uygulaması var zaten, güncelleme artık ne zaman gelir bilemeyiz

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.