Şimdi Ara

Apple Music [ANA KONU] ÜCRETSİZ HI-FI KAYIPSIZ SES VE DOLBY ATMOS GELDİ (S.S.S, Video İnceleme) (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.646
Cevap
85
Favori
128.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kayıpsız müzik geldi mi apple music'e? Ya da haziranın kaçında geleceği belli oldu mu

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: switel

Kayıpsız müzik geldi mi apple music'e? Ya da haziranın kaçında geleceği belli oldu mu

Henüz gelmedi. Kesin bir tarih vermediler. Ancak sistemde ufak tefek geliştirmeler yapıyorlar arkaplanda. Kullanırken karşıma çıkıyor.

• Selamlar

Apple music Turkce muzik oneriyor asiri cogunu tektek begenme onerme dedim ama durmuyor :)

Bolge degistirmeden bir cozumu varmi ?

Yada butun gecmisi sifirlayip yeniden baslama sansim varmi?

• Bazı teknoloji sitelerinden okuduğum kadarıyla yarından itibaren etkinlikten sonra kullanıma sunulacakmıs özellikler

• Apple Music’ te bugünden itibaren kullanılmaya baslanacağını söylediler bakalım güncelleme felan mı gelecek acaba nasıl olacak

• Tüm yeni özellikler Apple Music'e şu an geldi. Ayarlamaları Ayarlar>Müzik sayfasından yapabilirsiniz.

• iDoctor kullanıcısına yanıt
    Hocam ekran görüntüsü atma şansınız var mi ayarlar kısmına ait. Bende herhangi bir değişiklik gözükmüyor.

• Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Apple Music [ANA KONU] ÜCRETSİZ HI-FI KAYIPSIZ SES VE DOLBY ATMOS GELDİ (S.S.S, Video İnceleme)

Apple Music [ANA KONU] ÜCRETSİZ HI-FI KAYIPSIZ SES VE DOLBY ATMOS GELDİ (S.S.S, Video İnceleme)

• iDoctor kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam.

• Bende de müzik seçenekleri değişti. Bakalım çok fark edecek mi?

• Uzamsal seste sorunmu var? Resmen sesi kısıyor dinamikler azaldı gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anatolianwarrior kullanıcısına yanıt
    Bende sorun yok hocam gümbür gümbür calısıyor

• anatolianwarrior kullanıcısına yanıt

sorun demiyim ancak bende de aynı şekilde. spotify ile apple music arasında gidip geliyorum(airpods pro ve beats studio 3 kullandığım cihazlar) ancak bazı şarkılarda spotify'ın ses kalitesinin halen iyi olduğunu görüyorum.belki de benim kulaklarım sağırdır :D yine de apple musicteki dolby atmos ile uzamsal ses etkin iken sesin cilalanmış gibi geldiğini hissediyorum ve rahatsız etmemesi de güzel birşey. yine de ahım şahım hiçbir fark yok Apple Music [ANA KONU] ÜCRETSİZ HI-FI KAYIPSIZ SES VE DOLBY ATMOS GELDİ (S.S.S, Video İnceleme)  kaçırdığım birşey var ise bilgilendirirseniz sevinirim...

• Öncelikle terimlerin ne anlama geldiğini anlamamız lazım.

Uzamsal ses veya Dolby ATMOS sesin ham kalitesini artıran şeyler değildir. Sadece sese farklı bir boyut, farklı bir hissiyat, deneyim katar. Dolby ATMOS etrafınızı çevreleyen üç boyutlu bir deneyim sunar. Uzamsal sesi ise daha çok bir efekt gibi düşünebilirsiniz. Youtube’daki 8D içeriklerin çok daha kaliteli halini düşünün. Uzamsal ses Dolby Atmos ile birlikte çalışır ve birbirini destekleyen özelliklerdir.

Dolby ATMOS kaliteli olmayan kulaklıklarda sesin yüksekliğini azaltıyormuş gibi bir his verebilir, çünkü sesi etrafınızı çevreleyecek bir şekilde yansıtmaya çalışacağı için ses bir noktada toplanmayacak ve bu kulağınıza sanki ses yüksekliği azalmış gibi gelecektir. Belli bir kalite fiyat skalasını aşan kulaklıklarda bu durum yaşanmaz.

Burada bizi asıl alakadar edecek olan, sesin kalitesini maksimum düzeye çıkaracak olan şey Kayıpsız Ses’tir. Ses kalitesini belirleyeceğiniz seçenek kayıpsız ses ayarlarıdır. Dolby Atmos ve uzamsal ses sesin karakterini ve hissiyatını etkiler, kalitesini değil.

@Translasyon @anatolianwarrior

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 9 Haziran 2021; 13:16:56 >

• yüksek çözünürlüklü kayıpsız bir şarkı açtım 136 mb veri kullandı hey maşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Reaver -- 9 Haziran 2021; 0:33:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende şarkılarda sadece dolby atmos seçeneği çıkıyor. Yüksek çözünürlük yazmıyor hiçbir yerinde.

• NomadCRY hocam tabiki terimleri biliyorum. Eski bir gitaristim müzik kulağım fena sayılmıcak seviyede. Kullandığım kulaklık airpods pro. Apple bu kulaklığa dolby atmos desteğini vereceğini kendi belirtti zaten. Kayıpsız sesi bluetooth la dinlenemeyeceğinide biliyorum. Ama uzamsal ses açık kapalı denedim bariz şekilde ses kısılıyor fakat detayda kayboluyor. Acaba airpods prom güncelleyemedimi kendini ondan mı.

• Arkadaşlar birşey dikkatimi çekti şarkıyı indirmeden dinleyince dolby cok iyi çalışıyor fakat şarkıyı indirdikten sonra normal geliyor sesi sizde de oldumu deneyen varmı şarkıyı indirmeden dinleyince sorun yok ama indirince dolby calısmıyor .

• Eee, Haziran oldu. Biz Apple cihazımızdan Kayıpsız müzik dinliyoruz. Dolby Atmos ve Spatial Audio'da var. Android uygulamasında bunlar yok, daha önce söylediğimiz gibi.

Haziran gelsin görüşeceğiz falan diyordun. Nerelerdesin? Apple Music [ANA KONU] ÜCRETSİZ HI-FI KAYIPSIZ SES VE DOLBY ATMOS GELDİ (S.S.S, Video İnceleme) 

@QRocKfire

Aaa pardon, siz daha buraya yazamayacaksınız herhalde. Unutmuşum onu. Apple Music [ANA KONU] ÜCRETSİZ HI-FI KAYIPSIZ SES VE DOLBY ATMOS GELDİ (S.S.S, Video İnceleme) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 9 Haziran 2021; 13:20:49 >

• LazerBülbül kullanıcısına yanıt
    Adamlar birde altına yazmıs anlasınlar diye androidde desteklenmiyor diye

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.