Şimdi Ara

'Apple, mikro LED ekran teknolojileri geliştiren LuxVue firmasını satın aldı'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 'Apple, mikro LED ekran teknolojileri geliştiren LuxVue firmasını satın aldı'

Teknolojilerini ürün ve hizmetlerinde kullanmak üzere sık sık firma satın alma yoluna başvuran Apple'ın yeni bir firmaya daha satın alma teklifi götürdüğü iddia edildi.

Apple'ın satın alma girişiminde bulunduğu firma ise Silikon Vadisi'nde bulunan ve enerji tasarruflu mikro LED ekran teknolojileri geliştiren LuxVue oldu. Apple'ın LuxVue teknolojilerini donanım geliştirme konusunda kullanacağı belirtiliyor.

Apple daha önce LuxVue firmasına yatırım yapmıştı. LuxVue firmasının ekran teknolojilerinde çok önemli mesafeler katettiği ve batarya ömrüne olumlu katkı yapan paneller geliştirdiği ifade ediliyor.

Bir süredir kendi işlemcilerini geliştiren Apple'ın anabant yongası tasarımına da el atacağı gündeme gelmişti. LuxVue firmasının satın alınması ile Apple'ın tam veya kısmi olarak kendi panel teknolojilerini geliştirebileceği  dile getiriliyor.

Apple tarafından konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak firma gerektiği zaman küçük firmaları satın aldığını bir açıklamada gündeme getirmişti.  

Kaynak:http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2457537,00.asp

• ilk yorum.
  • Apple haberi ve Ekrem ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniko1

Apple haberi ve Ekrem ??

shady ciler gelmeden

• yillardir aliyorlar sirketleri patentleri hala bize ayni cihazlari iteliyorlar .. daha hizli ve daha ince.. hepsi bu

• Başlık: "satın aldı"

Haber: "satın alma teklifi götürdüğü iddia edildi."

Teklif götürdüğü bile kesin değil, sadece iddia.

Kıytırık haber sitelerinden bir farkınız yok. Utanmasanız her paragrafa ayrı konu açacaksınız hit almak için.
  • Beni de alsın, çok güzel çalışırım apple da bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA006

Başlık: "satın aldı"

Haber: "satın alma teklifi götürdüğü iddia edildi."

Teklif götürdüğü bile kesin değil, sadece iddia.

Kıytırık haber sitelerinden bir farkınız yok. Utanmasanız her paragrafa ayrı konu açacaksınız hit almak için.

Haber365e dondu resmen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onu bunu satın al sonra devrimci firma ayakları, yemezler!
  • Birde haberi okumadan yorum yazanlar var tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: assasin34

ilk yorum.

Simdi sana bir yorum yapardim ama hem bayan uyelerden utanirdim hem de suresiz ban yerdim.

• uA006 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Siz ve size destek veren yorumları yapan arkadaşlar için bir bilgilendirme yapmak istiyorum.

Haberin başlığında, dikkat edecek olursanız, tırnak işareti kullanılmış. Bilindiği üzere dilimizde tırnak işareti, bir metin içerisinde başkalarından yapılan alıntıların (yazı, söz) başına ve sonuna konur; alıntının başka birine ait olduğunu ifade eder.

Haberin başlığında da tırnak işareti kullanılarak, aslında satın alındığı yönündeki ifadenin başkasına ait olduğu anlatılıyor. Haberin içerisinde ise arkadaşım direkt alıntı yapmaktan ziyade, konuyu kendi ağzından ifade etmiş.

Umarım anlaşılmıştır.

İyi forumlar,

Mustafa ÇAYIRPUNAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 4 Mayıs 2014; 14:24:49 >
  • Klasik ekrem71 haberi

• quote:

Orijinalden alıntı: Shady

Merhabalar,

Siz ve size destek veren yorumları yapan arkadaşlar için bir bilgilendirme yapmak istiyorum.

Haberin başlığında, dikkat edecek olursanız, tırnak işareti kullanılmış. Bilindiği üzere dilimizde tırnak işareti, bir metin içerisinde başkalarından yapılan alıntıların (yazı, söz) başına ve sonuna konur; alıntının başka birine ait olduğunu ifade eder.

Haberin başlığında da tırnak işareti kullanılarak, aslında satın alındığı yönündeki ifadenin başkasına ait olduğu anlatılıyor. Haberin içerisinde ise arkadaşım direkt alıntı yapmaktan ziyade, konuyu kendi ağzından ifade etmiş.

Umarım anlaşılmıştır.

İyi forumlar,

Mustafa ÇAYIRPUNAR

Bu kadar büyük bi sitede böyle oyunlarla rant sağlamaya çalismak ilginç

• quote:

Orijinalden alıntı: BARIŞ55

Onu bunu satın al sonra devrimci firma ayakları, yemezler!

+1

• HoLY.oNE kullanıcısına yanıt
    Tekrardan merhabalar,

Rant sağlama? Eğer "Şok! Apple, onu da aldı." şeklinde bir başlık atılmış olsaydı, rant sağlama iddianızı anlayabilirdim. Ancak dilimizin bir özelliğini kullanarak başlık atmak, ki bu başlık haberi birkaç kelime ile özetler nitelikte, neden rant sağlamak için olsun ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 4 Mayıs 2014; 18:35:46 >
  • İş ve okul gereği bazı haberleri tam anlamıyla okuma zamanı bulamıyorum . Bu haber çıktığı zamandan beri Apple ın yeni cihazlarındaki ekranlarının bu teknolojiyle üretileceğini sanıyordum . İyi ki habere tekrardan girmişim hiç yakıştırmıyorum bu tip başlıkları bu siteye . Lütfen şu başlık olayına bir çözüm getirin .

• quote:

Orijinalden alıntı: Shady

Merhabalar,

Umarım anlaşılmıştır.

İyi forumlar,

Mustafa ÇAYIRPUNAR

Merhaba,

Önce ciddiye alıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Konuyla ilgili olarak, başlıkta tırnak işaretiyle başlayan bir cümle var ancak sonunda koyulmamış ve bu bahsettiğiniz alıntıyı anlamamızı engelliyor. Onun haricinde haber eğer bir iddiadan ibaretse, "İddia: X firması Y firmasına teklif götürdü." şeklinde olması sanırım hepimiz açısından daha faydalı olur. Sonuçta donanımhaber'i diğer sitelerden ayıran belli bir anlayışı var, böyle ufak anlam kaymalarına fırsat verilmemesi de sizin farkınızı ortaya koyacaktır. Sonuçta ben dahil birçok kişi teknoloji haberlerini saçma sapan kopyala+yapıştır haber sitelerinden değil donanımhaber'den takip ediyor. Umarım haber editörleri gerekli hassasiyeti gösterir.

İyi çalışmalar

• ekrem71'in kaçıncı vukuatı bu.sayısını unuttum...
  • Yanlış anlaşılmasın ama Ekrem71 arkadaşımızı tanımam etmem bi çıkarım yada garezim yoktur ama daha şu siteye yakışır haber niteliği taşıyan bi haber yayınladığını görmedim.

Sayın Shady okuyuculara gramer dersi üzerinden haberi (dedikoduyu) aklayamaya çalışmak yerine yorumlara dikkat verirseniz daha kaliteli olur kanaatindeyim.

İyi forumlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.