Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.777
Cevap
439
Favori
472.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 gün
  • Cevaplayan Üyeler 1698
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 44 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 439
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Pore (180 mesaj) Androge0s (172 mesaj) EknCn (171 mesaj) HandK (166 mesaj) ciho. (156 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5907 mesaj) Mobil (3149 mesaj) Tablet (183 mesaj) Mini (563 mesaj) Uygulama (1524 mesaj) (243 mesaj) (70 mesaj)
  • @
36 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Bilgisayar >> Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU]
Giriş
    204 Mesaj

siz takilin hocam safaride , bi iki aya chrome a doneceksiniz zaten :D

|
    |
    Bori Khan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    96 Mesaj

kesinlikle katılıyorum.2014 mcp var final cut ısında hızlanabilecegi bir durum yok.

başka bir tecrübemi paylaşayım, yıllarca Chromela yazık etmişim zamanıma. Mac te kesinlikle safari kullanılırmış.

çok basit bir ornek vereyim 1,5 gb videoyu you tube a, chromedan 1,5 saatte yüklerken safari üstünden yüklediğimde 30 dk da yüklüyor bu kadar iddalı.

ayrıca Chrome tamamen alışkanlıkmış şu an safari süper hatta iPhone da bile safariye geçtim.

|
    |
    börteçine@.m kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    43 Mesaj
    İyi akşamlar herkese,
    Taksitle Macbook air m1 işlemcili modeli almak istiyorum. 12 Taksit seçenekli olarak baktığımda en uygun gelen yer pt.com.tr oldu. Nerdeyse Amazon da 6 taksite verilen fiyatla eşit. Benim açımdan taksit sayısı önemli yalnız Amazon'un müşteriye verdiği desteği ve hizmet kalitesi de ayrıca övülüyor.
    Bu iki siteden hangisinden alışveriş yapmayı tavsiye edersiniz ?
    Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çavuş
    60 Mesaj

arkadaş yazmış yeni nesil m1 li macbook pro ne kadar olur diye. 2 model çıakcak diyorlar. 14 ve 16 inç. 25-30 bin lira civarı olur kanımca. touch bar olmayacakmış.bencede gereksizdi

@aktepe abi buralardamı acaba. oda eski macintosch culardan

|
    |
  • Binbaşı
    1418 Mesaj

Arkadaşlar selam. Apple ürünleri hakkında nerdeyse sıfır bilgim var desem haksız sayılmam :) Yazılım işinde çalışıyorum ve bunun için macbook almak istiyorum.Son günlerde baya araştırdım 2020 macbook air ve pro arasında ne gibi farklar var hangisi daha iyi olur gibisinden.Anladıgım kadarıyla m1 işlemciler piyasaya sürülene kadar air'in kullanım alanı biraz daha kısıtlıydı galiba.Ama bu m1 işlemciden sonra okuduklarım kadarıyla sanki herşeyi yapabilcek birşey olmuş :) Bu konu hakkında bilgisi olan biri yardımcı olabilirse sevinirim.Netten pro ve air karsılastırmalarına bakıyorum ama karar veremiyorum.İş haricinde başka birşeyde kullanmayı düşünmüyorum anca dizi yada film izlerim herhalde :)

• Çavuş
    60 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: LiuKang

Arkadaşlar selam. Apple ürünleri hakkında nerdeyse sıfır bilgim var desem haksız sayılmam :) Yazılım işinde çalışıyorum ve bunun için macbook almak istiyorum.Son günlerde baya araştırdım 2020 macbook air ve pro arasında ne gibi farklar var hangisi daha iyi olur gibisinden.Anladıgım kadarıyla m1 işlemciler piyasaya sürülene kadar air'in kullanım alanı biraz daha kısıtlıydı galiba.Ama bu m1 işlemciden sonra okuduklarım kadarıyla sanki herşeyi yapabilcek birşey olmuş :) Bu konu hakkında bilgisi olan biri yardımcı olabilirse sevinirim.Netten pro ve air karsılastırmalarına bakıyorum ama karar veremiyorum.İş haricinde başka birşeyde kullanmayı düşünmüyorum anca dizi yada film izlerim herhalde :)

ünlü bir tester youtuber macbook m1 işlemcili olanın macbook prodan daha iyi performans gösterdiği videoyu yayınladı ama burda açıklamayım reklama girer  

• Binbaşı
    1418 Mesaj

Hocam rica etsem özelden atar mısınız izleyeyim :)

|
    |
    eyefive kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    204 Mesaj
    |
    |
  • Yarbay
    3863 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 34sem

Bu mesaj silindi.

Aynı fiyata sıfır almak varken neden sizden alsınlar hocam?

|
    |
  • Yarbay
    10630 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Signum

siz takilin hocam safaride , bi iki aya chrome a doneceksiniz zaten :D

Üstte arkadaşın yazdıgı gibi chrome tamamen windowsdan alışkanlıgımız. 5 aydır ipadimde safari kullanıyorum. hiç chrome aramadım. Şuan mbp safari daha derli toplu ve hızlı çok memnunum. youtubede çok kişi söylüyor safari chromeden %50 den fazla daha az pil harcıyor (pilde) ve mb'da daha az ısındırıyor. Genişleme özelligide geldiki çok iyi, chrome ne zaman kullanırım. iphone tele geçene kadar google dua için onada kısayol yaptım açmadan hallediyorum. 

Apple macbook ana konusu yok kullanıcılar bu konu altında güzel uygulamalar. yada yeni başlıyanlar için tavsiyelerde bulunursa ben dahil yeni başlayan herkesin işine yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bori Khan -- 31 Ocak 2021; 10:13:29 >

• Çavuş
    96 Mesaj

hocam, şu altta çıkan uygulamarı vs gösteren şeyi ben yıllardır sağ tarata kullanıyorum, benim açımdan ekran daha verimli oluyor bunu tavsiye ederim . bir de boşluk tuşu inanılmaz faydalı. video, fotoğraf vs aç kapa yapmadan sadece üstündeyken boşluk tuşuna basarak bakabiliyorsun.

|
    |
    Bori Khan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    232 Mesaj
    M1 MacBook Pro almayı düşünüyorum. Type c hub olarak ne önerirsiniz ? Anker, ugreen markaları çok önde siz hangisini kıllanıyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teğmen
    204 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bori Khan

Üstte arkadaşın yazdıgı gibi chrome tamamen windowsdan alışkanlıgımız. 5 aydır ipadimde safari kullanıyorum. hiç chrome aramadım. Şuan mbp safari daha derli toplu ve hızlı çok memnunum. youtubede çok kişi söylüyor safari chromeden %50 den fazla daha az pil harcıyor (pilde) ve mb'da daha az ısındırıyor. Genişleme özelligide geldiki çok iyi, chrome ne zaman kullanırım. iphone tele geçene kadar google dua için onada kısayol yaptım açmadan hallediyorum. 

Apple macbook ana konusu yok kullanıcılar bu konu altında güzel uygulamalar. yada yeni başlıyanlar için tavsiyelerde bulunursa ben dahil yeni başlayan herkesin işine yarar.

Alıntıları Göster

iphone ve ipad de ben de safari kullandim , evet basta cok akici performansi var safarinin , ancak macbookta donmalar takilmalar player cokmeleri yasadim ve chrome a gectim , chromedaki rahatlik malesef safaride yok eklenti bakimindan , evet safari cok daha az guc harciyor ama raziyim sikinti yok

|
    |

• Yüzbaşı
    453 Mesaj

macbook fiyatları düşer mi ?

• Yarbay
    2323 Mesaj

merhaba m1 işlemcili modeller için koruyucu kılıf kullanıyor musunuz?

|
    |
  • Yarbay
    10630 Mesaj

reklam engelleyici oldguard arka planda devamlı çalışıp çok güç harcıyor. alternatif öneren varmı?

|
    |
  • Binbaşı
    1414 Mesaj

Kingston nucleum oneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    heavyyear kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    769 Mesaj

Ben riske atmamak için alıp geçtim hocam, Türkiye’de bi şeyin fiyatının düştüğü nadir görülmüştür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Sanal Dilenci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    60 Mesaj

en son 2015-2016 yılında apple imac g5 macosx kullanmıştım.  

10 yıllık mac ömrünü tamamlayınca elde para olmadığı için mecbur hp windows laptop aldım.

samimi söylüyorum 1 tane uygulama 1 tane yazılım kullamadım.tek yaptığım internete girmekti. zevk alamadım windowstan.

şimdi M1 işlemcili apple kendi tasarımı çıkacak. yine intelli dantelli mac kullanmamış olacağım.onu alırsam. 4-5 yıldır para biriktiriyorum.artık bir macbook pro veya imac alırım umarım

safari olayına gelince ben imac g5 varken en son safariden başka kullanamıyordum zaten firefox alternatif vardı o daha iyiydi.

safari şimdi iyileştirme yapılmıştır.m1 den itibaren belki dahada verimli olur.

bu arada arkadaş @zorbakalimero yazmış o alttaki şeyin ismi DOCK    kalimero çizgi filmini çok severdim özlemişim.sakar kalimero  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyefive -- 1 Şubat 2021; 0:49:27 >

• Yüzbaşı
    453 Mesaj

haklısınız hocam. 2-3 bin liraya bekleyim almayayım dediğim laptoplar 5 bin olmuş. dolar kuru düştüğü için bir heveslendim ama herhalde kursağımda kalacak  ekran kartımı satıp mac almayı düşünüyorum . umarım bir iki ay zam gelmez de alabilirim.

|
    |
    md3likan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Sohbet
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,419
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.